forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 STRIPOTEKA-STRIP REVIJA SVIH VREMENA!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
cronos six Posted - 19/12/2014 : 23:45:04
Dodajte samo lepe stvari koje vas vezuju za ex-yu reviju iz svemira koja nam je podarila vecnost...

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 24/01/2015 : 21:41:16
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by C Celtic

Najiskrenije, jesam. Dosta rano sam zavoleo Stripoteku i čitao sam sve redom u njoj,Alan Ford takođe. Vrlo kratko sam imao Boneli međufazu između Mikija-Mikijevog almanaha i Stripoteke-AF. Istina, PSDZ, Teks (ponekad dosadnjikav) i Tim i Dasti su mi bili i ostali omiljeni. Dilana sam upoznao tek od 34. broja, MM sam poštovao, ali nisam čitao, a MrNoa sam nekako ispustio.




Šteta za Mister Noa, No i meni je Tim i Dasti ostao u jako dobrom sjećanju, nadam se da će ga netko od ovih novijih izdavača izdati s obzirom da i nema previše epizoda.



Pa zapravo od kad je krenuo VČ 2008. godine pratim ga, uzimam redovno i debele kolekcionarce, deluje mi fino, vidim svi ga uglavnom hvale




Što se tiče tih novijih epizoda i nije nešto vrijedno spomena. Starije su puno bolje, a vidim izgleda pratiš i to.




Tako je.
Sa pilotom nikako ne krenuti od novijih epizoda, te Mignaccove švrljotine mogu te navesti samo da zamrziš serijal.
Kruger Posted - 24/01/2015 : 21:28:56
quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by C Celtic

Najiskrenije, jesam. Dosta rano sam zavoleo Stripoteku i čitao sam sve redom u njoj,Alan Ford takođe. Vrlo kratko sam imao Boneli međufazu između Mikija-Mikijevog almanaha i Stripoteke-AF. Istina, PSDZ, Teks (ponekad dosadnjikav) i Tim i Dasti su mi bili i ostali omiljeni. Dilana sam upoznao tek od 34. broja, MM sam poštovao, ali nisam čitao, a MrNoa sam nekako ispustio.




Šteta za Mister Noa, No i meni je Tim i Dasti ostao u jako dobrom sjećanju, nadam se da će ga netko od ovih novijih izdavača izdati s obzirom da i nema previše epizoda.



Pa zapravo od kad je krenuo VČ 2008. godine pratim ga, uzimam redovno i debele kolekcionarce, deluje mi fino, vidim svi ga uglavnom hvale




Što se tiče tih novijih epizoda i nije nešto vrijedno spomena. Starije su puno bolje, a vidim izgleda pratiš i to.
C Celtic Posted - 24/01/2015 : 21:21:10
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by C Celtic

Najiskrenije, jesam. Dosta rano sam zavoleo Stripoteku i čitao sam sve redom u njoj,Alan Ford takođe. Vrlo kratko sam imao Boneli međufazu između Mikija-Mikijevog almanaha i Stripoteke-AF. Istina, PSDZ, Teks (ponekad dosadnjikav) i Tim i Dasti su mi bili i ostali omiljeni. Dilana sam upoznao tek od 34. broja, MM sam poštovao, ali nisam čitao, a MrNoa sam nekako ispustio.




Šteta za Mister Noa, No i meni je Tim i Dasti ostao u jako dobrom sjećanju, nadam se da će ga netko od ovih novijih izdavača izdati s obzirom da i nema previše epizoda.



Pa zapravo od kad je krenuo VČ 2008. godine pratim ga, uzimam redovno i debele kolekcionarce, deluje mi fino, vidim svi ga uglavnom hvale
Peyo Posted - 24/01/2015 : 20:49:46
Murdoc, hvala na dopuni.

Ovo su izuzetni stripovi, a ima ih sigurno još takvih koje nisam spomenuo.

Bilo je još stripova od Corbena u Stripoteci.
mr murdoc Posted - 24/01/2015 : 20:29:22
Zaboravih i Najamnika

Kruger Posted - 24/01/2015 : 20:24:58
quote:
Originally posted by C Celtic

Najiskrenije, jesam. Dosta rano sam zavoleo Stripoteku i čitao sam sve redom u njoj,Alan Ford takođe. Vrlo kratko sam imao Boneli međufazu između Mikija-Mikijevog almanaha i Stripoteke-AF. Istina, PSDZ, Teks (ponekad dosadnjikav) i Tim i Dasti su mi bili i ostali omiljeni. Dilana sam upoznao tek od 34. broja, MM sam poštovao, ali nisam čitao, a MrNoa sam nekako ispustio.




Šteta za Mister Noa, No i meni je Tim i Dasti ostao u jako dobrom sjećanju, nadam se da će ga netko od ovih novijih izdavača izdati s obzirom da i nema previše epizoda.
Kruger Posted - 24/01/2015 : 20:19:50
quote:
Originally posted by Peyo



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34783




Sto mu gromova gdje si ovo izvukao? ( mislim znam ... ali gdje ovo nađe ... ).

Meni je u stvari cilj malo proširiti raspravu, GGG je za sada tome najbliži, nadamo se da će ustrajati.
mr murdoc Posted - 24/01/2015 : 20:19:44
Stripoteka je najbolja strip revija svih vremena.
Sa ovog gore popisa dodao bi i Richard Corbens Bloodstar i Den , bisere stripovske umjetnosti.

Peyo Posted - 24/01/2015 : 20:18:51
Eto, nisam spomenuo Štrumpfove!!!
Peyo Posted - 24/01/2015 : 20:10:49
Krugeru, meni je baš simpatičan tvoj stil provociranja.

Dopusti da te citiram:

"...postajem pomalo ljen pa mi se ne da stalno pisati stripoteka iako se radi o odlicnoj ediciji..."

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34783

A tko ne shvaća zašto je Stripoteka strip revija svih vremena neka baci pogled na djelomičan (nije mi se više dalo, a sigurno sam propustio i velike stripove) popis stripova/autora:

Asterix
Umpah-Pah
Lucky Luke - Talični Tom
Blueberry
Riđobradi
Tanguy i Laverdure
Gaston Lagaffe - Gaša
Spirou i Fantasio
Aster Blistok
Comanche, Bernard Prince, Jeremiah od Hermanna
Jerry Spring
Buddy Longway
Iznogud
Corto Maltese
Pustinjske škorpije, Ana iz džungle i ostalo od Pratta
Luc Orient, Yorik des Tempêtes/Jorik Oluja, Tommy Banco od Paapea
Jonathan Cartland
Kosmički putnici
Achille talon (Nova Novator)
Krcko, Chaminou/Frka i Šarko od Macherota
Valerian od Mezieresa
Mort Cinder
Crnobradi/Mornar Nik
Pantheres, Tounga
Tom Njuškalo, Koko Bil, Zori Kid od Jacovittia
Fantom od Cezarda
Flash Gordon od Dan Barrya
Steve Canyon od Caniffa
Rip Kirby od Raymonda i Preticea
Princ Valijant od Fostera
Jungle Jim od Raymonda
Johnny Hazard od Franka Robbinsa
Jeff Hawke od S. Jordana
Nošeni vjetrom
Žig Sudbine
Domino od Chereta
Lester Cockney, Jugurtha, Lutka od slonovače od Franza
Aca i Srećko/Modeste et Pompon
Bruno Brasil, Bob Morane, Howard Flynn, Ringo od W. Vancea
Tarzan od Manninga i Hoggartha
Daleka Planeta, Storm, Karl Viking, Merok od D. Lawrencea
Mandrake
Phantom
Tim Tyler
Popeye
Ben Bolt
Phil Corrigan
Cisco Kid
Tarana/Bringing up Father
Hogar
Redov Bili/Beetle Bailey
Gidža Jagurida/ Tumbleweeds
Conan
James Bond od Horaka
Modesty Blaise
Romeo Brown
Pauk
Čelična kandža
Wes Slade
Mat Dilon/Gunsmoke
Garth
Olac gladijator
Ringo od Castilla

I na kraju (umjesto zaključka) citat velikana Stana Leea:

"Nuff said!"

C Celtic Posted - 24/01/2015 : 20:06:50
Najiskrenije, jesam. Dosta rano sam zavoleo Stripoteku i čitao sam sve redom u njoj,Alan Ford takođe. Vrlo kratko sam imao Boneli međufazu između Mikija-Mikijevog almanaha i Stripoteke-AF. Istina, PSDZ, Teks (ponekad dosadnjikav) i Tim i Dasti su mi bili i ostali omiljeni. Dilana sam upoznao tek od 34. broja, MM sam poštovao, ali nisam čitao, a MrNoa sam nekako ispustio.
Kruger Posted - 24/01/2015 : 18:47:55
quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by GGG

Stripoteka se je tek krajem 80-i profilirala u BD stirp reviju koja je objavljivala BD mainstream. Prije toga Stripoteka je bila mješavina novijih i starijih francuskih stripova, stripova za djecu i odrasle, američkih novinskih stripova, superheroja,.. i kao takva mješavina imala utjecaj više na nivou nekog opčeg informiranja, nego stripovskog odgoja i promoviranja kvalitetnog stripa. To su dosta bolje radili Stripart i kasnije Maxi Superstrip, ali koji niti približno nisu bili toliko popularni. Možda največi dokaz sveprisutnosti i utjecaja Stripoteke je u tome što večina stripaša starije i srednje generacija zna za Ripa Kirbija, Bluberija, Princa Valianta Bernarda Prinsa, Fila Korigana, Tora,... a da zapravo niti jedan strip tih junaka u životu nisu pročitali.



??? Auuu...



Pa tko je čitao Princ Valijanta? da vidim, nek digne dva prsta.








aaauuu ti si starija generacija, al mi mlađi smo se borili, mada ti ne vjerujem da si baš nešto čitao Princ Valijanta.
Kruger Posted - 24/01/2015 : 18:44:18
quote:
Originally posted by ninel

Bernard Prins je od prve do poslednje epizode izlazio u Stripoteci.
U Superu su izlazili reprinti.




Djelomična istina, dvije epizode nikad nisu izašle u Stripoteci. Sad bi možda mogli otvoriti temu Stripoteka vs Super.
C Celtic Posted - 24/01/2015 : 18:34:24
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by GGG

Stripoteka se je tek krajem 80-i profilirala u BD stirp reviju koja je objavljivala BD mainstream. Prije toga Stripoteka je bila mješavina novijih i starijih francuskih stripova, stripova za djecu i odrasle, američkih novinskih stripova, superheroja,.. i kao takva mješavina imala utjecaj više na nivou nekog opčeg informiranja, nego stripovskog odgoja i promoviranja kvalitetnog stripa. To su dosta bolje radili Stripart i kasnije Maxi Superstrip, ali koji niti približno nisu bili toliko popularni. Možda največi dokaz sveprisutnosti i utjecaja Stripoteke je u tome što večina stripaša starije i srednje generacija zna za Ripa Kirbija, Bluberija, Princa Valianta Bernarda Prinsa, Fila Korigana, Tora,... a da zapravo niti jedan strip tih junaka u životu nisu pročitali.



??? Auuu...



Pa tko je čitao Princ Valijanta? da vidim, nek digne dva prsta.



ninel Posted - 24/01/2015 : 18:28:42
Bernard Prins je od prve do poslednje epizode izlazio u Stripoteci.
U Superu su izlazili reprinti.
Kruger Posted - 24/01/2015 : 18:00:20
quote:
Originally posted by Peyo

Ima nas barem nekoliko koji znamo čitati pisati, a prilično dobro povezujemo tekst i slike, iako je taj princ Valijant baš zahtjevan ...



Pa za nas klince je bio zahtijevan ( iako smo znali i čitati i pisati ), Fil Korigana baš i nisam čitao, Tor mi je bio bez veze, a Bluberi jako zanimljiv ali znao sam preskočiti koji kilometarski monolog ili tekst. Ne znam od kud GGG-u Bernar Prins u ovoj priči ( očito se ovdje nešto krije ) jer je Bernard Prins izlazio u Superu, a samo par zadnjih epizoda u Stripoteci ( i to ajmo reć onim novijima ).
mr murdoc Posted - 24/01/2015 : 17:41:57
quote:
Originally posted by Peyo

Ima nas barem nekoliko koji znamo čitati pisati, a prilično dobro povezujemo tekst i slike, iako je taj princ Valijant baš zahtjevan ...

Peyo Posted - 24/01/2015 : 17:30:46
Ima nas barem nekoliko koji znamo čitati pisati, a prilično dobro povezujemo tekst i slike, iako je taj princ Valijant baš zahtjevan ...
Kruger Posted - 24/01/2015 : 16:23:27
quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by GGG

Stripoteka se je tek krajem 80-i profilirala u BD stirp reviju koja je objavljivala BD mainstream. Prije toga Stripoteka je bila mješavina novijih i starijih francuskih stripova, stripova za djecu i odrasle, američkih novinskih stripova, superheroja,.. i kao takva mješavina imala utjecaj više na nivou nekog opčeg informiranja, nego stripovskog odgoja i promoviranja kvalitetnog stripa. To su dosta bolje radili Stripart i kasnije Maxi Superstrip, ali koji niti približno nisu bili toliko popularni. Možda največi dokaz sveprisutnosti i utjecaja Stripoteke je u tome što večina stripaša starije i srednje generacija zna za Ripa Kirbija, Bluberija, Princa Valianta Bernarda Prinsa, Fila Korigana, Tora,... a da zapravo niti jedan strip tih junaka u životu nisu pročitali.



??? Auuu...



Pa tko je čitao Princ Valijanta? da vidim, nek digne dva prsta.
Mr. Bushido Posted - 23/01/2015 : 12:33:05
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Pa izlazio je i onaj GRUbijan Gru, Sergia Aragonesa, postoji valjda neko suglasje da je to kvalitetan strip, a i autor...




Koliko vidim, bilo je u Maxi Super Stripu još kvalitetnih stripova.

Star Slammers Walta Simonsona, Sam Pezzo Vittorija Giardina, Latigo Stana Lyndea, The Medusa Chain Ernieja Colóna, Judge Dredd, Calvin & Hobbes...
C Celtic Posted - 23/01/2015 : 12:16:36
quote:
Originally posted by GGG

Stripoteka se je tek krajem 80-i profilirala u BD stirp reviju koja je objavljivala BD mainstream. Prije toga Stripoteka je bila mješavina novijih i starijih francuskih stripova, stripova za djecu i odrasle, američkih novinskih stripova, superheroja,.. i kao takva mješavina imala utjecaj više na nivou nekog opčeg informiranja, nego stripovskog odgoja i promoviranja kvalitetnog stripa. To su dosta bolje radili Stripart i kasnije Maxi Superstrip, ali koji niti približno nisu bili toliko popularni. Možda največi dokaz sveprisutnosti i utjecaja Stripoteke je u tome što večina stripaša starije i srednje generacija zna za Ripa Kirbija, Bluberija, Princa Valianta Bernarda Prinsa, Fila Korigana, Tora,... a da zapravo niti jedan strip tih junaka u životu nisu pročitali.



??? Auuu...
andjusticeforall Posted - 23/01/2015 : 12:00:51
Pa izlazio je i onaj GRUbijan Gru, Sergia Aragonesa, postoji valjda neko suglasje da je to kvalitetan strip, a i autor...

ninel Posted - 23/01/2015 : 11:13:25
A devojčica na prvoj slici je verovatno najviše puta citirana poza u Mebijusovim stripovima.
ninel Posted - 23/01/2015 : 11:09:18
Pita od jabuka, samo što je u Maksiju bila cb.

ninel Posted - 22/01/2015 : 18:06:00
Jedino što je u Maksiju valjalo je bila pita od jabuka...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000