forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 138

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 15/11/2014 : 10:21:33



20.11.14. u snk
21.11.14. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
acestroke Posted - 04/05/2015 : 09:30:35
Definitivno jedna od boljih epizoda serijala. Ne mogu da vjerujem koliko mi se dopala, jer iskreno, kad sam vidio naslovnicu, predpostavio sam da ce prica biti grozna. "Saw" franchise je ocito inspiracija ovdje, iako epizoda ocito ima svoje emotivne elemente koji nemaju veze s tim filmom. Odlicno uradjeno.
ike666 Posted - 14/12/2014 : 23:56:15
Super, onda se bacam na VČ, vidim da ima dosta preporuka ;)
Još kad je Bruno Brindisi u igri, veselje je dvostruko!
going going Posted - 14/12/2014 : 23:37:29
quote:
Originally posted by ike666

Ovo je vrhunska epizoda, kao Dylan iz zlatnog Sclavijevog doba. Referenca na kultni film je prisutna, čita se u jednom dahu... doza humora, doza tuge...
Dugo nisam uživao u bilo kojem stripu kao u ovom.

Btw. kako sam odustao od Dylana prije dosta vremena, zanima me kakav je ovaj Recchioni inače? Da li je na razini ove epizode ili je ovo bio lucky shot?



Obavezno procitaj Formular A38 od Rekijonija i Brindizija meni najbolji rad Rekijonija na serijalu. Takodje preporucujem i Mater Morbi(koja je malo teza i turobnija epizoda) i Novi varvari. Sve tri epizode su dostupne u izdanju Veselog cetvrtka.
Giuda Ballerino Posted - 14/12/2014 : 22:11:56
quote:
Originally posted by ike666

Ovo je vrhunska epizoda, kao Dylan iz zlatnog Sclavijevog doba. Referenca na kultni film je prisutna, čita se u jednom dahu... doza humora, doza tuge...
Dugo nisam uživao u bilo kojem stripu kao u ovom.

Btw. kako sam odustao od Dylana prije dosta vremena, zanima me kakav je ovaj Recchioni inače? Da li je na razini ove epizode ili je ovo bio lucky shot?



Probaj procitati ovo, ili u originalu ili kad izadje u HR ili ako ima neki scanslation, ovaj ima posebno mjesto kod mene, ludji i kvalitetniji strip tesko mi je naci.
Deers Posted - 14/12/2014 : 21:58:57
quote:
Originally posted by ike666

Ovo je vrhunska epizoda, kao Dylan iz zlatnog Sclavijevog doba. Referenca na kultni film je prisutna, čita se u jednom dahu... doza humora, doza tuge...
Dugo nisam uživao u bilo kojem stripu kao u ovom.

Btw. kako sam odustao od Dylana prije dosta vremena, zanima me kakav je ovaj Recchioni inače? Da li je na razini ove epizode ili je ovo bio lucky shot?



Po meni je Mater Morbi čak i bolja od ove. Ostatak što sam čitao nije na ovoj razini ali i dalje su to dobre priče.
ike666 Posted - 14/12/2014 : 21:47:08
Ovo je vrhunska epizoda, kao Dylan iz zlatnog Sclavijevog doba. Referenca na kultni film je prisutna, čita se u jednom dahu... doza humora, doza tuge...
Dugo nisam uživao u bilo kojem stripu kao u ovom.

Btw. kako sam odustao od Dylana prije dosta vremena, zanima me kakav je ovaj Recchioni inače? Da li je na razini ove epizode ili je ovo bio lucky shot?
zeljko Posted - 14/12/2014 : 20:50:47
solidna epizoda
čita se u dahu
međutim šteta što nema originalnosti u boneliju
Deers Posted - 08/12/2014 : 14:59:25
SPOILER!!!!

Pa zar se sve ne objasni? Cura je ta koja je unajmila Mr. Giggle da kazni Dylana jer je on zbog svojih ideala pustio na životu ubojicu koji je praktično pred njim masakrirao ljude.
dzoni Posted - 08/12/2014 : 13:48:54
nisam razumeo...ko stoji iza ovog gavrana..ko je taj ko je hteo dilana staviti na ispit?
alen Posted - 07/12/2014 : 10:50:30
Konačno jedna iznadprosiječna epizoda, možda najbolja od ovih #300+, bez obzira na Saw referencu.

Jedini minus je taj naslov koji bode oči. Zaista ne razumijem zašto "ocjena"?
Tintilinic Posted - 05/12/2014 : 16:40:22
Jebeno dobra epizoda, ugodno sam se iznenadio, kapa dolje Recchioni!
Deers Posted - 27/11/2014 : 13:03:49
Da, za razliku od Barbatičinog Vrta iluzija gdje ona daje odgovore na pitanja o Dylanovim principima ovdje Recchioni pušta samog lika da odgovori.
kiky Posted - 25/11/2014 : 16:26:04
i opet vrlo, vrlo interesantan rekijoni. premda piše dylana poslovično i strogo odanog vlastitim principima, jasno se nazire da to nije nužno i stav autora te da dylanova moralna, etička načela treba preispitati, možebitno i korigirati jer ne znači da su ona uvijek i bezuvjetno ispravna.
ike666 Posted - 22/11/2014 : 20:34:11
Koji debilan prijevod!
Ocjena gavrana... jebena katastrofa.
Prevoditelj bi trebao dobiti nagradu za najlošiji prijevod stoljeća
Giuda Ballerino Posted - 22/11/2014 : 11:48:27
quote:
Originally posted by Beva

Upravo sam provjerio i 'giudizio' doslovno znači presuda, odakle im ocjena pojma nemam.



Giudizio na hrvatski znaci sud kao prosudba, sud nekoga o necemu i to je ispravan prijevod. Presuda je verdetto. Ovo ocjena je porazavajuce za prevoditelja i publiku.
supermark Posted - 22/11/2014 : 09:15:39
quote:
Originally posted by solar

Prevoditelji u Ludensu nisu normalni, radije ću sačekati VČ nego se živcirati.



opće je poznato da je prijevod u VČ bolji nego u Ludensovim stripovima
solar Posted - 22/11/2014 : 09:10:29
Prevoditelji u Ludensu nisu normalni, radije ću sačekati VČ nego se živcirati.
velka031 Posted - 22/11/2014 : 09:02:00
Uh, uh, sutra ću ga kupitu, pa ćemo vidjeti. Vjerujem dylanovcima kada kažu da nešto valja.
DragonSlayer Posted - 21/11/2014 : 21:03:26
Odlična epizoda, nego dal se samo meni čini ili su ove korice malo drukčije od prošle epizode
Poli Posted - 21/11/2014 : 12:16:51

Da, za keca je sledio metak ... tvom skolskom drugaru od kojega si pogresno prepisao. :D


DODSFERD Posted - 21/11/2014 : 11:23:55
Taj Gavran mora da je bio neki profesor u školi kada je davao ocjene.
Poli Posted - 21/11/2014 : 11:18:16




http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.b3ca6cf1bee34e788307ad0cf35ba24e.dylan-dog-138-ocjena-gavrana.aspx


delboj Posted - 21/11/2014 : 10:51:28
quote:
Originally posted by Curunir

Pa valjda je u pripremi bio debilnodoslovni prijevod, ali je srećom izmijenjen u posljednji čas pred tisak.
Ništa nova.
No s druge strane i sam SNK briljira brojnim jezičnim biserima i pogrešnim oznakama, pa ni ta opcija nije isključena.


Ovo je ipak novo, da od boljeg rješenja koje je bilo najavljeno idu prema gorem.
Beva Posted - 21/11/2014 : 10:47:15
Upravo sam provjerio i 'giudizio' doslovno znači presuda, odakle im ocjena pojma nemam.
kasper Posted - 21/11/2014 : 10:43:06
u bre

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000