forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Krejg Tompson: ISPOD POKRIVAČA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 01/08/2014 : 11:41:43


Poštovani čitaoci,
sa velikim ponosom i zadovoljstvom obaveštavamo Vas da od 1. avgusta 2014. godine pokrećemo pretplatu za naše novo izdanje na kom već dugo radimo - "Ispod pokrivača" danas možda i najprestižnijeg američkog autora Krejga Tompsona ("Habibi").
Ovo najpoznatije Tompsonovo ostvarenje premijerno je objavljeno pre deset godina i autoru je donelo pregršt nagrada uključujući i tri nagrade "Harvi" (za najboljeg umetnika, za najbolji originalni grafički roman i za najbolji crtež) i dva "Ajznera" (za najbolji grafički roman i za najbolji tekst/crtež). Istovremeno, knjiga je autora vinula među zvezde savremenog stripa, kako u Americi, tako i u Evropi i Aziji.

Iz tih razloga zaista smo ponosni što ovaj biser na gotovo 600 strana prvi put izlazi na srpskom jeziku i u ovom delu Evrope.

Takođe, u pretplati će se naći posebno izdanje u tvrdom povezu koje će biti štampano u tiražu jednakom broju pretplatnika.

Preostali deo tiraža koji će kasnije ići u redovnu prodaju biće u mekom povezu.

Knjiga u pretplati košta 1600,00 dinara, i u tu cenu je uračunata i dostava kao i, što je već tradicija, i jedan poseban poklon za sve naše pretplatnike.
Pretplatu možete izvršiti na račun ID Komika 2502060000245780-39, sa naznakom "uplata za knjigu".


Srdačni pozdravi,
Vaš Komiko
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zokalav Posted - 05/01/2015 : 19:29:47
Strip je stigau Banjaluku
http://stripovibanjaluka.blogspot.com/
KOMIKO Posted - 18/11/2014 : 09:41:45
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Plakao sam.



Respect.
Tex Willer Posted - 17/11/2014 : 22:54:54
Da se javi jos jedan od ponosnih vlasnika ovog izdanja Samo napred
Tornadomaster Posted - 16/11/2014 : 16:06:04
Plakao sam.
KOMIKO Posted - 16/11/2014 : 11:03:25
Prema sajtu Beforeafter.rs na listi TOP 12 Sajma knjiga 2014. po prvi put i jedno Komikovo izdanje!

http://beforeafter.rs/grad/top-12-sajam-knjiga/
delboj Posted - 11/11/2014 : 20:42:44
Hvala, evo, prebacio sam u rgb, inače se ne vidi u IE http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/strip-album-album-kom-11-ispod-pokrivaca/33300/0/
KOMIKO Posted - 11/11/2014 : 20:08:30
delboj Posted - 11/11/2014 : 16:25:40
Možeš li postaviti normalan sken naslovne?
stbojan Posted - 03/11/2014 : 22:36:07
Kvalitet ovog stripa je apsolutno nesporan, posebno uzevsi u obzir sve nagrade koje je pokupio i pozitivne kritike koje je dobio kako od stucne tako i od citalacke javnosti..., ali eto na neku moju (veliku) zalost... meni je taj kvalitet negde promakao, ostao je van moje spoznaje...

Jednostavno nije uspeo da se probije i izbori sa odredjenom apatijom i melanholijom, povremenom nezainteresovanoscu za tok radnje i nadasve (opet, za mene) opterecujucim religijskim aspektom svakog opisanog dogadjaja...
Kraj je malo izvukao stvar (gle cuda, od momenta kada se Sokrat uvlaci u celu pricu) i donekle doprineo da ipak koliko toliko ovaj strip privedem uspesno kraju...

Inace, detalji koji se odnose na detinjstvo su mi neuporedivo bolji, iskreniji i lepse docarani, sa nekom dozom sete, ali i decije razbibrige... nevinog pogleda na svet i ono sto ih okruzuje.. jako dobro... crtez Krejgov meni prija... steta sto je sve drugo sto bi trebalo da "nosi i cini" ovaj strip, ostalo van mog poimanja...
KOMIKO Posted - 13/10/2014 : 08:36:30
Čeka se maketa iz štamparije...

KOMIKO Posted - 03/10/2014 : 23:27:27
Portal "Before After" osvrnuo se na najiščekivanija izdanja za ovogodišnji Salon strip i Sajam knjiga među kojima je i "Ispod pokrivača":

Ispod pokrivača

Svojim iskrenim ispovednim tonom i autentičnim stilom, kao predlog nameće se autobiografski grafički roman Krejga Tompsona, „Ispod pokrivača“ (Blankets), u izdanju novosadske izdavačke kuće „Komiko“, iz čijeg dosadašnjeg izdavačkog kataloga treba pomenuti basnu punu egzistencijalnog nemira – „Tiho, tiše“, norveškog autora Jasona i kultni generation X grafički roman iz devedesetih – „Svet duhova“, koji potpisuje Danijel Klouvs. „Ispod pokrivača“ je, u samoj osnovi, priča o odrastanju dečaka u strogoj evangelističkoj hrišćanskoj porodici. Ovaj crno-beli grafički roman, originalnog likovnog izraza, progovara na teme odnosa dece i roditelja, i borbe sa sputavajućim verskim dogmama; on je u jednakoj meri i priča o snovima i javi, prvoj ljubavi i adolescentskoj pobuni. Na planu forme oživljava koliko kroz kontrast smenjivanja crne i bele površine pozadine, toliko i kroz alternaciju fluidnih linija oštrim košmarno uglastim potezima. Likove Tompsonovih stripova teško je zaboraviti. Postoji melanholična nit koja spaja sve prepoznatljivo svedene Tompsonove figure i proteže se neprekinuto od „Goodbye Chunky Rice“ pa sve do „Habibi“. Tompsonovu neobičnu autobiografiju, „Ispod pokrivača“ prvi put je objavila izdavačka kuća „Top Shelf Productions“ 2003. godine, i od tada je prevedena na brojne jezike širom sveta. Strip je nagrađivan prestižnom „Harvijevom“ i „Ajsnerovom“ nagradom. Grafički roman „Ispod pokrivača“ izlazi pred domaću čitalačku publiku u oktobru ove godine.


http://beforeafter.rs/art/nova-strip-izdanja/
KOMIKO Posted - 15/09/2014 : 09:27:02
Poštovani pretplatnici,
pretplatni period za "Ispod pokrivača" završava se danas u ponoć. Svi koji danas uplate i jave se mejlom na našu adresu biće uvršćeni na spisak za knjigu u tvrdom povezu.

Takođe, ako neko želi da bude među pretplatnicima a nije u mogućnosti da izvrši uplatu danas, treba da se javi mejlom i obavesti nas o tome, mi ćemo ga uvrstiti na dodatni spisak i on će imati vremena da izvrši uplatu do kraja nedelje.

Hvala svima na saradnji, premašili ste sva očekivanja!

KOMIKO Posted - 09/09/2014 : 09:25:40
Broj pretplatnika za "Ispod pokrivača" je premašio sve dosadašnje pretplate, uključujući i prvu knjigu Sudije Dreda.

Pretplatni period traje još 4 dana, do 15. 9. u 23:59:59 kada se zaključuje spisak pretplatnika.

Sledeći strip u pretplati u prvoj polovini 2015.

Hvala svima na podršci!
KOMIKO Posted - 06/09/2014 : 12:51:30
quote:
Originally posted by Beva

Zna li se okvirno kad će iz štampe? Pretplatio sam se, pa me zanima otprilike koliko ću čekati.

I da, pretplatio sam se preko Banja Luke, trebam li slati podatke na ovaj Komikov mail?



Dosta toga zavisi od tehničkih stvari, obimna je knjiga pa svali korak u pripremi, lekturi, korekturi, i konačno štampi ume da potraje.
Treba da izađe u oktobru.
Možeš poslati i na info@komiko.strip
Beva Posted - 06/09/2014 : 11:31:55
Zna li se okvirno kad će iz štampe? Pretplatio sam se, pa me zanima otprilike koliko ću čekati.

I da, pretplatio sam se preko Banja Luke, trebam li slati podatke na ovaj Komikov mail?
KOMIKO Posted - 06/09/2014 : 11:11:55
quote:
Originally posted by Ignus

Jel se može pretplatiti preko hrvatske striparnice ( koja inače drži vaše stripove u ponudi ) ?



Razgovarali smo sa jednom zagrebačkom striparnicom, ali nažalost nije izvodljivo.
Inače, prebacili smo broj pretplatnika za Žeželja, i sada se jure Habibi i Dred 2.
Mislim da je realno da će Ispod pokrivača imati vise pretplata od njih.
Pretplata traje još 9 dana.
zokalav Posted - 12/08/2014 : 23:07:17
U Banjaluci su krenule prve pretplate
http://stripovibanjaluka.blogspot.com/
KOMIKO Posted - 12/08/2014 : 17:54:19
quote:
Originally posted by Ignus

Jel se može pretplatiti preko hrvatske striparnice ( koja inače drži vaše stripove u ponudi ) ?



Nije nas kontaktirala nijedna striparnica, ali ako bude interesa svakako ćemo se potruditi da organizujemo, ako je ikako moguće.
Najbolje da popričate sa tom striparnicom i vidite da li su oni zainteresovani.
Ignus Posted - 11/08/2014 : 22:21:33
Jel se može pretplatiti preko hrvatske striparnice ( koja inače drži vaše stripove u ponudi ) ?
KOMIKO Posted - 10/08/2014 : 11:52:59
Upisan je tekst u oblačiće, idemo na prvu lekturu.
KOMIKO Posted - 02/08/2014 : 16:12:48
DA, tvrdi povez radi se samo za pretplatnike.
Pretplata traje do 15. 9. 2014.

Potrebno je poslati poruku sa podacima i adresom na info@komiko.rs posle pretplate.
night Posted - 02/08/2014 : 15:54:54
Koliko sam shvatio HC ide samo u pretplati? Sigurno ću naručiti, samo do kada traje pretplata?
King Warrior Posted - 02/08/2014 : 09:53:38
Svidja mi se prijevod naslova.
Strip je jedan od najboljih uopste. Velika preporuka svima koji se dvoume.
Moj prvi izbor za album godine.
KOMIKO Posted - 02/08/2014 : 09:31:22
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Šta da rade oni iz Banjaluke koji hoće tvrdokoričeno izdanje?



Pretplatnici iz Banja Luke i svi kojima odgovara kupovina i dostava knjige preko sajta http://stripovibanjaluka.blogspot.com/ treba da se dogovore i uplatu izvrše njima.

U tom slučaju knjiga u pretplati iznosi 20 evra - 15 evra knjiga + 5 evra za dostavu do Banja Luke.
Tornadomaster Posted - 02/08/2014 : 09:05:27
Nadam se da će vizuelno izgledati slično Habibijevom izdanju


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000