forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Istinska sreća

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
bagi Posted - 09/12/2014 : 23:30:28
Često se nađem izgubljen u ovom trulom materijalno opterećenom divljem kapitalističkom sistemu koji vlada na našim prostorima,zinem više nego što mogu progutati, ponesen lažnim sjajem šarenih laža...
Sitnice koje čine život sve se više gube u gomili željenih a neželjenih predmeta,zaboravljam male a velike stvari koje čovjeka drže čvrsto s nogama na zemlji,razumnim,više nesvjesno nego svjesno...
Kako da čovjek ostane čovjek u ovo nesretno vrijeme i da li je moguće napraviti neku simbiozu materijalnog i duhovnog balansirajući negdje između?Koliko nam je zaista potrebno za istinsku sreću?


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Obi-wan Posted - 12/01/2017 : 20:51:11
Istinski sretan samo kada spavam.
Relativno sretan na dan kada ne moram na posao.
Kada bih imao novaca da preživim, a da ne moram na posao bio bih istinski sretan. Eto, meni samo to treba...
DODSFERD Posted - 12/01/2017 : 11:57:08
Možda je to zato jer su ljudi sve više... https://youtu.be/08CLvsUHM5U?t=83
lwood Posted - 12/01/2017 : 10:03:31
prošle su pune 2 godine otkad se niko nije javia u ovaj topic.
Toliko o "istinskoj sreći"
Just_Charlie Posted - 12/01/2017 : 09:54:30
Gle sto sam pronasla!
Pregledavala sam stare teme trazeci nije li mozda nagor jednom otvorio temu o mackama jer se sjecam njegovog macka koji se izgubio pa vratio..
Mnogo je zanimljivih, vec postojecih tema.
Mogle bi se re-otvoriti (izmislila sam ovu rijec od engl.rijeci jer ne znam na hrvatskom reci jednom rjecju)

Prosla je koja godina od ovih starih postova.
Kakva su danas vasa razmisljanja o sreci?
Jesmo li na korak dalje ili blize ili jos uvijek u potrazi za svetim gralom?

Udomila sam jedno mlado mace iz Istre.
Zivjela je na ulici, hraneci se pred vratima plemenite duse koja je za te beskucnike brinula dok ih ne udomi.

U potrazi za temom o mackama, naisla sam na srecu u naslovu. Steta je preskociti ju.



nagor Posted - 23/12/2014 : 13:59:08
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46244&whichpage=1
mamlaz Posted - 22/12/2014 : 17:46:37
istinska sreca? ljubav i seks, a vjerojatno i mala derista, ali ih jos nemam. i naravno zabavljanje sa ekipom.
lwood Posted - 20/12/2014 : 11:13:41
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by lwood

ali tema topica nije kako usrečit nekog drugog nego sebe

Bravooo A tako lijepo piše naslov ISTINSKA SREĆA. Nemoraš da se brineš,kako vidim-nisi jedini kojemu je taj pojam apsolutno nepoznat i graniči sa naučnom fantastikom



dobro,hvala
izivko Posted - 20/12/2014 : 10:21:22
Jako sam sretan čovjek

zlatko900 Posted - 20/12/2014 : 01:41:28
quote:
Originally posted by lwood

ali tema topica nije kako usrečit nekog drugog nego sebe

Bravooo A tako lijepo piše naslov ISTINSKA SREĆA. Nemoraš da se brineš,kako vidim-nisi jedini kojemu je taj pojam apsolutno nepoznat i graniči sa naučnom fantastikom
Mac Posted - 11/12/2014 : 12:56:15
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by Mac

Sreća nije stvar trenutka, nego predstavlja stanje čovjekovog duha, njegovog unutarnjeg svijeta koje predstavlja zaseban faktor u odnosu na vanjske uticaje. Život je u današnje vrijeme napredniji i kvalitetniji, samo što većina ljudi previše doslovno shvata selektivno pamćenje, misleći da su neka davna vremena bila sretnija i bolja na različitim osnovama. Materijalistički svijet je stvar izbora, isto kao i biti neobrazovan i podložan društvenim stereotipima da nešto mora biti ovako ili onako, iako duboko u duši sami od sebe znamo šta je ispravno, isto kao što i divlja životinja zna kada mora zadovoljiti prirodni nagon ili pobjeći od opasnosti. Problem nastaje kada se ljudi povode za prolaznim užicima, porocima, društvenom pritisku, zanemarujući temeljne vrijednosti koje su same od sebe tu - duševni mir, poštovanje prema sebi i drugima, porodica, prijatelji, osmijeh, ljubav.



Svako ko je iole samosvjestan poznaje ova navedena načela,u teoriji...No u praksi mislim da je to utopija ispoštovati do kraja uzevši u obzir okrutnost današnjih uslova života ili možda privilegija nekolicine čistih neokaljanih duša medu nama džehennemu/paklu/tamnoj strani sile/ništavilu-kako god hoćete- predodređenima...



Nisi preodređen, to je stvar tvog, i samo tvog izbora Niko ne traži ni od tebe, ni od mene da budemo savršeni, već da budemo najbolji što možemo. Nekada se okliznemo, padnemo, a nekada uzdignemo i to je sasvim uredu, jer je to život.
Poli Posted - 11/12/2014 : 11:56:52

Enter the kingdom of Lord through the gates of sacrifice.


cimerijanac Posted - 11/12/2014 : 11:42:19
Egoizam ocito nije put k sreci. Egoizam je labirint.
Jedini izlaz je u otvorenosti prema bliznjem.
lwood Posted - 11/12/2014 : 11:29:29
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by lwood

ali tema topica nije kako usrečit nekog drugog nego sebe


a mozda ga usrecuje usrecivanje drugih






a možda su u šumi?
Poli Posted - 11/12/2014 : 10:54:44
quote:
Originally posted by lwood

ali tema topica nije kako usrečit nekog drugog nego sebe


a mozda ga usrecuje usrecivanje drugih


lwood Posted - 11/12/2014 : 10:35:43
ali tema topica nije kako usrečit nekog drugog nego sebe
Just_Charlie Posted - 11/12/2014 : 01:02:21
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by zlatko900

Neznam kada sam zadnji put vidio čovjeka ISTINSKI sretnog jer se svaki pojedinac-htjeo ili nehtjeo-uklopio u sivilo modernog društva. Stvarnu ISTINSKU SREĆU danas vidim samo kod psa koji nezna od sreće na kakav način bi pokazao koliko je sretan kad se ukućani vraćaju kući sa posla ili otkud već... Čovjek više nije sretan jer nikad nije zadovoljan postojećim stanjem i da ima neznam koliko čega-htjeo bi još...i još...i još... Obilujemo samo prolaznom srećom koja nam naleti s vremena na vrijeme u toku našaga života i kao takve brzo je se i zasitimo,pa opet ispočetka... A to bih prije nazvao zadovoljštinom,a ne srećom... A baš pravu istinsku sreću kod ljudi baš i nevidim... Previše smo zahtjevni i zaboravili smo da se sreća sastoji od malih stvari...



misliš na egzibicijski sex u prirodi ili možda dijamante?



A možda se ćovjek lijepo potrudio reći da se ženu može usrećiti i s malim..dijamantom. Ako nije previše zahtjevna.
lwood Posted - 11/12/2014 : 00:35:25
quote:
Originally posted by zlatko900

Neznam kada sam zadnji put vidio čovjeka ISTINSKI sretnog jer se svaki pojedinac-htjeo ili nehtjeo-uklopio u sivilo modernog društva. Stvarnu ISTINSKU SREĆU danas vidim samo kod psa koji nezna od sreće na kakav način bi pokazao koliko je sretan kad se ukućani vraćaju kući sa posla ili otkud već... Čovjek više nije sretan jer nikad nije zadovoljan postojećim stanjem i da ima neznam koliko čega-htjeo bi još...i još...i još... Obilujemo samo prolaznom srećom koja nam naleti s vremena na vrijeme u toku našaga života i kao takve brzo je se i zasitimo,pa opet ispočetka... A to bih prije nazvao zadovoljštinom,a ne srećom... A baš pravu istinsku sreću kod ljudi baš i nevidim... Previše smo zahtjevni i zaboravili smo da se sreća sastoji od malih stvari...



misliš na egzibicijski sex u prirodi ili možda dijamante?
DODSFERD Posted - 10/12/2014 : 23:57:06
quote:
Originally posted by zlatko900

Neznam kada sam zadnji put vidio čovjeka ISTINSKI sretnog jer se svaki pojedinac-htjeo ili nehtjeo-uklopio u sivilo modernog društva. Stvarnu ISTINSKU SREĆU danas vidim samo kod psa koji nezna od sreće na kakav način bi pokazao koliko je sretan kad se ukućani vraćaju kući sa posla ili otkud već... Čovjek više nije sretan jer nikad nije zadovoljan postojećim stanjem i da ima neznam koliko čega-htjeo bi još...i još...i još... Obilujemo samo prolaznom srećom koja nam naleti s vremena na vrijeme u toku našaga života i kao takve brzo je se i zasitimo,pa opet ispočetka... A to bih prije nazvao zadovoljštinom,a ne srećom... A baš pravu istinsku sreću kod ljudi baš i nevidim... Previše smo zahtjevni i zaboravili smo da se sreća sastoji od malih stvari...


Upravo to sam zadnjih godina počeo sve više primjećivati kod ljudi a ponekad i sam sebe znam uhvatiti u takvim razmišljanjima.
zlatko900 Posted - 10/12/2014 : 23:34:39
Neznam kada sam zadnji put vidio čovjeka ISTINSKI sretnog jer se svaki pojedinac-htjeo ili nehtjeo-uklopio u sivilo modernog društva. Stvarnu ISTINSKU SREĆU danas vidim samo kod psa koji nezna od sreće na kakav način bi pokazao koliko je sretan kad se ukućani vraćaju kući sa posla ili otkud već... Čovjek više nije sretan jer nikad nije zadovoljan postojećim stanjem i da ima neznam koliko čega-htjeo bi još...i još...i još... Obilujemo samo prolaznom srećom koja nam naleti s vremena na vrijeme u toku našaga života i kao takve brzo je se i zasitimo,pa opet ispočetka... A to bih prije nazvao zadovoljštinom,a ne srećom... A baš pravu istinsku sreću kod ljudi baš i nevidim... Previše smo zahtjevni i zaboravili smo da se sreća sastoji od malih stvari...
bagi Posted - 10/12/2014 : 22:58:39
quote:
Originally posted by Mac

Sreća nije stvar trenutka, nego predstavlja stanje čovjekovog duha, njegovog unutarnjeg svijeta koje predstavlja zaseban faktor u odnosu na vanjske uticaje. Život je u današnje vrijeme napredniji i kvalitetniji, samo što većina ljudi previše doslovno shvata selektivno pamćenje, misleći da su neka davna vremena bila sretnija i bolja na različitim osnovama. Materijalistički svijet je stvar izbora, isto kao i biti neobrazovan i podložan društvenim stereotipima da nešto mora biti ovako ili onako, iako duboko u duši sami od sebe znamo šta je ispravno, isto kao što i divlja životinja zna kada mora zadovoljiti prirodni nagon ili pobjeći od opasnosti. Problem nastaje kada se ljudi povode za prolaznim užicima, porocima, društvenom pritisku, zanemarujući temeljne vrijednosti koje su same od sebe tu - duševni mir, poštovanje prema sebi i drugima, porodica, prijatelji, osmijeh, ljubav.



Svako ko je iole samosvjestan poznaje ova navedena načela,u teoriji...No u praksi mislim da je to utopija ispoštovati do kraja uzevši u obzir okrutnost današnjih uslova života ili možda privilegija nekolicine čistih neokaljanih duša medu nama džehennemu/paklu/tamnoj strani sile/ništavilu-kako god hoćete- predodređenima...
Just_Charlie Posted - 10/12/2014 : 22:27:21
Sreća je put, ne odredište na koje se stiže.

(jesam to rekla ja, Buddha, majka Tereza, Alah..? Tko je od nas ovo sad izmislio? Ili smo postigli zajednički konsenzus?)
Mac Posted - 10/12/2014 : 22:18:14
Sreća nije stvar trenutka, nego predstavlja stanje čovjekovog duha, njegovog unutarnjeg svijeta koje predstavlja zaseban faktor u odnosu na vanjske uticaje. Život je u današnje vrijeme napredniji i kvalitetniji, samo što većina ljudi previše doslovno shvata selektivno pamćenje, misleći da su neka davna vremena bila sretnija i bolja na različitim osnovama. Materijalistički svijet je stvar izbora, isto kao i biti neobrazovan i podložan društvenim stereotipima da nešto mora biti ovako ili onako, iako duboko u duši sami od sebe znamo šta je ispravno, isto kao što i divlja životinja zna kada mora zadovoljiti prirodni nagon ili pobjeći od opasnosti. Problem nastaje kada se ljudi povode za prolaznim užicima, porocima, društvenom pritisku, zanemarujući temeljne vrijednosti koje su same od sebe tu - duševni mir, poštovanje prema sebi i drugima, porodica, prijatelji, osmijeh, ljubav.
WOLF-HUNTER Posted - 10/12/2014 : 21:53:16
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Meni je zapravo svejedno - ali sam najsretniji kada dođu vrijeme Božića i Nova Godina. Božić mi je drag jer ga mogu slaviti zajedno sa svojom familijom, a Novu Godinu zato što mogu sa jaranima da proslavim, i dan-danas kupujemo petarde jer nas podsjete na djetinstvo. Svake godine se nakupujemo petardi, eto, najmanje 300 maraka nabijemo računa, ali se isplati jer kada vidim onakve lijepe vatromete - kao da sam dobio 30 Zagor Libellus stripova :)


To je nemoguće jer ih je izašlo samo 24.



Pardon, moja greška. Eto, taj trenutak ne bi dao ni za 24 komada
DODSFERD Posted - 10/12/2014 : 20:13:59
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Meni je zapravo svejedno - ali sam najsretniji kada dođu vrijeme Božića i Nova Godina. Božić mi je drag jer ga mogu slaviti zajedno sa svojom familijom, a Novu Godinu zato što mogu sa jaranima da proslavim, i dan-danas kupujemo petarde jer nas podsjete na djetinstvo. Svake godine se nakupujemo petardi, eto, najmanje 300 maraka nabijemo računa, ali se isplati jer kada vidim onakve lijepe vatromete - kao da sam dobio 30 Zagor Libellus stripova :)


To je nemoguće jer ih je izašlo samo 24.
DODSFERD Posted - 10/12/2014 : 20:11:52
quote:
Originally posted by Obi-wan

Da ne moram svaki dan na posao bio bih istinski sretan.
Ali moram pa sam istinski nesretan.


Pa zar nikada ne ideš na godišnji odmor

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000