forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp. 9 - V kao vendetta

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 17/11/2014 : 16:43:32


V KAO VENDETTA smještena je u Englesku kojom je zavladao totalitarizam nakon što je razorni rat preoblikovao lice planeta. Po ovom stripu nastala je filmska uspješnica "O za osvetu" s Natalie Portman i Hugom Weavingom u glavnim ulogama. Ovaj čudesni nacrtani roman pripovijeda o tajanstvenom neznancu pod bijelom porculanskom maskom i njegovoj mladoj štićenici koji se protiv političke prisile bore terorom i apsurdom. Napeta je to pripovijest o granicama dobra i zla koje se zamute kad se kroči u ideološke vode, pripovijest koja do u detalje crta svijet u kojem političkih ni osobnih sloboda nema.

Ovaj moćni ep Alana Moorea i Davida Lloyda o oduzimanju slobode i osobnosti Fibra vam predstavlja u obogaćenom izdanju, boljoj obradi te na preglednijem i luksuznijem formatu, kako biste što više uživali u potresnim crtežima i priči. U knjigu su uključena sva poglavlja izvorne serijalizacije, ali i nanovo obojene vezne stranice, uvodi Lloyda i Moorea, Mooreova opsežna povijest nastanka stripa te širi izbor skica Davida Lloyda.

Kolorka Specijal 9 • V kao Vendetta • 400 stranica • Kolor • 212 x 320 • Tvrdi uvez • Scenarij Alan Moore • Crtež David Lloyd • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 11.11.2014. • Cijena 250 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jozzinelli Posted - 08/11/2023 : 16:44:24
Crno-beli strip može da ide u A4,
ali izgleda slaba vajda da neko izda kolorno tvrdokoričeno izdanje u manjem formatu...
...ne baš manjem kao DC Gold Čarobne knjige, već u originalnom američkom ili nešto većem...

Dok se to ne desi, ostaje mi izdanje Belog Puta u kolekciji, kao za sada najbolja opcija.


alexts Posted - 07/11/2023 : 00:07:22
Vendetta, CB, ali i A4!
Shaner Posted - 06/11/2023 : 22:44:44
I ja se predbilježujem. Iako sam još uvijek neodlučan je li mi to dupliranje.

Cromwell Posted - 06/11/2023 : 13:15:23
Čisto da se registriram kao interesent za CB verziju.
Mr. Bushido Posted - 05/11/2023 : 19:07:14
quote:
Originally posted by corto33

Postoji li neka šansa da se V for Vendeta objavi u C/B izdanju, kao što je bio originalno objavljivan?


Točnije, jedan dio serijala je originalno objavljen crno-bijelo, a jedan dio u boji.
JAH WOBBLE Posted - 05/11/2023 : 19:06:27
quote:
Originally posted by borg

Uh, moraću i Vendetu da dupliram.

:)


Ja to ne računam u dupliranje.
naker Posted - 05/11/2023 : 19:02:26
C/b Vendetta bi bilo božije. Odlična vest.
borg Posted - 05/11/2023 : 18:53:47
Uh, moraću i Vendetu da dupliram.

:)
corto33 Posted - 05/11/2023 : 18:28:45
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by corto33

Postoji li neka šansa da se V for Vendeta objavi u C/B izdanju, kao što je bio originalno objavljivan?
Italijani imaju ovo izdanje:
https://www.lospaziobianco.it/alan-moore-e-david-lloyd-v-for-vendetta/


Ima.



Markos Posted - 05/11/2023 : 17:52:36
quote:
Originally posted by corto33

Postoji li neka šansa da se V for Vendeta objavi u C/B izdanju, kao što je bio originalno objavljivan?
Italijani imaju ovo izdanje:
https://www.lospaziobianco.it/alan-moore-e-david-lloyd-v-for-vendetta/


Ima.
petarStripovi10 Posted - 05/11/2023 : 17:45:19
Meni bi bilo idealno da Čarobna knjiga ponovo izda Vendettu u manjem HC formatu kao Nadzairače. Rotografika.
Ili Fibra u formatu Zatamnjenja ili manjem. Samo da je HC.
U boji ili c/b.
corto33 Posted - 05/11/2023 : 16:46:50
Postoji li neka šansa da se V for Vendeta objavi u C/B izdanju, kao što je bio originalno objavljivan?
Italijani imaju ovo izdanje:
https://www.lospaziobianco.it/alan-moore-e-david-lloyd-v-for-vendetta/
Spock Posted - 05/11/2023 : 16:27:58
S kao Salkan i V kao Vendetta:

https://www.stripovi.com/recenzije/v-for-vendetta-v-klo-sp-9-v-for-vendetta/3114/
naker Posted - 21/09/2021 : 23:31:35
Nema šta Moore & Hollywood jedna od najlepših ljubavnih priča ikada ispričanih, malo šale nije na odmet

@Paka znam iščitao sam ranije komentare sa teme Ali ako je Hombre ugledao svetlo dana sa onim lošim materijalima onda držimo fige i za c/b Vendettu
Red Marquis Posted - 21/09/2021 : 22:57:39
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by naker

Dotakao bih se još na kratko i filma jer kao što je svima poznato Moore obožava filmsku ekranizaciju Vendette


Ovo je sarkazam, ili?


Pa naravno da se sprda. Ko još ne zna šta Moore misli o svim ekranizacijama njegovih dela?
Mr. Bushido Posted - 21/09/2021 : 22:48:00
quote:
Originally posted by naker

Dotakao bih se još na kratko i filma jer kao što je svima poznato Moore obožava filmsku ekranizaciju Vendette


Ovo je sarkazam, ili?
Paka01 Posted - 21/09/2021 : 22:27:04
Vendetta je (kao i Miracleman) u početku i izlazila crno-bijelo Mislim u časopisu Warrior... Tek su kasniji brojevi išli u boji, dok su ti prvotni naknadno kolorirani.
naker Posted - 21/09/2021 : 21:42:06
Cenim da većina zna o čemu se ovde radi pa ne bih previše dužio ali Moorova Vendetta na najbolji mogući način otelotvara Orwellovu 1984 gde se hladna distopijska vizija totalitarnog režima budućnosti prepričava kroz 10 činova teatra, taj vrli kabare Ovaj strip ide u onu retku kategoriju malobrojnih stripova koji ne da ništa ne gube ponovnim čitanjima već se samo dobija na aktuelnosti. Ovaj strip treba da bude obavezna lektira iz građanskog vaspitanja

Dodao bih i da c/b Vendetta izgleda sjajno jer ima taj a la Eternaut šmek što samo produbljuje jezu i strah od mogućeg opresivnog društvenog uređenje budućnosti i raširenih ruku bih dočekao pokušaj izdavanja c/b Vendette

Dotakao bih se još na kratko i filma jer kao što je svima poznato Moore obožava filmsku ekranizaciju Vendette i taj film je po mom skromnom mišljenju jedna od bolje urađenih strip adaptacija prenetih na veliki ekran, ako ništa drugo onda zbog ove legendarne scene monologa gde skoro pa svaka reč počinje sa.. v! A ko je pažljivo pratio i dobro stoji sa vokabularom primetiće da je V nimalo suptilno praktički otkrio dešavanje cele radnje
Peyo Posted - 16/07/2021 : 20:14:08
Sve OK, i ja se samo malo zezam .

Inače, slažem se s tobom da ako je netko pogledao samo film obavezno treba pročitati i strip ili će ostati zakinut za užitak čitanja ovog vrlo posebnog i odličnog stripa.
Zula Posted - 16/07/2021 : 20:01:55
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zula

Ako si gledao film, a nisi čitao strip, onda ne znaš ni pola. Obavezno za imati doma, bar da drugi vide da znaš što valja...


A ovo podebljano je u totalnoj suprotnosti mog poimanja kolekcioniranja stripova. Ne pada mi na pamet da držim stripove zbog kojih bi neko kao skužio "da znam što valja".


Peyo, Peyo... to piše za one koji ne znaju stripove tako dobro kao ti, a voljeli bi imati (možda i pročitati) koji izvrstan strip... Samo šala mala...
Markos Posted - 16/07/2021 : 19:56:00
Ništa posebno, malo još dodatno ulickan upis teksta na pojedinim mjestima, ali to neće primjetiti nitko osim mene, plus ispravljena greškica-dvije.
don_draper Posted - 16/07/2021 : 19:27:48
Ima kakvih razlika novog u odnosu na staro izdanje?
Peyo Posted - 16/07/2021 : 17:24:40
quote:
Originally posted by Zula

Ako si gledao film, a nisi čitao strip, onda ne znaš ni pola. Obavezno za imati doma, bar da drugi vide da znaš što valja...



Heh, iako se često sporimo pozitivno mislim o tebi.

Imam ovaj strip na engleskom već valjda četvrt stoljeća više ili manje samo zato što mi se sviđa u svakom segmentu. Inače sam i Mooreov i Lloydov fan.

A ovo podebljano je u totalnoj suprotnosti mog poimanja kolekcioniranja stripova. Ne pada mi na pamet da držim stripove zbog kojih bi neko kao skužio "da znam što valja".

Nisam kupio mnoge vrsne stripove jer mi je jedno njihovo čitanje bilo sasvim dovoljno. S druge strane u kolekciji imam da tako kažem stripove koji nisu ta liga, ali ću ih sigurno još koji put sa zadovoljstvom pročitati i prelistavati.

Zula Posted - 16/07/2021 : 17:14:12
Ako si gledao film, a nisi čitao strip, onda ne znaš ni pola. Obavezno za imati doma, bar da drugi vide da znaš što valja...
kifi Posted - 16/07/2021 : 16:26:51
Hvala.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000