forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolje Mortimerovo pojavljivanje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sergej773 Posted - 12/03/2015 : 13:39:10
Dakle, pitanje je jasno, koja je avantura sa Mortimerom za vas bila najbolja?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
adriano Posted - 10/12/2015 : 12:01:00
jooj da, to je kao bio neki lokalni moćnik.
DODSFERD Posted - 10/12/2015 : 10:57:45
Osim što se lako potrošio sami lik koji je predstavljao Tkača ne djeluje mi uvjerljivo, nadam se da je u pitanju lažni a da pravi čeka neki bolji trenutak da izađe na scenu.
adriano Posted - 10/12/2015 : 07:45:58
meni je drugo možda i najbolje, ostalo mi je podjednako. Treće je dobro, ali ostaje dojam da se tkač prelako potrošio na toj priči.
DODSFERD Posted - 09/12/2015 : 23:30:54
Ma gdje ga nađe nakon toliko vremena.
Samo da napomenem da sam u međuvremenu pročitao prvo pojavljivanje ali drugo mi još uvijek ostaje najbolje.
writer Posted - 09/12/2015 : 23:14:12
Prvo pojavljivanje je ipak najbolje, drugo nešto slabije, 3. i 4. solidno.
solar Posted - 15/03/2015 : 13:21:22
Da, zasad je redovna serija vrlo dobra, sa osjetno povećanom kvalitetom, Ludensove čitatelje očekuju dobre priče najmanje sljedeće 4 godine.
Interesantno da su Talijani odvalili na ovu Bisijevu priču u Italiji, čak kažu da je Marollin scenaristički debi možda jači i od onog Caponea i Bosellija, vidjet ćemo...
velka031 Posted - 15/03/2015 : 12:19:45
quote:
Originally posted by King Warrior

Zaista je tako da se u zadnje 3-4 godine (od JA odiseje) popravio kvalitet prica, nadam se da ce nastaviti tim pravcem i u naredno vrijeme. Izgleda da se otpad otklanja putem maxi edicije.



Konačno dobre stvari se počinju raditi, samo se bojim da maxi edicija nema budućnost, sa ovakvim diletantima koji rade na njoj. Ali nije ni toliko važno, važnije je da se redovna serija popravila.
bjelolasica Posted - 14/03/2015 : 15:09:44
Prva pojava zato što je nepoznati teren, novi neprijatelj, novi način borbe, Zagor nikada (svijesno) nije bio s njim f2f, žena kao ravnopravna pratilja negativcu...
acestroke Posted - 14/03/2015 : 02:17:27
Prva pojava.
going going Posted - 14/03/2015 : 00:10:53
Glasao za prvo pojavljivanje. Sveukupno je najbolje odradjeno. Zagor u Njujorku, novi neprijatelj koga nije ni video niti mu zna ime. Tuca na vozu sa Rebitom, tu je i Grof od Lapaleta. Bas odlicna prica. Ferri takodje odlican.

I drugo pojavljivanje mi je bilo odlicno.

Trece je bilo prebrzo posle prva dva i nepotrebno je upleten i Tkac. Verni drven, tacno se secam jedne scene u luci gde je potpuno prekopirao onaj legendarni kadar iz Demona ludila kada Zagor stoji na vrhu litice a iza njega sunce.

Cetvrto pojavljivanje sasvim solidno i zadovoljavajuce. Da nije bilo treceg pojavljivanja mozda bi nam se jos vise svidelo.
Leonid Posted - 13/03/2015 : 20:28:40
Prvi naravno.
Uh,kako je samo Ferri to vješto dočarao.I sotonsko lice Mortimera i ulice New Yorka.Tu bih priču davao ljudima koji ne znaju za Zagora.
Sigurno bi se zabavili.
WOLF-HUNTER Posted - 13/03/2015 : 19:30:58
Burattini je probao sa novom pricom ali nije uspio. Ako bi vec radili na novom Billu, ja bi ga dao nekom novijem scenaristi koji bi imao potencijala da napravi pricu, neki scenarista koji prvi pu radi na Billu i koji ima friske ideje.
DODSFERD Posted - 13/03/2015 : 19:00:18
Zadnja priča jest slabija ali teško je očekivati da će netko moći ponoviti one klasike sa Diggingom kao što su bili Plava zvijezda, Čarobnjak Kandrax, Prokleto blago a o Kapetanu Zmiji ne trebam ni govoriti; ona sigurno spada u top 10 Zagora svih vremena.
WOLF-HUNTER Posted - 13/03/2015 : 18:08:47
To stoji, ali Billu zasluzuje puno bolju pricu nego onu sto je Bure zadnju napisao. Sigurni ce se pojaviti u color seriji ali ne ocekujem mnogo od toga. Billu fali ono sto su imala ranina ppojavljivanja, da ode negdje gdje niko nije bio i da bude neki protivnik ozboljniji nego onaj Pierce.
DODSFERD Posted - 13/03/2015 : 17:51:46
Pa zadnja priča nije bila klasična potraga za blagom ali kod Digginga se ionako ne može puno toga mijenjati jer bi to onda narušilo njegovu ličnost.
Sličan slučaj je sa Bat Battertonom, on je detektiv i normalno je da se pojavljuje u pričama gdje nešto istražuje, La Plume se opet mora pojavljivati tamo gdje je radnja vezana uz raznorazne leteće naprave.
Ti likovi su zamišljeni tako i nema ih smisla previše mijenjati.
WOLF-HUNTER Posted - 13/03/2015 : 15:59:57
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zašto si onda išao pisati recenziju o njegovom povratku ako ti toliko smeta.



Ne smeta meni Bill, ali je glupo da nonstop vracaju jednoga lika sa istom pricom. Trebo bi Bure da doda nesta novine u Billovim pricama a ne samo potraga za zlatom...
DODSFERD Posted - 13/03/2015 : 15:11:43
Zašto si onda išao pisati recenziju o njegovom povratku ako ti toliko smeta.
WOLF-HUNTER Posted - 13/03/2015 : 14:51:42
Da, slijede odlicne epizode, samo da nam ne vrate opet Billa.
PijaniPatak Posted - 13/03/2015 : 10:27:05
quote:
Originally posted by D.J.

@Giuda Ballerino. Hvala! Lijepo je cuti da i poslije JA sage, "cvatu ruze".


Cvatu itekako. Mortimer je stvarno sjajan (ne onoliko koliko hvaljenje može da da utisak), Marollin debi sa Bisijem obecava sjajnog pisca koji je ukapirao neke ključne Nolittine narativne metode i servirao ih na moderniji nacin - ukratko, jedna lepa dvodelna adrenalinska razbibriga, Predatori izgleda blistaju zbog Nuccia (nisam siguran da se isto može reći i za Burattinija i 600 će, kakva god da bude, biti prava zakuska za svakog fana. Tri odlicna zalogaja jedan za drugim
King Warrior Posted - 13/03/2015 : 10:23:41
Zaista je tako da se u zadnje 3-4 godine (od JA odiseje) popravio kvalitet prica, nadam se da ce nastaviti tim pravcem i u naredno vrijeme. Izgleda da se otpad otklanja putem maxi edicije.
Timber Bil Posted - 13/03/2015 : 10:16:36
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Timber Bil


POSLEDNJI ČIN bi trebao da ih sašije sve i dobije status kultne epizode.


Nadajmo se!
Guida Bellerino, jel si citao zadnje pojavljivanje? Sto mislis?



Jesam, kako ne ostavio sam kratki komentar na topicu Novi zagor u italiji. Odusevljen sam pricom i mislim stvarno da je prava nagrada za dvi i pol godine prica van Darkwooda i najbolja Burattinijeva nakon tko zna koliko. Evo se nelos pokazao i novak Marolla s Hellgateom, nesto mi sitno fali za potpuni dozivljaj, ali isto sjajna prica.

Jebote Zagor je stvarno neuništiv serijal, i još neko reče da mu treba rekonstrukcija jer se gasi...Imamo odličnu juznoameričku odiseju i potom fenomenalnog Mortimera, odlični Helgejt, zatim odličnog Nucija i na kraju pravu avangardu sa šestodelnim Helingenom, Zagor razbija u odnosu na Texa, Dilana i ostale...
King Warrior Posted - 13/03/2015 : 09:56:25
Prva prica je genijalna, svako naredno pojavljivanje je slabije, cak bi se moglo o tome diskutovati da li su treci i cetvrti cin uopste bili potrebni. Cekamo na veliko finale, nadam se da ce Mortimer s tom pricom opet povratiti polukultni status, koji je imao nakon svoje premijere.
D.J. Posted - 13/03/2015 : 08:42:57
@Giuda Ballerino. Hvala! Lijepo je cuti da i poslije JA sage, "cvatu ruze".
Zagor i Ogi Posted - 13/03/2015 : 07:46:21
Od ova cetiri Sotonski Mortimer,pa Mortimerova osveta, malo slabije uradjena,Na Haitiju pa paukova mreza.
Johnny Difool Posted - 12/03/2015 : 23:55:19
Samo prvo pojavljivanje ima prilično dobru priču, i efektno uvođenje lika i vrlo dobru dramaturšku razradu i jako dobar narativni ritam, a ostala (zasad) dva nažalost za zaborav.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000