forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Torpedo, Kraken, Custer

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 15/10/2006 : 13:23:59







Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
axle munshine Posted - 15/01/2024 : 17:53:00
Iako sam ja od "slučaja" zvani Aster, raskrstio sa famoznim izdavačem, moram biti iskren i zahvaliti mu/im na biserima poput Krakena i Custer, ali naročito na Crnjacima, remek delu stripa...uz maestralnog Jordija Berneta, u ova tri naslova je i trio Abuli, Trillo i Segura, meni lično trojac u top 10 najboljih strip scenarista ikada...
Chui Posted - 11/01/2024 : 11:56:25
quote:
Originally posted by fler

Nikad ne znaš, gledaj Njuškalo i aukcije, povremeno se pojavi -
a probaj i s "Potražnja" oglasom na forumu,
tako sam svog nabavio


Imao sam sreću prije Božića, naletio u Stripovi na 2 i baš je došao Kraken, nisu ga još stigli ni staviti na net. A bio je tamo i Custer. Oh koja sreća, baš sam bio presretan. Kraken vrlo dobar, jako sočan žanrovski strip. A Custer malo remek djelo. Top.
fler Posted - 04/11/2023 : 19:39:04
Nikad ne znaš, gledaj Njuškalo i aukcije, povremeno se pojavi -
a probaj i s "Potražnja" oglasom na forumu,
tako sam svog nabavio
Chui Posted - 04/11/2023 : 15:27:23
Posudio sam u knjižnici Kraken i ugodno se iznenadio, naravno nije sad to neko remek djelo al je baš zanimljiv strip. To je taj neki SF koji volim u stilu Alien, The Thing, mogu ga povezati i sa Inkalom, pa i Judge Dreddom, jako sočno, vizualno super te igre sjena, u biti sjene nekad više pričaju priču od onih čije su, ma baš gušt za čitanje. I glavni junak Dante u svojim krugovima pakla je pomalo unikatan junak. Šteta što sam kasno otkrio strip i sad mi je nemoguće doći do svog primjerka.
jaki Posted - 28/10/2016 : 13:20:23
Novi Torpedo:
http://www.bleedingcool.com/2016/10/27/17-years-last-comic-eduardo-risso-take-jori-benet-torpedo/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
anto Posted - 18/01/2015 : 17:08:06
Abuli/Bernet:Topedo 1936 1-5 (Strip-Agent)
(Ubij bližnjega svoga!;Ubijam,dakle postojim;Smrt u gotovini;Umetnost ubijanja;Zbogom ljubavniče)
*ovo je ujedno i sadržaj Torpeda 1 od System Comicsa


Da mnogo ne palamudim - strip razvaljuje;uživanje i zabava u najčistijem obliku.
Negde je neko osporavao status remek dela ovog stripa - nego šta nego je remek delo!Koliko ima autora koji na osam (eventualno deset) stranica mogu da kreiraju priču koja ima sve - i sjajan uvod,odličnu razradu i maestralnu završnicu? Vrlo malo.I da naprave preko 50 takvih "stripića" a da pri tom ni jedan ne liči na neki drugi.
Ovo je brutalan gangsterski strip, izuzetno seksistički i politički nekorektan sa fantastičnom dozom humora!I ono što je jako efektno, glavnog junaka često na kraju napuše,prevare,pretuku,...

Abuli je ovde briljirao - u ostalim stvarima koje sam čitao od njega, nije ni blizu ovakve inspiracije i kreativnosti.Bernet je legenda - možda su mu sve ženske koje crta jako slične, ali ume čovek da podigne adrenalin (i još ponešto).

U prvih pet albuma, odnosno u prvom SC integralu su sve kratke priče (samo prve dve crta prvi crtač, Aleks Tot, sve ostalo Bernet),znači nema nijedna na 46 stranica, i sve su podjednako dobre.Stvarno ne znam koju/koje bih izdvojio kao ponajbolje.

Abuli&Bernet:Torpedo 1936,epizode 6-15(Strip-Agent)
(iliti Torpedo 2 i 3 od System Comicsa)


Rekoh već Torpedo mi je čista klasika u albumima 1-5 (odnosno u prvom SC integralu).
Isto mogu reći i za priče u brojevima 6-8.
Od devetke pa nadalje,ipak dolazi do izvesnog pada.I crtački i scenaristički.I dalje tu ima eksplozivnih dojajnih epizodica,ali ponekad i ne tako sjajnih priča.Ako bih Torpedu dao 10/10 za albume 1-8, ostatku opusa bih dao ocenu manje.
Znači,ima tu klasika poput "Bilo jednom u Americi","Majami Bič","100% svinjetina",.. ali ima i epizoda ne tako očaravajućih.
Tu su i četiri kompletna albuma -Cuba, U auto,Simone,Majmunska lova i Dan zlih namjera.
Najbolji mi je zadnji,Dan zlih namjera,ujedno i najluđi i najperverzniji; a ujedno i odličan završetak serijala.
I ostala tri "dugometražna" su dobra,ali ne kao one sjajne kratke priče.

Što se tiče izdanja, u brojevima 6-15,posebno u knjigama 9-14, na dosta mesta je otisak loš.Ne znam kakvo je Sistemovo izdanje,ali ovde su pojedini albumi na ivici podnošljivosti.Siguran sam mi je i to pokvarilo utisak kod pojedinih priča.
anto Posted - 14/12/2014 : 18:43:02
Kraken,klasični "crni" španski strip sa nasiljem,sisama,pucanjem,perverzijama,sisama,...
Smešten u podzemnim kanalima Metropolisa,među pripadnike PAS-a,koji su zaduženi za red u istom.Glavni junak,poručnik Dante,jedan mi je od boljih strip junaka čije sam akcije čitao u zadnje vreme.
Iako mi se ideja,ambijent i glavni junak dopadaju,sama priča mi nije toliko upečatljiva i zanimljiva;okarakterisao bih je kao solidnu.Jednostavno,očekivao sam više od Segure,sa obzirom na kvalitet drugog njegovog serijala, Hombrea.
Mada,kako strip odmiče,priče postaju bolje, a zadnjih nekoliko bih okarakterisao i kao jako dobre.
Berneta ne bih ni da komentarišem,čovek jedan od najvećih strip crtača.
7/10
DeeCay Posted - 20/02/2012 : 22:54:56
quote:
Originally posted by Renky

Da, objavljeno u reviji Oscar, druga polovina osamdesetih ako se ne varam.


Ljudi, jel netko zna što je sve izašlo osim ovoga? Izašla je samo prva priča ili neka druga?

Strip revija OSCAR - "Cvor", Bjelovar, 1987.
DeeCay Posted - 20/02/2012 : 22:01:27
Kraken

KRAKEN SA 1 | 168 str.


Kraken, zastrašujuće biće, mutiralo u smeću, gnjileži, kemijskom otpadu kojeg je Metropol odbacio u svoje kanale, zbog čije je prisutnosti stvorena Podzemna akcijska skupina, čija je jedina zadaća njegova lokalizacija i uništenje!

http://www.stripovi.com/recenzije/kraken-kraken-sa-1-kraken/1436/

soulfly tribe Posted - 25/07/2009 : 16:52:53
custer mi je najlošiji trillov strip,ali je svejedno dobar.
definitivno originalna priča sa odličnim crtežom.nije ispalo dobro koliko je moglo
Raven84 Posted - 19/07/2009 : 11:12:53
I ja sam sad procitao jednu custer pricu u Bernetov monografiji, i bila mi je jako dobra. Radi se o policijskom inspektoru koji ju vodi na "uhicenje" jednog kriminalca. Kraj je odlican. Mozda je to najbolja custer prica, ali svakako me dovoljno zainteresirala da nabavim strip. Dok me u istoj monografiji strip Sarvan nije nimalo odusevio. Odlican crtez, ali prica vrlo konfuzna.
Le Samourai Posted - 09/07/2009 : 00:33:49
quote:
Originally posted by Markos

I meni je Custer lijep. Ima atmosferu i ima ideju. Izvedba nije toliko briljantna, ali vizija je, i to se mora uzeti u obzir.

Upravo. Custer je neverovatno neopravdano opljuvan strip. Triljo opet pokazuje neverovatno vladanje zhanrom, a posveta jednom od mojih omiljenih filmova (Alfavilu) mi takodje nimalo nije smetala.

Iskreno, jedan od mojih omiljenih Triljo stripova. Stavio bih ga ispred Noci bez sna, Lajt&Bolda, mozhda chak i josh ponechega.
Dok Lester Posted - 08/06/2007 : 12:54:41
thnx anyway ;-)

anybody else?

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Renky Posted - 08/06/2007 : 12:35:38
Uh, ovo je stari topic pa ga nisan čita ponovo od početka ali mislim ( gotovo 100% ) da nije nigdi više objavljeno.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Dok Lester Posted - 08/06/2007 : 11:07:15
thnx, renky, ali jaki je vec napisao da je objavljeno u Oscaru, pa sam pitao je li jos negdje osim u Oscaru ;-))

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Renky Posted - 07/06/2007 : 23:48:14
Da, objavljeno u reviji Oscar, druga polovina osamdesetih ako se ne varam.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Dok Lester Posted - 07/06/2007 : 22:56:27
quote:
Originally posted by jaki


ne mogu se sada dobro sitit.uglavnom kraken je istraživao(detektiv?)pojavu fetusa u kanalizaciji,koja su dolazila iz ilegalne klinike za pobačaje.i povalija je zgodnu žensku,koja je na kraju tragično završila(također u kanalizaciji).mračno!



znas li mozda jel ova epizoda jos negdje objavljena, jer upravo sam je procitao i imam strasan osjecaj deja-vua, dapace, siguran sam da sam je vec vidio

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Dok Lester Posted - 07/06/2007 : 18:51:50
tek jucer nabavio Krakena i kao i uvijek sam odusevljen Bernettom :-)

naravno, i Seguri kapa do poda

tek sam procitao trecinu, ali s obzirom da me svaka stranica sve vise odusevljava, mislim da mogu napisati gorenavedene komentare i prije samog kraja

a sto se samog kraja tice, ne znam kad cu doci do njega, jer Krakena namjeravam citati jaaako polako - da mi duze traje :-)))))))

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Toninho Posted - 28/11/2006 : 20:15:01
kao što rekoh
custer +3
Markos Posted - 22/11/2006 : 15:43:57
I meni je Custer lijep. Ima atmosferu i ima ideju. Izvedba nije toliko briljantna, ali vizija je, i to se mora uzeti u obzir.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
NESVRSTANI Posted - 22/11/2006 : 15:02:28
Nakon totalnog razočaranja s Torpedom, uvatija san čitat Custera.Prvi dojam je bija katastrofa, međutim kad san se ufilma u priču, i poveza to sa predgovoron(obavezno ga pročitat da bi se moglo razumit strip), skužija san koliko je genijalan.Crtež standardno genijalan(Obožavan Bernetta), a priče interesantne, i nekako ostavljaju neki gorak okus, i ne mogu te ostavit ravnodušnin.Meni čista petica.
Kraken vrlo dobar, vridi novaca koje košta,al meni Custer bolji.
fantom Posted - 21/11/2006 : 13:03:51
Kakav integral?
globinjo Posted - 19/11/2006 : 01:14:46
torpedo je odličan-preporučam...kraken-vrlo dobar,custer-napor...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove će čitat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
mike Posted - 18/11/2006 : 21:10:58
Procitao jedino Torpeda i taj je odlican! Stvartno steta da je zavrsio. Btw. uskoro dolazi u integralu od 600-700 stranica :).

Jack the Black.
SejoSexon Posted - 18/11/2006 : 18:18:50
Custer sam pročitao, Krakena još nisam stigao. Ne slažem se sa većinom forumaša kojima je Custer loš strip, nije fantastičan, ali je iznad prosjeka.

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj đulova granja, a dert guši i suze osuši!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000