forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Tvrđa -99 i -98

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 01/10/2014 : 14:56:07


"I tako, nemaš ništa. Došao si u grad praznih ruku i čizama punih govana i očekuješ da ću te primiti raširenih ruku. Kao da je meni itko ikad pomogao!"
"Užasno se stidim, striče moj."

Tvrđa -99 • Noćna košulja • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Joann Sfar • Crtež Christophe Blain • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 30.9.2014. • Cijena 80 Kn



"Budi bez brige, vjerna Hortenzijo, ako se borim, to je za istinu, dobro i ljepotu, kako bi zbog primjera mojih vrlina ovaj grad počeo lakše disati ..."
"Viteštvo, Hortenzijo."

Tvrđa -98 • Košulja protiv košulje • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Joann Sfar • Crtež Christophe Blain • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 30.9.2014. • Cijena 80 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivan_micic Posted - 05/10/2019 : 16:05:31
Bonus nije strip, već manual za igru
anto Posted - 05/10/2019 : 15:26:45
5+6+8+12+5+1(onaj bonus,ako je to strip)=36 + bonus
fibra je izdala 2+4+2+5=13 albuma;da je sad za IL izašlo ova 4 bilo bi ih 17,što je već pristojna brojka.

najgore je što je zadnje izdato pr tri godine,a znajući kakva je naša publika,čim nešto ne ide redovno odmah se neki hlade i odustaju.
Dva toma godišne je dobar ritam.
Macon Posted - 05/10/2019 : 14:19:17
Ovakvu seriju je treba izdavati redovno i kontinuirano. Najmanje 2 toma godišnje (dve epizode svaki kao u engleskom izdanju).

Američko izdanje sam kompletirao prije četiri godine. 17 sveska sa 34 albuma.
Peyo Posted - 05/10/2019 : 14:00:05
quote:
Originally posted by Combatrock

Remek delo. Neopravdano potcenjeno.



Ne bih rekao da je potcijenjeno, prije nepoznato.

I meni su ove dvije Tvrđe ponajbolje (uz Pačje srce i Kralja boraca).
Combatrock Posted - 05/10/2019 : 13:54:06
Remek delo. Neopravdano potcenjeno.
Shaner Posted - 05/10/2019 : 06:55:04
quote:
Originally posted by kasper

pocinjem da verujem da je ovaj anto losa karma za tvrdju




Anto, ima da vodiš klince iz škole na Interliber ove godine i svi moraju kupiti Tvrđu!

kasper Posted - 04/10/2019 : 21:32:13
pocinjem da verujem da je ovaj anto losa karma za tvrdju
anto Posted - 04/10/2019 : 21:28:19
iliti,ode i markos u komercijalu,samo što ne izdaje Zagora nego Betmena,a Darko je skoncetrisan na stripove koji ne mogu bez njega nikako da se dostojno prevedu.
anto Posted - 04/10/2019 : 21:25:23
quote:
Originally posted by Shaner

Napokon pročitah i ova dva albuma i ispada da mi je ovo najbolji podserijal. Nema smisla da ulazim u detalje kad već svi sve znaju. Osim jedne stvari. Kad će nove Tvrđe?


https://www.fibra.hr/katalog/edicije/batman/53/

ili
quote:
Originally posted by Markos


Kad Darko prevede! Dogodine, uz malo sreće.


mcn šljaQa
Preuzeti prijevodi:
Achille Talon integral 1-3
Shaner Posted - 04/10/2019 : 19:52:18
Napokon pročitah i ova dva albuma i ispada da mi je ovo najbolji podserijal. Nema smisla da ulazim u detalje kad već svi sve znaju. Osim jedne stvari. Kad će nove Tvrđe?

kasper Posted - 28/01/2015 : 12:01:27
ma bre, navali na Pirata i uzivaj
NESVRSTANI Posted - 28/01/2015 : 11:40:53
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by kasper

meni je ovaj serijal ponajbolji
Blan mi je odlican, al odlican, on preteze u mojoj oceni. njegov Pirat Isak mi je jedan od boljih stripova 2013, a jedva cekam Fibrin Quai d'Orsay

nadam se da je prodaja Tvrdja malo zivnula u poslednje vreme



je, nakon čitanja Košulja potrčah nabaviti i Isaka, znam i da se neću razočarati ;o)



Meni je Isak katastrofa.
anto Posted - 28/01/2015 : 11:39:08
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by kasper

meni je ovaj serijal ponajbolji
Blan mi je odlican, al odlican, on preteze u mojoj oceni. njegov Pirat Isak mi je jedan od boljih stripova 2013, a jedva cekam Fibrin Quai d'Orsay

nadam se da je prodaja Tvrdja malo zivnula u poslednje vreme



je, nakon čitanja Košulja potrčah nabaviti i Isaka, znam i da se neću razočarati ;o)


ali samo da te upozorim da strip ima vrlo,vrlo otvoren kraj.Ili je bolje da kažem da ga uopšte i nema.
boddhisatva Posted - 28/01/2015 : 09:44:30
quote:
Originally posted by kasper

meni je ovaj serijal ponajbolji
Blan mi je odlican, al odlican, on preteze u mojoj oceni. njegov Pirat Isak mi je jedan od boljih stripova 2013, a jedva cekam Fibrin Quai d'Orsay

nadam se da je prodaja Tvrdja malo zivnula u poslednje vreme



je, nakon čitanja Košulja potrčah nabaviti i Isaka, znam i da se neću razočarati ;o)
anto Posted - 27/01/2015 : 23:41:04
Evo i nekih komentara sa Darkvudovog foruma:
by Nemanjapunk:
-Tvrdja-

-99; -98; 101; 102; 1; 2

Fantasticno! U neku ruku sam imao ovakva ocekivanja,ali ovaj nivo ludorija i humora kao i vrlo jake avanturisticke atmosfere ipak je doprineo prevazilazenju istih.

Da krenemo nekakvim redom - Likovi su svi,bez izuzetka, sjajno napisani i slobono bih to mogao da istaknem kao jednu od vodecih kvaliteta ovog stripa. Ni jedan od njih nije suvisan,svaki je na svoj nacin dopadljiv i osobeno nenormalan,i povrh svega genijalno ilustrovan. Ne znam sta me ceka u "nastavku" Tvrdje,ali ocekujem jos dosta zabave.

Druga stvar koja zavredjuje posebnu pohvalu je crtez- Zaista je genijalan u svojoj jednostavnosti,koloritu,atmosferi i nakaradnosti i stvara savrsenu simbiozu sa avanturistickim duhom samog stripa,koji ima zajednickih tacaka sa video igrama koje je radio legendarni Ron Gilbert (Monkey Island serijal, Deathspank), a koje sam ja licno obozavao. ;D

Koncept prica podeljenih po razdobljima mi je takodje vrlo zanimljiv, i baca me u iscekivanje da vidim na koji nacin je doslo do stvaranja Tvrdje, o avanturama Herberta i Marvina, na koji je nacin Herbert postao to sto jeste, ko je Crveni Marvin itd.

Humor u samom stripu je,reklo bi se,specifican. I mada obiluje forama i doskocicama, kvalitet njegovog humora se ogleda u konstantno uvrnuto-veseloj atmosferi,cak i dok lete udovi i prsti krv, pa necete skidati osmeh ni jednog momenta sa lica,a imacete i priliku da se glasno smejete na par mesta. Macan je uradio jako dobar posao sa prevodom, bar imam takav utisak.

Na kraju,ostaje mi utisak da je ovo jedan izuzetan serijal (za sad) koji krije jos dosta potencijala a da li je on iskoriscen,videcu kad procitam preostali 20+ albuma. Istakao bih da sto se mene tice nema neku slabu tacku ili manu i da je pravo uzivanje citati ga,te da mi je drago sto sam oskrnavio svoj mesecima skrpljeni budzet za sajam i kupio ovo malo stripovsko blago.

I zahvaljujem Antoanu sto me je prijateljski posavetovao da pazarim Trondhajma,uveren da ce mi se dopasti.

kasper Posted - 27/01/2015 : 18:39:48
meni je ovaj serijal ponajbolji
Blan mi je odlican, al odlican, on preteze u mojoj oceni. njegov Pirat Isak mi je jedan od boljih stripova 2013, a jedva cekam Fibrin Quai d'Orsay

nadam se da je prodaja Tvrdja malo zivnula u poslednje vreme
Ernie Pike Posted - 27/01/2015 : 18:18:11
I treći podserijal je izvanredan.
Malo navikavanje na crtež i nakon toga uživanje u avanturama Noćne košulje i njegovih čudnih prijatelja i neprijatelja. Izuzetno duhovito i pametno.

Nisam obratio pažnju na tiraž prije Antovog posta. Žalosno za najbolji serijal koji trenutno izlazi.
boddhisatva Posted - 26/01/2015 : 11:05:08
Tvrđa - Košulja noćna i Košulja kontra Košulje

"Boli glava od ove kronologije, izludit ću tražeć smisao neki početka i kraja..." započne mi frend kad smo započeli priče o Tvrđama. "A možda je i čar u tome da kronologije načisto nema, nije ni bitna, ne idu po redu, vremena nema...." tvrdim mu ja. Kod ove dvije padnu mi na pamet i vražja posla, pakleni plan, teorija zavjere. Ideja je izdati Tvrđe po nekom slijedu koji mi sad pokušavamo dokućiti, a onda nas na kraju zeznuti time da ih počnemo čitati od početka. I biće nam jednako vrsne, arhivsko vino za gurmane.
Čar tvrđi je osim u uvrnutom humoru i u njenoj totalnoj nepredvidljivosti. Romantični vitez pingvin posvećen borbi za pravdu zaljubljen u plaćenu ubojicu koja vratove sijeće jednako lako kao što ja listam stranice Tvrđe. Naravno sa dodatkom da vitez mora biti šlampav, naivan i šeprtljav. Mitska bića i neka novosmišljena za potrebe serijala sve savršeno uklopljeno u cjelinu, sa stalnim pitanjem da li te cjeline ima kao potrebe. U tome i leži zamka čitanja Tvrđa - treba se odmaknuti od traženja potrebe za cjelinom inače se gubi njen čar i šarm čitanja. Pokušaj spajanja Tvrđa u cjelinu je ništa drugo nego igra u koju su autori uvukli i nas ćitatelje Tvrđe.
Svatko će sagledavati u sadržaju svakog albuma Tvrđe nešto sasvim drugačije od nekoga drugoga, bajke za odrasle, duhovitost, uvrnute avanture i nevjerojatna karakterizacija likova ... ali ja ih sada sagledavam i kao beskonačnost ljudske mašte a koja je proporcionalna veličini nemjerljivog svemira. Tvrđa nekako u svima nama različitima objedinjuje naša različita poimanja naših fantasy/tičnih svijeta mašte, ona je neko polazište gdje smo svedeni pod isti nazivnik jer otkrivamo da ima i toliko tu domena o kojima nismo promaštali...
Dodajmo u to kao začin i specifičan humor, univerzum likova, nepredvidivost radnje i za to stvoren tim posebnim crtežom efektan svijet, likovi i sredina. To je formula 2 + 2 = mašta je beskonačna c2
Zato sam i uvjerenja da su autori lagali kada su počeli spominjati da će Tvrđe završiti na tom i tom broju. Nemoguće, dokle god se budu oko toga tako dobro zabavljali i stalno propitkivali granice vlastite mašte ....


10/10
Deers Posted - 04/12/2014 : 20:39:46
Fenomenalan serijal. Koji likovi i koje pustolovine.
stbojan Posted - 01/12/2014 : 23:50:32
Definitivno serijal koji ne treba propustiti...

Nakon keca i dvojke, imao sam u pocetku neki utisak da mi je epizoda Groblje zmajeva nesto slabija, ali je taj utisak vise bio prouzrokovan odusevljenjem likovima i avanturama Herberta i Marvina i vrlo brzo je prosao kada sam krenuo sa epizodom Vaucansonski vulkan te se privikao i na nove (takodje sjajno osmisljene) likove... U tom smislu Nocna kosulja i Kosulja protiv kosulje su sa moje strane docekane sasvim "spremno" te je uzivanje bilo totalno... treba napomenuti i da se u ove dve epizode jasno vidi/oseca prisustvo Kristofa Blaina, posebno nakon procitanog Isaka...

Sve u svemu, genijalan serijal koji uz brilijantan scenario nudi i izuzetan humor koji jednostavno treba doziveti/procitati jer se drugacije ne moze docarati... sve to zacinjeno sa neverovatno dobro osmisljenim likovima i nadasve fantasticnim crtezom... nema sta, ludo i zabavno, apsolutna preporuka...
kasper Posted - 24/11/2014 : 09:41:20
prilicno, prilicno zabavan strip. fali mi ti novi humoristicki BD stripovi, sa novim likovima, idejama, scenom, svime. sto kaze ant, a ja nastavljam, ovde prolaze izlizani stripovi i fore, a tvrdja na 300. ovde se definitivno isplati sibati mrtvog konja, jezivo.
no, nadam se da ce nas biti makar 300 za ovo i da cemo uskoro videti nastavke svega ovoga
mamlaz Posted - 27/10/2014 : 16:43:10
kad smo vec kod toga kada ce novi Lincoln?:)
anto Posted - 26/10/2014 : 23:38:02
pročitah ove dve nove Tvrđe, a potom i preostale četiri (prošlo je ipak dosta vremena od kada sam iz zadnjih put čitao,a ovo je bila idealna prilika da obnovim gradivo).

Da mnogo ne dužim - Tvrđa mi je vrhumski strip serijal,jedan od najboljih francuskih a i svetskih stripova ,a sad kad sam pročitao i prve dve priče iz trećeg glavnog podserijala, utisci su još i bolji.

Neću sad postaviti pitanje "kad će nove Tvrđe",mada bih to žarko želeo, nego ću se osvrnuti na poražavajući podatak - tiraž ova dva broja je smanjen sa 500 na 300 primeraka;što jasno govori zašto ovako retko izlaze,a hvala Bogu da još i izlaze.I to sa nesmanjenom cenom.

Ovde bih se osvrnuo na ono što je Đole više puta spomenuo na DW forumu glede prodaje Darkvudovih stripova - "najbolje se prodaje ono što ljudi već poznaju"; tako, da nije to samo kod ljubitelja Bonelija da daju prednost Zagoru nad Kasidijem,Grejstormom,Julijom,...,već i ljubitelji amera pre nabavljaju Srebrnog letača ili Konana od Lokota i ključa ili nečeg novog i nikad viđenog, odnosno frankofili daju prednost (recimo) novom (i totalno prosečnom) Asteriksu u odnosu na sjajne nove stvari kao što je Tvrđa,Linkoln,...
I dok god imamo takvo razmišljenje kod većeg dela čitalalaca, prodaja sjajnih,ali manje poznatih naslova biće ovakva kakva jeste.
Ernie Pike Posted - 01/10/2014 : 23:00:10
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

OK, riješeno.
Nego...
Kad će nove Tvrđe?



Lijepo rečeno
Johnny Difool Posted - 01/10/2014 : 21:17:05
Jeeeee, nove Tvrđeeeeee!!!!

Trondheima nikad dosta!


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000