forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Svjetski problem

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 27/02/2015 : 23:02:49
Internet baš bruji o ovome. Koje boje je ova haljina? :)



http://www.index.hr/black/clanak/zasto-svi-na-internetu-raspravljaju-o-ovoj-haljini/804053.aspx

http://www.iflscience.com/brain/explaining-perceptions-dress

Ljudi se stvarno lome oko ovoga. Meni je plavo-crna.

Nekima je bijelo-zlatna.

Ozbiljno pitanje. Koje boje vi vidite?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
delboj Posted - 06/05/2019 : 18:40:10
quote:
Originally posted by nagor

Što će se dogoditi ako Pinokio izjavi: "Moj nos će sada narasti!"?


Dogodiće se Pinokijev paradoks.
nagor Posted - 06/05/2019 : 14:33:40
Što će se dogoditi ako Pinokio izjavi: "Moj nos će sada narasti!"?
Poli Posted - 06/05/2019 : 13:52:36

Mozda nije bilo dobrog svetla kada se napravila slika? :D


tinton Posted - 05/05/2019 : 17:25:28
quote:
Originally posted by nagor

Da, navodno da je roza.


Meni je prvo bilo kao tebi, pa sam nagnuo ekran na laptopu - od tada mi je rozo.
Tonto Posted - 05/05/2019 : 16:43:17
Roza. Jasno ko dan.
supermark Posted - 05/05/2019 : 16:37:16
isto vidim sivu
nagor Posted - 05/05/2019 : 16:13:50
Da, navodno da je roza.
tinton Posted - 05/05/2019 : 15:14:00
Druga opcija je roza s bijelim trakama?
nagor Posted - 05/05/2019 : 15:02:48
Koje boje je ova tenisica? Meni je siva s mint zelenom trakicom i mint zelenim vezicama.

supermark Posted - 20/05/2018 : 17:12:54
Ja čujem nešto što zvuči bliže Yanni
vice Posted - 20/05/2018 : 17:06:11
quote:
Originally posted by nagor

Ovo je isto dobar test.

Fora je da s vremenom ode sluh za te najviše frekvencije.

Ja ovaj treći klip (17,400 hertz) nisam više čuo.

https://www.buzzfeed.com/daves4/how-young-are-your-ears?utm_term=.lomN9xbJL#.tf643LDwB



Na audiogramu se testira do 12 000 herca, a oštećenje pri visokim frkvencijama se dijagnosticira tek ispod 8 000 herca. Tako da, ovih 17 000 čuju uglavnom mlađi. Ne tribaš se brinut. ;)
vice Posted - 20/05/2018 : 16:53:34
Evo sad stignem malo podrobnije odgovorit, tad san bija na kavi. :)

Dakle, ovo šta King kaže jest istina kad bi se radilo o oštećenju sluha za visoke frekvencije, što i jest jedan od simptoma starenja. Tinitus, koji je simptom upale uha, posljedica traume temporalne kosti, stranog tijela itd također može nastati i zbog trajne izloženosti glasnim zvukovima (industrijski rad, sound crew itd).

No, ovdje se ponajprije radi o auditornoj iluziji nastaloj zbog namjerno ambiguoznog zvuka. Kvaliteta sluha ne ovisi samo o jakosti i frekvenciji zvuka, već i o individualnim fizičkim karakteristikama svačijeg uha. Ergo, iluzija koja je namjerno sastavljena od zvukova različite frekvencije (ali iste jakosti) bit će različito percipirana - zbog individualnih karakteristika.

Naravno da će oni koji zaista i imaju slušno oštećenje čuti dublje frkvencije, ali to je iznimka, a ne pravilo u ovoj iluziji.

Svirajući bubnjeve, izoštrio sam vlastiti sluh do te mjere da tražim detalje u zvuku - jer to, u konačnici i moram (ako želim skidati "po sluhu" a ne notama).

Da zaključimo, King čuje Laurel zbog tinitusa i istinskog oštećenja, te kad stavi slušni aparat koji je i podešen upravo za njegovo uho (a to radi audiolog), čuje ono što bi njegovo zdravo uho i čulo-Yanni. Ako netko čuje Laurel, ne znači da ima oštećen sluh. Isto vrijedi i za Yanni. Ovo je samo iluzija, a ne mjerodavan test.

Oko ovog se prepiru i actually audiolozi, a ja sam daleko od toga. :)
DODSFERD Posted - 20/05/2018 : 16:22:33
Ja također imam sluh bolji od većine ljudi u mojoj firmi, jedino ako se nešto drastično pogoršalo od zadnjeg pregleda koji je bio u 10. mjesecu 2016.
Nikakda nisam imao nikakvo zujanje u ušima, osim onoga dan nakon koncerta Marduka kada sam stajao preblizu zvučnicima.
vice Posted - 20/05/2018 : 13:45:33
Ne bih se složio s tobom, King. Ja čujem Laurel, a imam jako dobar sluh, provjereno. ;)
King Warrior Posted - 20/05/2018 : 12:35:27
quote:
Originally posted by Obi-wan

Znao sam sve ovo napisano i ja imam nešto slabiji sluh pogotovo na lijevo uho.
No, i moja žena ima slabiji sluh i više nego ja. Ali ona čuje Jeani i samo to. Ne čuje Lorl nikada.


Pretpostavljam da ti ne čuješ dobro visoke, tvoja žena niže frekvencije.
nagor Posted - 20/05/2018 : 12:33:34
Ovo je isto dobar test.

Fora je da s vremenom ode sluh za te najviše frekvencije.

Ja ovaj treći klip (17,400 hertz) nisam više čuo.

https://www.buzzfeed.com/daves4/how-young-are-your-ears?utm_term=.lomN9xbJL#.tf643LDwB
Obi-wan Posted - 20/05/2018 : 12:30:29
Znao sam sve ovo napisano i ja imam nešto slabiji sluh pogotovo na lijevo uho.
No, i moja žena ima slabiji sluh i više nego ja. Ali ona čuje Jeani i samo to. Ne čuje Lorl nikada.
King Warrior Posted - 20/05/2018 : 12:00:50
Kao prvo, Dodsferde, imam lošu vijest za tebe:
Tvoj sluh nije toliko dobar koliko misliš.
Ljudi koji registruju Laurel, ne čuju dobro.

Evo i objašnjenje. Kao pravi pionir rok generacije, i ja sam u mladosti slušao glasnu muziku. Kao rezultat svega toga dobio sam prije dvije godine tinitus. To je simptom, nije bolest, radi se o tome da čovjek čuje šuštanje ili pištanje u jednom ili obadva uha. Kod mene je to slučaj u lijevom uhu. 10% ljudi ga ima, u jednom ili drugom obliku. Kada sam bio kod doktora, on mi je provjerio sluh i dao slušni aparat za lijevo uho, s obzirom da na to uho ne čujem dobro visoke tonove. Sluh mi ipak nije toliko loš da bih nosio slušni aparat, ali stvar je u tome da aparatić utišuje tinitus/zujanje u uhu, pa ga zato često i nosim. 90% ljudi koji dobiju tinitus ne čuju dobro visoke tonove.

Da pređem na stvar, kada stavim aparat na lijevo uho, čujem robotski ženski glas koji kaže JENI. Kada izvadim aparat, čujem muški glas kako kaže Laurel. Dakle, bez aparata ne čujem najbolje visoku frekvenciju i shodno tome čujem dublje tonove (muški glas).
Jasna stvar, ljudi koji čuju Laurel ne čuju dobro visoke tonove. Nemojte se zavaravati da nije tako, nisam ni ja znao da mi je sluh oštećen dok nisam dobio tinitus. Sa aparatom sam poslije čuo neke zvukove za koje sam zaboravio da postoje.

To što sam bez aprata povremeno čuo Jerli, objašnjavam tako što na desno dobro čujem, na lijevo ne.
Dakle, dobar sluh, čujete: Jeni, više ženski glas
Slabiji sluh: Laurel, muški duboki glas

Više od pola ljudi koji su slušali video čuli su Laurel, što opravdava teorije stručnjaka koji kažu da današnje generacije zbog savremenog načina života imaju oštećen sluh.
Obi-wan Posted - 20/05/2018 : 11:23:05
quote:
Originally posted by King Warrior

Nasao sam rjesenje, i to sam, nevjerovatno.
Hocete li da znate o cemu je rijec?


Misliš rješenje kako čuti i jedno i drugo po izboru?
King Warrior Posted - 20/05/2018 : 11:02:44
Nasao sam rjesenje, i to sam, nevjerovatno.
Hocete li da znate o cemu je rijec?
King Warrior Posted - 20/05/2018 : 10:58:43
Znaci te dvije rijeci uopste nisu ni slicne. Sasvim jasno sam prvo cuo Jeni...onda nesto izmedju i sada Lorel. O cemu se tu radi? Kako je to moguce?
nagor Posted - 20/05/2018 : 10:56:52
Ja svaki put čujem bez greške Lorl (odnosno engleski izgovor imena Laurel). ;)
King Warrior Posted - 20/05/2018 : 10:52:24
Ljudi, necete vjerovati.
Jutros sam po prvi put cuo ovo i sasvim jasno sam cuo Jeni.
Nekih pola sata kasnije Jerli.
Sada sam opet upalio i cujem sasvim jasno Lorel.
Ne mogu da vjerujem, provjeravao sam cak da li se o istom fajlu radi.
izivko Posted - 20/05/2018 : 09:46:58
Ja isto čujem jerli
King Warrior Posted - 20/05/2018 : 08:29:59
Spadam u 0% ljudi koji čuju
Jerli

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000