forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Preminuo Nikola Simić :(

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 09/11/2014 : 20:20:55
Preminuo Nikola Simić



Blic | 09. 11. 2014. - 19:47h | Foto: D. Danilović

Poznati glumac Nikola Simić preminuo je danas u Beogradu u 80. godini. Srpski pozorišni, televizijski i filmski glumac, rođen je 18. maja 1934. godine u Beogradu.

U gimnaziji je glumio u dramskoj sekciji, a kasnije diplomirao glumu na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju u Beogradu. Prvu ulogu igrao već kao student (1957) u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, čiji je stalni član od 1959.

Igrao je u mnogobrojnim filmovima i TV-serijama. Proslavio se ulogom Mite Pantića u filmskom serijalu "Tesna koža" (1982 — 1991). Glumio je u TV-serijama "Srećni ljudi“ (1993, 1995), "Porodično blago“ (1998, 2001), "Agencija za SIS“ (2006, 2007), Ljubav, navika, panika (2006, 2007).



Od 1971. igra u predstavi "Buba u uhu" sa kojom je 7. juna 2011. proslavio jubilej 40 godina igranja.



Poznat je i po tome što je sinhronizacijama crtanih filmova na srpski "pozajmljivao“ glas Dušku Dugoušku, Mikelanđelu i Sekaču u Nindža kornjačama, Megatronu, Blustriku i Čipu Čejsu u Transformersima.

Počivaj mi u miru, legendo

http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/509716/Preminuo-Nikola-Simic

http://www.telegraf.rs/vesti/1302164-preminuo-nikola-simic-otisao-velikan-srpskog-glumista
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
MSBlueberry Posted - 12/11/2014 : 15:45:17
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by MSBlueberry

Odličan ˝stari˝ glumac iz ˝naših˝ vremena. Njega san pribilježio u školskim danima kad sam u emisiji ˝Školskog programa˝, tema je bila sinhronizacija glasova u filmu i TV-u, saznao da je on omiljeni Uško Dugouško. Posli su ga ovi iz TVZ makli, jer on nije naš nego iz Beograda, i stavili su nekog svog idiota koji nije bija ni sjena.



Koji komentar...

Nije njega nitko maknuo, već je svaka TV kuća imala svoje sinkronizacije u skladu s jezičnim razlikama. Tako je TVZG imala Zekoslava Mrkvu, a TVBG Duška Dugouška, svaka sa pripadajućim sinkronizacijama i gčumcima koji su posuđivali glasove.
Btw, danas sam imao prilike čuti i te sinkronizacije i moram se složiti da su mi ove sa Zekoslavom ipak bliskije (Simićeva mi malo daje na nekakav umirovljenički štih, ali to je manje bitno, prednost mi je u odnosu na dozu humora koja krasi Zekoslava i slične sinkronizacije).

Zato je Simić ušao u legendu svojim glumačkim opusom. Mislim da nitko nikad ranije a ni kasnije nije i neće moći odglumiti likove poput Pantića, Von Carajana aka Svetislava Brkića i ostalu plejadu urnebesnih komičnih likova.

Ja san samo stariji ljubitelj tih crtanih/animiranih filmova, i kako je za mene Bobi Marotti jedan i jedini Fred Kremenko i ništa drugo ne prihvaćan, tako je i pokojni glumac za mene jedini kao zekoslav/uško jer san ga prvog čuja a i to je radija odlično. Ono o zamjeni (isto pokojni) san spomenija, jer kad san ka prvi put čuja reka san ˝bezveze˝ (sorry ako je ispalo napadno loše, ali tako san pomislija prije 30-ak godina i to san napisa).
pknezevic Posted - 11/11/2014 : 22:22:33
ODE LEGENDA RIP
Johnny Difool Posted - 11/11/2014 : 20:08:14
Istog dana kad i Nikola Simić umro je i Zoran Čalić, glavni kreator i redatelj serijala "Lude godine" / "Žikina dinastija", u čijim je filmovima "Ćao inspektore", "Druga Žikina dinastija", "Sulude godine" i "Doviđenja u Chicagu" upravo Pantić odigrao važne sporedne uloge.

Kao da su i na privatnoj i na poslovnoj razini bili životno usmjereni jedan na drugog.

legaz Posted - 11/11/2014 : 15:58:27
Kakav tandem. Nikada više.
mladjo Posted - 11/11/2014 : 14:31:56
Ehhh Pantiću...

ken2 Posted - 11/11/2014 : 14:27:48
tesne kože su vječno aktualni filmovi, nikad se nećemo riješiti takvog razmišljanja, nikad
to nisu najbolje yu komedije, ali su u tim filmovima ostvarene dvije najbolje uloge
prvi je, naravno, šojić, koji ima više legendarnih rola, svi ih znamo napamet od riječi do riječi
a drugi je pantić, lik kojeg je bilo teže odigrati nego šojića, a kojeg je veliki glumac odradio savršeno i neponovljivo
nikad ga se neće zaboraviti
wolf Posted - 11/11/2014 : 05:45:23
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Odličan ˝stari˝ glumac iz ˝naših˝ vremena. Njega san pribilježio u školskim danima kad sam u emisiji ˝Školskog programa˝, tema je bila sinhronizacija glasova u filmu i TV-u, saznao da je on omiljeni Uško Dugouško. Posli su ga ovi iz TVZ makli, jer on nije naš nego iz Beograda, i stavili su nekog svog idiota koji nije bija ni sjena.



Koji komentar...

Nije njega nitko maknuo, već je svaka TV kuća imala svoje sinkronizacije u skladu s jezičnim razlikama. Tako je TVZG imala Zekoslava Mrkvu, a TVBG Duška Dugouška, svaka sa pripadajućim sinkronizacijama i gčumcima koji su posuđivali glasove.
Btw, danas sam imao prilike čuti i te sinkronizacije i moram se složiti da su mi ove sa Zekoslavom ipak bliskije (Simićeva mi malo daje na nekakav umirovljenički štih, ali to je manje bitno, prednost mi je u odnosu na dozu humora koja krasi Zekoslava i slične sinkronizacije).

Zato je Simić ušao u legendu svojim glumačkim opusom. Mislim da nitko nikad ranije a ni kasnije nije i neće moći odglumiti likove poput Pantića, Von Carajana aka Svetislava Brkića i ostalu plejadu urnebesnih komičnih likova.
Johnny Difool Posted - 10/11/2014 : 22:46:30
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Odličan ˝stari˝ glumac iz ˝naših˝ vremena. Njega san pribilježio u školskim danima kad sam u emisiji ˝Školskog programa˝, tema je bila sinhronizacija glasova u filmu i TV-u, saznao da je on omiljeni Uško Dugouško. Posli su ga ovi iz TVZ makli, jer on nije naš nego iz Beograda, i stavili su nekog svog idiota koji nije bija ni sjena.




Ne pričaj gluposti!

Ovaj boldani je bio genijalni i od 2009. također pokojni Vladimir Puhalo, kojem je upravo Zekoslav Mrkva bio životna uloga, ona po kojoj su ga svi prepoznavali i upamtili.

I meni je njegova sinkronizacija i bolja i draža, šarmantnija i duhovitija.




nemanja93 Posted - 10/11/2014 : 21:07:14


Pocivao u miru!!!
roby05 Posted - 10/11/2014 : 20:19:56
Pocivao u miru,legendo.
miskod66 Posted - 10/11/2014 : 19:21:06
RIP
rommel Posted - 10/11/2014 : 18:16:29

iskreno meni je naša sinkronizacija draža...
MSBlueberry Posted - 10/11/2014 : 17:25:19
Odličan ˝stari˝ glumac iz ˝naših˝ vremena. Njega san pribilježio u školskim danima kad sam u emisiji ˝Školskog programa˝, tema je bila sinhronizacija glasova u filmu i TV-u, saznao da je on omiljeni Uško Dugouško. Posli su ga ovi iz TVZ makli, jer on nije naš nego iz Beograda, i stavili su nekog svog idiota koji nije bija ni sjena.
sergej773 Posted - 10/11/2014 : 16:43:13
Ode jos jenad od najboljih domacih glumsca.
Laka mu zemlja...
Barker Posted - 10/11/2014 : 13:41:45
pocivaj u miru legendo :(
Shaner Posted - 10/11/2014 : 10:43:20
R.I.P.
Risar_69 Posted - 10/11/2014 : 09:27:58
Kad sam ga samo zagledao, nasmijao sam se. Nek počiva u miru, legenda.
teller Posted - 10/11/2014 : 03:43:15
Legenda,njegovu Tesnu kozu mozes gledat 100 godina da se ne nasitis....
Meni broj 1 glumac u razdoblju zadnjih 40 godina.
RIP kralju!
Darth Ivan Posted - 10/11/2014 : 01:27:19
Legenda srpskog glumišta, uz Rogulju i Marottija, no1 u sinkronizaciji crtanih filmova.

RIP
gerilac1 Posted - 09/11/2014 : 23:52:45
Počivaj u miru legendo i hvala na svemu
Quebrasco Posted - 09/11/2014 : 22:43:38
R.I.P. legendo.

Baš sam zbog njega i Seke Sabljić znao pogledati "Ljubav, navika, panika",
kad se prikazivala kod nas prije par mjeseci...
mamlaz Posted - 09/11/2014 : 22:05:44
rip
wolf Posted - 09/11/2014 : 22:00:21
Moram priznati da nisam nikad čuo tu njegovu sinkronizaciju crtanog lika, ali zato sam gledao mislim sve jače filmove u kojima je glumio.

Dvije rečenice po kojima ga uvijek pamtim:
'Šojiću, od sada smo na mrš u p...u materinu!' i 'Imate li vazelina?'

Svestran glumac, ali stvoren za komedije.

RIP
trolodtroje Posted - 09/11/2014 : 21:33:55
počivajte u miru gosn Pantiču i Duško Dugouško
tex2 Posted - 09/11/2014 : 21:28:36
R.I.P

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000