forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Retrospekcija 2014

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 01/12/2014 : 10:42:46
Još jedna burna godina, stripovska scena nam je ponudila mnnogo dobrih izdanja, u nekim slučajevima smo dobili iste klasične stripove od strane različitih izdavača.

Zagor je imao produktivnu godinu, Libellus je s kolor bibliotekom ušao u Zagorovo „zlatno doba“.
Broj 23, „Zagor priča...“, rasprodat je u rekordnom vremenu, za samo dvije sedmice otišlo je svih 400 primjeraka ovog broja.
Veseli četvrtak je zakoračio u južnoameričku odiseju, nastavili su i sa „odabranim pričama“, pogotovo je epizoda „Morska strava“ još jednom pružila forumašima priliku da se prisjete „dobrih“ starih vremena.



Libellus je i sa brojem 63 Martina Mystere još jednom objavio jedan strip premijerno na ovim prostorima, nije ni čudo što je taj originalni broj 100 „Detektiva nemogućeg“ rasprodat u rekordnom vremenu.

Darkwood i Libellus su u skoro isto vrijeme objavili prve epizode Thorgala. Skoro u identičnoj opremi, ljubitelji stripa su dobili šansu da pročitaju ovaj biser iz svijeta stripa na srpskom i hrvatskom jeziku.



Nakon što su Makedonci dobili šansu da ovjere Dragonera na maternjem jeziku, VČ je takođe objavio prve četiri epizode ovog junaka u jednoj knjizi.

Fibra je objavila The Walking Dead u obliku omnibusa, serijal je ovog puta prekršten u Žive mrtvace. Iste epizode, samo u trejdovima, imamo i kod Darkwooda pod nazivom Okružen mrtvima.



Američka strip scena dobiva sve više prostora i kod nas, bilo Swamp Thing, Hulk, Batman, Sandman ili drugi serijali, više izdavača se upustilo u koštac sa superherojskim svijetom.

Naravno, i grafičke novele su dobile svoje mjesto. Zabilješke matorog pokvarenjaka, po istoimenom književnom remek-djelu Bukowskog, Ispod pokrivača (Blankets), Spomenar mog oca, Ja sam Legija i Plave pilule, samo su neka od izdanja koja su ugledala svjetlo dana. Pogotovo Komiko i Fibra su u utrci ko će da objavi što više naslova ovih stripova za „nadahnutu“ publiku.

Ima i mangi, Naruto, One piece, Uzumaki, Ikigami itd. Mange su još uvijek u pionirskim stazama na našim prostorima, budućnost će pokazati kako će naša publika prhivatiti ove stripove.




Koji su stripovi/događaji/festivali stripa obilježili vašu stripovsku godinu?




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zokalav Posted - 19/12/2014 : 14:52:25
Integral Željko Pahek - 1300 kadrova
danielp Posted - 15/12/2014 : 11:18:57
Meni je obeležilo godinu sledeće:

TORGAL DW/ČK
SAGUARO Phoenix Press
Ja sam Legija Phoenix Press
ŠTRUMFOVI ČK
Swamp Thing DW
Drahonero VČ
Ispod pokrivača KOMIKO
V for Vendeta FIBRA
going going Posted - 02/12/2014 : 16:21:46
Ova godina je bila sjajna! Toliko izdanja i dobrih stripova ja nisam video!

Najvise bih izdvojio stripove americke skole stripa koji su me odusevili: Hitman, Stvorenje iz mocvare, Parker, Betmeni od DV i PP, Ronin, Vulverin...
Darkvud nastavio sa Gradom greha, Fibra izdaje Absolute izdanja...
Americka skola stripa mi je omiljena, najvise mi odgovara po nacinu pripovedanja i dinamici, a i po ludosti!


Takodje je ovu godinu obelezio i pocetak Juznoamericke Zagorove sage kod VCa i Tonninelijevo doba u extra Zagoru. A pohvalio bih Veseli Cetvrtak zbog pokretanja Color Festova(za sada je izasao samo DD, ali ce uskoro i Zagor i Tex).
DODSFERD Posted - 02/12/2014 : 15:00:26
Sve je to lijepo što se tiče Zagora ali meni bi bilo žao prodati komplet Magičnog Vjetra (ako baš nisu u pitanju veliki financijski problemi).
Timber Bil Posted - 02/12/2014 : 10:53:59
Za mene je ovo godina povratka bazi, fundamentu, raskrstio sam sa svim ostalim stripovima, danas kolekcioniram Zagora i samo Zagora. Dati su drugi prioriteti u zivotu, ali sva nostalgija i ljubav prema stripu biće pokrivena Zagorom, prevashodno sjajnim Libellusovim izdanjem.
gerilac1 Posted - 01/12/2014 : 22:18:32
ove godine najvece otkrovljenje bio mi je mini serijal Cassidy, koji sam odlucio da nabavim nakon hvale dosta forumasa, i nisam se zeznuo sto se izdavaca tice smeta mi dupliranje izdanja, sve ostalo za svaku pohvalu, mnogoo dobrih i kvalitetnih stripova
Josip2000 Posted - 01/12/2014 : 21:15:45
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by sergej773

Izdanja su na otišla previše u širinu i to po meni ne valja.


Izdanja su normalne širine ali tebi oči previše bježe prilikom čitanja.

Jaoooo kako je Sergej večeras isprskan pa neće se do sutra očistit
DODSFERD Posted - 01/12/2014 : 21:14:01
quote:
Originally posted by sergej773

Izdanja su na otišla previše u širinu i to po meni ne valja.


Izdanja su normalne širine ali tebi oči previše bježe prilikom čitanja.
Tintilinic Posted - 01/12/2014 : 20:14:23
Ja sam se tek ove godine otkinuo samo od Zagora i posvetio pažnju i drugim stripovima.
sergej773 Posted - 01/12/2014 : 19:52:39
Izdanja su na otišla previše u širinu i to po meni ne valja.
Josip2000 Posted - 01/12/2014 : 19:48:13
u ljeto 2014 godine sam se upitao zašto sam uopće prestao s stripofilijom i vratio se u velikom stilu, ponovno nabavio skoro sve redovne Zagore u izdanju SD i Ludensa dok sa Extra edicijom kaskam, ali bit će uskoro i to upotpunjeno. Sad redovito kupujem sa kioska Zagora, Texa, Dylana, Alan Forda a od Libellusa isto Zagora, Dylana i MM. Kupio i neke Batmane od The New 52 edicije i oduševio se! Također i The Walking Dead krenuo čitati i sakupljati. 2015 će biti velika godina!
Zagor12 Posted - 01/12/2014 : 19:46:44
Ove godine čista suša što se kupovine tiče, kao i prošle i pretprošle.
kiky Posted - 01/12/2014 : 19:44:35
uredno pratio redovnu i specijalnu seriju dylana doga od ludensa i veselog četvrtka, te u ljetnim mjesecima kupio par kompleta zagor klasika.
okej stripovska godina.
Tintilinic Posted - 01/12/2014 : 19:39:57
Joj, vama je glavni problem nositi stripove
tinton Posted - 01/12/2014 : 19:37:45
Odličan CRŠ u predivnom novom prostoru, a zatim i povratak MaFesta u velikom stilu. Interliber vrhunski po popustima, ali definitivno i naporan što se tiče nošenja stripova :). Mnogo vrlo dobrih novih izdanja, no na žalost oko rijetko čega sam aktualan.
velka031 Posted - 01/12/2014 : 17:22:46
Čast svemu, ali godinu mi je obilježila Ludens extra Zagor edicija, jer su izlazile epizode za koje sam posebno emotivno vezan.
mpavin Posted - 01/12/2014 : 17:04:46
Ja bi još spomenuo i ubrzanje Ludensa (čak 4 ZG maxija godišnje, 2 DD-a, 2 Texa, Zagor Kolor...)
DODSFERD Posted - 01/12/2014 : 15:40:40
Ova godina je meni bila rekordna po broju kupljenih stripova, ne bih ništa posebno izdvajao jer svako izdanje ima posebnu vrijednost za mene.
Space Marine Posted - 01/12/2014 : 14:19:44
Sve u svemu, dobra godina. Najveće iznenađenje mi je što sam u njoj malo zapostavio Bonelli i više se okrenuo prema amerikancima. Izdavači su zbilja napravili odličnu ponudu ove godine.
dcopic Posted - 01/12/2014 : 13:40:58
Potpisujem sve postove gore. Da, godina je bila fenomenalna što se tiče stripova i događanja; kupio sam ogroman broj, pročitao još i veći! Neka tako bude i ubuduće!

Jedine minuse koje bi naveo su sve manje naklade i nezainteresiranost za domaći strip, ali teško da će tu krenuti na bolje...
thekide Posted - 01/12/2014 : 12:18:49
Stripovi: Nathan (za manje od godinu dana preko 200 priča) i Zagor (preko 200 epizoda), nadoknađivanje propuštenog za prethodnih 20 godina.

Festivali: Mafest, toliko dobar da sam umesto jednog vikenda ostao 10 dana.
Događaji: Hm, ma ništa ne može da se uporedi sa čitanjem stripova na pustoj plaži u prelepoj Makarskoj.

Teško da će 2015. pružiti toliko uživanja, ali stižu novi stripovi, nove avanture.
PAJDO Posted - 01/12/2014 : 11:55:11
Nazalost, zbog posla, nisam posjetio niti jedan ovogodišnji strip festival Dogodine se nadam ispravku te osobne nepravde
Što se tiče izdanja s najviše nestrpljenja sam čekao Thorgala i isplatilo se čekati.
Fibra me ugodno iznenadila sa Živim mrtvacima i Sandmanom.
Ipak ,mozda bi malu prednost nad svime dao Ferrijevoj izložbi na crš-u
PijaniPatak Posted - 01/12/2014 : 11:45:36
Željko Pahek "1300 kadrova" (izdavač: Deveta dimenzija)
Bane Kerac "Divlja mačka-slomljeno srce"

Festivali: pa, bio sam samo na Danima stripa u Laktašima i okupljanjima u sklopu Demo Fest festivala u Banjoj Luci
trolodtroje Posted - 01/12/2014 : 11:26:25
Stripovi: da pomenem još i Kriminal (celi Brubaker&Phillips ciklus) + Siročad + Sužanjstvo + Vendetta + Jastreb + Valkira + O'boys
Festival: najbolji Mafest naravno moj prvi i definitivno ne zadnji
Interliber: to se zove knjižni sajam. Kod nas (barem prema info posjetitelja) od knjižnog ni k a kamoli sajam.
Slovenski strip: stagnacija ili možda čak nazadovanje
izivko Posted - 01/12/2014 : 11:13:59
Najviše se veselim Thorgalu

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000