forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Brian Wood

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 23/05/2013 : 16:09:41
Jedno od trenutno najtraženijih imena američkog stripa svakako je ono Briana Wooda. Ovaj talentirani scenarist, ali i ilustrator, iza sebe ima već impresivnu i šaroliku karijeru. A njegovo najbolje vrijeme tek dolazi.

Pozornost će privući već svojim debijem, stripom Channel Zero, koji je nastao kao diplomski rad na školi dizajna Parsons. Tijekom početne faze svoje karijere, Wood će razviti neke elemente koji će se kasnije često javljati u njegovim djelima - bavljenje mladima, njihovom neprilagođenošću, sazrijevanjem, međusobnim odnosima i kompleksnim emocijama. Ovo je vidljivo u stripovima kao što su Local, Demo, Supermarket, Mara, pa i njegovoj interpretaciji Conana barbarina.

U sklopu etikete Vertigo izdat će serijal Northlanders, inovativan i hvaljen strip o Vikinzima. U posljednje se vrijeme koncentrirao na kompleksne stripove postapokaliptične i distopijske tematike, kao što su DMZ, Mara i The Massive.

Njegova interpretacija Conana pokazala se kao pravo osvježenje, kako karakterizacijom likova, tako i izgledom stripa.







































25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lavirinat! Posted - 19/03/2015 : 20:44:31
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Evo nam i foršpana.




+sve ostale table...






Kuzmanov.
u boji.

extra.
Smomo8 Posted - 16/03/2015 : 22:09:54
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Smomo8

To ako je dobio nagrade ne znači da je crtež dobar.

Hard truth cuts both ways



Ok, uvazavam da je dozivljaj crteza - subjektivna kategorija ;o))
E sad jel su oba stripa crna ili bela ili obojita?



tu si u pravu ;)
boddhisatva Posted - 16/03/2015 : 21:07:28
quote:
Originally posted by Smomo8

To ako je dobio nagrade ne znači da je crtež dobar.

Hard truth cuts both ways



Ok, uvazavam da je dozivljaj crteza - subjektivna kategorija ;o))
E sad jel su oba stripa crna ili bela ili obojita?
Smomo8 Posted - 16/03/2015 : 20:54:03
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Tutta


Naravno da imam stripova, koji imaju losiji crtez i color, npr. Maus, Boxer, ...



Maus je CB strip i koliko ja znam, a nekaj znam nije nikada izišao u koloru, također ne bih rekao da "ima lošiji crtež", ta dobio je Eisnerovu nagradu, Pulitzerovu i neznam štošta još....
Također i Kleistov Boxer je CB strip ;o)




To ako je dobio nagrade ne znači da je crtež dobar.

Hard truth cuts both ways
Mr. Bushido Posted - 16/03/2015 : 14:09:17
Evo koliko je truda uloženo u nastanak stripa.

http://www.bleedingcool.com/2015/03/16/an-inside-look-at-the-making-of-rebels-from-co-creator-andrea-mutti/
boddhisatva Posted - 16/03/2015 : 12:56:02
quote:
Originally posted by Tutta


Naravno da imam stripova, koji imaju losiji crtez i color, npr. Maus, Boxer, ...



Maus je CB strip i koliko ja znam, a nekaj znam nije nikada izišao u koloru, također ne bih rekao da "ima lošiji crtež", ta dobio je Eisnerovu nagradu, Pulitzerovu i neznam štošta još....
Također i Kleistov Boxer je CB strip ;o)
Mr. Bushido Posted - 16/03/2015 : 12:00:00
quote:
Originally posted by Tutta

Ocekivao sam razgovor o "Rebels", uracunavajuci pozitivne i negativne kritike. Posto strip nemam i naravno nisam procitao, moje ocjenjivanje je ograniceno, na tih par stranica sto si stavio. Rekao sam svoje misljenje i stojim iza toga. Ti si rekao svoje i poceo si sa predrasudama, da analiziras mene i moj ukus stripova. Oduzimas mi pravo na kritiku. Ne sa mnom i automatski si se diskvalificirao kao ozbiljan sugovornik.
Ugodan dan.


Pa, ne znam baš koliko je riječ o predrasudama, jer ima nekoliko tema na kojima vrlo jasno pokazuješ kakve stripove kupuješ i čitaš.

Ali cijela mi je ova situacija jako čudna. gotovo nikad ne komentiraš stripove, a tvoji postovi se uglavnom svode na postanje slika i videa koji često nemaju veze sa stripovima. I sad, kao grom iz vedra neba, dođeš ovdje, i ostaviš komentar o nekom sasvim nevažnom detalju. Ovo je zapravo najviše izazvalo moju reakciju.
Tutta Posted - 16/03/2015 : 11:47:47
Ocekivao sam razgovor o "Rebels", uracunavajuci pozitivne i negativne kritike. Posto strip nemam i naravno nisam procitao, moje ocjenjivanje je ograniceno, na tih par stranica sto si stavio. Rekao sam svoje misljenje i stojim iza toga. Ti si rekao svoje i poceo si sa predrasudama, da analiziras mene i moj ukus stripova. Oduzimas mi pravo na kritiku. Ne sa mnom i automatski si se diskvalificirao kao ozbiljan sugovornik.
Ugodan dan.
Mr. Bushido Posted - 16/03/2015 : 09:18:03
quote:
Originally posted by Tutta

Ja sam ocekivao, da cemo ovdje o radu B.Wood'a razgovarati. Na moju kritiku, npr. to sa ispaljenim musketama, saljes ovo -

"Okidač izaziva trenje koje zapali municiju. Trenje izaziva vatru, ili točnije vatrene iskre.

Također, mislim da je kod izgleda stripa važnije da u krucijalnim momentima vidimo lica likova, a ne oblak dima. Realizam je u redu, ali dramaturgija je ipak važnija."

??? Jel ti vidis il se pravis, da ne vidis sto si napisao? Kakvo je to opravdanje, kiksa u crtezu?

Dobro, tebi je to ok i nema problema. Ja sam ipak zahtjevniji, ocekivam da vidim iskre i dim kod aktiviranja, zelim lice pomjesano sa dimom, koju kap znoja na celu, nakon dva tri pucnja, moze i malo od baruta zacadjeno bit.

Naravno da imam stripova, koji imaju losiji crtez i color, npr. Maus, Boxer, ...




Crtač je Andrea Mutti, a ne Brian Wood.

Poanta mog komentara je u tome da nedostatak dima kod okidača nije nužno kiks, već svjesna odluka autora da nešto ne ilustrira, kako to ne bi išlo na štetu emotivnog efekta i dramaturgije.

Ali opet, čudi me tvoje inzistiranje na "zahtjevnosti". S obzirom na koje stripove inače čitaš, sumnjam da si i kod njih jednako "zahtjevan" kod takvih detalja kao što su efekti oružja i prljavština na licu.
Tutta Posted - 15/03/2015 : 22:52:38
Ja sam ocekivao, da cemo ovdje o radu B.Wood'a razgovarati. Na moju kritiku, npr. to sa ispaljenim musketama, saljes ovo -

"Okidač izaziva trenje koje zapali municiju. Trenje izaziva vatru, ili točnije vatrene iskre.

Također, mislim da je kod izgleda stripa važnije da u krucijalnim momentima vidimo lica likova, a ne oblak dima. Realizam je u redu, ali dramaturgija je ipak važnija."

??? Jel ti vidis il se pravis, da ne vidis sto si napisao? Kakvo je to opravdanje, kiksa u crtezu?

Dobro, tebi je to ok i nema problema. Ja sam ipak zahtjevniji, ocekivam da vidim iskre i dim kod aktiviranja, zelim lice pomjesano sa dimom, koju kap znoja na celu, nakon dva tri pucnja, moze i malo od baruta zacadjeno bit.

Naravno da imam stripova, koji imaju losiji crtez i color, npr. Maus, Boxer, ...

Mr. Bushido Posted - 15/03/2015 : 21:59:35
quote:
Originally posted by Tutta

Na moju opravdanu kritiku loseg colora i ne bas zadovaljajuceg crteza, procitaj tvoja zadnja tri posta.
Ispod nivoa mi je, daljni razgovor, nepotreban.


Ne znam baš koliko je tvoja kritika kolora i crteža opravdana ili neopravdana. To je samo tvoje mišljenje, subjektivni sud.

A činjenica jest da voliš stripove koji su, blago rečeno, nezahtjevni. A da ne pričam kako nerijetko imaju gori kolor i crtež od gornjeg primjera.
Tutta Posted - 15/03/2015 : 21:40:46
Na moju opravdanu kritiku loseg colora i ne bas zadovaljajuceg crteza, procitaj tvoja zadnja tri posta.
Ispod nivoa mi je, daljni razgovor, nepotreban.
Mr. Bushido Posted - 15/03/2015 : 20:24:59
quote:
Originally posted by Tutta

Ne bi se s'tobom slozio, al uopce nije ni bitno. Moja ocekivanja, su zahtjevnija, tvoja nisu, ok je.


Zahtjevnija očekivanja? Tutta, znam kakve ti stripove čitaš, i oni su zahtjevni samo za jednu stvar.

Priznaj, čemu ovoliko cjepidlačenje oko nebitnih stvari?
Tutta Posted - 15/03/2015 : 17:14:54
Ne bi se s'tobom slozio, al uopce nije ni bitno. Moja ocekivanja, su zahtjevnija, tvoja nisu, ok je.
Mr. Bushido Posted - 15/03/2015 : 16:40:34
quote:
Originally posted by Tutta

Prije nego sto je poceo crtati, trebao je pogledati malo po youtube.

Dim , kakva vatra.


Okidač izaziva trenje koje zapali municiju. Trenje izaziva vatru, ili točnije vatrene iskre.

Također, mislim da je kod izgleda stripa važnije da u krucijalnim momentima vidimo lica likova, a ne oblak dima. Realizam je u redu, ali dramaturgija je ipak važnija.
Tutta Posted - 14/03/2015 : 20:14:54








Prije nego sto je poceo crtati, trebao je pogledati malo po youtube.

Dim , kakva vatra.
boddhisatva Posted - 13/03/2015 : 10:20:29
cijevi su duge a punjenje je na barut, patrone u papiru ili sl, pa onda kada okinu puška trzne ili gore ili najčešće na strane, puno iskara i dima se stvara ... fakat je vjerno doćarano
Mr. Bushido Posted - 13/03/2015 : 09:56:07
Jako mi se sviđa način na koji je vizualiziran efekt koji nastaje nakon korištenja pušaka.

Pucnjevi izgledaju neuredno i bučno, što je uobičajeno s obzirom kakvo su se punjenje i municija koristili za takve puške.
Tutta Posted - 12/03/2015 : 23:46:17
Vako nesto, mene bas zanima, al kolor je totalni q. . Crtez mi isto nije, nesto vrhunski.

American mass production.

Al ipak, bitna je prica.
Mr. Bushido Posted - 12/03/2015 : 23:39:28
Evo nam i foršpana.

























split85 Posted - 20/02/2015 : 20:14:36
http://www.craveonline.com/comics/previews/825603-exclusive-trailer-brian-woods-rebels
Mr. Bushido Posted - 28/01/2015 : 22:57:43
Za bolje upoznavanje s Woodom preporučam čitanje stripova Demo, Channel Zero, Couscous Express/The Couriers, Local i Supermarket.
alen Posted - 28/01/2015 : 09:20:30
Da, Northlanders je serijal s pričama koje dosta variraju. Toj spomenutoj "The Cross+ The Hammer" je največa mana što je cijeli trejd trebao stati u jednu svesku, a količina teksta je ionako dovoljno mala da se pročita u pol sata-sat.

Osim tog serijala, čitao sam i DMZ od Wooda. Serijal počne odlično, ideja je intrigantna, ali onda nekako sve postane dosadno oko 4-5 knjige.
Smomo8 Posted - 27/01/2015 : 23:37:50
quote:
Originally posted by Sandman.

Zasad sam citao sam Northlanders od njega. Ima dobrih prica, ali ima i nekih koje su mi bas sranje, poput The Cross + The Hammer. The Plague Widow mi je recimo odlicna, kao i The Seige Of Paris.



slazem se s tobom u potpunosti.
Sandman. Posted - 27/01/2015 : 22:33:13
Zasad sam citao sam Northlanders od njega. Ima dobrih prica, ali ima i nekih koje su mi bas sranje, poput The Cross + The Hammer. The Plague Widow mi je recimo odlicna, kao i The Seige Of Paris.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000