forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Jonah Hex

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 24/07/2014 : 10:21:08
Jonah Hex je antiheroj i glavni lik nekoliko western serijala izdavačke kuće DC Comics. Stvorili su ga scenarist John Albano i crtač Tony DeZuniga. Debitirao je 1972. godine u serijalu All-Star Western, koji će par brojeva kasnije promijeniti ime u Weird Western Tales. Hex će biti glavna zvijezda serijala sve do 1977. godine, kada će dobiti vlasiti serijal.

U vrijeme kada se pojavio, Jonah Hex je u mnogočemu bio nesvakidašnji western strip. Riječ je o razdoblju kada je filmska inačica žanra prošla kroz neke značajne promjene. Američki i europski western filmovi nudili su jednu znatno realniju i suroviju sliku Divljeg zapada. Hex je dobar odraz ovoga procesa u stripovskom smislu. Od malih nogu ga je zlostavljao njegov otac, te ga u jednom trenutku i prodao u roblje plemenu Apača. Tijekom Amneričkog građanskog rata borit će se u vojsci Konfederacije. Nakon rata će postati lovac na glave i lutati Divljim zapadom u potrazi za svakojakim ološom.

Najupečatljivija karakteristika Hexovog lika jest njegovo unakaženo lice. Desna strana njegovog lica toliko je unakažena da ima veliku rupu na obrazu i djelomično otkriveno oko. Njegova unutrašnjost nije bitno ljepša od njegove vanjštine. Hex nema nimalo prijateljsku osobnost, ciničan je i po potrebi vrlo brutalan. Ipak, drži se jednog striktnog kodeksa časti i pružit će pomoć onima kojima je potrebna.

Albano će potpisati nekih desetak epizoda svoje kreacije, nakon čega će uzde preuzeti scenarist Michael Fleisher. Iako je Albano poprilično jasno definirao lik, Fleisher će ga dodatno obogatiti i zaokružiti. Ponudio nam je uvid u njegovu bolnu prošlost i obogatio serijal jednom šarolikom galerijom likova. Iako je u serijalu naglasak bio na realističnom prikazu likova i okoliša, Fleisher nije bio nesklon nekim nesvakidašnjim zapletima. Ukratko, stvorio je jedan napeti western-serijal koji vas vuče da ga pratite iz broja u broj.

Godine 1985. serijal Jonah Hex je ugašen, a u posljednjem je broju Hex prebačen u postapokaliptičnu budućnost. Njegovu borbu za život u brutalnoj budućnosti Fleisher je ispripovjedao u novom serijalu, jednostavno naslovljenom Hex. Serijal je trajao 18 brojeva. U jednom nama nepoznatom trenutku Hex će se vratiti u prošlost, jer je Fleisher već nekoliko godina ranije, u specijalnom izdanju naslovljenom Jonah Hex Spectacular, prikazao njegovu tužnu konačnu sudbinu.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
brni Posted - 07/07/2018 : 10:03:23
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Da, bit će zanimljivo vidjeti što će biti s Hexom nakon ovoga.

Evo vec je proslo gotovo 4 godine od Bushidovog posta i jos uvik nema nikakvih naznaka da li ce se serijal ponovno pokrenuti, jedino sto je izaslo nakon All-Star serijala je meni jako dobar Palmiottijev specijal..

Nadam se da ce Palmiotti/Gray run izbaciti netko od nasih izdavaca, svaki put kad ga citam sve mi je bolji..

Od ostalog sta sam cita su Landsdalove price Two-Gun Mojo, Riders of the Worm and Such i Shadows West sada skupljene u jedan trejd, malo drugaciji pristup junaku ali jednako dobro.

https://www.amazon.com/Jonah-Hex-Shadows-Joe-Lansdale/dp/1401247156/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1530950742&sr=8-1&keywords=jonah+hex+shadow
Mr. Bushido Posted - 16/03/2018 : 03:00:20
Umro je Michael Fleisher.

https://icv2.com/articles/news/view/39892/rip-comics-writer-michael-fleisher
anto Posted - 17/04/2017 : 10:30:01
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by anto

nego,
ovi radovi pre Palmiotija i Greja,odnosno tamo gde je Dezuniga crtač - da li je to objavljeno u nekim trejdovima?

na svom poslednjem hexu je bio samo senka nekadasnjeg majstora:

http://www.theouthousers.com/index.php/newspreviews/8508-dc-offers-a-first-look-at-jonah-hex-no-way-back-ogn.html

hmmmm
stvarno loše
Vlaadisha Posted - 17/04/2017 : 04:08:50
quote:

nego,
ovi radovi pre Palmiotija i Greja,odnosno tamo gde je Dezuniga crtač - da li je to objavljeno u nekim trejdovima?

na svom poslednjem hexu je bio samo senka nekadasnjeg majstora:

http://www.theouthousers.com/index.php/newspreviews/8508-dc-offers-a-first-look-at-jonah-hex-no-way-back-ogn.html
anto Posted - 16/04/2017 : 23:50:04
hvala B.
Mr. Bushido Posted - 16/04/2017 : 23:34:50
quote:
Originally posted by jaki

misliš,pravom papiru?

Ovisi koga pitaš.
jaki Posted - 16/04/2017 : 23:10:51
misliš,pravom papiru?
Mr. Bushido Posted - 16/04/2017 : 22:27:28
quote:

nego,

Objavljen je jedan trejd u boji, Jonah Hex Classic Tales: Welcome to Paradise, koji reprinta jednu selekciju početnih epizoda, nekih desetak.

Objavljene su i dvije knjige iz edicije Showcase Presents: Jonah Hex, koje reprintaju sve epizode iz serijala All-Star Western i Weird Western Tales, te prve 22 epizode Hexovog mjesečnog serijala. S time da je Showcase Presents po kvaliteti sličan Marvelovoj nekadašnjoj Essential ediciji. Znači, svi stripovi su crno-bijeli i tiskani na jeftinom papiru.
anto Posted - 16/04/2017 : 14:34:22
quote:

quote:
Originally posted by raic1922

Ima li Hexa na hrvatskom jeziku?

Nema, ali u bivšoj državi je objavljeno nekoliko epizoda u publikacijama Eks i Strip zabavnik.

Bušido,ovde si sve sjajno objasnio glede ovog junaka;nadam se,kao i ti,da ćemo ovo uskoro videti i u domaćem izdanju (s tim što kod mene domaće znači na srpsko/hrvatskom jeziku).

nego,
ninel Posted - 05/12/2014 : 09:18:31
Stvarno, sad sam pogledao Čistku u Peradajzu i prva i poslednja stranica
su potpuno drugačije nacrtane, ne znam kako da nisam to već sam primetio...
Ostalih Hexova od Garcie Lopeza znači nije bilo objavljivano kod nas. Baš šteta.
Mr. Bushido Posted - 05/12/2014 : 02:58:44
quote:
Originally posted by ninel

Jedno pitanje, zna li neko, koliko epizoda Jonaha Hexa koje je
crtao Jose Luis Garcia Lopez je bilo objavljeno kod nas?
Ja znam za epizode u Eksu br. 161, 162, 163, 164 i u Strip
zabavniku br. 115. Ima li još nekih?

U petom broju prvog serijala Jonah Hex objavljen je reprint epizode "Welcome to Paradise", koja je originalno objavljena u desetom broju serijala All-Star Western.

Bio je to Hexov debi, koji potpisuju John Albano i Tony DeZuniga. Kada je epizoda reprintana u serijalu Jonah Hex, dodane su joj dvije stranice, jedna na početku i druga na kraju, koje potpisuju García-López i Michael Fleisher. Radnja novih dviju stranica odvija se u sadašnjosti, dok je reprint smješten između njih kao flashback.

Ova verzija epizode, s novim početkom i krajem, objavljena je u Eks Almanahu br. 165, pod naslovom "Čistka u Peradajzu".
ninel Posted - 02/12/2014 : 12:22:06
Jedno pitanje, zna li neko, koliko epizoda Jonaha Hexa koje je
crtao Jose Luis Garcia Lopez je bilo objavljeno kod nas?
Ja znam za epizode u Eksu br. 161, 162, 163, 164 i u Strip
zabavniku br. 115. Ima li još nekih?
jaki Posted - 07/10/2014 : 10:30:52
desetina.
Mr. Bushido Posted - 07/10/2014 : 09:15:34
quote:
Originally posted by raic1922

Nema, ali u bivšoj državi je objavljeno nekoliko epizoda u publikacijama Eks i Strip zabavnik.
Mr. Bushido Posted - 07/10/2014 : 09:13:38
quote:
Originally posted by dicmanjac

Ja sam jednostavno oduševljen stripom (moram nastavke nabavit šta prije), i puno zahvaljujem Mr.Bushidu na preporuci.
Nisam nikad zna pisat,pa nisam siguran oće li ova moja poruka koga uvjerit da nabavi i pročita strip....ali toplo preporučam ;)

Drago mi je da ti svidjelo.

I mislim da si sasvim dobro sročio svoju preporuku. Veselim se tvojim daljnjim dojmovima.
raic1922 Posted - 06/10/2014 : 20:59:45
dicmanjac Posted - 06/10/2014 : 20:53:57
Evo nakon što sam se upoznao sa Hexom na ovom topicu (nikad prije čuo...osim onog filma prije nekoliko godina) i uzevši u obzir Mr.Bushidove preporuke nabavio sam prva 4 trejda od dvojca Justin Gray i Jimmy Palmiotti.

S obzirom da je western moj najdraži žanr, kako u stripovima tako i filmovima, može me biti sramota kako se nisam i prije susreo sa ovim stripom :D

Neznam odakle da počmem sa hvaljenjem ovog serijala. Do sad još nisam upoznao ništa slično Jonah Hexu u nijednom stripu,a pročitao sam sve i svašta.

Jonah je bounty hunter i plaćenik...brutalan,nemilosrdan,okrutan,opasan...
Također je totalno nepredvidiv, jer je proživio sve i svašta kroz svoju mladost...neću otkrivati detalje da ne spojlam budućim čitateljima. :D

Često ga pretuču,rane...stalno je blizu smrti,al nikako da umre :D

Njegovi prijatelji? Jonah Hex kaže: "Ja nemam prijatelja" :D ....tako da je jako interesantno čitati kad naleti na nekog poznanika koji mu je bar malo simpatičan.

Budući da na Boga nikad nije naletio, niti je što dobra od njega dobio... odlučio se za virovati u onoga drugoga :D

Nije od onih tipova,koji imaju u planu naći ljubav svog života i umirovit se te ladit jaja negdi u ladovini...to nije za njega.

U njegovim pričama nema happy enda...a ako ga ima, to je neki čudni happy end (ako me razumite).

Priče su stvarno sve extra,velika pohvala piscima.
Što se tiče crteža, od svih crtača u prva 4 trejda,a ima ih 5-6 svi su više manje vrlo dobri. Meni jedino ne paše Phil Noto,a baš on crta najdražu moju priču "The balad of Tallulah" ima i recenzija na stripovi.com.
Bernet mi je premoćan...nakon što sam navikao na njega u Torpedu, ovo je baš ugodno iznenađenje :D

Ja sam jednostavno oduševljen stripom (moram nastavke nabavit šta prije), i puno zahvaljujem Mr.Bushidu na preporuci.
Nisam nikad zna pisat,pa nisam siguran oće li ova moja poruka koga uvjerit da nabavi i pročita strip....ali toplo preporučam ;)
Mr. Bushido Posted - 25/07/2014 : 13:33:31
Inače, Albano i Fleisher trenutno bivaju reprintani u jeftinoj crno-bijeloj ediciji Showcase Presents.

Prva knjiga sadrži veći dio epizoda objavljenih u serijalu All-Star Western/Weird Western Tales. Druga knjiga sadrži ostatak epizoda iz Weird Western Tales i prva 22 broja serijala Jonah Hex.

Iako prezirem ova izdanja, moram priznati da je ovo možda i bolja opcija za čitanje starog Hexa, jer su stripovi iz 1970-ih godina imali prilično loš kolor.

https://www.mycomicshop.com/search?TID=693341
Mr. Bushido Posted - 25/07/2014 : 10:55:51
Da, bit će zanimljivo vidjeti što će biti s Hexom nakon ovoga.
brni Posted - 25/07/2014 : 10:46:34
Osta je jos samo jedan broj All-Star Westerna vol. 3 i onda gase serijal..

ALL-STAR WESTERN #34
Written by JUSTIN GRAY and JIMMY PALMIOTTI
Art and cover by DARWYN COOKE
On sale AUGUST 27 • 32 pg, FC, $3.99 US • RATED T+ • FINAL ISSUE
Time has finally caught up with Hex as he battles to the death against his worst enemy: Jonah Hex!

Justin Gray prelazi u Dynamite i pisat ce Lone Rangera..

http://www.bleedingcool.com/2014/07/24/justin-gray-saddles-up-with-dynamite-for-a-new-lone-ranger-series/

The Lone Ranger #1 will be solicited in the September Previews and slated for release in November.

Svakako valja obrati pozornost i na taj serijal kad krene..
Mr. Bushido Posted - 25/07/2014 : 08:50:12
quote:
Originally posted by Smomo8

Ma daj,pa šalim se malo.

Ma šalim se i ja.

A sad dosta spama.
Mr. Bushido Posted - 25/07/2014 : 08:41:08
quote:
Originally posted by bjelolasica

http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-user-comment&Hero=JHX&pagechooser=1
Možda bi napokon mogao dovršiti onaj tekst o Hexu za pto sam te tražio info

Evo, neka ti ova tema bude poticaj.
Smomo8 Posted - 24/07/2014 : 21:53:10
quote:

quote:

quote:

quote:

Koji bi bili najbolji naslovi od ovog serijala iz 2005 ? Pitam za njih par jer nisam u mogucnosti nabaviti svih 12.

Hm, ne znam što bih ti rekao. Meni je svaki od tih trejdova zlata vrijedan.

Iskreno, ne bih se čudio da to jednog dana dočekamo u domaćem izdanju.

zar je moguce da je bas svaki od njih toliko dobar a nikad čuo za taj run

Nikad čuo, a već si spreman dati pare za njega. Smiri se, čovječe.

Ma daj,pa šalim se malo.
bjelolasica Posted - 24/07/2014 : 20:25:46
http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-user-comment&Hero=JHX&pagechooser=1
Možda bi napokon mogao dovršiti onaj tekst o Hexu za pto sam te tražio info
Mr. Bushido Posted - 24/07/2014 : 20:25:38
quote:

quote:

quote:

Koji bi bili najbolji naslovi od ovog serijala iz 2005 ? Pitam za njih par jer nisam u mogucnosti nabaviti svih 12.

Hm, ne znam što bih ti rekao. Meni je svaki od tih trejdova zlata vrijedan.

Iskreno, ne bih se čudio da to jednog dana dočekamo u domaćem izdanju.

zar je moguce da je bas svaki od njih toliko dobar a nikad čuo za taj run

Nikad čuo, a već si spreman dati pare za njega. Smiri se, čovječe.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000