forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Software za bazu stripova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
www2 Posted - 27/11/2014 : 15:34:02
Da li netko koristi neki software za popis svojih stripova?

Do sada sam to uredno radio u excelu ali sam nedavno odlučio opet dati šansu Comic Collector-u i oduševljen sam istim. No sad sam nedavno zapeo kod označavanja određenih mjesečnih strip magazina, pa me zanima da li netko koristi nešto slično da se posavjetujem.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dr. Westax Posted - 01/12/2014 : 19:23:05
Da, upisujem samo cover date tj. datum kada se strip pojavio u prodaji.
Nemamo datume izlaska na stripovima pa upisujem samo ovaj datum.
Recimo Miki Maus ima datum na naslovnici, ali on tada stvarno i izađe pa nema potrebe za dva datuma nego i dalje upisujem samo cover date.
Očito Ameri to malo drukčije rade nego što je kod nas
www2 Posted - 01/12/2014 : 12:46:05
Westax....daj mi reci kako si ti shvatio vaj dio sa datumima....ovo piše na njihovoj stranici:

Publication Date vs. Release Date
Comics are released on a certain date. Too bad sometimes the publication date on the cover is different. E.g. a Marvel Comic can have a release date '2008/11/26', but the cover (publication) date is '2009/1/0'. That's why you spot these two date fields.

....ako sam shvatio dobro ti ostavljaš publication prazan a pod cover date pišeš datum izlaska....ako se ne varam mi na našim stripovima (bar većini) nemamo datum izlaska na naslovnici?
www2 Posted - 28/11/2014 : 21:18:49
quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by www2

Odlično Westax......puno hvala

Fiju, evo ja ovo sigurno uploadam kad završim al ne računaj to tako skoro



Nema problema. Javi se slobodno ako nešto trebaš.
Moram sada malo proučiti ovu novu verziju, ali mi se čini da je sve tu.

Nećeš sigurno završiti brzo. Radim na unosu već godinama, kada stignem i kada imam volje.

Meni nije problem podijeliti bazu, ali ne znam što ću sa privatnim podacima. Glupo mi je da netko dobije moje podatke o kupnji i stanju stripa. To bi trebalo pobrisati, a kako to učiniti na jednostavan način?



Mozes odabrati sve stripove i edit multiple comics i onda svima maknes te podatke koji te muce....samo se nemoj zaje... i prebrisati bazu
Dr. Westax Posted - 28/11/2014 : 16:24:43
quote:
Originally posted by trolodtroje

Ovo su neke pro verzije. Dal ima nešto obično, tek toliko da si napravim library svoje kolekcije. Ne treba baš sa naslovnicama i svim detajlima, samo ono osnovno žanr/avtori/serija/naslov. Imao sam ComicRack al sam odustao zbog kompliciranja i manjka tutoriala.

Alternativa mi je ovaj ComicRack ali trebam jednostavna users guide tek toliko, da napravim ibrary onog što imam u papiru i elektronski.



Pro verzija je za vecu kolekciju tj. nema limita.
Skini trial pa isprobaj. Možeš unijeti 100 stripova.
maddjuro Posted - 28/11/2014 : 16:18:51
uvjek imas excell
trolodtroje Posted - 28/11/2014 : 16:03:44
Ovo su neke pro verzije. Dal ima nešto obično, tek toliko da si napravim library svoje kolekcije. Ne treba baš sa naslovnicama i svim detajlima, samo ono osnovno žanr/avtori/serija/naslov. Imao sam ComicRack al sam odustao zbog kompliciranja i manjka tutoriala.

Alternativa mi je ovaj ComicRack ali trebam jednostavna users guide tek toliko, da napravim ibrary onog što imam u papiru i elektronski.
Dr. Westax Posted - 28/11/2014 : 15:06:39
quote:
Originally posted by www2

Odlično Westax......puno hvala

Fiju, evo ja ovo sigurno uploadam kad završim al ne računaj to tako skoro



Nema problema. Javi se slobodno ako nešto trebaš.
Moram sada malo proučiti ovu novu verziju, ali mi se čini da je sve tu.

Nećeš sigurno završiti brzo. Radim na unosu već godinama, kada stignem i kada imam volje.

Meni nije problem podijeliti bazu, ali ne znam što ću sa privatnim podacima. Glupo mi je da netko dobije moje podatke o kupnji i stanju stripa. To bi trebalo pobrisati, a kako to učiniti na jednostavan način?
Fiju Posted - 28/11/2014 : 14:57:01
Hvala, unaprijed :)
www2 Posted - 28/11/2014 : 14:46:35
Odlično Westax......puno hvala

Fiju, evo ja ovo sigurno uploadam kad završim al ne računaj to tako skoro
Fiju Posted - 28/11/2014 : 14:15:41
Pa, pomoci ce cak i kad se radi o samo jednom unijetom stripu koji imamo obojica :)
Dr. Westax Posted - 28/11/2014 : 14:13:25
quote:
Originally posted by www2

Imaš mail....



Pogledaj mail
www2 Posted - 28/11/2014 : 14:08:11
Ja kad završim dam svoju bazu nije bed....iako neznam koliko ce ti to služiti kad nemamo iste stripove vjerojatno....al svakao će pomoći barem malo
Dr. Westax Posted - 28/11/2014 : 14:02:08
Evo sada i u istoj verziji.

http://prntscr.com/5azma9
Fiju Posted - 28/11/2014 : 14:01:41
Nije problem naci zadnju verziju Cobalta, problem je unijeti sve te podatke. Ima li sanse da napravis neki export i za nas ljencine, a uobicajeni pivo&cevapi ce se lako rijesiti? :)
Dr. Westax Posted - 28/11/2014 : 13:58:34
quote:
Originally posted by www2

Imaš mail....



Cobalt 9.2 radi!
Hvala!

Uploadam naslovnice. Treba još 12 minuta.
www2 Posted - 28/11/2014 : 13:44:50
Imaš mail....
Dr. Westax Posted - 28/11/2014 : 13:37:35
Ovo što imam od naslovnica ću ti poslati čim dodje tvoj mail
www2 Posted - 28/11/2014 : 13:00:00
Imas PM
Dr. Westax Posted - 28/11/2014 : 12:37:03
quote:
Originally posted by www2

Hvala puno Westax.....pomoći će mi puno....da li bi mogao možda upload-ati negdje sve Zagorove naslovnice (koje imas) u jedan file ako ti se da :)



Nadogradio sam sada na Cobalt 3.3 - http://prntscr.com/5ayysj
Kako i gdje si našao zadnju verziju? Može i na PM

Pogledat ću sada ovo za naslovnice.

Ispunjavao sam program kako sam znao i nadograđivao. Ne kažem da je idealno, ali meni je to sasvim funkcionalno i dobro.
www2 Posted - 28/11/2014 : 12:08:41
Hvala puno Westax.....pomoći će mi puno....da li bi mogao možda upload-ati negdje sve Zagorove naslovnice (koje imas) u jedan file ako ti se da :)
Dr. Westax Posted - 28/11/2014 : 11:45:30
quote:
Originally posted by www2

Nije mi još tu puno toga jasno.....Dr. westax....daj ako ti nije problem screen od stranice koju sam ja stavio (tamo gdje uređujes pojedini strip) ....i to za više stripova....možda koji Bonelli, pa Perle, pa neke od Kolorki i Orki.....



Ludens Bonelli: http://prntscr.com/5ayml8
Libellus Bonelli: http://prntscr.com/5ayn1x
Fibra Kolorka: http://prntscr.com/5ayngb
Darkwood Perle: http://prntscr.com/5aynqr
Bookglobe Blacksad: http://prntscr.com/5ayo2y
maddjuro Posted - 28/11/2014 : 09:46:21
quote:
Originally posted by www2

Kad smo već kod ovoga da li ima netko od vas sve (ili bar većinu) Zagorove naslovnice na hardu da ne moram skoro 500 naslovnica skidati sa neta?



ili za dylane , alane i nathane
www2 Posted - 28/11/2014 : 09:29:59
Kad smo već kod ovoga da li ima netko od vas sve (ili bar većinu) Zagorove naslovnice na hardu da ne moram skoro 500 naslovnica skidati sa neta?
www2 Posted - 28/11/2014 : 08:08:51
Nije mi još tu puno toga jasno.....Dr. westax....daj ako ti nije problem screen od stranice koju sam ja stavio (tamo gdje uređujes pojedini strip) ....i to za više stripova....možda koji Bonelli, pa Perle, pa neke od Kolorki i Orki.....

Recimo za Zagora (naravno da ce biti Zagor)....da li mislite da je ovo OK

SERIES GROUP: Zagor
SERIES: ZAgor Extra; ZAgor Specijal; Zagor regularni
TITLE: Zagor priča
STORY ARC: ....hmmmm, tipa Južnoamerička odiseja, Sedam gradova Cibole;

....za Bonelije mi se ovo čini jednostavno, ali recimo te Perle ili Kolorke:

SERIES GROUP: Perle
SERIES: Long John Silver
TITLE: Smaragdni labirint
STORY ARC:.......

...e sad nastupa problem sa numeriranjem, da li numerirati po brojevima Perli (1,3,5,11), ili po brojevima pojednie serije (u ovom slučaju Long John silver 1-4)....
www2 Posted - 28/11/2014 : 07:56:54
@ izivko .....da zadnja verzija programa

@ dr. westax ......posudio

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000