forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Blek 56

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 19/09/2014 : 10:08:02



22.09.14. u snk
23.09.14. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Johnny Difool Posted - 05/11/2014 : 22:21:14
Razroki Indijanac s golemim nosom, jednim zubom i vilicom u koju kiša pada!

Izgleda kao nekakva varijanta Jeremije Lešine, ili posveta dotičnom.

Vlaadisha Posted - 05/11/2014 : 22:06:38
quote:
Originally posted by Johnny Difool

izuzetno mi draga Mittonova epizoda Ponor prokletih

onaj matori indijanac je genijalno nacrtan
Johnny Difool Posted - 05/11/2014 : 21:36:46
Jučer sam kod Lastana listao LU specijal br. 5 Bostonski misterij, i skužio da je unutra izuzetno mi draga Mittonova epizoda Ponor prokletih koja se sad zove Litica prokletih, kao i malo manje mi simpatična Operacija Okultiskaf za koju nisam siguran je li Mittonova ili ne.

Naravno da sam specijal kupio, pa bih molio one koji znaju da mi kažu u kojim su - ako su - još LU specijalima objavljene Mittonove epizode, i kako su iste bile naslovljene u LMS-u.

Znam da su objavljene neke YU-priče (npr. Čegrtuša i Largo), pa neka netko napiše koji su još YU-Blekovi u specijalima.

Molto grazie!

Rahazlam Posted - 25/10/2014 : 00:16:48
Ovo je najaca blekova epizoda!!
zlatan bihac Posted - 24/10/2014 : 10:42:34
pa imaš li stare blekove da uporediš? ako nemaš, skini sa neta skenirano izdanje i uporedi sa ovim ludensovim...
raic1922 Posted - 23/10/2014 : 23:17:33
Ovo ne, u nekim situacijama kao da je preskocena cijela strana, naprimjer blek je vidio svog starog prijatelja i vec na iducem kadru oni se vec zajedno tuko protiv engleza
DODSFERD Posted - 23/10/2014 : 23:11:04
Ma sve je moguće...
raic1922 Posted - 23/10/2014 : 23:07:41
Nemoguce
almon Posted - 23/10/2014 : 22:31:53
quote:
Originally posted by raic1922

Pa koliko su ovi iz ludensa stranica izbacili???





Nije ništa izbaćeno.
dzoni Posted - 23/10/2014 : 21:02:30
nisu ludensovi izbacili nego su italijani u reprint izdanju izbacivali neke stranice pa tako je i ludens objavio kako su i italijani
raic1922 Posted - 23/10/2014 : 19:07:35
Pa neznam, imam ludensovo izdanje samo ,zato i pitam al reko bi oko 10-ak
jaki Posted - 23/10/2014 : 18:59:57
Koliko?
raic1922 Posted - 23/10/2014 : 18:43:48
Pa koliko su ovi iz ludensa stranica izbacili???

velka031 Posted - 27/09/2014 : 21:10:49
Ovo je svakako jedna od najlegendarnijih epizoda svih junaka iz našeg djetinjstva... Naravno da je naiva, iako bolja od ostalih... Ali barem je sjajno nacrtana, pa taj Mitton je toliko dobar crtač da mi je muka uspoređujući ga sa nekima koji crtaju puno "ozbiljnije" serijale.
DODSFERD Posted - 26/09/2014 : 23:53:03
S obzirom koliko brojeva Blek ima teško je očekivati ozbiljnost u svakoj epizodi.
jaki Posted - 26/09/2014 : 23:41:04
zar ima još onih koji traže neke ozbiljnosti u stripovima o Bleku,bilo u stripu ili u izdavanju tog stripa?
ddeki Posted - 26/09/2014 : 23:16:12
quote:
Originally posted by tinton

ddeki, u prvoj epizodi Bleka je rečeno dosta toga što se kosi s ovim glupostima.





Da moguce je.... Davno sam citao prvi broj, ali mi se cini u prvom susretu sa profesorom da se neke stvari ne slazu.....
tinton Posted - 26/09/2014 : 23:08:22
ddeki, u prvoj epizodi Bleka je rečeno dosta toga što se kosi s ovim glupostima.

mogorovic Posted - 26/09/2014 : 22:56:47
Lijepo je podsjetiti se Blekova djetinjstva i odrastanja, pogotovo iz pera velikog Mittona, na čitavih 150 stranica! Radost sjećanja na nešto, što se prvi put izvorno čitalo krajem 70-godina prošlog stoljeća, ne pomućuju niti (opet!) beskonačno neuvjerljivi (točnije površni, do zla Boga!) anakronizmi, koji prate čitavu epizodu. Zamislite, radnja počinje u zatvoru, u lipnju 1777. godine, dakle, nakon što je Blek, s svojom družinom, nabubao Engleza i indijanaca, u proteklih, debelih 55 Ludensovih svezaka. No, razvojem radnje, doznajemo, da je mlađahni Blek, nakon brodoloma, pokopao svojega oca, na hridi Labradora, godine 1776. (tako je urezao nožem u kamen, svi smo vidjeli!). E, sad! Nakon toga, odnjeguju ga Eskimi, Indijanci, i što ti ja znam tko sve ne, da bi u godinu dana(od 1776. do 1777!) uspio, kao vođa trapera, izvesti sve one poduhvate, obuhvaćene na tisućama stranica stripa, do svojega utamničenja u lipnju 1777. godine. Još, k tome, sam navede da se nazvao imenom Blek (na indijanskom "zlatokosi"), nastanivši se i asimilirajući se u indijanskom plemenu. Uz to, zaboravlja da je, par desetaka stranica ranije, predstavljen gusarima, engleskom admiralu, i na koncu, samom Louisu XVI, kao Veliki Blek! Ni manje, ni više! Međutim, svi ćemo zajednički zaključiti: Da, ali to je Veliki Blek, u njemu je to normalno, drugo se ne može niti očekivati. Znam ja da mi svi volimo Bleka (kao i oni što to gorljivo odbijaju priznati!), ali, teško se oteti dojmu, da je ovako značajna epizoda u Blekovu opusu, ipak previše nesređena, da ne kažem površna, za očekivani prijem kod čitateljske publike.

Uz put, pobrkan je redoslijed slika, u trenutku kada gusarski brod, na kojem je i Blek, razara plantažu na Karibima. Slika gdje odnose plijen, na 154. stranici, morala bi doći poslije slika na 155. stranici, gdje plotunima s broda razaraju plantažu. Također se mogu primijetiti, računalna suženja nekih stranica, koje imaju ekstremno izbačene nacrtane detalje (u pravilu ruke u zamahu!) do kraja stranica (tzv. margo), pretpostavljam, zbog nesuglasja Ludensova formata sa originalnim, gdje bi, bez ovog suženja, ti rubni detalji bili odsječeni. Osobito se to suženje primijeti kod izduženih lica likova.
roby05 Posted - 24/09/2014 : 19:50:44
U ovom broju su epizode: LMS 353 Rodi u Oluji,LMS 358 Prica o Velikom Bleku i LMS 362 Zlatna munja.
ddeki Posted - 24/09/2014 : 19:31:10
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by tinton

Imam više Blekova, ali ovo ne kupujem. Ovo je užas.


crna ovca! crna ovca!


Šta ću kad moram natjerati slijepe da vide.

Ovaj strip je ništa. Ljudi ga vole jer je opisana lažna Blekova prošlost i to je to.

Lažna? Wotafak?!



Jbg... covek je u pravu. Kad su francusku crtaci preuzeli da crtaju Bleka onda su mu promenili i proslost. A ustvari je ovo istina:






Nije ni ovo točna. Dapače, ova je još i gora.



Da vidimo sta Essegesse imaju da kazu na ovaj tvoj komentar:

tinton Posted - 24/09/2014 : 18:30:17
quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by tinton

Imam više Blekova, ali ovo ne kupujem. Ovo je užas.


crna ovca! crna ovca!


Šta ću kad moram natjerati slijepe da vide.

Ovaj strip je ništa. Ljudi ga vole jer je opisana lažna Blekova prošlost i to je to.

Lažna? Wotafak?!



Jbg... covek je u pravu. Kad su francusku crtaci preuzeli da crtaju Bleka onda su mu promenili i proslost. A ustvari je ovo istina:






Nije ni ovo točna. Dapače, ova je još i gora.
VALTER Posted - 24/09/2014 : 08:15:28
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ovo se zgodno nadovezuje na priče o Zagorovim (i Dylanovim) multiverzumima ovih dana, pa zašto ne bi i Blek dijelom živio u dvije stvarnosti.




Zašto da ne? I ovdje ima prostora za kreativna tumačenja. Da se razumijemo, to može biti duhovito (npr. Zagor i filozofija), ali i dozlaboga glupo i pretenciozno (npr., psihologijska analiza odnosa Zagora i Caina, pisana u mrtvo-ozbiljnom tonu).

gerilac1 Posted - 23/09/2014 : 17:46:45
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by gerilac1

svaki kolekcionar bi trebao ovo da ima, ja znam da moram


Možda kolekcionar loših i djećjih stripova.


legendarne epizode stripa, zaslužuju da se smjeste u svačiju kolekciju
wolf Posted - 23/09/2014 : 09:10:11
quote:
Originally posted by zlatan bihac

nije li i horus ovo već izdao...



Moguće.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000