forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Tarzan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mr murdoc Posted - 17/04/2013 : 14:10:52
Tarzan je izmišljeni lik i junak iz popularnog serijala knjiga američkoga pisca Edgara Ricea Burrougsa.

Edgar Rice Burrougs je započeo svoj književni rad 1912. godine za vrijeme nezaposlenosti. Pisao je rukom, na praznim stranicama starih pisama i bilješki papira, jer nije imalo novac za kupnju papira.

Priču o Tarzanu uspio je prodati časopisu All-Story Magazine za 700 dolara koja je postala vrlo popularna. Slijedio je niz stripova, 23 romana i igranih filmova.

Tarzan je postao jedan od najpopularnijih likova popularne kulture 20. stoljeća.

Pisac opisuje opisuje dječaka koji je siroče iz ranog djetinjstva, koji je izgubio roditelje. U prašumi ga pronalazi skupina gorila, kod kojih odrasčjue kao član njegove obitelji u divljini.

Pisac nikada nije bio u Africi, a informacije o tamošnjem životu se oslanjaju na bilješkama istraživača Henry Morton Stanleya (* 1841-1904) i Rudyard Kiplinga i njihovim književnim radu.

E sada kada smo ponovili gradivo ..da vidimo koja vam se stripovska adaptacija najvise svida?

Osobno sam fan Russ Manninga.., no zanima me vase misljenje.

Naravno ako imate nekoga koga ovdje nisam naveo, a znam da ih je nekolicina, samo recite i ja cu ih dodati na listu.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
fandango Posted - 02/09/2016 : 16:50:17
Da oživimo topic, taman sam dovršio Manningovog Tarzana i danas su mi stigli Dark Horse Tarzan Omnibus I, koji se otvara Macan-Kordeyevim Mugambijem i još sadrži prvih dvadeset brojeva, te Dark Horseov Joe Kubert Omnibus. Debele knjižurine na jako finom sjajnom papiru, FC.

Dynamite je inače za prosinac najavio skupi The Buscema Years Omnibus, a Dark Horse za ožujak iduće godine The Jesse Marsh Years Omnibus I. A nedavno sam nabavio i monografiju Tarzan: The Centennial Celebration u kojoj su obrađena sva djela i adaptacije Tarzana (makar im je Yu-Tarzan promakao, što koliko razumijem i nije pretjerano čudno).
Peyo Posted - 24/01/2015 : 17:25:25
Hvala.

Da, u pravu si to je to, uz Fosterovog Tarzana (koji je prvi strip o Tarzanu) u 300 sličica, ostalo je Tarzan od Rexa Maxona.

Ovaj Tarzan je startao 1929. isti dan kada i Dick Calkinsov Buck Rogers, ali se ipak Fosterov Tarzan smatra početkom avanturističkog stripa.

Ako sam dobro zapamtio originali ovog stripa su stradali u požaru. Nije mi poznato postoje li i druga reizdanja, ali ovo je svakako zanimljivo izdanje, a IDW je postavio i visoke standarde tiska pa se nadam da će ih se i ovdje pridržavati.

Nakon ovih 300 panela Foster napušta rad na Tarzanu i vraća se radu u reklamnoj agenciji smatrajući rad na stripu prostitucijom u umjetničkom smislu. Ipak, privučen zaradom vraća se 1931. kao crtač tjednih tabli (umjesto spomenutog Rexa Maxona) sve do 1936. kada napušta rad na Tarzanu da bi se posvetio Princu Valijantu.

Na Wikipediji se spominje kako su Foster, Raymond i Cannif smatrani svetim trojstvom stripa 30ih i 40ih godina prošlog stoljeća, a tamo piše i ovo:

Frank Frazetta called Foster's work on Tarzan “perfection, a landmark in American twentieth-century art that will never be surpassed." Among the many other artists who have cited Foster as an important influence are Carl Barks, Steve Ditko, Mark Schultz, William Stout, Bill Ward and Al Williamson.
Mr. Bushido Posted - 23/01/2015 : 22:26:44
quote:
Originally posted by Peyo

Na ovo sam mislio:

http://1.bp.blogspot.com/-icRbSuZZ_zA/TiA9Zi-tNgI/AAAAAAAAFZ0/mW2y1Pf_hO0/s1600/tahf01.jpg

http://s156.photobucket.com/user/Theagenes/media/Tip%20Top/fostertribute01b.jpg.html

Zanima me da li je ovo u američkom izdanju.

U tom slučaju je ovo vrlo privlačno i rijetko izdanje.


Kao što piše u opisu gornjeg izdanja, ono sadrži prve četiri epizode novinskog stripa, baziranog na romanima o Tarzanu. Tarzan of the Apes, koji potpisuje Hal Foster, te The Return of Tarzan, Beasts of Tarzan, i Son of Tarzan, koje potpisuje Rex Maxon.

Ukratko, da, to je to.
Peyo Posted - 23/01/2015 : 22:17:01
Na ovo sam mislio:

http://1.bp.blogspot.com/-icRbSuZZ_zA/TiA9Zi-tNgI/AAAAAAAAFZ0/mW2y1Pf_hO0/s1600/tahf01.jpg

http://s156.photobucket.com/user/Theagenes/media/Tip%20Top/fostertribute01b.jpg.html

Zanima me da li je ovo u američkom izdanju.

U tom slučaju je ovo vrlo privlačno i rijetko izdanje.


Mr. Bushido Posted - 23/01/2015 : 22:07:14
quote:
Originally posted by cerichus

A je li ovdje ona epizoda što je išla u Spunk novostima?


quote:
Originally posted by Peyo

Zna li netko da li je ovaj Fosterov Tarzan iz Pegaz specijala ...



Bojim se da ne mogu odgovoriti na ova pitanja, jer nisam čitao nijedno od ovih izdanja.
mr murdoc Posted - 23/01/2015 : 21:06:01
U vremenu dok su Tarzanovi crno bijeli filmovi sa Johnny Weissmüller u glavnoj ulozi harali malim ekranima diljem Yuge,i dok se citalastvo stripova djelilo na one koji citaju "male" i one koji citaju "velike" u Strip oteki otkrih Russ Manningovog Tarzana i gotovo trenutno ga zavoljeh.
Kao klincu mi se taj svijet cinio magicnim i fascinantnim.
Mislim da nije bilo veceeg i intenzivnijeh iscekivanja od onoga kada ce se na kioscima pojaviti nova StripOteka.
Teti koja je radila na kiosku sam vec vjerovatno bio dopizdio sa pitanjima "oprostite, dali je izasla nova stripoteka?"
Tarzan tada bijase moja alfa i omega i zato sam na ovom polu iz sentimentalnih razloga svoj glas dao Russ Manningu.
Iz sentimentalnih razloga bi svoj glas takoder dao Banetu,jer se jos uvijek sjecam ushicenja kada sam saznao da ce raditi na Tarzanu, i to ushicenje jos uvijek osjetim kada ponovo listam kroz yu-tarzana.
Kada bi me danas pitali da odgovorim na ovo pitanje , vjerovatno bi rekao Hogarth, jer to je nesto najblize savrsenstvu.
Zelja mi je jos da procitam Ortiz-ovog Tazana.
Raymond Posted - 23/01/2015 : 12:50:13
Meni se puno svidja Jesse Marsh jer ima jaku cetkicu elegantno (ima od Dark Horsa kolekcija 1 do 11 ako se sjecam)
http://davekarlenoriginalartblog.blogspot.com/2011/10/comic-art-legend-jesse-marsh.html
pri kraju je imao problema zbog secerne sa ocima pa je malo igubilo na kvalitetu ali ipak..
Sad zbog cistine i realisticnog lijepog (evropskog stila? sta ja znam) mozda bi Russ Manning najbolje prosao u kolekcijama..IDW je izdao 3 do sad kaisevi i nedeljne jos jedna i kompletirano ja bi volio vidjetione 4 novele sto je radio za evropsko trziste u velikom darkwoodskom formatu kao sto rade sa Konanom

A volim isto Kuberta, Buscemu i svi drugi mi se svidjaju jer imaju neki svoj stil i sve je dobro ali jedino mi se ne svidja hal Fosterov i Hogarthov tarzan
Peyo Posted - 22/01/2015 : 22:19:13
Zna li netko da li je ovaj Fosterov Tarzan iz Pegaz specijala ...
cerichus Posted - 22/01/2015 : 18:19:44
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Tarzan: The Original Dailies
Hal Foster, Rex Maxon (w & a & c)
LOAC Essentials brings you all of Hal Foster's first comics work, reproduced from ERB's syndicate proofs. In addition, this book includes "The Return of Tarzan," "Beasts of Tarzan," and "Son of Tarzan," each drawn by Rex Maxon.
HC • B&W • $29.99 • 320 pages • 11.5" x 4.25" • ISBN: 978-1-63140-261-6
•The first 300 daily Tarzan comics ever produced, all in one place!





A je li ovdje ona epizoda što je išla u Spunk novostima?
mr murdoc Posted - 22/01/2015 : 16:24:33
Wooow , impresivno
Mr. Bushido Posted - 22/01/2015 : 11:20:59
quote:
Tarzan: The Original Dailies
Hal Foster, Rex Maxon (w & a & c)
LOAC Essentials brings you all of Hal Foster's first comics work, reproduced from ERB's syndicate proofs. In addition, this book includes "The Return of Tarzan," "Beasts of Tarzan," and "Son of Tarzan," each drawn by Rex Maxon.
HC • B&W • $29.99 • 320 pages • 11.5" x 4.25" • ISBN: 978-1-63140-261-6
•The first 300 daily Tarzan comics ever produced, all in one place!


Vlaadisha Posted - 24/04/2013 : 23:26:50
Ako je Grell na spisku, svakako bi trebalo da budu i Kubert i Marsh.

On topic, svi su mi dragi... sem Celarda.
Mr. Bushido Posted - 24/04/2013 : 22:29:15
Uz spomenute, meni su dragi još i Joe Kubert i John Buscema.

Ne bih mogao reći čiji je Tarzan najbolji. Sviđa mi se što je svaki od autora dao Tarzanu svoj prepoznatljiv pečat.
trolodtroje Posted - 24/04/2013 : 21:38:40
1. Manning - old school, klasika, zbog toga 1. mesto
2. Kerac - nostalgija i drugi najbolji Tarzan

Mada nisam čitao, ali Ortiz bi mi bio treči izbor. I volio bih malo prečekirat Kordejevog. Ne znam baš, ali Hogarth mi se čini više studija ljudskog tela sa nekim fizionomskim greškama. Foster? pff.
rommel Posted - 24/04/2013 : 15:55:56
Jules?
Rick Posted - 23/04/2013 : 11:09:44
Hogartov bez premca (iz mnogo razloga), Foster je klasika (zaista teško za poređenje), Kerčev Grejstok je najomiljeniji (crtež koji je bio osveženje za serijal, izgled samog Tarzana, originalne priče, nostalgija...), Maningov je drag (standardan crtež plus fantastične priče).
King Warrior Posted - 20/04/2013 : 10:37:28
"Preporodni" Hogarth, one epizode koje je objavio Darkwood.
Savrsenstvo u svakom pogledu.
Imrahil Posted - 19/04/2013 : 17:26:16
Hogarth
mr murdoc Posted - 18/04/2013 : 09:20:51
quote:
Originally posted by cerichus

Hoze Ortiz?

ide..
cerichus Posted - 18/04/2013 : 09:08:04
Hoze Ortiz?
cat claw Posted - 18/04/2013 : 00:32:13
Glasao sam za sebe, naravno ali da znate, ne pada mi na pamet da se poredim sa Fosterom i Hogartom....
jaki Posted - 17/04/2013 : 23:08:09
Kordej.
bosancicigor Posted - 17/04/2013 : 22:59:16
Joe Kubert
DzekDenijels Posted - 17/04/2013 : 22:37:55
Bane...
mr murdoc Posted - 17/04/2013 : 16:25:14
quote:
Originally posted by Spiderman

Kerac :)

Oooo, ovom sam se potajno nadao ..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000