forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Serijal sa kojim ste prekinuli ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Timber Bil Posted - 07/11/2014 : 13:40:59
Pratili ste određeni serijal, kupovali redovno, u međuvremenu ste shvatili da to nije to, da ne vredi, ni vremena ni novca.

Prekinuli ste sa kupovanjem istog...

Koji serijal je u pitanju ?

I naravno zašto ste odustali?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DOMI Posted - 21/11/2014 : 08:37:03
Gordon Link
Strip 82
Mister NO

45 godina Alan Forda u HR MELISINA MELASA već u SNK OCJENA GAVRANA na kioscima (DD)
Selo Posted - 19/11/2014 : 13:16:15
Ja sam poceo gledati true blood kad je krenulo, i bila mi super prva sezona. Druga isto okej, a onda je krenulo nizbrdo tako da sam prekinuo pocetkom trece. :D :D :D
hrvoje23 Posted - 13/11/2014 : 21:11:22
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

quote:
Originally posted by hrvoje23

Caravan- prekinuo na pola. Geu pročitao prvi broj-nije mi se nikako svidjela. Dampyr više ne uzimam. Prodao Brad Barrona. Želim prodati Jeremiaha 10 tak albuma -nakon drugog čitanja nije to to. Odustao i od XIII nakon drugog integrala. AF HC Klasik. AF Extra. Od Libellusa svojevremeno sam redovito uzimao MM. Nakon 30-tog broja odustao. Prodao i almanahe,kao i priče iz Baze drugdje. A najnovije što sam odustao je Jedno Doba Jedna Priča (iako se moža i vratim sakupljanju...). Puno serijala nemam niti želju (niti mogućnoti) započeti. Prestao sam i sa DD extra kad je došao do VČ, kao što ću prestati sa VČ kad dođe do redovnog Ludensa.


Tebi bi bilo lakse I krace da napises od cega nisi odustao..



Da, bilo bi lakše

[/quote]
cesto se pitam da li je bolje imati komplete stripova tipa Grystorma, Secreta, Dr. Morga, JPJD ili za te pare uzeti nekakve Konane, Hulkove, Stvorenja iz mocvare ili Torgale? Cesto mjenjam misljenja pa mi kolekcija cesto mjenja sadrzaj..
[/quote]

Mislio sam i ja neke uzimati neke kraće serijale, ali još se dvoumim.
Pokušavam uzimati većinu kiosk izdanja (ako nemam te epizode), tu i tamo uleti neki HC...
hrvoje23 Posted - 13/11/2014 : 20:57:36
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by hrvoje23
Puno serijala nemam niti želju (niti mogućnoti) započeti. Prestao sam i sa DD extra kad je došao do VČ, kao što ću prestati sa VČ kad dođe do redovnog Ludensa.



Pa zar neće VČ opet prestići Ludens za par meseci/godina zbog mesečnog ritma. Onda ćeš opet da prestaneš sa Ludensom? I ja se lomim koji da pratim dalje.
Stvarno šteta za Dylana, do prošle godine se moglo pratiti 3 izdanja (2 Ludensova i VČ) a ubrzo ćemo spasti na jedno. Sve se nadam da će VČ kad dođe do 300 da skoči na najnovije, al verovatno od tog nema ništa.



Hoće, 'brzo' će VČ uloviti Ludens, ali vidjet ću što tad uzimati... To je tek za kojih 1,5 god.
Prije mi je bilo bitno da imam cijeli serijal, sad više ne. Ne duplam stripove ako su od drugog izdavača.
DODSFERD Posted - 13/11/2014 : 16:24:26
Tih 13 MN knjiga su brojevi 44-56 (ne računam onih 5 rasprodanih koje ću upecati preko aukcija) i ima ih poprilično na skladištu.
Među njima je jedino broj 44 na manjem broju primjeraka ali njega mogu uzeti u narednim mjesecima u striparnici dok bi ostale knjige trebale durati do idućeg Interlibera.
Poli Posted - 13/11/2014 : 14:14:07

Tih 13 MN su ti starija izdanja (naklada 500), pa da ih imaju jos na skladistu - ako ti trebaju glanceri?

DODSFERD Posted - 13/11/2014 : 13:35:06
quote:
Originally posted by Poli


Na svu srecu treba mi samo jos 6 knjiga Magicnoga i imat cu komplet. Posto su to novije knjige kojih ima krcato skladiste ni ne zuri mi se sa kupovinom.


Mudra taktika.
Ja imam još 20 starih LL izdanja za nabaviti (13 Mister No, 7 Magični Vjetar), taman za slijedeća 2 Interlibera jer svi ulaze u onu kategoriju gdje možeš dobiti popust od 35 % (samo da ih bude toliko dugo na skladištu).
Poli Posted - 13/11/2014 : 12:56:06

Na svu srecu treba mi samo jos 6 knjiga Magicnoga i imat cu komplet. Posto su to novije knjige kojih ima krcato skladiste ni ne zuri mi se sa kupovinom. Mozda ove godine na IL, ali vjerujem da cu radije uloviti nesto drugo.

Ken skupljen (Fibra/Libellus).
PijaniPatak Posted - 13/11/2014 : 12:42:31
Pa, meni srećom ta domaća bahatost ne smeta toliko.
Imam ebay.it i lagano na naručivanje kompleta, daleko jeftinijih i to ovim redom:

Lazarus Ledd
Dampyr
Ken Parker
Magični Vetar
Nathan Never

Ovo kada skupim umirem sretan. A dok ne umrem, sve ostalo je bahaćenje
teller Posted - 13/11/2014 : 11:49:37
quote:
Originally posted by DODSFERD

Samo je problem što po pitanju Magičnog Vjetra nitko osim Libellusa nije ni prismrdio kraju serijala i teško je biti pametan da li čekati neko jeftinije izdanje koje se možda neće ni pojaviti ili uzimati odlično napravljene ali skuplje knjige.
Ista stvar je i sa Ken Parkerom koji nema adekvatne zamjene za Libellus/Fibra knjige, ja sam dugo čekao i onda jučer na Interliberu iskoristio ponuđeni popust pa uzeo 11 brojeva.
Možda ih nikada neću uspjeti sakupiti sve ali baš me briga.


kako ono ide...bolje zec u ruci nego.... blabla bla
DODSFERD Posted - 13/11/2014 : 11:12:41
Samo je problem što po pitanju Magičnog Vjetra nitko osim Libellusa nije ni prismrdio kraju serijala i teško je biti pametan da li čekati neko jeftinije izdanje koje se možda neće ni pojaviti ili uzimati odlično napravljene ali skuplje knjige.
Ista stvar je i sa Ken Parkerom koji nema adekvatne zamjene za Libellus/Fibra knjige, ja sam dugo čekao i onda jučer na Interliberu iskoristio ponuđeni popust pa uzeo 11 brojeva.
Možda ih nikada neću uspjeti sakupiti sve ali baš me briga.
zlatan bihac Posted - 13/11/2014 : 10:02:02
quote:
Originally posted by Tintilinic

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.



Posto je Libellus preskup, sve se nadam da ce nas u skorije vreme u buducnosti obradovati Veseli cetvrtak ili mozda jos bolje Darkvud sa izdanjem Magicnog vetra po pristupacnoj ceni!


I ja se tome nadam.





SC, sfera i wizard su nekako dogurali sa magičnim do broja 22. bilo je tu i kombinacija kiosk izdanje, pa HC ograničen tiraž izdanje, pa onda par brojeva malo jačeg SC izdanja, i na kraju opet kiosk izdanje...i na tome je stalo....praksa je pokazala da kod nas na kioscima od boneli izdanja prolaz imaju samo ona izdanja koja su i u ZS i LMS izlazila tipa zagor,dilan, tex, miki, mark, blek....mada je i tu bilo par propalih projekata tipa mister no i marti od SA ili nik rajder od SD...
svi pokušaji sa kiosk izdanjem novih junaka, počevši od nathana,lazarusa( iako on i nije bonelli), dampira, magičnog, napoleona,julije su pokazali da ti dugi serijali i nemaju prolaz na našim kioscima ( izuzetak je bio mini serijal brad baron od VČ), i da je jedino rješenje ograničen tiraž i veća cijena...
tako da je sad postala praksa da svi novi serijali ( brendon,saguaro, dragonero, JDJP, siročad) obavezno idu u tom ograničenom tiražu i sa cijenom dva ili više puta većom od redovnog kiosk izdanja što je opet prihvatljivije od luksuznih libelusovih hc izdanja sa cijenama od 15-20 eura i više...
Tintilinic Posted - 12/11/2014 : 23:16:43
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.



Posto je Libellus preskup, sve se nadam da ce nas u skorije vreme u buducnosti obradovati Veseli cetvrtak ili mozda jos bolje Darkvud sa izdanjem Magicnog vetra po pristupacnoj ceni!


I ja se tome nadam.
thekide Posted - 12/11/2014 : 22:27:26
quote:
Originally posted by hrvoje23
Puno serijala nemam niti želju (niti mogućnoti) započeti. Prestao sam i sa DD extra kad je došao do VČ, kao što ću prestati sa VČ kad dođe do redovnog Ludensa.



Pa zar neće VČ opet prestići Ludens za par meseci/godina zbog mesečnog ritma. Onda ćeš opet da prestaneš sa Ludensom? I ja se lomim koji da pratim dalje.
Stvarno šteta za Dylana, do prošle godine se moglo pratiti 3 izdanja (2 Ludensova i VČ) a ubrzo ćemo spasti na jedno. Sve se nadam da će VČ kad dođe do 300 da skoči na najnovije, al verovatno od tog nema ništa.
Kum Ruzvelt Posted - 12/11/2014 : 22:25:20
quote:
Originally posted by hrvoje23

Caravan- prekinuo na pola. Geu pročitao prvi broj-nije mi se nikako svidjela. Dampyr više ne uzimam. Prodao Brad Barrona. Želim prodati Jeremiaha 10 tak albuma -nakon drugog čitanja nije to to. Odustao i od XIII nakon drugog integrala. AF HC Klasik. AF Extra. Od Libellusa svojevremeno sam redovito uzimao MM. Nakon 30-tog broja odustao. Prodao i almanahe,kao i priče iz Baze drugdje. A najnovije što sam odustao je Jedno Doba Jedna Priča (iako se moža i vratim sakupljanju...). Puno serijala nemam niti želju (niti mogućnoti) započeti. Prestao sam i sa DD extra kad je došao do VČ, kao što ću prestati sa VČ kad dođe do redovnog Ludensa.


Tebi bi bilo lakse I krace da napises od cega nisi odustao.. mada sam I sam takav. Stalno idem u neka kresanja kolekcije pa cak I promjene u konceptu kolekcioniranja.. cesto se pitam da li je bolje imati komplete stripova tipa Grystorma, Secreta, Dr. Morga, JPJD ili za te pare uzeti nekakve Konane, Hulkove, Stvorenja iz mocvare ili Torgale? Cesto mjenjam misljenja pa mi kolekcija cesto mjenja sadrzaj..
hrvoje23 Posted - 12/11/2014 : 21:29:46
Caravan- prekinuo na pola. Geu pročitao prvi broj-nije mi se nikako svidjela. Dampyr više ne uzimam. Prodao Brad Barrona. Želim prodati Jeremiaha 10 tak albuma -nakon drugog čitanja nije to to. Odustao i od XIII nakon drugog integrala. AF HC Klasik. AF Extra. Od Libellusa svojevremeno sam redovito uzimao MM. Nakon 30-tog broja odustao. Prodao i almanahe,kao i priče iz Baze drugdje. A najnovije što sam odustao je Jedno Doba Jedna Priča (iako se moža i vratim sakupljanju...). Puno serijala nemam niti želju (niti mogućnoti) započeti. Prestao sam i sa DD extra kad je došao do VČ, kao što ću prestati sa VČ kad dođe do redovnog Ludensa.
danielp Posted - 12/11/2014 : 18:42:23
Dylan Dog...ovi novi
DODSFERD Posted - 12/11/2014 : 18:31:07
Na Magičnom Vjetru su zapeli određeni izdavači jer su većinom bili nedorasli zadatku da ga izguraju do kraja.
Libellus je skup ali je veća nevolja što je 15-ak brojeva rasprodano ali se mogu nabaviti preko aukcija, ja sam nedavno osvojio prvih 8 knjiga gdje su me one 5-8 izašle i povoljnije od izdavačke cijene.
going going Posted - 12/11/2014 : 16:24:06
quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.



Dampira nisam citao, ali Magicni Vetar je jedan od najboljih duzih Bonellijevih serijala. Procitao sam 10ak epizoda iz prvih 30 prica i svaka me je odusevila!

Manfredi rastura, a i crtaci su odlicni (najvise bih izdvojio Frisendu, Ortiza i Piccata).

Posto je Libellus preskup, sve se nadam da ce nas u skorije vreme u buducnosti obradovati Veseli cetvrtak ili mozda jos bolje Darkvud sa izdanjem Magicnog vetra po pristupacnoj ceni!
writer Posted - 12/11/2014 : 15:55:42
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.



Ukusi su ukusi, ali ne možeš proceniti neki serijal na osnovu četiri sveske. Meni je sve i jedan nasumično kupljen Dampir, pogotovo oni između 100 i 150, sjajan. Idejno i realizacijom (što scenarijom što crtežom)



Ja sam pročitao ta 4 komada, možda i 5, početne epizode, među prvih 15. Pa sam odustao jer mi se na početku nije svidela ideja i radnja stripa. Crtež jeste dobar.
anto Posted - 12/11/2014 : 15:18:25
quote:
Originally posted by PijaniPatak

A, gle, meni je čudno da bilo šta starije od 20 godina kupuje te sterilno prevedene besmislice. Jbg, sto ljudi sto maraka :)
Možda je do prevoda. Nisam imao sreće da čitam original. Znam da su Chico story i Horror Chico skroz-naskroz upropašteni.
Zagorovac se može biti i zdrave pameti


PijaniPatak Posted - 12/11/2014 : 15:18:25
quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.



Ukusi su ukusi, ali ne možeš proceniti neki serijal na osnovu četiri sveske. Meni je sve i jedan nasumično kupljen Dampir, pogotovo oni između 100 i 150, sjajan. Idejno i realizacijom (što scenarijom što crtežom)
DODSFERD Posted - 12/11/2014 : 14:35:23
quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.


Ti si kao stvoren za Agarthijevo izdanje.
writer Posted - 12/11/2014 : 14:20:24
Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.
PijaniPatak Posted - 12/11/2014 : 11:26:25
A, gle, meni je čudno da bilo šta starije od 20 godina kupuje te sterilno prevedene besmislice. Jbg, sto ljudi sto maraka :)
Možda je do prevoda. Nisam imao sreće da čitam original. Znam da su Chico story i Horror Chico skroz-naskroz upropašteni.
Zagorovac se može biti i zdrave pameti

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000