forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Živi mrtvaci - Prvi omnibus

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 17/11/2014 : 16:44:10


Koliko sati u danu ne gledate televiziju? Kad smo se posljednji put ZAISTA potrudili dobiti nešto što smo željeli? Koliko je vremena prošlo otkad smo zaista TREBALI nešto što smo ŽELJELI?

Svijeta kakvog smo poznavali više nema.

Svijet trgovine i frivolnih potreba zamijenio je svijet preživljavanja i odgovornosti.

Epidemija apokaliptičnih proporcija pomela je Zemlju, a mrtvi su uskrsli i hrane se živima. Za nekoliko mjeseci društvo se rasulo - nema vlade, nema dućana s namirnicama, nema pošte, nema kablovske.

U svijetu kojim vladaju mrtvaci, prisiljeni smo napokon početi živjeti.

Živi mrtvaci 1 • Prvi omnibus • 1088 stranica • C/B • 160 x 240 • Tvrdi uvez • Scenarij Robert Kirkman • Crtež Tony Moore • Charlie Adlard • Cliff Rathburn • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2014. • Cijena 250 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
MSV Posted - 13/11/2020 : 12:12:02
@Markos
Hoće li biti reprinta ovog prvog omnibusa? Nema ga gotovo nigde.
DiSkAcH Posted - 15/03/2017 : 10:42:30
Bajke je procitala, Vendettu nemam, premda bi ju mogao posudit ako nis drugo. Ona je inace vise od knjiga (ja isto volim knjige, samo sam njih nakupovao dosta, a vremena nema, a za strip se uvijek nadje jer ih puno brze citam :D ), rekla je da su joj Bajke OK, ali nije odusevljena kao ja.
Jos sam joj rekao da obavezno procita Sagu. A sada je sva u Pjesmi leda i vatre (Game of Thrones) i knjizurine su dosta debele pa ima materijala ;)
Mrkva Posted - 15/03/2017 : 09:25:33
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa moram priznat, da i nema bas toliko za citat, ajd puno se cini 3000+ stranica, ali ide to samo tako. Moja draga je npr 2 omnibusa procitala u 2 dana. A ja sam skuzio da mi je mozda vise trebalo za Eternauta od 1 ovog omnibusa. A i Watchemen ima materijala.

I kao sto je receno, nemozete nikako al nikako usporedjivat Hr i De cijene. Svabe su SF za nas ovdje po pitanju standarda.



Navuci je na Bajke i na Vendettu, a onda joj pljasni nadimak DiSkAcHiCa i dovedi je na forum.
A onda ćemo u Svaštari raditi raspašoj :) "Feng shui u vašoj kući", "Toksični lakovi za nokte" itd.

Dule, da mi je vidjeti kako se tek onda lijepo izrazavaš na njemačkom! Oduvijek smatram da imaš snazan vokabular, zato me jako iznenadilo pročitati da ti je njemački jači.

I sad da ne bude offtopic: kod mene u knjimbi su izdanja očuvana, ne vidim da je veličina problem čitateljima. Ali, istina je da se, s druge strane, braću špagete ne usudim ni otvoriti kako spada, eno mi stoje na polici djevičanski netaknuti. Mislim da je taman neka debljinska granica na Mrtvacima.
DiSkAcH Posted - 15/03/2017 : 08:56:53
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Otto Kraus

Nije mi jasno,kad vec toliko hvalis ove debeljuce,zasto si kupio njemacko izdanje WD ,koje je skuplje,a ne Fibrino,jeftinije i puno kvalitetnije?

E to ti mogu odgovoriti, jer je odluka po tom pitanju bila presudna, bez obzira što izdanja nisu kvalitete à la Fibra:
Isključivo zbog jezika. A pošto se ta tri "stripa" ne prelete tek onako površno, nego ih ima ohohooo za čitati, to mi je pri odluci bio najbitniji kriterij. Sasvim jednostavno. ;)



Pa moram priznat, da i nema bas toliko za citat, ajd puno se cini 3000+ stranica, ali ide to samo tako. Moja draga je npr 2 omnibusa procitala u 2 dana. A ja sam skuzio da mi je mozda vise trebalo za Eternauta od 1 ovog omnibusa. A i Watchemen ima materijala.

I kao sto je receno, nemozete nikako al nikako usporedjivat Hr i De cijene. Svabe su SF za nas ovdje po pitanju standarda.
Poli Posted - 15/03/2017 : 08:50:21

Nisam znao da vam je tamo u Cilu njemacki prvi jezik.


Dukidule Posted - 15/03/2017 : 00:47:29
A jbg., jeste, iako (nekada davno) gotovo nisam imao izbora.
Otto Kraus Posted - 15/03/2017 : 00:15:11
Aha, nisam znao da ti je njemacki prvi jezik.
Dukidule Posted - 14/03/2017 : 23:29:48
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Nije mi jasno,kad vec toliko hvalis ove debeljuce,zasto si kupio njemacko izdanje WD ,koje je skuplje,a ne Fibrino,jeftinije i puno kvalitetnije?

E to ti mogu odgovoriti, jer je odluka po tom pitanju bila presudna, bez obzira što izdanja nisu kvalitete à la Fibra:
Isključivo zbog jezika. A pošto se ta tri "stripa" ne prelete tek onako površno, nego ih ima ohohooo za čitati, to mi je pri odluci bio najbitniji kriterij. Sasvim jednostavno. ;)
Otto Kraus Posted - 14/03/2017 : 22:10:41
Kako izgleda,ti ces na kraju kupiti sve debele stripove osim Fibrinog izdanja WD da bi dokazao nesto
A stvar je prilicno jednostavna,svi debeli stripovi su PUNO povoljniji od pojedninacnih albuma,ali su definitivno ne-prakticni tj.bio on HC ili SC,ako ima 1000 stranica,nece ga poslije par citanja u "petica" stanju ostaviti ni najnjeznije ruke svijeta.
I to je to.
Ajd kad zavrsis sa citanjem,stavi sliku ovih svojih Nijemaca da vidimo kako ce to izgledati poslije,ako nije problem.
Sad,tko sta voli i hoce imati u kolekciji,to je vec osobno.
Nije mi jasno,kad vec toliko hvalis ove debeljuce,zasto si kupio njemacko izdanje WD ,koje je skuplje,a ne Fibrino,jeftinije i puno kvalitetnije?
Sto se tice usporedbe cijena,tu tek nije moguce usporedjivati cijene u ostatku EU sa nasim prostorima.
Stripovi kod nas su ohoho jeftiniji (usudio bih se reci,neki su i kvalitetniji,) nego ista ili slicna izdanja negdje vani.
Samo sto ni zivotni standard nije niti priblizno isti,a to je puno veci problem nego sama cijena stripa.
S tim da su u Njemackoj stripovi jos i jeftini u odnosu na neke druge zemlje.
Dukidule Posted - 14/03/2017 : 18:32:05
Evo, sad i ja sad mogu ostaviti ponovni komentar (konačno i definitvno opravdan ) u pogledu na praktičnost prilikom čitanja.

Odmah poslije "diskusije" tamo gore sam ih naručio a danas dobio, tj. dobio poziv pa otišao u dućan podići ih:




Nakon ovakvih izdanja (izdavač Cross Cult) mogu kupcima Fibrinih samo jedno poručiti:
Nemojte kukati niti žaliti se, jer niste svjesni šta držite u rukama dok ih čitate.
Ovo su njemačka SC izdanja (HC ne postoji! ) pa si mogu samo zamisliti kako će im hrbat izgledati ako ih posudim nekome, dakle, nakon nekog drugog ili trećeg čitanja.

A tu je, naravno, i relativno značajna razlika po pitanju cijene:
Fibrina izdanja: 250,- hrk iliti cca € 33,60 po omnibusu, a još HC - sva tri skupa: 100,80 €.
Cross Cult, iliti ovi "shit-ovi": € 50,- po "kompendium-u" (omnibusu) / sva 3 skupa,
dakle, okruglih €150,- !!!

Btw. Pokazao sam danas vlasniku moga Comic Shop-a Markova izdanja na stranici Fibre. Pregledao je i mnoge druge stvari, a s velikim interesom izdanja koja su i u Njemačkoj objavljana.
Njegova reakcija (kratka i jasna) u obliku smajlija:
ŠAŠ Posted - 08/03/2017 : 13:41:01
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/38/64/c9/3864c9b4c2ca31224fd212f821fde42b.jpg

postoji ta pizdarija za čitat knjige al nisam siguran da li bi wd uopce stao unutra.još te pregrade koje svaki put mičeš kad okrećeš stranice...ma bzvz.ugl previše komplikacija za čitanje jednog stripa.
probao sam naravno s jastukom i nije funkcioniralo jer se strip moralo stalno balansirat da ne pada s jedne na drugu stranu i hrbat se cijeli posavijao.na kraju sam ga držao u ruci ,
pa me pocela ruka bolit nakon cca 15min od težine al eto odustao jer je sadržajno užas.

ugl dobra lekcija za buduće planirane kupovine stripova s tom količinom stranica.alvar ipak ima manji broj strana ali je premal, odnosno slova su presitna pa se moram naprezat.
i ne znam zašto ti svi reprinti tj i pola orke i kolorke specijal,amerikanci,taniguchi ovaj onaj moram bit iste veličine.
The_PI Posted - 08/03/2017 : 13:10:45
Muz si ovo kupio za laptop a super je i za ovako knjige. Lijepo se legnes i namjestis kako ti pase.
DiSkAcH Posted - 08/03/2017 : 07:26:35
Pa eno moj se raspao nakon samo 2 citanja, ajd zaljepio sam ga, ali sam zbog tog razloga odustao od kupovine alvara i spageta.
IMHO neki max je 500injak stranica i to funkcionira OK, sve poslje toga je patnja i strip postaje pogodan za raspadanje.
Imam npr 2 planetes omnibus od po 520 stranica sa mekim koricama i dosta malom formatu (15x21cm) i taj se mozda mrvu teze lista, ali kolko mi se cini nema sanse da se raspadne, ove nase debeljuce ubija prevelika tezina od cca 3kg po knjizi.
Sto se poze tice, probao sam sve i najprakticnije je sjedeci za stolom ili ova shema sa jastukom u krilu, ali opcenito je bas nezgodno za citanje.
Nezgodan je npr i titanov flash gordon zbog ''cudnog'' formata, ali je barem lagan.


Otto Kraus Posted - 08/03/2017 : 04:44:02
Da,zaboravio sam da ima i ljubitelja debeljuca
Savjete drugih kako citati stripove u sjedecem polozaju,odbacujem s nevjericom i sokiranim licem u samom startu.
Citam iskljucivo i jedino u lezecem stavu,sve cetiri u zraku s normalnim stripovima i potrbuske ove velike.
Ali ove mrcine su nezgodne cak i u lezecem polozaju s jastucima(meni),sve nesta krcka i kao da od svih njih jedino darkvudovog Konana stvarno i procitam u tim knjizurinama.
Ove ostale sam kupio,prelistao i slozio na policu gdje i pripadaju.Ionako su reprinti (alvar i spaghetti), koje vec imam u drugim izdanjima(zivi mrtvaci),a i citao sam ih ranije.
Strah me i pomisliti kako izgledaju primjerci iz knjiznice nakon par citanja
Kupujem jos ovaj cetvrti (nadam da ce biti zadnji) WD od Fibre kad izadje za dvije godine i to je zadnje od debelih(500+ stranica) sto se mene tice.
Poli Posted - 07/03/2017 : 12:24:02

najradije citam u shirshasani


Dukidule Posted - 07/03/2017 : 12:14:13
Šta, a treće nemaš za super-zadatke? :D
supermark Posted - 07/03/2017 : 11:18:45
sjedeći se previše pogrbim
najbolje mi je čitati ležeči na leđima, a strip stavim na prsa
ako je strip manjeg formata, kao što je WD, stavim i jastučić ispod

naravno, to je kad čitam sam strip
inače mi jedna konkubina pridržava strip, a druga okreće stranice
Dukidule Posted - 07/03/2017 : 10:27:19
Eto vidiš, i Bokiju leglo. ;)
risbozg Posted - 07/03/2017 : 09:05:09
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Otto Kraus

Onda si valjda I Sam zakljucio DA su I jedan I drugi neprakticni I nespretni za citanje, kao uostalom I svi stripovi sa milion stranica. Svakako jeftinije rjesenje, DA li je bolje, nemam pojma Ali meni nije. Bolje par vitkih nego jedna debela.
A svakako mislim DA je toj slici mjesto na topicu; sta Sam kupio ili moja kolekcija, ovdje je bez neke potrebe buduci DA se prica o Zivim Mrtvacima



Sve je to fino i jasno, isto kao i to da je strip malo nepraktičan za čitanje.
No onaj tko ga kupi (ili posudi) zna valjda da nije uzeo Ludensovo kiosk izdanje koje, zajedno sa dnevnim novima, može ponijeti na kupanje ili čitati prilikom vožnje krcato punim tramvajem.

Obi-Wan je jednom prilikom na nekom topicu dao savjet kako takva djela najbolje čitati:
sjedeći, jastučić u krilu a strip na njega.
Eto ja sam ga pročitao, naravno, sjedeći, čak bez jastuka i mogu reći - niti mi se učinio nepraktičan niti glomazan, niti prenespretan - jer sam znao šta me čeka.

Dakle, ako u suštini teme nije upitan isključivo dojam iz sadržaja (radnja) dotičnog stripa nego i njegov optički izgled ili praktičnost prilikom čitanja (a ŠAŠ je svoju "analizu" usmjerio i na tu temu), onda ni slika moga stripa nije zalutala na krivi topic, jer sam pomoću nje iznio svoje osobno iskustvo koje se s njegovim ne podudara.



Testirao Obi-wanov sistem i zadovoljan sam 100%
Dukidule Posted - 07/03/2017 : 08:44:08
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Onda si valjda I Sam zakljucio DA su I jedan I drugi neprakticni I nespretni za citanje, kao uostalom I svi stripovi sa milion stranica. Svakako jeftinije rjesenje, DA li je bolje, nemam pojma Ali meni nije. Bolje par vitkih nego jedna debela.
A svakako mislim DA je toj slici mjesto na topicu; sta Sam kupio ili moja kolekcija, ovdje je bez neke potrebe buduci DA se prica o Zivim Mrtvacima



Sve je to fino i jasno, isto kao i to da je strip malo nepraktičan za čitanje.
No onaj tko ga kupi (ili posudi) zna valjda da nije uzeo Ludensovo kiosk izdanje koje, zajedno sa dnevnim novima, može ponijeti na kupanje ili čitati prilikom vožnje krcato punim tramvajem.

Obi-Wan je jednom prilikom na nekom topicu dao savjet kako takva djela najbolje čitati:
sjedeći, jastučić u krilu a strip na njega.
Eto ja sam ga pročitao, naravno, sjedeći, čak bez jastuka i mogu reći - niti mi se učinio nepraktičan niti glomazan, niti prenespretan - jer sam znao šta me čeka.

Dakle, ako u suštini teme nije upitan isključivo dojam iz sadržaja (radnja) dotičnog stripa nego i njegov optički izgled ili praktičnost prilikom čitanja (a ŠAŠ je svoju "analizu" usmjerio i na tu temu), onda ni slika moga stripa nije zalutala na krivi topic, jer sam pomoću nje iznio svoje osobno iskustvo koje se s njegovim ne podudara.
Otto Kraus Posted - 07/03/2017 : 01:17:27
Onda si valjda I Sam zakljucio DA su I jedan I drugi neprakticni I nespretni za citanje, kao uostalom I svi stripovi sa milion stranica. Svakako jeftinije rjesenje, DA li je bolje, nemam pojma Ali meni nije. Bolje par vitkih nego jedna debela.
A svakako mislim DA je toj slici mjesto na topicu; sta Sam kupio ili moja kolekcija, ovdje je bez neke potrebe buduci DA se prica o Zivim Mrtvacima
Dukidule Posted - 06/03/2017 : 14:28:06
A je li?
U vrećicu ide sve što je već pročitano.
Otto Kraus Posted - 06/03/2017 : 12:35:55
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by ŠAŠ
strip je preglomazan i jednostvano je prenespretan za držat.

Hm....ok....
A kako je onda u slučaju ovoga koji je čak za cm širi, uz isti broj stranica?






Najbolje ga izvadi iz vrecice i probaj citati pa ces sam vidjeti da li nespretan ili ne.
ŠAŠ Posted - 06/03/2017 : 12:21:44
ne znam,al ajd kužim za spaghetti jer je zaokružena cjelina pa da stane sve u jedan strip
Dukidule Posted - 06/03/2017 : 10:23:24
quote:
Originally posted by ŠAŠ
strip je preglomazan i jednostvano je prenespretan za držat.

Hm....ok....
A kako je onda u slučaju ovoga koji je čak za cm širi, uz isti broj stranica?



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000