forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Kolor Biblioteka LL Best of!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 02/12/2014 : 02:02:03
By Dado R.
Znamo da je bilo nekoliko vrlo nestrpljivih Texofila koji su silno trazili informacije u vezi iznenadjenja koje pripremamo za Texovu kolor biblioteku i evo, napokon, njihovu je cekanju dosao kraj. Smile BigGrin Cowboy2

Naime, kao sto i sami vec sigurno znate, od 13. broja te biblioteke nadalje u iducih 38 knjiga (zakljucno do broja 50) objavit cemo "The best of" - najbolje Texove price (epizode) - i odlucili smo da od tih 38 prica njih 15 bude po vasem izboru, a to u prijevodu znaci da cete imati mogućnost glasovanja za najbolje epizode koje cemo mi potom, na vasu srecu i zadovoljstvo, Smile objaviti u sklopu te biblioteke.

Nadalje, s razlogom smo cekali 1.12. jer glasovanje zapocinje od ovog trenutka i trajat ce 14 dana, odnosno do 15.12. u 23:59.

Glasovanje je naravno slobodno, a glasovati mogu svi nasi forumasi koji u svojoj kolekciji zele imati odredjene epizode (za njih najbolje) unutar te nase biblioteke.

Sam proces glasovanja bit ce vrlo jednostavan. Naime, dovoljno je u ovom topicu ostaviti post s nabrojanih 15 najboljih prica, i to redom od 1-15, s tim da broj 1 oznacava vasu najbolju pricu, broj 2 drugu najbolju i tako redom.

Uz naslove tih prica molio bih i da navedete iz kojeg izdanja poznate tu pricu (originalno izdanje, LMS, Zlatna serija, Slobodna Dalmacija, Ludens itd.). Npr. ako je nekome Carsonova proslost najbolja prica napisat ce onda: 1. Carsonova proslost - SD 38... I to će biti dovoljno. Iako mi znamo sve te epizode i po naslovima, svejedno zelimo eliminirati mogucnost bilo kakve zabune.BigGrin

Nadalje, svaka prica dobit ce broj glasova sukladno rednom broju koji ste vi toj prici dodjelili. To u prijevodu znaci da ce vasa najbolja prica (1. mjesto) dobiti 15 bodova; druga (2. mjesto) 14 bodova i tako redom (zadnja, 15. po redu, dobit će 1 bod).

Potom, 16. prosinca, prebrojat cemo glasove i 15 prica koje budu imale najvise bodova objavit cemo za vas unutar Texove kolorne biblioteke (molim vas, imajte u vidu da tih 15 knjiga nece biti objavljeno zaredom u nizu, nego ce se objavljivati povremeno unutar biblioteke, zakljucno do broja 50).

Jasno, svaki od vas moze glasovati samo jednom, a editiranje posta nije dopusteno.Smile

Na kraju, jos bih samo molio da se u ovom topicu suzdrzite od bilo kakvih komentara (otvorio sam drugi topic za to) cisto da ovdje to ostane preglednije i u konacnici lakse za prebrojavanje glasova.Baseball Cowboy2 BigGrin

Eto, to je to... Sad je na vas red... Cowboy Cowboy2 Indian Cowboy
http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=678
--------------------------------------------------------------------
Glasovanje je na LL forumu
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 21/12/2014 : 19:09:55
Ah,sad mi je sve jasno.
Barney Posted - 21/12/2014 : 19:07:59
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Barney
samo da bi se bolje prodavalo i/ili zaradilo.


Koliko ti imaš godina?



13. U veljači ću 14.
jaki Posted - 21/12/2014 : 14:57:28
quote:
Originally posted by Barney
samo da bi se bolje prodavalo i/ili zaradilo.


Koliko ti imaš godina?
DODSFERD Posted - 21/12/2014 : 14:42:58
Teško je reći kako će to izgledati ali ako u kolor biblioteku upadnu kraće priče od 150-160 stranica onda će ova dosadašnja cijena svakako biti previsoka.
Barney Posted - 21/12/2014 : 14:40:44
Mislim da je "odlična" ideja da se nakon 12 brojeva koje uredno i usudim se reči KONAČNO prate Texa kronološki od prve epizode, skrene s puta i objave se epizode kao lopatom razbacane a prema nečijem ukusu samo da bi se bolje prodavalo i/ili zaradilo.
Pitam se kakva će to biti edicija?
Da li je to Tex kolor - Odabrane priče (The Best of the Best) nešto poput Zagor VČ, ili je to Tex od prvog broja koji uredno prati kronologiju... ili nešto treće... zna li netko?
Za ovo treba kihnut 232 kn a kasnije i 290 kn ... pa me zanima šta ta edicija nakon 50-60 objavljenih brojeva zapravo predstavlja???
magnus Posted - 18/12/2014 : 12:19:20
quote:
Originally posted by teller

Odlican izbor, Thonge tiranina nema unutra ali ce sigurno upast u onih 21 po izboru sefova libellusa...
Ja sam zadovoljan.


a šta ja da kažem...odabranih čak 10 od 15 sa moje liste
teller Posted - 18/12/2014 : 05:49:17
Odlican izbor, Thonge tiranina nema unutra ali ce sigurno upast u onih 21 po izboru sefova libellusa...
Ja sam zadovoljan.
DODSFERD Posted - 17/12/2014 : 23:49:23
Odlično, baš me zanima kakva će biti lista za preostalu 21 priču.
Tome272 Posted - 17/12/2014 : 21:46:46
Objavljeno od Dade R.

"Evo i ukupnih rezultata, dakle poredak je sljedeci:

1 Karavan nade - Korak do smrti - Kento ne oprašta - Obećana zemlja / (ZS 261-262, 265-266) (Org. 146-149) - 188 bodova
2 Ratni požar - Begstvo iz Andervila - Lik izdajnika / (ZS 937-939) (Org. 297-299) - 187 bodova
3 Carsonova prošlost - Razbojnici iz Montane - Posljednji okršaj u Bannocku / (SD 38-40) (Org. 407-409) - 181 bod
4 Crni Tigar - Malajska tvrđava - Paklenski prolaz / (SD 13-15) (Org. 381-384) - 162 boda
5 Velika intriga - Teks u tamnici - Osvetnici - Opasan svedok / (ZS 253-254, 257-258) (Org. 141-145) - 157 bodova
6 Ubistvo u Korpus Kristiju - Zavernici - Atentatori / (ZS 921-923) (Org. 304-307) - 135 bodova
7 Čejen klub - Argument kalibra 45 - Pukovnik Vatson / (ZS 898-900) (Org. 289-292) - 134 boda
8 Čovek iz Kentakija - Kad top zagrmi... - Gvozdena klešta / (ZS 166-167, 169) (Org. 113-115) - 124 boda
9 Tajna mumije - El Morisko - Kamen smrti - Stižu Ruralesi / (ZS 707-710) (Org. 101-103) - 121 bod
10 Pikertonov agent - Zločin na zaleđenom jezeru - Čovek iza kulisa / (ZS 869, 871-872) (Org. 285-287) - 118 bodova
11 Odrešene ruke - Zarobljenik Žutog Gavrana - Kameni most / (ZS 180-181, 193) (Org. 122-124) - 114 bodova
12 Sedmorica ubojica - Helltown - Neumoljivi Jack Thunder / (LU 95-97) (Org. 463-465) - 113 bodova
13 Paklenski prolaz (Ponos Navajoa) - Pakleni indijanac - Kazna - Vrijeme za ubijanje / (SD 15-18) (Org. 384-387) - 103 boda
14 Čovjek bez prošlosti - U zemlji plemena Uta - Pakleni izazov / (LU 54-56) (Org. 423-425) - 99 bodova
15 Usijani meteor - Krater strave / (ZS 301-302) (Org. 160-162) - 99 bodova

Napomene:
- Čovjek bez prošlosti i Usijani meteor imaju isti broj bodova, no malu prednost smo dali prici Čovjek bez prošlosti jer je ta prica imala glas vise.
Preciznije; za pricu Čovjek bez prošlosti glasovalo je 12 glasaca, a za Usijani meteor 11 glasaca.
- Kod nekih prica pojedini glasaci ostavili su dva puta istu pricu na popisu, s razlicitim brojem bodova i s razlicitim naslovima. U tim slucajevima
uracunali smo veci broj bodova za tu pricu, a manji broj smo ignorirali. Evo o kojim pricama je rijec:
1 Karavan nade - HiBeatz je toj prici dodijelio 10 bodova i 1 bod, taj 1 bod nismo racunali.
2 Ratni požar - Garfield je toj prici dodijelio 8 bodova i 2 boda, ta 2 boda nismo racunali.
14 Čovjek bez prošlosti - bachy je toj prici dodjelio 8 bodova i 7 bodova, tih 7 bodova nismo racunali.

- Unatoc pomnom pregledu uvijek ostaje mogucnost da se potkrala kakva greska, ako je uocite, slobodno nas kontaktirajte."

http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&m=20817#post20817
DODSFERD Posted - 16/12/2014 : 17:19:58
Bilo je i muljaža na Libellus sajtu prilikom glasanja za naj Tex epizode:

kolekcionar wrote:
Evo bas gledam glasove,i primjetim da su neki od zadnjih glasaca sto su glasali svi favorizirali iste epizode,samo drugačijim redoslijedom i drugim nazivom,i to su te epizode stavljali medju prvih 5-6 po redu od petnaest najboljih.Pa mi nije jasno da imaju bas isti ukus
Confused Confused Confused

Ne brini, pazimo mi i na te stvari. Glasaci s istom IP adresom koji su registrirani s raznim imenima i po raznim drzavama nisu uzeti u obzir.
Dakle nisu uvazeni glasovi sljedecih glasaca: gros-jean, Lord Greystoke, tekumseh, Valijant i jodorowsky.
Glasac s nickom Velizar prvi je ostavio post s tom IP adresom, pa iako bismo i to trebali maknuti, ostat cemo u praznicnom rapolozenju
i njegovo glasovanje cemo uvaziti.


Evo i linka, ovo se nalazi pri dnu stranice. http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=679&p=6
magnus Posted - 05/12/2014 : 17:34:51
quote:
Originally posted by magnus

quote:
Originally posted by lmszs

Ni ja se nisam mogao registrovati na libellus forumu, zato sam svoji TOP15 ostavio ovde.
Pa molim, da neko prebaci tamo.


Evo ja sam prebacio na Libellusov sajt (forum)


Evo odgovora Dade R.
Prije svega hvala na informaciji koju si nam javio.
No glasovati se moze samo u svoje ime i ne moze se kopirati lista s nekog drugog mjesta
za nekog drugog korisnika. Stoga je ovaj post nevazeci u glasovanju i prebacen je ovdje pod komentare.

Kao sto sam vec napisao svi koji su se pokusali registrirati manualno su registrirani
i trebaju se moci logirati. Ako netko jos uvijek ima problema s logiranjem zamolio bih ga
neka nam se javi na info@libellus.hr i sve cemo rijesiti.

Ponekad aktivacijski mail zavrsi u spamu pa se mozda i tamo moze pogledati.
DODSFERD Posted - 05/12/2014 : 14:59:52
U vezi registracije Dado je objasnio slijedeće:

Ne znam zasto ali forum nekad ne dopusti registraciju s nekim mailovima poput gmail, yahoo, hotmail i slicno.
Ali nije pravilo, jer nekima prodje nekima ne, i nema striktne zabrane, samo eto nekad nam napravi problem.
Vidio sam da je bilo dosta novih korisnika kojima nije prosla registracija, ali to sam sad ispravio i "manualno" prihvatio njihovu registraciju,
pa svi koji su se pokusali registrirati a nisu dobili povratni mail svejedno bi se sada trebali moci logirati sa svojim podacima.
magnus Posted - 05/12/2014 : 14:56:12
quote:
Originally posted by lmszs

Ni ja se nisam mogao registrovati na libellus forumu, zato sam svoji TOP15 ostavio ovde.
Pa molim, da neko prebaci tamo.


Evo ja sam prebacio na Libellusov sajt (forum)
lmszs Posted - 05/12/2014 : 14:33:26
Ni ja se nisam mogao registrovati na libellus forumu, zato sam svoji TOP15 ostavio ovde.
Pa molim, da neko prebaci tamo.
El Morisco Posted - 05/12/2014 : 11:11:40
Niti meni ne ide registracija na libellusov forum, pa se nadam da će Dado&Dado i moje prijedloge pročitati...
Svakako navijam za kompletiranje priča o Mefistu (osobito br2. ZS Mefistov krah i br.3 Mračne sile te br.4 Teror u Savani - koje su Dnevnikovci iskasapili (osobito Mračne sile)), predlažem i ajmo ih nazvati ključne ili epske priče kao Šampion rodea - iliti Texova mladost, Tex u tamnici ZS 254, Tex u Robber cityu iliti Crno oko, Tex u građanskom ratu, Potjera za gusarom Drejkom, pa navijam za epizode u kojima upoznaje dugotrajne kompanjone - Irca Pata, moju malenkost El Morisca npr.... uglavnom ne sumnjam da će za najavljenih 38 knjiga imati slatke muke... Samo naprijed!
DODSFERD Posted - 04/12/2014 : 21:21:25
Zamisli, Tajanstveni totem na 32 stranice po akcijskoj cijeni od 80 kn, pravi mamac za sve kolekcionare.
I onda se mnogi žale da je kolorac skup.
Poli Posted - 04/12/2014 : 21:13:49

A i ono poznato pitanje: posto u cb ide jedna prica - jedna knjiga, sta ce biti sa tim prvim pricama koje su kratke ko dan u prosincu? :D Sigurno nece objaviti cb knjigu od samo 32 stranice (primjer: prva prva prica, sada u 1. knjigi kolorca). :D


DODSFERD Posted - 04/12/2014 : 21:10:13
Tako pričaju da će sve izaći u c/b biblioteci ali je meni rizik čekati da vidim hoće li se to i ostvariti.
Vjerojatno neću izdržati da ne uzimam kolorce od 13 pa nadalje iako bih te best epizode radije htio imati u c/b.
Za kolorac mi više odgovara da ide dalje po kronologiji s prastarim epizodama, vjerojatno i zato što bi iste bilo preteško čitati u c/b.
emirem Posted - 04/12/2014 : 21:05:47
Bolje libellusu da se drze standardnog pravca bez nekih novih ideja o novim izdanjima.
Ovak' kak' je prati se nekak'...
Tex do daljnjeg cb neobjavljeni a kad izadje zadnji kolorac onda cemo vidjeti kako nam titraju emocije...
Poli Posted - 04/12/2014 : 20:55:38

Da, ta kolor biblioteka je sada postala ... nesto drugo. Mislim, sada idu best of epizode, ali mozemo li to isto reci i za prvih 12 knjiga, pa da je sve skupa kao "najbolje od Texa u koloru"? Iskreno, tesko. Ali da ove pocetne izgledaju bolje u koloru, to sigurno stoji. "Cudna" je mozda samo cijena jer ne ovisi o broju stranica, pa ce i za price od 200 stranica biti ista kao i za +300 ili preko 400. Heh, da recimo u tih 15 po izboru "kupaca" recimo dođe ona u SD, najduza, he he he.
A ne vjerujem da ce tu biti dosta mjesta za ove novije, recimo te poslije LU i poslije VC. Tesko da ce dobiti toliko glasova da budu stavljene u tu biblioteku (a dosta ih je jos neobjavljeno, odnosno idu sada u cb bibliotek).

Nekako ta kolor biblioteka prikazuje Texov pocetak i recimo da ce predstavljati odabrane najbolje price. Tako mozda i ima smisla (samo sto mene taj kolor nimalo ne zanima, pa zeljno cekam na cb ).



Da, ako LL krene sa maxijima, mogli bi ici u koloru. Samo almanahi ne vjerujem da ce ici jos i u koloru kady su stigli u cb vec prilicno daleko.


Jos jednom, u cb biblioteki ce na kraju biti objavljene sve redovne price, kad tad.
emirem Posted - 04/12/2014 : 20:45:16
Sad sam pogledao hrbat nema numeracije.
Kolor Tex loviti po 50-70kunica bilo bi muy bien buy...
Nisam bio upucen u tal.izdanja koloraca i inih izdanja u koloru pa f@#$ it treba pitat znalce..
DODSFERD Posted - 04/12/2014 : 20:35:54
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by jaki


Naime, kao sto i sami vec sigurno znate, od 13. broja te biblioteke nadalje u iducih 38 knjiga (zakljucno do broja 50) objavit cemo "The best of" - najbolje Texove price (epizode) - i odlucili smo da od tih 38 prica njih 15 bude po vasem izboru


Samo malo..od 13 broja idu u Italiji oni "gold" Texovi na to se misli?
Bilo je vec rijeci o tim izdanjima.
Samo da kronologija ne bude nastavljena numeracijom jer nedostatak je sto bih volio kupiti te liba Tex kolorce a par ih je vec rasprodano pa ovako bih i mogao kupovati ako ne budu numerirani...ah da daljnih 38 knjiga do broja 50...
I tako kolekcija odjaha u zalazak sunca i u legendu...


Taj gold Tex je u Italiji posebna edicija i sastoji se od epizoda iz maxija i almanaha, za sada nema naznaka da će to Libellus objavljivati ali ako bude vjerujem da će ići po talijanskom sistemu..
Libellusovi kolorci nemaju numeraciju na koricama ili hrbatu kao što imaju mnoga druga njihova izdanja pa je to prednost ako misliš uzimati samo pojedine brojeve.
jaki Posted - 04/12/2014 : 20:18:11
Očigledno danas nije moj dan.Nakon što nisam razumio Polija evo sad ne razumin i tebe
emirem Posted - 04/12/2014 : 20:10:36
quote:
Originally posted by jaki


Naime, kao sto i sami vec sigurno znate, od 13. broja te biblioteke nadalje u iducih 38 knjiga (zakljucno do broja 50) objavit cemo "The best of" - najbolje Texove price (epizode) - i odlucili smo da od tih 38 prica njih 15 bude po vasem izboru


Samo malo..od 13 broja idu u Italiji oni "gold" Texovi na to se misli?
Bilo je vec rijeci o tim izdanjima.
Samo da kronologija ne bude nastavljena numeracijom jer nedostatak je sto bih volio kupiti te liba Tex kolorce a par ih je vec rasprodano pa ovako bih i mogao kupovati ako ne budu numerirani...ah da daljnih 38 knjiga do broja 50...
I tako kolekcija odjaha u zalazak sunca i u legendu...
emirem Posted - 04/12/2014 : 20:01:24
quote:
Originally posted by Poli




http://www.stripovi.com/asp/tex_popis_td.htm





Woah!
Hvala na popisu...dnevnik je dosta izostavljao....

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000