forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 STEAMPUNK

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
trolodtroje Posted - 02/12/2014 : 12:24:11
Ako več postoji, brišite ili prebacite. Ali svakako dodajte svoje, pošto ima ovde 100% profesionalaca za STEAMPUNK.

Steampunk je izmišljeno fantazijsko razdoblje povjesti (pa i budučnosti) koji se zamišlja kao da se u viktorijanskom razdoblju koristi snagu pare i čistu mehaniku za sve naprave koje imamo danas.

Steampunk me sve više i više zanima. Još od nekih studio Ghibli filmova Miyazakija (Laputa: Castle in the Sky, Howl's Moving Castle) pa onda Darkwoodova edicija „Supernova serijali” sa dva Granvila, Greystorm.

Valjda je počelo još od malenih nogu, kad sam starcima razmontirao staru vekericu Insa, pa posle čitao Verna, pa prvi put vidio Nautilus, pa kad sam u Parizu nabasao na metro stanicu Arts-et-métiers:





Donekle logično kad sam po obrazovanju strojnik konstrukter i ljubitelj SFa, pa se ovim žanrom iz romantičnog viktorijanskog industrijskog razdoblja sa strojevima koje ganja para, predivnim mehaničkim aparatima ukomponiranim sa naučnom fantastikom tolko divim. Fascinantni su roboti, mehanika, analogni thingamajigs, oprema i odječa ljudi, pa oružje:



















Još više kad se slike majstorske, ilustracije bogofske, pa da je još upakirano sve u grafičnu novelu ili "samo" strip - I'm in.

Ne znam puno stripova&filmova&knjiga na tu temu, pa kad bi i ostali ovde stavili neke predloge samo dobrih stripova&co, svoja zapažanja i iskustva, bio bih zahvalan. A možda pomogne i ostalim.

Evo toliko.




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 09/05/2020 : 17:14:02

I ovo bi moglo na neki nacin pasti u ovaj topic...
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51133


Johnny Difool Posted - 09/12/2014 : 14:19:55
Od filmova i Sucker Punch Zacka Snydera ima dosta elemenata steampunka.




Boston Jack Posted - 09/12/2014 : 13:20:15
Serijal Opskurni gradovi imaju u sebi neka obilježja i duh steampunka
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=3&SeriesID=29

Igra Viktor, point&click avantura, koja je predstavljena na ovogodišnjem Infogameru, djelo domaćih autora, također ima steampunk obilježja...

Mr. Bushido Posted - 03/12/2014 : 13:18:42
Francuski serijal Les Sentinelles, u izvedbi tandema Xavier Dorison i Enrique Breccia.

Ili, što bi bilo da su se borbe u Prvom svjetskom ratu vodile uz pomoć još naprednije tehnologije?







boddhisatva Posted - 03/12/2014 : 13:00:51
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by boddhisatva

A za Tardijevu Adele Blanc-Sec nadam se jedino da će ga neki od izdavaća i otisnuti, djelo vrsno ali Bessonov kvazifilm je nažalost od tog učinio papazjaniju ;o((


Bookglobe je svojedobno imao u planu, ali ne znam u kojoj je to fazi trenutno.



e pa sad sam ja u velikoj, ono baššš VEELIKOOJ fazi išćekivanja...


a propos i ostatka teme, znam da se u nas u HR najviše steampunkom kao žanrom bavila Milena Benini, književnica i prevoditeljica, čak je i neka teoretska djela o tome i napisala.... bilo je o njemu i dosta govora na SFERaKonu u ISTRAKonu
Ja tu samo osobno mogu i reč da je steampunk korijenito i dosta povezan sa žanrom tipa "alternativna povijest" tako da sam i knjigu Jonathan Strange & Mr Norrell Susanne Clarke (ima je i u HR) doživio kao mješavinu alternativne povijesti i steampunka

Uostalom i neke epizode Opskurnih gradova (Putovanje u Armiliju, Toranj...) u sebi kao da sadržavaju i rudimentarni steampunk

boddhisatva Posted - 03/12/2014 : 12:43:34
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by boddhisatva

a propos vidim da se ovdje ne spominje i Mooreova Liga izuzetnih džentlmena, po meni i dalje kapitalno djelo steampunk žanra....


quote:
Originally posted by Boston Jack

Od stripova što sam čitao je vjerojatno najviše Steampunk strip Liga izuzetnih Gentlemana.





bemti, fakat moram po nove cvike ;o/
Mr. Bushido Posted - 03/12/2014 : 10:27:37
quote:
Originally posted by boddhisatva

A za Tardijevu Adele Blanc-Sec nadam se jedino da će ga neki od izdavaća i otisnuti, djelo vrsno ali Bessonov kvazifilm je nažalost od tog učinio papazjaniju ;o((


Bookglobe je svojedobno imao u planu, ali ne znam u kojoj je to fazi trenutno.
Mr. Bushido Posted - 03/12/2014 : 10:25:56
quote:
Originally posted by boddhisatva

a propos vidim da se ovdje ne spominje i Mooreova Liga izuzetnih džentlmena, po meni i dalje kapitalno djelo steampunk žanra....


quote:
Originally posted by Boston Jack

Od stripova što sam čitao je vjerojatno najviše Steampunk strip Liga izuzetnih Gentlemana.

boddhisatva Posted - 03/12/2014 : 10:06:14
A za Tardijevu Adele Blanc-Sec nadam se jedino da će ga neki od izdavaća i otisnuti, djelo vrsno ali Bessonov kvazifilm je nažalost od tog učinio papazjaniju ;o((
boddhisatva Posted - 03/12/2014 : 10:04:45
od knjiga sam ih i sam dosta pročitao, preporučam toplo ove dvije:

Stanica Perdido / China Mieville ; prevela Nada Mihelčić. Zagreb : Izvori, 2007.
(naravno i sve ostale sve ostale Mievilleove knjige, nisu teške ni na englišu --> http://en.wikipedia.org/wiki/China_Miéville +
http://en.wikipedia.org/wiki/Bas-Lag)
inače Miéville dosta uspješno koristi elemente steampunka i magije

od novijih mi se sviđala ova:
Djevojka na navijanje / Paolo Bacigalupi ; [s engleskoga preveo Vladimir Cvetković Sever]. Zagreb : Algoritam, 2014.

svakako obratite pažnju i na Jess Fink i njen strip Chester 5000, bez riječi je, ali razvalio me... ;o)))
http://www.topshelfcomix.com/catalog/chester-5000-xyv/721

a propos vidim da se ovdje ne spominje i Mooreova Liga izuzetnih džentlmena, po meni i dalje kapitalno djelo steampunk žanra....
trolodtroje Posted - 03/12/2014 : 09:49:22
ne....još.
Poli Posted - 03/12/2014 : 08:41:07

Trole, nadam se da si uzeo Tardijevog Ledenog demona (od Gombija ili da si ga imao jos od prije). ;)


trolodtroje Posted - 03/12/2014 : 06:41:27
pa stripovi:

grant morrison sebastian O



Disraeli&Edginton: Scarlet Traces


trolodtroje Posted - 03/12/2014 : 06:35:43
Pa mange:

Hiromu Arakawa Fullmetal Alchemist - Hagane no Renkinjutsushi



Kia Asamiya: steam detectives - Kaiketsu Jōki Tanteidan





trolodtroje Posted - 03/12/2014 : 06:29:20
Crtani film Atlantis: The Lost Empire



i Atlantis: milo's return

Johnny Difool Posted - 02/12/2014 : 23:28:27
A što se tiče filmova, steampunk nude i Ritchiejevi Sherlock Holmesi, a osobito Gospodar neba i svijet sutrašnjice (Sky Captain and the World of Tomorrow) Kerryja Conrana.




Johnny Difool Posted - 02/12/2014 : 23:20:25
Nego, na steampunk se dosta naslanjaju odlične Tardijeve Pustolovine Adéle Blanc-Sec, koje je mediokritetski ekranizirao Luc Besson.




Johnny Difool Posted - 02/12/2014 : 23:15:02




Johnny Difool Posted - 02/12/2014 : 23:01:50




nagor Posted - 02/12/2014 : 21:55:45
Gru Posted - 02/12/2014 : 21:45:39
quote:

Nešto najbolje od steampunka šta sam vidio je računalna igra Arcanum of steamworks and Magic obscura koja je rađena u steampunk estetici s primjesama fantasy-a.



Arcanum je meni jedna od naj igara uopće, dakle RPG na poteze poput Fallouta, svakako isprobati i odigrati za ljubitelje RPG i steampunka.


axle munshine Posted - 02/12/2014 : 20:22:56
Le Regulateur...

axle munshine Posted - 02/12/2014 : 20:19:28
Tardijev Ledeni Demon...

axle munshine Posted - 02/12/2014 : 20:15:20
Nefesis...

axle munshine Posted - 02/12/2014 : 20:07:51
Robur...


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000