forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor u boji ili crno - beli pitanje je sad ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Timber Bil Posted - 08/12/2014 : 17:43:44
Ima raznih komentara, ali ajmo sada iskreno, šta vam izgleda bolje Zagor u boji ili crno - beli Zagor ?

Da otklonimo i tu dilemu...

Ali iskreno molim, a ne ono nemam para za boju pa mi je bolje crno-belo izdanje i slično...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zlatko900 Posted - 21/12/2014 : 23:26:28
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne tražim digitalna izdanja pa mi nije poznato čega se sve može pronaći.
Bleka bi bilo zanimljivo vidjeti po ovom sistemu kako ide i Zagor kolorac jer bi takva boja pasala za strip gdje ima puno scena šuma i traperskih koliba.

Vjeruj mi da ga uopće nije ugodno gledati u boji,barem ne dok je kolorista onaj koji je ovo obojio. Kao da se netko igrao. Odi na "besplatno čitanje stripova" i pogledaj,pa reci šta misliš o tome.
DODSFERD Posted - 20/12/2014 : 09:09:33
Ne tražim digitalna izdanja pa mi nije poznato čega se sve može pronaći.
Bleka bi bilo zanimljivo vidjeti po ovom sistemu kako ide i Zagor kolorac jer bi takva boja pasala za strip gdje ima puno scena šuma i traperskih koliba.
zlatko900 Posted - 20/12/2014 : 01:33:48
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by zlatko900

CB-definitivno. Kolorce shvatam kao nešto što bi trebalo težiti ka savršenstvu,ali ta ista boja mi ubija onaj gušt prilikom čitanja. A kad tek vidim Bleka u koloru-dođe mi da sve stripove bacim na lomaču... Srećom-postoji CB...


Zar postoji i Blek u koloru... mislim na legalno izdanje.

Pa-zasad nije u legalnom izdanju,ali postoji... Nije valjda da ti nije poznato na kojim stranicama?
PijaniPatak Posted - 11/12/2014 : 09:50:49
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Zavisi ko crta i ko boji, valjda
I da li je akvarel, ulje na platnu, tempere ili digitalno
I da li je kolor jubilarac, edicije Kolor ili CSAC/LL ili samo ZG naslovnica eventualno poster


Bas tako.
Ne vjerujem u ono bolje je crno bijelo ili bolje je u boji. Ovisi o slucaju. Evo npr. imam talijansku Osvetu Vudu u boji i strip rastura! Puno bolje od crno bijele verzije! Crtez ima mnogo detalja u pozadini i boja nam pomaze da jasnije vidimo stvari.


Jedva cekam da se domognem epizoda poput Osvete Vudu i Morske Strave u obojenoj varijanti
Upravo sam prelistao ova poslednja dva LL Zagora i mogu vam reci da mi se neverovatno svidja kako Zagor Prica izgleda u obojenoj varijanti, usudio bih se reci da ovom ranom Ferriju vise lezi boja, pogotovo u dnevnim scenama kada koristi najosnovnije moguce sencenje. Nocne su takodje solidne, ali sve se plasim cistih horror scena u kojima se Ferri raspistoljio kistom.
Za sada, ovo sta sam video je meni bolje od cb, koliko god mi isti bio daleko drazi

edit: Na Donatelliju pogotovo
cronos six Posted - 10/12/2014 : 19:19:10
crno-belo.
Sneaksie Thiefsie Posted - 10/12/2014 : 11:32:28
bolje da se izborimo za Zagor spomenik
u nekom parkicu u sklopu Beograda na vodi
vknez Posted - 10/12/2014 : 10:45:53
quote:
Originally posted by velka031

CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.



tako je. zato se moramo izboriti da i sve naslovnice budu crno bijele. i da ukinu svaki 100 broj u boji...
Poli Posted - 10/12/2014 : 10:21:30

los crtac (a da ne radi previse sencenja, odnosno da nema previse crne u crtezima) je mozda i bolji u koloru ;P


Sneaksie Thiefsie Posted - 10/12/2014 : 10:05:00
ovo do sada
cb

u buducnosti
nadam se
bice boljih c

DODSFERD Posted - 10/12/2014 : 09:59:27
Što se tiče Zagora kvaliteta kolora varira od epizode do epizode, one koje obiluju prirodnim scenama šuma i rijeka mi bolje izgledaju u koloru ali zato scene u zatvorenim prostorima ili pustinjskim i stjenovitim predjelima bolje izgledaju u c/b.
desertfox123 Posted - 10/12/2014 : 06:13:47
Sto posto potpisujem ... ima 10 puta boljih prica koje tek dolaze.Bas me zanima hoce li biti ovolika trka i za brojevima koji tek dolaze a sto se tice boje ili c-b,po meni boja ako je kolorista odradio posao kako treba znaci ako je mracna atmosfera predstavjena mracno itd
quote:
Originally posted by cronos six

ovisi,zavisi,kadrovi,kurac,palac...
republicca radi svoje,za lovu.
libellus kao perfekcija,to jeste i svaka im cast!
zagor u boji(naskrabanoobojeni zagor,vazi i za texa)smesno je.
zagor prica(bio crno-beli ili boja)nije prica svih vremena da se toliko uzdize...
skoro sve price iza nje su taj nivo pa cak i bolje deset puta...
uostalom uz kurac reprinti kad nemamo te reprinte u sc-izdanju.




cronos six Posted - 10/12/2014 : 00:35:03
ovisi,zavisi,kadrovi,kurac,palac...
republicca radi svoje,za lovu.
libellus kao perfekcija,to jeste i svaka im cast!
zagor u boji(naskrabanoobojeni zagor,vazi i za texa)smesno je.
zagor prica(bio crno-beli ili boja)nije prica svih vremena da se toliko uzdize...
skoro sve price iza nje su taj nivo pa cak i bolje deset puta...
uostalom uz kurac reprinti kad nemamo te reprinte u sc-izdanju.


DODSFERD Posted - 09/12/2014 : 23:54:33
quote:
Originally posted by zlatko900

CB-definitivno. Kolorce shvatam kao nešto što bi trebalo težiti ka savršenstvu,ali ta ista boja mi ubija onaj gušt prilikom čitanja. A kad tek vidim Bleka u koloru-dođe mi da sve stripove bacim na lomaču... Srećom-postoji CB...


Zar postoji i Blek u koloru... mislim na legalno izdanje.
D.J. Posted - 09/12/2014 : 22:29:29
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Zavisi ko crta i ko boji, valjda
I da li je akvarel, ulje na platnu, tempere ili digitalno
I da li je kolor jubilarac, edicije Kolor ili CSAC/LL ili samo ZG naslovnica eventualno poster


Bas tako.
Ne vjerujem u ono bolje je crno bijelo ili bolje je u boji. Ovisi o slucaju. Evo npr. imam talijansku Osvetu Vudu u boji i strip rastura! Puno bolje od crno bijele verzije! Crtez ima mnogo detalja u pozadini i boja nam pomaze da jasnije vidimo stvari.
zlatko900 Posted - 09/12/2014 : 22:20:43
CB-definitivno. Kolorce shvatam kao nešto što bi trebalo težiti ka savršenstvu,ali ta ista boja mi ubija onaj gušt prilikom čitanja. A kad tek vidim Bleka u koloru-dođe mi da sve stripove bacim na lomaču... Srećom-postoji CB...
DODSFERD Posted - 09/12/2014 : 11:44:21
Crno-bijelo u boji je najbolje.

Johnny Difool Posted - 09/12/2014 : 11:12:30
Ima tu nešto: ja recimo prijatelja već mjesecima uvjeravam da je Ja sam legija izvrstan strip i da ga svakako pročita (on ne propušta ništa na temu WWII i borbe protiv nacizma), ali svaki put naletim na zid "neću, kakva je ovo boja, to mi se ne sviđa".



Poli Posted - 09/12/2014 : 09:08:07

Mislim da se vec pokazuje ocekivano stanje, cb u prednosti. Steta sto samo jos prodaja to ne pokazuje, cim se pojavi neki kolor Bonelli (pogotovo Zagi), ljudi se povampirise (a da pri tome imaju taj strip vec u znj izdanja :P).


Ne slazem se s www2, i kod Jenkija ima drecave i nenaravne (radioaktivne? :D) boje koja bode oci. A pogotovo ne treba primjerivati nista s tim Repubblica izdanjima Bonellija (mada ni mnogi jubilarci nisu nista bolje obojani). Ako cemo vec, primjerivajmo ih sa FR albumima u boji, tu moze Bonelli samo da im pusi, par puta dnevno. ;P


supermark Posted - 09/12/2014 : 08:39:47
u boji
www2 Posted - 09/12/2014 : 08:24:57
Mislim da će se netko samnom i složiti oko ovoga.....dakle mislim da od trenutačnih collor Bonellia zaista nema izdanja koje bolje izgleda u boji nego c/b.....ali mislim da nije problem u samim stripovima koji kao "ne izgledaju" dobro u boji....ne nego zaista mislim da primjerice USA i BD koloristi znaju svoj posao i PUNO bolje bojaju svoje stripove....ove boje u Bonelliju graniče sa drečavošću i kad god vidim recimo zagora u svojoj majici oči me bole.

VALTER Posted - 09/12/2014 : 08:10:27
Ma kakva navika, kakav ukus. To su njuejdžovska sranja kojima se sve želi prikazati jednako vrijednim, ukinuti standarde dobroga i lijepoga.

Vezano uz samu dilemu, odgovor je jasan: crno-bijelo. Ferri možda nije veliki crtač, ali najveća kvaliteta njegovog crteža - atmosferičnost - dolazi do izražaja samo u crno-bijeloj varijanti. Točka.
teller Posted - 09/12/2014 : 03:39:33
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by velka031

CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.


predasude u glavi...ko prema crncima,kinezima....



Eh, teller, davno sam se ložio na onih nekoliko kolor stipova koje je Dnevnik izdao 80-ih i to je bio stvarno doživljaj, tko je tada pitao za kvalitet, bitno je bilo da je u boji.
A onda su počeli bombardirati kolorom sa svih strana, pa sam shvatio da je sve to jedno veliko njesra, Bonelli se crta kao crno-bijeli, tako je zamišljen i tako i treba biti.



sve ok...i meni je bonelli zraso uz srce ko cb, ali mi i u koloru pruza uzitak...
Stvar navike,ukusa......itd itd.
Naravno u dobrom koloru...a taj Republlike zadovoljava moje(mozda preniske) stanarde...oni jubilarci i giganti su bili kolorisani na nivoju dijece u vrticu.ovo mi je ok i uzivam....imamm srecu izgleda..
velka031 Posted - 09/12/2014 : 01:18:17
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by velka031

CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.


predasude u glavi...ko prema crncima,kinezima....



Eh, teller, davno sam se ložio na onih nekoliko kolor stipova koje je Dnevnik izdao 80-ih i to je bio stvarno doživljaj, tko je tada pitao za kvalitet, bitno je bilo da je u boji.
A onda su počeli bombardirati kolorom sa svih strana, pa sam shvatio da je sve to jedno veliko njesra, Bonelli se crta kao crno-bijeli, tako je zamišljen i tako i treba biti.
teller Posted - 09/12/2014 : 00:42:01
quote:
Originally posted by velka031

CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.


predasude u glavi...ko prema crncima,kinezima....
Bruce Springsteen Posted - 09/12/2014 : 00:34:40
quote:
Originally posted by velka031

CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.



+1

Defonitovno... mislim da je i ovaj kolor Zagora u Repubblici veoma jednoličan, i potpuno daje drugačiji doživljaj stripa, i to u negativnom smislu...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000