forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor! Za koga - Kids, Teenager, Adults ???

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tutta Posted - 18/11/2014 : 20:22:03
U Njemackoj postoji FSK (Voluntary Self Regulation of the Movie Industry). Oni rade pod zakonskim paragrafom -

Jugendschutzgesetzes (Zastita omladine). Znaci, jedan/a 16.'to godisnjak/inja, ne smije kupiti npr. Manga strip, koji je oznacen sa +18 .




FSK
http://en.wikipedia.org/wiki/Freiwillige_Selbstkontrolle_der_Filmwirtschaft

Citam po raznim topicima, da je Zagor pred izdisanjem. Da mu je potreban kompletan remont. Moje misljenje je, da SBE cilja na pogresnu publiku, tj. max.+12. Ta godista, pretpostavljam, nisu u danasnje vrijeme, bas nesto zainteresirana za "papir". U Italiji ne postoje takvi "FSK" zakoni. Kad bi oni poceli izdavati "odraslijeg" Zagora, kojeg bi Njemci oznacili sa +16, mozda bi Zagor dozivio jednu vrstu preporoda.

PITANJE - Za koju grupu SBE "proizvodi" ZAGORA? (POLL)!!!

Naknadno mozete napisati i vase osobno/licno misljenje.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ignus Posted - 31/12/2014 : 18:24:33
Crni popaj je na dječjem odjelu.....to je bolest. kAd djete vidi kako Popaj siluje mrtvu Olivu na odru imat će prekrasne snove.
bagi Posted - 31/12/2014 : 16:52:42
Čisto sumnjm da je ova naslovnica promakla starom napaljenom perverznjaku Tutti...
Tutta Posted - 31/12/2014 : 15:18:21
Blek mi nije bas pri ruci, na ormaru je i zatrpan sa DD i Mikijem. Hvala!
DODSFERD Posted - 31/12/2014 : 14:55:25
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja mislim da je Tutta sigurno kupio.
Ali se svejedno mora priznati da je ovo najbolji rad Mastantuona kada su u pitanju Blekove naslovnice.

Broj 50 je zadnji koji imam. Koji je to?
Naravno da se uzima!


Onda ga već imaš pošto je ovo broj 41 ali se vjerojatno ''izgubio'' u gomili vrućih naslovnica.
solar Posted - 31/12/2014 : 14:12:37
quote:
Originally posted by Zagor12

Pih, kod nas na dječjem odjelu u knjižnicama se može naići na najkrvavije i najbrutalnije stripove (primjer - Oštrica Besmrtnika), i nitko se ne buni.


Kad su sve knjižničarke mahom babetine i njima su stripovi dječja igrarija, ali kao što supermark kaže - čekaj da djeca nalete na Manaru pa će sve stvari spontano riješiti.
solar Posted - 31/12/2014 : 14:08:43
quote:
Originally posted by supermark

Hehe
Kad Manara dozivotno istraumatizira cijeli 2 A... :P


Zagor12 Posted - 31/12/2014 : 13:03:08
Pih, kod nas na dječjem odjelu u knjižnicama se može naići na najkrvavije i najbrutalnije stripove (primjer - Oštrica Besmrtnika), i nitko se ne buni.
King Warrior Posted - 31/12/2014 : 12:58:04
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Tutta

U Italiji ne postoje takvi "FSK" zakoni. Kad bi oni poceli izdavati "odraslijeg" Zagora, kojeg bi Njemci oznacili sa +16, mozda bi Zagor dozivio jednu vrstu preporoda.
PITANJE - Za koju grupu SBE "proizvodi" ZAGORA? (POLL)!!!


Tutta, druže, čitaš li ti Zagora?
Evo ti jedan noviji primjer, epizoda "Povratak Digging Billa".
Priča u kojoj se masovno sijeku glave i nabijaju na kolac, šta misliš s kojim bi FSK bio označen taj strip u Njemačkoj?

Naravno da citam, druze. I mores siguran bit, da je meni najmanje drago, kad procitam deset zagorovih epizoda i samo dvije mi se dopadnu. Kod Texa npr., isti slucaj, valjaju mozda tri, cetri epizode. Al sve mi je to nekako odmaklo u b.movie kategoriju. Spominjes "Povratak Digging Billa". Nepoznata mi je, al vjerujem ti, da je nesto po mom ukusu. E sad, evo nas opet kod (mog) problema. Bonelliju nedostaje konstantnost. Svako smije pomalo da isproba, sto slijedi, znas ono, "Viele Köche, verderben den Brei". Jbg


Ma naravno, o ukusima ne treba raspravljati, medjutim nije to poenta mog posta.
Znas i sam da je u Njemackoj dovoljna jedna scena klanja ili slicnog i bum, s malo (ne)srece, dobice FSK 16, ako ne i 18.
Zagor bi definitivno trebao imati broj 16 u Njemackoj, ako gledamo njihove kriterije.
Dylan 18, naravno.
A to, koliko ko naraciju jednog stripa smatra losom ili naivnom, to je vec neka druga prica i nema sa FSK neke vece veze. :)
stinky Posted - 31/12/2014 : 12:55:13
nemoj se šaliti
bonelli baš ima konstantnost
ali ono što ti ne razumiješ: ne može se više KONSTANTNO čitati stripove, jednom, kada postaneš zreli čovjek.
evo recimo ja - ne mogu čitati više gotovo ništa. meni više ne treba zabava.
ostaje mi samo vraćanje zagoru s novim interpretacijama, veza onkraj sveg razuma, emocija, zabave... može se i jednostavno reći da zagor ima sve što imaju ostali (uglavnom dobro fabularno osmišljenu pustolovinu), a uz to ima i čistu lijepu jasnu podjelu dobro-zlo, što je ideja koja se nikako ne da odstraniti iz ljudskog svijeta.
ti bi čitao priče, izmaštane svijetove, osmišljenne likove - to je tek početak puta povratka zavičaju... kako sam se ja lijepo krasno vratio.
Tutta Posted - 31/12/2014 : 12:43:24
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja mislim da je Tutta sigurno kupio.
Ali se svejedno mora priznati da je ovo najbolji rad Mastantuona kada su u pitanju Blekove naslovnice.

Broj 50 je zadnji koji imam. Koji je to?
Naravno da se uzima!
Tutta Posted - 31/12/2014 : 12:42:01
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Tutta

U Italiji ne postoje takvi "FSK" zakoni. Kad bi oni poceli izdavati "odraslijeg" Zagora, kojeg bi Njemci oznacili sa +16, mozda bi Zagor dozivio jednu vrstu preporoda.
PITANJE - Za koju grupu SBE "proizvodi" ZAGORA? (POLL)!!!


Tutta, druže, čitaš li ti Zagora?
Evo ti jedan noviji primjer, epizoda "Povratak Digging Billa".
Priča u kojoj se masovno sijeku glave i nabijaju na kolac, šta misliš s kojim bi FSK bio označen taj strip u Njemačkoj?

Naravno da citam, druze. I mores siguran bit, da je meni najmanje drago, kad procitam deset zagorovih epizoda i samo dvije mi se dopadnu. Kod Texa npr., isti slucaj, valjaju mozda tri, cetri epizode. Al sve mi je to nekako odmaklo u b.movie kategoriju. Spominjes "Povratak Digging Billa". Nepoznata mi je, al vjerujem ti, da je nesto po mom ukusu. E sad, evo nas opet kod (mog) problema. Bonelliju nedostaje konstantnost. Svako smije pomalo da isproba, sto slijedi, znas ono, "Viele Köche, verderben den Brei". Jbg
DODSFERD Posted - 31/12/2014 : 11:46:37
Ja mislim da je Tutta sigurno kupio.
Ali se svejedno mora priznati da je ovo najbolji rad Mastantuona kada su u pitanju Blekove naslovnice.
nagor Posted - 31/12/2014 : 11:41:19
Da, skoro sam kupio ovog gore Bleka... ali dobro... ja sam perverznjak...
DODSFERD Posted - 31/12/2014 : 11:33:34
Ova Blekova naslovnica gore je čisti promašaj što nije ništa čudno kada je Mastantuono u pitanju.
On je nacrtao punoljetnu (ili barem blizu punoljetnosti) indijanku sa pravim atributima a unutar stripa je to tek djevojčica koja je barem 5-6 godina mlađa od ove na naslovnici.
Sve mi se čini da je ta naslovnica rađena da natjera što više starih kostiju na kupovanje (ako je takve uopće i potrebno tjerati na to).
nagor Posted - 31/12/2014 : 11:08:18
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by nagor

U biti, to uopće nije loša ideja. Čarolija je rođen za takve horor priče. On bi trebao crtati sljedeću vudu priču. Trebalo bi mu dati jednu pravu gradsku horor priču... nešto u stilu Jacka Rasparača. Tu bi on zablistao. Zamislite kakav prljavi lučki grad u njegovoj izvedbi. Premija! Njegov crtež odgovora takvoj temi. Darkwood pustiti Verniju i Nucciu...



Imaš u "Tajni jednoroga" sve to! Chiarollu, prljavi lučki grad, poluraspadnuta skladišta, kao bonus su tu raspadajuća tijela od posljedica radijacije onih jaja na brodu...divota



Baš tu priču sam i imao u mislima dok sam pisao ovo gore.
nagor Posted - 31/12/2014 : 11:07:28
Stripovi tjeraju djecu u grijeh!

supermark Posted - 31/12/2014 : 10:48:38
Hehe
Kad Manara dozivotno istraumatizira cijeli 2 A... :P
tinton Posted - 31/12/2014 : 10:36:00
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Ignus

- Često sam u osječkoj gradskoj knjižnici i imaju puno stripova, gotovo sve od fibre, BG i td ali ne i Zagora.....onda slučajno saznam da su zagor, marti misterija i ostali boneli stripovi skupa sa alan fordom na dječjem odjelu.
-Sva fibrina izdanja pa i superherojština je na odraslom odjelu


Znači strpali su sve stripove našeg najraznovrsnijeg izdavača (Fibre) u jedan koš?!
Bonelli izdanja u kojima se kolje i kasapi u dječiji odjel.
Fino, to dovoljno govori o tome koliko su upoznati sa stripovima.
Šta je presudno za tu raspodjelu? Cijena? Izgled luksuznog izdanja?


U mojoj knjiznici su retardi stavili sve stripove na djecji. Uključujući na primjer Spaghetti brotherse.
markotamara Posted - 31/12/2014 : 10:21:44
odlična priča,Van dicke je strava napravljen
Gru Posted - 31/12/2014 : 01:37:06
quote:
Originally posted by nagor

U biti, to uopće nije loša ideja. Čarolija je rođen za takve horor priče. On bi trebao crtati sljedeću vudu priču. Trebalo bi mu dati jednu pravu gradsku horor priču... nešto u stilu Jacka Rasparača. Tu bi on zablistao. Zamislite kakav prljavi lučki grad u njegovoj izvedbi. Premija! Njegov crtež odgovora takvoj temi. Darkwood pustiti Verniju i Nucciu...



Imaš u "Tajni jednoroga" sve to! Chiarollu, prljavi lučki grad, poluraspadnuta skladišta, kao bonus su tu raspadajuća tijela od posljedica radijacije onih jaja na brodu...divota
nagor Posted - 31/12/2014 : 00:01:18
U biti, to uopće nije loša ideja. Čarolija je rođen za takve horor priče. On bi trebao crtati sljedeću vudu priču. Trebalo bi mu dati jednu pravu gradsku horor priču... nešto u stilu Jacka Rasparača. Tu bi on zablistao. Zamislite kakav prljavi lučki grad u njegovoj izvedbi. Premija! Njegov crtež odgovora takvoj temi. Darkwood pustiti Verniju i Nucciu...
DODSFERD Posted - 30/12/2014 : 23:51:36
quote:
Originally posted by nagor

Da... Čarolija zna crtati...

...zombije kada god poželi.
nagor Posted - 30/12/2014 : 23:49:30
Da... Čarolija zna crtati.
DODSFERD Posted - 30/12/2014 : 23:47:09
quote:
Originally posted by nagor

Da... Nema nasilja u Zagoru... Sve je to za djecu...






Ali trebaš uzeti u obzir da je, gledajući Chiarollu, svaka scena nasilna.
King Warrior Posted - 30/12/2014 : 23:40:28
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nisam siguran da recimo i najbezveznije epizode Dylan Doga mogu ići u dječji odjel, dok sam ja bio klinac od 10-ak godina zazirao sam od količine krvi i nasilja koja se mogla pronaći u tom stripu.


DD je jedan od najkrvavijih stripova uopšte.
Ako već, onda treba da ide u isti rang sa Crossed.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000