forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Disney by Rosa, koliko vas bi kupilo?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Cuvam starudije Posted - 04/03/2013 : 17:02:51
Koliko vas bi kupilo kvalitetno domace(SR,HR...) izdanje Don Rosinog The Life and Times of Scrooge McDuck?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
VALTER Posted - 02/03/2015 : 09:42:41
Ponovno preporučujem - tko voli čitati Zagora, kome je bila dobra Zagorova sjevernoamerička odiseja (Nestali istraživač - Sjene nad Darkwoodom), bit će mu fantastičan i Rosin 'The Life and Times of Scrooge McDuck'. Svega tu ima, od prljavog Glasgowa 1870-ih, utrka brodova na Mississippiju, gonjenja stoke od Texasa do Montane, traženja zlata na Aljasci, probijanja Panamskog kanala...
Antracit Posted - 01/03/2015 : 01:34:55
Preordered :-)
Gil-galad Posted - 18/02/2015 : 20:26:39
Lo$ ubrzo opet dostupan...
http://www.amazon.com/Disney-Uncle-Scrooge-Donald-Library/dp/1606998668/

Dobro je što je veći format u odnosu na prethodno, Boomovo izdanje, a pored toga i integralno, mada bih Rosino remek-delo i eye candy crtež najviše voleo u DW Riznici. (Može i c/b, kad već maštam...)
Cuvam starudije Posted - 16/02/2015 : 19:42:09
Na Darkvudovom forumu ima mnogo toga o diznijevim stripovima:
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?board=42.0
Antracit Posted - 16/02/2015 : 18:41:26
U Zabavniku je, koliko se sjećam, uglavnom bio zastupljen Barks, a u Almanahu Cavazzano, također veliki umjetnik.
Cuvam starudije Posted - 16/02/2015 : 09:48:27
quote:
Originally posted by sergej773

A kakve su priče izlazile u Mikijevo alamanahu i zabavniku?

Vise stotina puta kvalitetnije od ovih iz danasnjeg Miki Mausa.
VALTER Posted - 16/02/2015 : 08:12:03
Mnogi zagorovci i zagorolozi ne znaju, npr., da je Boselli inspiraciju za "Sedam gradova Ciblole" našao u Barksovoj priči "The Seven Cities of Gold". Čak ima jedan Chiarollin kadar koji je identičan Barksovom. Scroogeove potrage za blagom bile su i jedna od inspiracija za Indianu Jonesa, što je Lucas više puta priznao.
sergej773 Posted - 15/02/2015 : 21:17:55
A kakve su priče izlazile u Mikijevo alamanahu i zabavniku?
Cuvam starudije Posted - 14/02/2015 : 21:19:34
Izuzetne price
supermark Posted - 14/02/2015 : 18:04:42
A sto se tice scenarija?
Cuvam starudije Posted - 13/02/2015 : 22:23:20
quote:
Originally posted by supermark

taj disney iz naslova topica
jel to slično onom stripu/časopisu za djecu Miki Maus iz RH?

Ni blizu, to sto izlazi na kioscima je krs krseva a baci pogled na Rosine radove:

www.wallpaperhi.com_96.jpg" border="0">

supermark Posted - 13/02/2015 : 21:55:52
taj didney iz naslova topica
jel to slično onom stripu/časopisu za djecu Miki Maus iz RH?
sergej773 Posted - 13/02/2015 : 20:50:10
Ja obožavam Dizni, ali ga kod nas nažalost uopšte nema.
Cuvam starudije Posted - 13/02/2015 : 09:47:14
Od kad sam otvorio ovaj topik pre 2 godine, dobili smo na nasem trzistu gotovo sve zanrove i strip pravce koji postoje, od Marvelove i DC superherojstine, BD skole do mangi i svega ostalog.
Samo kod Diznija nikakav pomak. Imamo one kompjuterski uradjene Mikije po kioscima i to je sve.
Rosa ili Barks, za mene apsolutno nebitno, neka neko izda bilo sta i ja cu da udaram nogama u dupe.
Antracit Posted - 12/02/2015 : 14:58:26
Barks je osmislio Baju Patka (Scrooge McDuck), a Don Rosa je fan koji je "preuzeo baklju" od Barksa, te iako slabijeg crteža (kasnije se dosta popravio) ima također sjajne priče koje se u najsitnijim detaljima drže Barksovog kanona i na neki su način posveta Barksu.

The life and times of Scrooge McDuck je Rosin kapitalac - saga o Bajinom životu u kojem su pohvatani svi konci iz ranijih Barksovih priča.
Ovo bi izdanje volio vidjeti kompletirano, u luksuznoj opremi, koliko košta da košta!
Mord Posted - 29/01/2015 : 17:57:23
Malo sam probrljao po fantagraphicsovim previewima. Cini mi se da Barks sije Rosu bar za 2 koplja. Bolji crtez, puno bolji ritam te saljivije i interesantnije price. Rosa mi je nesto losiji crtac i price su mi dosadnije, zamornije i puno losijeg ritma.

dakle, bolje Barks, nego Rosa.
Maki_Mostar Posted - 05/03/2013 : 11:52:51
Ne bih kupio ni u kojem slučaju.
Tex Willer Posted - 05/03/2013 : 11:52:45
Opcija broj 1.
Cuvam starudije Posted - 05/03/2013 : 09:53:07
Ako se iko odluci na izdavanje ovog a i ostalih vrhunskih disney stripova nikako ne bi smeli da zaborave da se konsultuju sa Dekijem iz Borce i Vaderom.
noemis Posted - 05/03/2013 : 09:52:35
quote:
Originally posted by Amos

Objektivno najboljih ili najboljih po tebi?

zapravo... razlike i nema... ako kazem da je jedan od najboljih onda to i jeste...
na tebi je da mi verujes ili ne...

btw, klase objektivnog ne postoje... sve do jedne su izgradjene na subjektivnom utisku...
noemis Posted - 05/03/2013 : 09:48:05
btw, nadam se da ce se neki izdavac izboriti za prava da objavi ovaj velicanstveni strip na nekom od nasih jezika, i da se pri tome nece posrati na isti tako sto ce prevod prepustiti nekom velikom ljubitelju stripa ili nekom strip autoru koji se amaterski bavi i prevodjenjem...
Amos Posted - 05/03/2013 : 09:45:54
quote:
Originally posted by noemis

quote:

quote:
Originally posted by Andrej

Ovo svakako vrijedi više od 50 kuna
I da uzeo bih sigurno

Naravno da vrijedi više, ali ja npr. ne bih dao više od toga jer me taj strip ne zanima.

jasno...ali... ipak... propustio bi jedan od najboljih stripova koje je svet video...

Objektivno najboljih ili najboljih po tebi?
noemis Posted - 05/03/2013 : 09:41:53
quote:

quote:
Originally posted by Andrej

Ovo svakako vrijedi više od 50 kuna
I da uzeo bih sigurno

Naravno da vrijedi više, ali ja npr. ne bih dao više od toga jer me taj strip ne zanima.

jasno...ali... ipak... propustio bi jedan od najboljih stripova koje je svet video...
Barker Posted - 05/03/2013 : 06:55:21
da, da, i nadam se razumnoj ceni (recimo da tih 20 eura)
Lord Vader89 Posted - 05/03/2013 : 00:42:39
quote:
Originally posted by Peyo

Mislim da jedan manji broj ljubitelja stripa kod nas zna tko su Don Rosa i Carl Barks (o Floydu Gottfredsonu, Alfredu Taliaferru i drugim velikanima koji su crtali za Disneya da ne govorim), a i to kakve su stripove radili.
Ti stripovi su vjerojatno ponajbolji stripovi ikada. Čak bi se usudio reći da Don Rosa nije na razini trojca, ali mnogi bi mogli imati drugačije mišljenje.

nije u odredjenim aspektima
u nekim drugim jeste
zavisi od tacke gledista, pojedinacnog ukusa citalaca, itd....

quote:
A oni koji sve ovo znaju, vjerojatno već imaju ovaj Don Rosin naslov na engleskom jeziku.
Ova knjiga već ima više izdanja i bit će ih sigurno još na engleskom jeziku, tako da čisto sumnjam u eventualni uspjeh prevedenog izdanja (možda po manjoj cijeni, iako je i to upitno).

ma uspelo je kojesta, uspelo bi i ovo

ja imam recimo Lo$ u jedno 3-4 izdanja
i kupio bih domacicu na keca

quote:
Egmont je u Hrvatskoj objavio 2 albuma Carla Barksa koji se ni nakon više godina ne uspijevaju ni po 20 kuna rasprodati.

jbg, kad su krs, i kad su poceli od "najbezveznijih" epizoda

quote:
Originally posted by alexts

Ne znam za ova pomenuta Egmontova izdanja, a nemam poverenja u tog izdavača. Knjige stripova Karla Barksa treba da imaju po 500, a ne 50 strana.

knjige da, albumi ne
ova edicija je radjena istovremeno sa nekoliko drugih evropskih zemalja
a sveukupno po uzoru na komplet Barksovu kolekciju za siroke mase, u albumskom formatu i koloru (njihovo je cak bilo mekokoriceno), u izdanju americkog Gladstone Publishinga

elem, moj odgovor na pitanje je naravno "da"
dokle god je cena kolko-tolko "razumna"

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000