forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 #СнежниСамитСтрипаџијаСрбије

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Svet stripa Posted - 25/02/2015 : 02:39:04
  • #СнежниСамитСтрипаџијаСрбије 2015


www.svetstripa.org.rs/stripomanija/415-s...ipadzija-srbije-2015

https://www.facebook.com/events/928375670529945



Програм:
- најава Међународне стрип конференције #KragujevacComicCon за 3-5. јул 2015
- отварање школе стрипа и илустрације у организацији Света стрипа
- расписивање конкурса за кратки стрип "КРАГУЈЕВАЧКИ ПОБЕДНИК 2015."
- представљање нових бројева стрип ревије Киша
- представљање крагујевачких стрип аутора и илустратора
- најава интензивнијих акција око отварања Музеја стрипа у Крагујевцу
- разговор: Чудесни стрипови Алексе Гајића
- велика продајна изложба стрипова актуелне продукције



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
xilrion Posted - 14/03/2015 : 03:45:30
jadan Tesla, okreće se u grobu. Zaboli njega i za jedne i za druge, samo dajte mu mira.
Svet stripa Posted - 13/03/2015 : 22:22:07
Још једном хвала свима и видимо се 3. априла на отварању школе стрипа у просторијама Америчког кутка, Зорана Ђинђића 10, Крагујевац

bagi Posted - 13/03/2015 : 22:14:44

Heheheheheh...

http://www.biscani.net/sandzacki-muftija-porucio-hrvatima-i-srbima-nikola-tesla-nije-vas-on-je-bio-cisti-musliman/
Elderane84 Posted - 12/03/2015 : 22:43:21
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Elderane84

Nadam se da neces protumaciti kao politicko ako napisem da je sustina naseg balkanskog poraza, u ljudskom smislu, ta sto ces uvijek naci dvojicu koji ce da se zakrve oko Teslinog porijekla, ali ces zato lupom morati da trazis jednog koji zna u nekoliko realnih recenica da objasni Teslino postignuce (ne racunajuci komunikacije sa vanzemaljcima ili super tajno oruzje koje su ukrali Amerikanci :) )



Ja sam ovo išao okrenuti na zajebanciju jer se uvijek iste prepirke vode, a Tesla i slični se ne mogu braniti jer nisu više među živima :) Uvijek se posthumno pripajaju čas jednom, čas drugom narodu a u stvari pripadaju svjetskoj baštini i njihova postignuća prevazilaze granice nacija. Neće prosječan Hrvat ili Srbin biti ništa pametniji ako prisvoji nekog 'dvojbenog', ali se to konstantno čini. Kompleks malih naroda.

Eto, ispričavam se što sam i nakon upozorenja nastavio, neka me se i izbaci ako treba, samo sam htio naglasiti da sam onaj telegram postao u ne baš ozbiljnom tonu.



Nisam ja mislio na tebe, niposto.
tinton Posted - 12/03/2015 : 22:28:50
quote:
Originally posted by Deers

Ulovio sam se ko budala...

Nego, da li je na samitu možda najavljeno tko će biti gosti u Kragujevcu?


Manfredi je već najavljen.
Deers Posted - 12/03/2015 : 14:50:14
Ulovio sam se ko budala...

Nego, da li je na samitu možda najavljeno tko će biti gosti u Kragujevcu?
Beva Posted - 12/03/2015 : 14:09:17
quote:
Originally posted by Elderane84

Nadam se da neces protumaciti kao politicko ako napisem da je sustina naseg balkanskog poraza, u ljudskom smislu, ta sto ces uvijek naci dvojicu koji ce da se zakrve oko Teslinog porijekla, ali ces zato lupom morati da trazis jednog koji zna u nekoliko realnih recenica da objasni Teslino postignuce (ne racunajuci komunikacije sa vanzemaljcima ili super tajno oruzje koje su ukrali Amerikanci :) )



Ja sam ovo išao okrenuti na zajebanciju jer se uvijek iste prepirke vode, a Tesla i slični se ne mogu braniti jer nisu više među živima :) Uvijek se posthumno pripajaju čas jednom, čas drugom narodu a u stvari pripadaju svjetskoj baštini i njihova postignuća prevazilaze granice nacija. Neće prosječan Hrvat ili Srbin biti ništa pametniji ako prisvoji nekog 'dvojbenog', ali se to konstantno čini. Kompleks malih naroda.

Eto, ispričavam se što sam i nakon upozorenja nastavio, neka me se i izbaci ako treba, samo sam htio naglasiti da sam onaj telegram postao u ne baš ozbiljnom tonu.
Elderane84 Posted - 12/03/2015 : 13:50:28
Nadam se da neces protumaciti kao politicko ako napisem da je sustina naseg balkanskog poraza, u ljudskom smislu, ta sto ces uvijek naci dvojicu koji ce da se zakrve oko Teslinog porijekla, ali ces zato lupom morati da trazis jednog koji zna u nekoliko realnih recenica da objasni Teslino postignuce (ne racunajuci komunikacije sa vanzemaljcima ili super tajno oruzje koje su ukrali Amerikanci :) )
mladjo Posted - 12/03/2015 : 08:36:38
Slijedeći offtopic/politički post rezultirati će udaljavanjem sa topica.
Deers Posted - 12/03/2015 : 08:32:15
Pristojni odgovor na možda ne baš nevinu čestitku ne bih uzimao kao temeljni dokaz.
Beva Posted - 12/03/2015 : 07:19:40
Tesla se predstavljao kao Jugoslaven :)

Zagor i Ogi Posted - 11/03/2015 : 21:35:51
OFFTOPIC, moram:
Nikola Tesla se rodio u hrvatskom selu Smiljanu, ali se koliko se negde secam citav zivot predstavljao kao Srbin, slicno kao i Ivo Andric.
I njegov otac i majka ako me secanje ne vara su Srbi, ali nema govora da se nije rodio u sadasnjoj Hrvatskoj.
Zagor i Ogi Posted - 11/03/2015 : 21:30:31
quote:
Originally posted by manhunter

A ovako nešto želim da čitam uvek i sa obe strane:
http://www.index.hr/sport/clanak/bravo-srbija-navijaci-u-kraljevu-pljeskali-hrvatskoj-himni/805642.aspx


Svi koji zvizde bilo hrvarskoj ili srpskoj himni su huligani i takvih ljudi zemlja treba da se stidi.
ned_lynx Posted - 11/03/2015 : 00:20:52
Prilog sa Kanala 9 o Summitu:

https://vimeo.com/121833700

I da, postoji li mogućnost da se vimeo video postavi kao tube video?
Priznajem da se nisam previše trudio; više me zanima da li je to uopšte moguće.
Svet stripa Posted - 10/03/2015 : 19:59:37
#‎СнежниСамитСтрипаџијаСрбије

Хвала свима на изузетно пријатној вечери.
Видимо се на отварању школе стрипа 3. априла у просторијама Америчког кутка, а у склопу Народне библиотеке Вук Караџић.


Нова лица међу љубитељима стрипа у Крагујевцу

ned_lynx Posted - 09/03/2015 : 18:20:07
Moj ulov sa Summita: Jezovnik #4, Život u Bolidvudu i Luna!

Svet stripa Posted - 07/03/2015 : 10:40:06
Свет стрипа са поносом представља Господина и његовог аутора Горана Фуруновића из Крагујевца!!!
Погледајте табле овог стрип серијала и послушајте у какве ће нас авантуре одвести дружење са Господином на јединственој манифестацији #СнежниСамитСтрипаџијаСрбије

velka031 Posted - 07/03/2015 : 10:32:22
quote:
Originally posted by xilrion

ljudi koji vam je k...?
tako ići upropastiti jedan lijepi topic...
tako je svejedno tko je od kuda i tko je tko. dajte barem na ovom forumu odjebite ove primitivne i zaostale netrepeljivosti. ja sam Hrvat i volim svoje prijatelje Srbe i poštujem njihov jezik i kulturu kao što i oni poštuju našu. dajte barem na ovom forumu odjebite politiku i primitivizam. zar nisu sve gluposti iza nas? mi smo iznad toga.



nagor Posted - 07/03/2015 : 10:28:12
tinton Posted - 07/03/2015 : 09:18:08
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Koje vatanje za konce, koje prodavanje magle. E moji, kad bi tako generalizirali onda cemu tolika rasprava oko recimo Tesle? Eto kao sto se i prijavio kad je dosao u SAD, Austrijanac, kao i vecina nasih baba, did,pradida, svi smo austrijanci,madjari, turci...bravo. Jako jednostavno. A tek pametno.
Tintone, kao sto si rekao, skola je sranje, prof te ugnjetavaju, a prave stvari ces naucit na forumima, bravo.


Ne znam zašto vadiš moje riječi iz konteksta. Ja nisam napisao da me u školi ugnjetavaju niti da je škola nešto bezveze (nisam idiot). Napisao sam da u školama i psihičkog maltretiranja i da je ono gore od fizičkog koji bi neki htjeli uvesti. I to ionako nema veze s ovom raspravom.
xilrion Posted - 07/03/2015 : 02:36:01
ljudi koji vam je k...?
tako ići upropastiti jedan lijepi topic...
tako je svejedno tko je od kuda i tko je tko. dajte barem na ovom forumu odjebite ove primitivne i zaostale netrepeljivosti. ja sam Hrvat i volim svoje prijatelje Srbe i poštujem njihov jezik i kulturu kao što i oni poštuju našu. dajte barem na ovom forumu odjebite politiku i primitivizam. zar nisu sve gluposti iza nas? mi smo iznad toga.
mladjo Posted - 07/03/2015 : 01:12:51
Ajmo dosta gluposti.
Odsad, tko nije ontopic-ha bu dobil kaznu.
Zagor-te-nay Posted - 07/03/2015 : 00:38:04
quote:
Originally posted by Elderane84

'Ajde, sta si se uzjogunio? http://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Joseph_Boscovich#Competing_claims_for_Bo.C5.A1kovi.C4.87.27s_nationality
Sta ti smeta ovo sto je covjek napisao? Tako je, kod nas Srba se postuje Rudjer Boskovic, volimo pomalo da ga svojatamo. I pritom mislim na dio koji zna sta prica. Da nije mozda zabranjeno?
Zao je i meni omladine, sto ne shvata lekciju iz istorije, iliti povijesti, kako ti volja, i stvaranje nacija u XIX vijeku. Ako ti mislis da su Rimsko carstvo i grcka kultura zaostavstina iskljucivo i samo Grcke i Italije, onda ne znam sta bih ti rekao, gubim volju za diskusijom. Mlacenje prazne slame i prebrojavanje krvnih zrnaca kod ljudi koji su svjetsko bogatstvo mi nikada nece biti jasno.
I uzgred, kad iduci put budemo upali u svadju oko Nikole Tesle, mi Srbi i vi Hrvati, mogli bi, cisto onako, radi reda, da skontamo da je covjek sve u zivotu zapravo ostvario u Americi, i ako cemo posteno, najvise je njihov, jer je tamo radio i vecinom su oni i imali najvise od svega sto je uradio.



Dubrovacka knjizevnost je starija od srpske. Znaci, ako oces takvu igru, srpska moze bit samo dio dubrovacke knjizevnosti, A ne obrnuto.
Tako. A sta se tice Tesle, baci pogled na zadnji slucaj;
http://www.dalmacijanews.hr/clanak/v5ui-skandal-u-madridu-na-izlozbi-o-tesli-nigdje-se-ne-spominje-hrvatska
Zagor-te-nay Posted - 07/03/2015 : 00:19:33
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

A ja, kao d.d., se nadam da se zeza. Al na zalost, ne virujem. . Tim vise sta nista nije demantirano, cak naprotiv. Al ok, ni prvi ni zadnji put, al za mi je omladine sta mora svasta citat.



Da,u pravu si,baš moraju čitati svakakve nebuloze...Pa svi znaju da Ruđer Bošković, Ivo Andrić i Ivan Gundulić rame uz rame sa Musom Ćazimom Ćatićem čine okosnicu bošnjačke književnosti,pjesništva i nauke...



Eh, i da se zajebajemo, pa to ima vise logike. Boskovic je, kazu bar tamo, iz sela Ravno u Hercegovini, A Andric iz Travnika, tako da, oni su Bosanci. Gotovo. Nije moja logika, al moran priznat bas pragmaticno. Bez mane.
Eto, pa tvoj dida je zivija u jedno 6-7 drzava...biraj sta je.
Elderane84 Posted - 07/03/2015 : 00:08:56
'Ajde, sta si se uzjogunio? http://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Joseph_Boscovich#Competing_claims_for_Bo.C5.A1kovi.C4.87.27s_nationality
Sta ti smeta ovo sto je covjek napisao? Tako je, kod nas Srba se postuje Rudjer Boskovic, volimo pomalo da ga svojatamo. I pritom mislim na dio koji zna sta prica. Da nije mozda zabranjeno?
Zao je i meni omladine, sto ne shvata lekciju iz istorije, iliti povijesti, kako ti volja, i stvaranje nacija u XIX vijeku. Ako ti mislis da su Rimsko carstvo i grcka kultura zaostavstina iskljucivo i samo Grcke i Italije, onda ne znam sta bih ti rekao, gubim volju za diskusijom. Mlacenje prazne slame i prebrojavanje krvnih zrnaca kod ljudi koji su svjetsko bogatstvo mi nikada nece biti jasno.
I uzgred, kad iduci put budemo upali u svadju oko Nikole Tesle, mi Srbi i vi Hrvati, mogli bi, cisto onako, radi reda, da skontamo da je covjek sve u zivotu zapravo ostvario u Americi, i ako cemo posteno, najvise je njihov, jer je tamo radio i vecinom su oni i imali najvise od svega sto je uradio.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000