forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Hitman 1 & 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 21/02/2014 : 13:17:00


Upoznajte Tommyja Monaghana. Tommy ubija ljude za novac. Od toga živi.

Gotham je pun poslovnih mogućnosti za nekog poput Tommyja. Ubojici kojem je raspon meta od gangstgera do super-zlikovaca ne nedostaje klijenata da zaradi za pivo i poker. I iako samo ubija zle momke, njegove sposobnosti čitanja misli i gledanja kroz zidove definitivno mu pomažu da se lakše riješi konkurencije.

Naravno, Mračni Vitez Gothama ne slaže se s Tommyjevim metodama, radije bi ga isprebijao pa bacio u zatvor. Ali kad Tommyju uleti posao života – ubojstvo za milijun dolara – on brzo shvaća da ima gorih stvari nego biti na Batmanovoj meti.

Puno, puno gorih.

Hitman 1 • Pokolj u Arkhamu • 328 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež John McCrea • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2014. • Cijena 180 Kn




Ponos svoga grada.

Gotamski kvart Kotao gadno je mjesto za odrasti, ali Tommy Monaghan ga je uvijek smatrao domom. Kao ubojica koji se profilirao za ubijanje gangstera i super-zlikovaca, Tommy se oslanja na hrpu šarolikih likova iz kvarta, kao i na svoje sposobnosti čitanja misli i rentgenskog vida, ne bi li zaradio novac za pivo i cigarete.

No, reputacija poput Tommyjeve neizbježno privlači pažnju krivih ljudi - a nakon što otpili dvojicu sumnjivih vladinih agenata, naći će se na meti jednog od najjačih super-junaka na svijetu.

Srećom po njega, telepatija i iskustvo života na ulici dostatna su konkurencija uskom trikou i prstenu skoro neograničene moći. Plus, Tommy je na domaćem terenu.

Hitman 2 • Heroji ulice • 344 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež John McCrea • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2014. • Cijena 180 Kn

U prodaji od subote!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Chui Posted - 15/01/2022 : 17:49:12
Evo pročitao i drugu knjigu, prva priča mi je odlična čista petica, druga sa onim zoološkim nije baš neka sreća jedva prolazna ocjena, treća koja zauzima najviše stranica je nešto isforsirana u akciji i humoru al nije loša, eto zbog catwoman zaslužuje ipak vrlo dobar. Dvije kraće priče nakon te su vrlo simpatične, Mr. Burns i Waylon Smithers su pravi bingo u zadnjoj sa radioaktivnim djedom mrazom. Bivša policajka Tiegel mi je super lik, jedna od najdražih ženskih strip junakinja. Krenuo na treću knjigu i ova prva priča sa S.A.S.om mi je super sjela, spika je ozbiljnija al baš je dobro sjela nakon nekih prilično isforsiranih duhovitosti kao npr. onih osam sekretara koji zapravo uopće nisu duhoviti koliko se god trudili biti. Gajba je tu bio sasvim dovoljan.
Kerempir Posted - 08/02/2021 : 12:02:34
To nema dileme, puno je bolji, svaki put kad ga čitam imam taj cer na licu kod određenih dijelova. Zato mi irski dio nije ni odgovorio jer je dao skroz drugačiji ton stripu.
kasper Posted - 08/02/2021 : 11:06:36
quote:
Originally posted by Kerempir
Osim tog početka meni osobno je odbojan dio sa irskim nasljeđem, sve ostalo je dobra i opičena zabava.



o i mene to mnogo nervira, al i pored toga mi je bolji od punishera
Kerempir Posted - 08/02/2021 : 08:50:46
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Chui

Evo baš pročitao prvu knjigu i hm... skoro sam odustao još u prvoj priči, na kraju sam na sreću odustao samo od prve priče al ne i od knjige jer su ostale od ulaska Batmana na dalje odlične. Veselim se nastavcima. Zanimljiviji mi je od Punishera.



e pa napisah ja da se pazi dobro kod tih prvih 80 strana koje su odvratne. ne znam sto nisu ponovo napisali taj uvod, bas kvari ugodjaj
inace i meni je hitman bolji od punishera



Osim tog početka meni osobno je odbojan dio sa irskim nasljeđem, sve ostalo je dobra i opičena zabava.
bisley Posted - 02/02/2021 : 18:33:12
Hitman je stripčina!
Chui Posted - 01/02/2021 : 12:08:41
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Chui

Evo baš pročitao prvu knjigu i hm... skoro sam odustao još u prvoj priči, na kraju sam na sreću odustao samo od prve priče al ne i od knjige jer su ostale od ulaska Batmana na dalje odlične. Veselim se nastavcima. Zanimljiviji mi je od Punishera.



e pa napisah ja da se pazi dobro kod tih prvih 80 strana koje su odvratne. ne znam sto nisu ponovo napisali taj uvod, bas kvari ugodjaj
inace i meni je hitman bolji od punishera



slažem se a Ennisov Punisher je postavljen da bude "ozbiljniji" Marvelov uradak, pa mi se čini da je time dobrim dijelom zakinut za sve što Ennis može dati. Ok ima smisla da Punsher bude ozbiljniji, iz Marvelovog konteksta je to super, Ennis može puno više od toga što je pokazao i u Preacheru.

A evo uspio savladati i tu prvu epizodu, i ono... kao da se radi o drugom stripu. Čak je lik Pat totalno drugačiji na početku, al se priča nadovezuje jedna na drugu.
kasper Posted - 01/02/2021 : 11:44:01
quote:
Originally posted by Chui

Evo baš pročitao prvu knjigu i hm... skoro sam odustao još u prvoj priči, na kraju sam na sreću odustao samo od prve priče al ne i od knjige jer su ostale od ulaska Batmana na dalje odlične. Veselim se nastavcima. Zanimljiviji mi je od Punishera.



e pa napisah ja da se pazi dobro kod tih prvih 80 strana koje su odvratne. ne znam sto nisu ponovo napisali taj uvod, bas kvari ugodjaj
inace i meni je hitman bolji od punishera
Chui Posted - 31/01/2021 : 11:06:00
Evo baš pročitao prvu knjigu i hm... skoro sam odustao još u prvoj priči, na kraju sam na sreću odustao samo od prve priče al ne i od knjige jer su ostale od ulaska Batmana na dalje odlične. Veselim se nastavcima. Zanimljiviji mi je od Punishera.
going going Posted - 21/03/2020 : 22:32:29
Ja imam prve 4 knjige, jos 5. nikako da nabavim. Procitane prve dve jos kad je objavljeno, sjajan strip, da ne kazem vrhunski. Kad nabavim peticu, a nadam se da ce to biti uskoro ide citanje ispocetka od keca.
Peyo Posted - 21/03/2020 : 10:48:42
quote:
Originally posted by Cromwell
Po meni možda i najbolji Ennis kojeg sam čitao. Barem što se tiče fun factora.
U Preacheru me smeta povremeno pretjerivanje i glupave psovke a Punisher iako je uspješniji po svim parametrima ipak nije toliko zabavan kao Hitman.
Scenarij nevjerojatno razigran a zbog dijaloga sam se povremeno jednostavno morao nasmijati na glas.



To su i moji utisci. Pure fun.

A sa svakom slijedećom knjigom mi je sve bolji.
DiSkAcH Posted - 21/03/2020 : 10:39:34
Meni je Hitman jedan od naj amera, humor vrhunski.
Čudno da se ni ovo još nije rasprodalo.
going going Posted - 20/03/2020 : 20:28:27
Evo ima i recenzija!


quote:
Originally posted by DeeCay

Pokolj u Arkhamu
HIT FB 1 | 328 str.
by DeeDee

Hitman je Ennisovo čedo othranjeno u relativno produktivnom stripovskom razdoblju, nakon Hellblazera i usred Preachera, a prati plaćeničke pustolovine Tommyja Monaghana odnosno – Ubojice! Sprdanje na superherojski žanr, crni humor, grafičko nasilje i koketiranje sa svim elementima jeftinih akcijskih filmova temeljne su karakteristike ovog serijala…




Cromwell Posted - 20/03/2020 : 19:51:44
Sjećam se da sam prije 6! godina pokušao čitati Hitmana i nije išlo dalje od druge priče.
Jučer pokušao opet i prvu knjigu požderao gotovo u jednom danu. Uopće mi nije jasno kako mi se ovo nije svidjelo na prvu :DD

Urnebes, totalni urnebes od stripa, fenomenalno! Po meni možda i najbolji Ennis kojeg sam čitao. Barem što se tiče fun factora.
U Preacheru me smeta povremeno pretjerivanje i glupave psovke a Punisher iako je uspješniji po svim parametrima ipak nije toliko zabavan kao Hitman.
Scenarij nevjerojatno razigran a zbog dijaloga sam se povremeno jednostavno morao nasmijati na glas.
Jedini je minus crtež ali to je manje bitno

Prva knjiga 9/10, sada jedva čekam uhvatiti se i ostalih.

p.s.: želim još Etrigana u bilokojem obliku na našem tržištu. Bob je obavio sjajan posao! :)
DeeCay Posted - 21/02/2015 : 20:23:33
Pokolj u Arkhamu
HIT FB 1 | 328 str.
by DeeDee

Hitman je Ennisovo čedo othranjeno u relativno produktivnom stripovskom razdoblju, nakon Hellblazera i usred Preachera, a prati plaćeničke pustolovine Tommyja Monaghana odnosno – Ubojice! Sprdanje na superherojski žanr, crni humor, grafičko nasilje i koketiranje sa svim elementima jeftinih akcijskih filmova temeljne su karakteristike ovog serijala…


IGMAN2 Posted - 06/01/2015 : 19:38:43
Pročitah i drugu knjigu, i još mi je bolja nego prva.
Da li čitat ili ne Hitmana nemojt nipošto odlučivat po postavljenom previewu. To je i najlošiji dio. Ne znam kako je, po toj pilot epizodi, Ennis uopće uspio dobiti da radi Hitmana dalje.
Druga stvar koja me je zasmetala, ustvari i nije neka velika i vjerojatno je većina i nije primjetila, je prijevod.
U stvari Solanović je napravio dobar posao i prijevod mu je OK i pitak (čak nam je napisao i koje pjesme se tu pjevaju :), sve dok ne dođe do superherojskih imena - tu se baš i ne snalazi.
Odnosno snalazi se na način koji mi se ne sviđa.
Obi-wan Posted - 06/01/2015 : 11:23:03
Preacher ocjena 10
Punisher i Hitman ocjena 9

Vrhunski stripovi...
Zlix Posted - 06/01/2015 : 10:55:11
Tako je, drugačiji je. Mada, meni je i Preacher sjajan.
Mali_Mate Posted - 06/01/2015 : 10:00:44
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Zlix

Debelo ćeš se zeznuti ako mu ne daš šansu. Hitman je sjajan.


Ne mora značiti. Ako mu nisu sjeli Pričer i Panišer, možda onda Enis nije njegov đir.



Al je Hitman dosta drugačiji od Preachera i Punishera... Ennis je gotovo pa normalan u njemu i ne preserava se toliko koliko drugdje (men je njegov Punisher dosadan, a Preacher nakon prvog trejda sve lošiji i ilošiji)
swamp thing Posted - 06/01/2015 : 09:51:15
quote:
Originally posted by Zlix

Debelo ćeš se zeznuti ako mu ne daš šansu. Hitman je sjajan.


Ne mora značiti. Ako mu nisu sjeli Pričer i Panišer, možda onda Enis nije njegov đir.
Zlix Posted - 05/01/2015 : 23:58:22
Debelo ćeš se zeznuti ako mu ne daš šansu. Hitman je sjajan.
Tonto Posted - 05/01/2015 : 15:51:29
Ovako: Ennis me s hellblazerom kupio, s preacherom razočarao (iako sam spreman ponoviti čitanje), a s punisherom totalno izgubio. Nakon ožiljaka koje mi je uzrokovao njegov toliko hvaljeni run na punisheru za hitmana jednostavno nemam snage.
Mr. Bushido Posted - 05/01/2015 : 10:07:40
quote:
Originally posted by anto

Nije mi ovo bilo dobro kao ostali naslovi Vertiga koje sam imao prilike da čitam.


Hitman ne spada u ediciju Vertigo.
anto Posted - 04/01/2015 : 16:26:10
Hitmen me je prilično zbunjivao.
Ovde sam pročitao neke vrlo smele izjave i dosta pozitivne komentare,a strip mi se ni najmanje nije svideo na osnovu privjua.
Pa ipak,prevagnule su pozitivne kritike,pa se odlučih da nabavim ove dve knjige.
Sa jedne strane,što bi rekli dalmatinci, ovo nije moj đir.Superheroji i demoni,razna čudovišta,vanzemaljski vampiri paraziti,...,polukarikaturalan crtež,rokanje,rokanje i samo rokanje,...Nije mi ovo bilo dobro kao ostali naslovi Vertiga koje sam imao prilike da čitam.
A sa druge strane,nije mi Hitmen bio loš,dosadan ili tako nešto.Radi Enes svoj posao korektno - odlični dijalozi,zanimljivi likovi,malo rokanja,malo filozofiranja.Čitajući,ulaziš u štos,strip postaje sve interesantniji,crtež takođe.
Deo sa Mawzirom i gospodarima pištolja,te Betmenom, me i nije impresionirao,ali već Deset tisuća metaka je ono pravo.Zadnje dve priče u prvoj knjizi - simpatične.
U drugoj knjizi bih izdvojio naslovnu priču,Heroje ulice,kao jako dobru,dok mi je priča sa ženom mačkom i demonima, tako-tako.Kraće priče su uglavnom dopadljive.
I na kraju - šta znam,dobar mi je Hitmen,u stvari vrlo dobar 8/10, ni u jednom trenutku nije bio ni najmanje dosadan,ali nije ni tip stripa koji će me "pući".
DKoor Posted - 26/11/2014 : 15:44:19
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by kasper

skroz na skorz dobar ovaj hitman. propoznatljivi Enis se sprda sa super mocima, sjajano . obavezno za sve koji vole Propovednika


Hm, taj sam...

Dosta sam uživao čitajući propovednika, a vidim da je ovo na tragu istog.


Nemoj samo očekivati drugog Propovednika i bit će ti super.
Strip je odličan, zabava zagarantirana.

Hvala na preporuci.
Ne očekujem Propovednik alike strip ali iz Previewa se vidi da strip ima Ennisov potpis, to je taj stil.
Obi-wan Posted - 23/11/2014 : 00:55:41
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by kasper

skroz na skorz dobar ovaj hitman. propoznatljivi Enis se sprda sa super mocima, sjajano . obavezno za sve koji vole Propovednika


Hm, taj sam...

Dosta sam uživao čitajući propovednika, a vidim da je ovo na tragu istog.


Nemoj samo očekivati drugog Propovednika i bit će ti super.
Strip je odličan, zabava zagarantirana.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000