forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MaFest 2015

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Garfield_Mo Posted - 03/02/2015 : 00:27:48
MaFest 2015. - Prve informacije
Blagdansko razdoblje je sad već dobrano iza nas, a to znači da je konačno došlo vrijeme i za objavu prvih informacija koje se tiču ovogodišnjega, devetog po redu MaFesta.

Dakle, 9. MaFest ponovno će trajati 7 dana, no ove godine po prvi put će se i fizički odvojiti termin održavanja radionica u osnovnim školama i vrtićima na području Makarske rivijere od termina događanja koja će biti posvećena stripofilima, odnosno širokoj publici.

Naime, cilj nam je što bolje pripremiti osnovnoškolce za ovogodišnji natječaj na kojemu će ponovno glavna nagrada biti prijenosno računalo, a to najkvalitetnije možemo učiniti na način da radionice pomaknemo dva mjeseca unatrag te tako djeci osiguramo dodatnu edukaciju od strane strip-autora, a potom i dovoljno dugo razdoblje u trajanju od dva mjeseca za samo kreiranje stripa.

Prošle godine radionice su se održavale tijekom prva tri dana trajanja festivala (u svibnju, od ponedjeljka do srijede, te ti dani također nisu bili otvoreni za širu publiku), a to je ujedno i značilo da se ono što bi učenici pohvatali tijekom njih moglo pretočiti u djelo tek za sljedeći MaFest, odnosno tek nakon godinu dana, što je bilo uistinu užasno dugo razdoblje. Na ovaj način, poučavajući ih putem radionica dva mjeseca prije samog festivala, uvjereni smo kako ćemo svim zainteresiranim mladim ljubiteljima stripa iz osnovnih škola s područja Makarske rivijere dati kvalitetan poticaj za još kreativnije i kvalitetnije stvaranje, a što bi u konačnici trebalo rezultirati i još boljim kratkim stripovima koji će ući u igru za glavnu nagradu.

Stoga, sukladno svemu navedenom, ovogodišnji MaFest bit će podijeljen na dva dijela:

- prvi dio, koji će biti posvećen isključivo osnovnoškolcima i djeci vrtićke dobi s područja Makarske rivijere te koji neće biti otvoren za širu publiku, održat će se od 9.-11.3.2015. godine (ponedjeljak - srijeda)

- drugi dio, onaj uobičajeni MaFest koji je otvoren za širu publiku te čija će događanja biti otvorena za sve stripofile sa svih strana svijeta, održat će se od 21.-24.5.2015. godine (četvrtak - nedjelja)

U danima i mjesecima koji slijede očekujte brojne informacije o 9. MaFestu, a kako sada stvari stoje svi su izgledi da će ovogodišnje izdanje, na kojemu planiramo ugostiti najmanje 10 specijalnih gostiju sa svih strana svijeta, te pored toga još barem tridesetak eminentnih strip-autora, nadmašiti sva prethodna.

U konačnici, kao svojevrsni rezime, još jednom želimo ponoviti i naglasiti da će, baš kao i prošle godine, i ove godine MaFest imati dva dijela - onaj koji je isključivo posvećen radionicama s djecom u osnovnim školama i vrtićima na Makarskoj rivijeri, te onaj drugi koji je posvećen najširoj strip-publici - ali za razliku od od prošle godine kada su i radionice (prva tri dana) i ostatak programa (zadnja četiri dana) održani unutar istoga tjedna, ove godine ta će dva dijela i fizički biti razdvojena (ožujak & svibanj), a sve zbog još kvalitetnijeg rada s onim najmlađim ljubiteljima stripa.

Na kraju, evo još jednom termina događanja ovogodišnjeg MaFesta:

9.-11.3.2015. MaFest radionice u osnovnim školama i vrtićima na području Makarske rivijere

21.-24.5.2015. 9. MaFest

Vidimo se krajem svibnja u Makarskoj!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tinton Posted - 12/06/2015 : 21:39:34
Malo kasno, ali evo i mog ulova s ovogodišnjeg MaFesta.
Daleko manje od prošle godine, ali kvaliteta se gleda...

Maza:


Ramella:


Venturi:


Nespolino:


Henrichon:
Frane Rancic Posted - 11/06/2015 : 15:57:27
sve crteza od ove godine imam oko dvadesetak
Frane Rancic Posted - 11/06/2015 : 15:52:19
hvala svima što su me obavjestili da mi je crtež osta u Frane Petruše. Crtež je dosa
Garfield_Mo Posted - 05/06/2015 : 09:31:45
http://m.slobodnadalmacija.hr/tabid/296/articleType/ArticleView/articleId/287970/Default.aspx
dcopic Posted - 01/06/2015 : 16:22:29
Kena i Texa u gigantu s lijeve strane crtao je Ambrosini, a Texa kako pali cigaretu Brindisi
tinton Posted - 01/06/2015 : 15:40:41
quote:
Originally posted by dcopic

Stavio sam na Face, evo i ovdje. Tri crteža su u stripovima:

Alberti -njegov gigant
Venturi -Texone
Ambrosini -Texone





Nije mi baš jasno čiji je Ken Parker i Tex dole (pretpostavljam Brindisi)?
wer Posted - 01/06/2015 : 12:07:46
ovo je moj ulov:





dcopic Posted - 31/05/2015 : 23:46:32
Stavio sam na Face, evo i ovdje. Tri crteža su u stripovima:

Alberti -njegov gigant
Venturi -Texone
Ambrosini -Texone


tinton Posted - 30/05/2015 : 15:44:05
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by DeeCay

Fala, Ferri mi ju je potpisao; zato su i cure pristale na fotku. Shvatile su da imaju posla s pravim zagorovcem!


Super! Znaci pravi potpis! A ni cure nisu nimalo ruzne da ne govorim samo o majici!



Nije pravi potpis, sve majice su imale to "FERRI G.".
Dee te malo zavitlava.
kohorta Posted - 30/05/2015 : 15:18:35
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by DeeCay

Fala, Ferri mi ju je potpisao; zato su i cure pristale na fotku. Shvatile su da imaju posla s pravim zagorovcem!


Super! Znaci pravi potpis! A ni cure nisu nimalo ruzne da ne govorim samo o majici!




I onda za Zagora pricaju svasta, navodno ga se ne moze vidit sa zenskama. Cak je i pilot ljubomoran na ovo sto vidi svojim ocima.
D.J. Posted - 30/05/2015 : 12:14:37
quote:
Originally posted by DeeCay

Fala, Ferri mi ju je potpisao; zato su i cure pristale na fotku. Shvatile su da imaju posla s pravim zagorovcem!


Super! Znaci pravi potpis! A ni cure nisu nimalo ruzne da ne govorim samo o majici!
DeeCay Posted - 30/05/2015 : 11:02:38
Fala, Ferri mi ju je potpisao; zato su i cure pristale na fotku. Shvatile su da imaju posla s pravim zagorovcem!
D.J. Posted - 30/05/2015 : 08:27:21
Dobar si Dee! Lijepa majica!
Risar_69 Posted - 30/05/2015 : 07:52:32
quote:


Mislio sam zapravo samo da je Zagor dostojan slikanja, kao sto se vidi iz prilozenog, nikakvi Bondovi, Dogovi i ostala druzba nije toga
dostojna, vidis kako jedni gledaju tamo drugi vamo, nema harmonije ko u Zagora.





Gdje ti je zalutala desna ruka? Ako imaš kese stripova u rukama, tu ih jednostavno moraš ispustiti
zeljko Posted - 29/05/2015 : 23:01:43
baco sam i na ljepse

kolko si to visok maaajke ti
kohorta Posted - 29/05/2015 : 22:41:57
quote:
Originally posted by DeeCay

Što je žena rekla nakon tvojih makarskih pustolovina? Sada si godinu dana miran, ispunio svoju kvotu izlazaka?



Kao da ona zna di sam ja bio. Bio na sluzbenom putu kao i uvijek.
kohorta Posted - 29/05/2015 : 22:38:10
quote:
Originally posted by DeeCay

CRŠ hostese i Dylan Dog (mada meni bolje stoje)





Mislio sam zapravo samo da je Zagor dostojan slikanja, kao sto se vidi iz prilozenog, nikakvi Bondovi, Dogovi i ostala druzba nije toga
dostojna, vidis kako jedni gledaju tamo drugi vamo, nema harmonije ko u Zagora.

DeeCay Posted - 29/05/2015 : 22:23:38
Što je žena rekla nakon tvojih makarskih pustolovina? Sada si godinu dana miran, ispunio svoju kvotu izlazaka?
kohorta Posted - 29/05/2015 : 22:15:13
quote:
Originally posted by DeeCay

Ta je isto čudna, prerušava se u fiktivnog superjunaka. Daj neku normalnu, ko one cure hostese profesionalke s CRš-a! One s kojima se nisi htio slikati.



Samo je Bond dostojan onih hostesa. Mi ostali smrtnici
se drzimo tamo di nam je mjesto.
DeeCay Posted - 29/05/2015 : 22:11:58
CRŠ hostese i Dylan Dog (mada meni bolje stoje)

kohorta Posted - 29/05/2015 : 22:06:40




[/quote]


Ova iznad bi skoro mogla biti par s ovim likom, nisam mu
upamtio ime tako da vas ipak ne bi mogao spojiti.
DeeCay Posted - 29/05/2015 : 22:05:18
Ta je isto čudna, prerušava se u fiktivnog superjunaka. Daj neku normalnu, ko one cure hostese profesionalke s CRš-a! One s kojima se nisi htio slikati.
kohorta Posted - 29/05/2015 : 22:02:10
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa Dok/Andrej je bio hostesa! Šta njemu fali? Još je i bradu pustio.

Mada, u pravu si; to sam i ja već spominjao tijekom festivala; malo da odmoriš oči.



Dok je OK, ali ipak sam mislio nesto vise vako.


DeeCay Posted - 29/05/2015 : 21:33:48
Pa Dok/Andrej je bio hostesa! Šta njemu fali? Još je i bradu pustio.

Mada, u pravu si; to sam i ja već spominjao tijekom festivala; malo da odmoriš oči.
kohorta Posted - 29/05/2015 : 21:23:48
quote:
Originally posted by DeeCay

Čudan neki svijet, prerušavanje i to...



I onda se pitam zast nisam mogao spavati kakvih tamo sve ima.

Tintin sutra ako uhvatim vremena posaljem ti fotke.

P.S.

Ocemo Mafest i iduce godine samo bez onakih gore, po
mogucnosti nesto nalik hostesama.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000