forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 231 - Povratak u pećinu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 10/01/2015 : 14:34:41
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Massimo Pesce
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #549


16.01.15. u snk
17.01.15. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tinton Posted - 02/04/2015 : 08:57:24
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by DODSFERD

Od Nolitte i Castellija nije bolji, možda eventualno od Bosellija.



Od Boselija sigurno. Od ove dvojice vjerojatno ne.


Ruch bolji od Bosellija.
Što sve neću čuti?
ike666 Posted - 02/04/2015 : 00:26:51
Castelli je tu bio najjači, kakav Boselli...
Općenito je Castelli radio puno briljantnih epizoda, osim vampira njegovi su Tkač, Povratak Supermajka itd.
Osobno bih ga, uz meni također genijalnog Sclavija, od svih bivših scenarista najviše volio vidjeti u nekom novom izdanju. Ali to su pusti snovi, Zagorom sada vladaju teški mediokriteti poput Raucha, Mignacca, pa može se reći i Burattinija.
Tintilinic Posted - 01/04/2015 : 19:58:48
quote:
Originally posted by Kruger

Tintilinic, imamo mnogo nabijanja mnogo postova? jel to u redu??


Kruger Posted - 01/04/2015 : 19:48:52
Tintilinic, imamo mnogo nabijanja mnogo postova? jel to u redu??
Tintilinic Posted - 04/02/2015 : 15:56:18
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Tintilinic

quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Tintilinic

Ma sve je to kod Nolitte ok s obzirom na period kad je nastala priča


ne bi se baš sa tom tezom složio.
primjetio sam da je mnogima taj nekakav period nastanka priče jeftin izgovor za loše Zagorove epizode.
mislim da to jednostavno nije točno.
i prije i poslije prvog vampira bilo je odličnih,solidnih i loših epizoda.


Loša epizoda? Ne bih rekao; samo bih nadodao da je Bosellijev vampir prikazan onakvim kakav bi trebao biti, dakle nadogradio ga je u odnosu na Nolittu u Castellija, ali meni ta prva dva dijela ostaju daleko bolja.


nisi me skužio,al da ne ostanemo u zabludi obojica,daj mi reci što si mislio sa ovim:Ma sve je to kod Nolitte ok s obzirom na period kad je nastala priča


Evo npr. teško je sad zamisliti kako bi te epizode prošle kod čitatelja da izlaze dan danas. Tu ima dosta naivnih epizoda da se tako izrazim i vjerovatno ne bi imale taj naziv klasik uz svoje ime. Evo, kao dobar primjer mi se čini ova Buretova epizoda povratak Digging Bila, većina ljudi nije bila zadovoljna njome, a da je izašla u zlatno doba vjerovatno bi bila bolje prihvaćena. Evo, ovdje sam malu ukratko to objasnio jer sam trenutno na mobitelu.
igor 12 Posted - 04/02/2015 : 14:52:01
quote:
Originally posted by Tintilinic

quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Tintilinic

Ma sve je to kod Nolitte ok s obzirom na period kad je nastala priča


ne bi se baš sa tom tezom složio.
primjetio sam da je mnogima taj nekakav period nastanka priče jeftin izgovor za loše Zagorove epizode.
mislim da to jednostavno nije točno.
i prije i poslije prvog vampira bilo je odličnih,solidnih i loših epizoda.


Loša epizoda? Ne bih rekao; samo bih nadodao da je Bosellijev vampir prikazan onakvim kakav bi trebao biti, dakle nadogradio ga je u odnosu na Nolittu u Castellija, ali meni ta prva dva dijela ostaju daleko bolja.


nisi me skužio,al da ne ostanemo u zabludi obojica,daj mi reci što si mislio sa ovim:Ma sve je to kod Nolitte ok s obzirom na period kad je nastala priča
igor 12 Posted - 04/02/2015 : 14:49:00
ma Nolittin vampir je najobičniji papak.kakav princ noći,kakav sotonin sin..najobičniji kokošar koji bježi čim ga Zagor dva-tri put lupi iza uha.pazi ovo:on bježi iz sobe u u kojoj je Zagor poskrivečki ga čekao.
ej,bez otpora,bez sukoba,bez da je one svoje zubine iskezio..crta,tutanj kroz prozor kao da je uhvaćen od strane nekog ljubomornog muža jedne švalerke.
DODSFERD Posted - 04/02/2015 : 13:30:03
U svakom slučaju Nolittin vampir se po ozbiljnosti ne može mjeriti sa recimo Castellijevim ali barem posjeduje napetost i isčekivanje za vrijeme putovanja karavane, boravak u onoj crkvi ima neke nelogičnosti u scenariju i nepotrebnog humora ali to je bilo takvo vrijeme... ipak, završni obračun Zagora i vampira je vrlo dobro napravljen.
Tintilinic Posted - 04/02/2015 : 12:28:18
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Tintilinic

Ma sve je to kod Nolitte ok s obzirom na period kad je nastala priča


ne bi se baš sa tom tezom složio.
primjetio sam da je mnogima taj nekakav period nastanka priče jeftin izgovor za loše Zagorove epizode.
mislim da to jednostavno nije točno.
i prije i poslije prvog vampira bilo je odličnih,solidnih i loših epizoda.


Loša epizoda? Ne bih rekao; samo bih nadodao da je Bosellijev vampir prikazan onakvim kakav bi trebao biti, dakle nadogradio ga je u odnosu na Nolittu u Castellija, ali meni ta prva dva dijela ostaju daleko bolja.
Kruger Posted - 04/02/2015 : 12:28:00
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by adriano

meni je najbolji onaj sa zaraženim selom, to je valjda drugi. sviđa mi se ta atmosfera okuženog sela.



I meni je drugi vampir daleko najbolji, atmosferičnost briljantna, svako malo otvorim te stripove i divim se velikom Ferriju.



I meni, eh to je nostalgija.
Kruger Posted - 04/02/2015 : 12:27:30
quote:
Originally posted by DODSFERD

Od Nolitte i Castellija nije bolji, možda eventualno od Bosellija.



Od Boselija sigurno. Od ove dvojice vjerojatno ne.
velka031 Posted - 04/02/2015 : 12:19:34
quote:
Originally posted by adriano

meni je najbolji onaj sa zaraženim selom, to je valjda drugi. sviđa mi se ta atmosfera okuženog sela.



I meni je drugi vampir daleko najbolji, atmosferičnost briljantna, svako malo otvorim te stripove i divim se velikom Ferriju.
adriano Posted - 04/02/2015 : 12:14:32
meni je najbolji onaj sa zaraženim selom, to je valjda drugi. sviđa mi se ta atmosfera okuženog sela.
igor 12 Posted - 04/02/2015 : 11:32:03
quote:
Originally posted by Tintilinic

Ma sve je to kod Nolitte ok s obzirom na period kad je nastala priča


ne bi se baš sa tom tezom složio.
primjetio sam da je mnogima taj nekakav period nastanka priče jeftin izgovor za loše Zagorove epizode.
mislim da to jednostavno nije točno.
i prije i poslije prvog vampira bilo je odličnih,solidnih i loših epizoda.
Tintilinic Posted - 04/02/2015 : 11:19:48
Ma sve je to kod Nolitte ok s obzirom na period kad je nastala priča
igor 12 Posted - 04/02/2015 : 11:14:20
quote:
Originally posted by Tintilinic

quote:
Originally posted by igor 12

Nolitta je napravio najlošijeg vampira,Castelli i Boselli ga šiju za kilometre..između ove dvojice dajem prednost Boselliju i trećem vampiru.
uopće ne sumnjam da će Rauch napraviti najboljeg vampira do sada


Ovisi sa kojeg gledišta to govoriš, sad bih ti pokazao jedan poll sa talijanskoga foruma gdje Nollitin vampira uvjerljivo šiša ostalu dvojicu s tim da je treći na zadnjem mjestu koliko se sjećam. Ali ne mogu ti sad pokazati taj poll je je izgleda stranica od tog foruma pala. Tako da ti kažem, starijoj generaciji koja je na tom forumu je prvi vampir dakako najbolji dok je novijim generacijama treći najbolji. Naravno, my opinion.



ma talijančići,šta oni znaju?
ja se ubrajam u tu stariju generaciju koja je odrastala na ZS I LMS Zagorovim epizodama.
iako sam tog prvog vampira pročitao tek prije nekoliko godina.nekako mi je previše ispao humorističan(zbog onih Čikovih gluposti sa Rakosijem).ovo sam napisao u komentarima:
ovu epizodu sam prvi puta pročitao prije tri godine.dosta loše i traljavo je odrađena(osim crteža)

prvih petnaestak stranica doista nije trebalo,bolje da su se upotrijebile u završnom obračunu sa Rakosijem.

ne znam kako je Rakosi odabrao sebi za mjesto prebivališta staru napuštenu crkvu i groblje kada su to posvećena mjesta!?

isto tako i križeve koje je Čiko sklepao na brzinu od jedaćeg pribora bi trebali biti posvećeni da posluže svojoj svrsi.

također i one dvije scene humoristične scene sa Čikom i Rakosijem nisu trebale(dovoljna je jedna).trebalo je izbaciti scenu sa češnjakom jer ne vjerujem da bi vampirove sluge napravile takav propust i dopustile da češnjak raste uokolo crkve

i doktor Metervelic trabunja kojekakve gluposti..u tome vremenu nikakva klošarska tvorevina poput Jugoslavije nije postojala

sviđa mi se ona naslovnica gdje vidimo vampirovu sjenu n a zidu.to je hommage filmu Nosferatu iz 1922 godine sa glumcem Maxom Schreckom.

sve u svemu više sam očekivao od prvog vampira,nekakva prolazna navučena ocjena je i previše

da je bila objavljena u ZS i da sam ju čitao kao klinac dobila bi veće ocjene čisto zbog zajebane nostalgije
i još bi nadodao da uopće nismo imali priliku vidjeti Rakosija u njegovoj pravoj ulozi vampira:da siše nečiju krv.
to je ispravljeno u Castellijevom vampiru.ono je baš punokrvni horrorac za razliku od prvog.
kasper Posted - 04/02/2015 : 10:34:06
zapravo, nema tu neke pevelike razlike kod Vampira u Zagora, Nolita nesto slabiji, ova dva posle nesto bolja. taj koji kaze da ima loseg Rakosija - SERE
kasper Posted - 04/02/2015 : 10:31:47
quote:
Originally posted by D.J.

Meni je inace Nolitta najjaci, ali sto se tice vampira njegov mi je najgori. Previse omaza klasicnim filmovima, previse humora, premalo napetosti i strave. Drzim fige Rauchu, ali sumnjam da moze bolje od Bosellijevog, kao sto nije uspio ni sa svojom Ylenijom biti bolji od Crnog broda.



realno, taj Vampir je morao da ide jos na 100 strana. + I nastavak je sjajan.
al ovo sto ide posle, Zagorova odiseja je savrsensto
D.J. Posted - 04/02/2015 : 10:21:43
Meni je inace Nolitta najjaci, ali sto se tice vampira njegov mi je najgori. Previse omaza klasicnim filmovima, previse humora, premalo napetosti i strave. Drzim fige Rauchu, ali sumnjam da moze bolje od Bosellijevog, kao sto nije uspio ni sa svojom Ylenijom biti bolji od Crnog broda.
Tintilinic Posted - 04/02/2015 : 10:08:53
quote:
Originally posted by igor 12

Nolitta je napravio najlošijeg vampira,Castelli i Boselli ga šiju za kilometre..između ove dvojice dajem prednost Boselliju i trećem vampiru.
uopće ne sumnjam da će Rauch napraviti najboljeg vampira do sada


Ovisi sa kojeg gledišta to govoriš, sad bih ti pokazao jedan poll sa talijanskoga foruma gdje Nollitin vampira uvjerljivo šiša ostalu dvojicu s tim da je treći na zadnjem mjestu koliko se sjećam. Ali ne mogu ti sad pokazati taj poll je je izgleda stranica od tog foruma pala. Tako da ti kažem, starijoj generaciji koja je na tom forumu je prvi vampir dakako najbolji dok je novijim generacijama treći najbolji. Naravno, my opinion.
igor 12 Posted - 04/02/2015 : 07:58:01
Nolitta je napravio najlošijeg vampira,Castelli i Boselli ga šiju za kilometre..između ove dvojice dajem prednost Boselliju i trećem vampiru.
uopće ne sumnjam da će Rauch napraviti najboljeg vampira do sada
DODSFERD Posted - 03/02/2015 : 22:41:18
Od Nolitte i Castellija nije bolji, možda eventualno od Bosellija.
Kruger Posted - 03/02/2015 : 22:26:03
Rauch je sasvim solidan. ako ne i bolji ??
Poncho Posted - 01/02/2015 : 14:55:19
Nevjerojatno, nakon Nollite, Castellija i Bosellija jedan Rauch ide raditi Rakosija. Koja nebriga!
Tintilinic Posted - 01/02/2015 : 14:13:33
Mišljenja sam da će Rauch ostati ovakav kakav je i danas; već spomenuti vječni talent kojemu fali jedna velika priča da bi napravio korak dalje. Imao je priliku sa Ylenijom gdje je uprskao totalno, a sad je dobio tu čast da radi priču sa Rakosijem ne temelju čega?! Iz onih tabli što imamo da se naslutiti što će se dogoditi u toj epizodi; vidimo na početku onoga tipa sa broda kapetana Wallacea koji je došao u Transilvaniju vjerovatno tražiti Yleniju. Dakle, priču sa legendarnim vampirom idemo temeljiti na prkosu jednog sluge od momka u kojega se zaljubila Ylenia?? Nema više Parkmana i drugih likova iz prva dva dijela, vidjet ćemo hoće li se pojaviti Metrevelic, mada je veća vjerovatnost da to bude Korasi. Ali neka, možda Rauch iznenadi no mislim da za to nema nekih izgleda.
Ne vjerujem da će Rauch postati novi Mignacco, barem ne po onome što sam imao vidjeti do sada. Ali postavljam si pitanje; može li taj čovjek napisati neku priču u kojoj nema duhova, mračne atmosfere itd. Očito je veliki ljubitelj strave i horora. I još k tome na kraju većine tih horor priča ispadne tamo neki detektivski triler sa dosta nesporazuma kako bi rekao King :)
Sa ovom zadnjom pričom koja je izašla kod nas je napravio dobar posao i uspio održati radnju na nivou od početka do kraja. Tako da ipak ostaje nada u vezi njega.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000