forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex-Ludens anketa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Willer Posted - 16/03/2015 : 15:11:29
Ludens bi prema mojem mišljenju s redovnim Texom trebao:
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
El Morisco Posted - 02/04/2015 : 17:16:21
quote:
Originally posted by Timber Bil

[quote]Originally posted by El Morisco

Tex živi vječno! Pa makar ga osobno imao u 12 različitih edicija, visina, širina, debljina, izgleda korica i sl. (ionako koristim vodič kroz Texovu kronologiju čemu još jednom zahvaljujem vrijednim momcima s ovog foruma koji su ga sastavili)...
Glasao sam za Ludensov kronološki nastavak nakon broja 500!
Zašto?

1. Moji klinci već sada počinju čitati i ne želim im objašnjavati što znači MADI KRIK na naslovnici Veselog. Jbga, u Hrvatskoj nisu čuli za Vuka Karadžića, ali jesu za Americanization, dakle, MUDDY CREEK (i meni više odgovara)
2. Citirat ću slučajni razgovor vodećih strip-izdavača regiona na jednom sajmu knjiga, koji otprilike glasi: "Kada bismo ovisili o kolekcionarima za kiosk izdanja odavno bismo propali" - očito nas 250-300 ne utječemo na dividende ili remitendu izdavača.
3. Budućnost Veselog četvrtka - uz najbolje želje za dugim radom, tko mi može garantirati da neće puknuti i od mog Texa narančastih korica - velika kifla...
4. Libellusove ultra skupe knjige s najnovijim Texovima. Ne želim davati 200kn za tročinku koja me na kiosku dodje 54kn. Uz duplo manje potrošenog prostora na polici.... ( ne dam lovu, pa makar čekao do 2035!!) ionako do tada imam kredit za stan u franku...
5. Nabavka Texa iz Veselog četvrtka. Posebna tema. Sorry, ali od kada nema normalnog uvoza u striparnice pretvorila se kupnja u pandan nabavci droge od nekog krimosa. Em moraš biti dobar s gazdom striparnice, pa na vrijeme bezecirati, pa dođe samo 5 komada, pa dobijem ispod folije izgrebani strip itd. Zabole mene što Veseli hoće lovu odmah ili šta već. Ako ste face, dajte na kioske u Hrvatskoj ko što Stripoteku kupujem...

I naravno, želim svim fanovima Texa još puno pustolovina, ali glasao samo za nastavak Ludensa od broja 500 na dalje (ionako će teniskim rezultatom 6:4 svake godine i prestići Veseli jedno 204...)

Ma da si pravi fan već bi nabavio svih 45 komada od Texa VČ koji su izašli
[/quote
I imam ih svih 45, što si mogao u mom objašnjenju vidjeti. I sve ću ostale kupiti koje Veseli izbaci, ali na koji ih način moram nabavljati i to si mogao pročitati
sergej773 Posted - 02/04/2015 : 15:17:39
quote:
Originally posted by El Morisco

Tex živi vječno! Pa makar ga osobno imao u 12 različitih edicija, visina, širina, debljina, izgleda korica i sl. (ionako koristim vodič kroz Texovu kronologiju čemu još jednom zahvaljujem vrijednim momcima s ovog foruma koji su ga sastavili)...
Glasao sam za Ludensov kronološki nastavak nakon broja 500!
Zašto?

1. Moji klinci već sada počinju čitati i ne želim im objašnjavati što znači MADI KRIK na naslovnici Veselog. Jbga, u Hrvatskoj nisu čuli za Vuka Karadžića, ali jesu za Americanization, dakle, MUDDY CREEK (i meni više odgovara)
2. Citirat ću slučajni razgovor vodećih strip-izdavača regiona na jednom sajmu knjiga, koji otprilike glasi: "Kada bismo ovisili o kolekcionarima za kiosk izdanja odavno bismo propali" - očito nas 250-300 ne utječemo na dividende ili remitendu izdavača.
3. Budućnost Veselog četvrtka - uz najbolje želje za dugim radom, tko mi može garantirati da neće puknuti i od mog Texa narančastih korica - velika kifla...
4. Libellusove ultra skupe knjige s najnovijim Texovima. Ne želim davati 200kn za tročinku koja me na kiosku dodje 54kn. Uz duplo manje potrošenog prostora na polici.... ( ne dam lovu, pa makar čekao do 2035!!) ionako do tada imam kredit za stan u franku...
5. Nabavka Texa iz Veselog četvrtka. Posebna tema. Sorry, ali od kada nema normalnog uvoza u striparnice pretvorila se kupnja u pandan nabavci droge od nekog krimosa. Em moraš biti dobar s gazdom striparnice, pa na vrijeme bezecirati, pa dođe samo 5 komada, pa dobijem ispod folije izgrebani strip itd. Zabole mene što Veseli hoće lovu odmah ili šta već. Ako ste face, dajte na kioske u Hrvatskoj ko što Stripoteku kupujem...

I naravno, želim svim fanovima Texa još puno pustolovina, ali glasao samo za nastavak Ludensa od broja 500 na dalje (ionako će teniskim rezultatom 6:4 svake godine i prestići Veseli jedno 204...)


A ko ti garantuje da Ludens neće pući kao zvečka?
sergej773 Posted - 02/04/2015 : 15:16:12
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by El Morisco

Tex živi vječno! Pa makar ga osobno imao u 12 različitih edicija, visina, širina, debljina, izgleda korica i sl. (ionako koristim vodič kroz Texovu kronologiju čemu još jednom zahvaljujem vrijednim momcima s ovog foruma koji su ga sastavili)...
Glasao sam za Ludensov kronološki nastavak nakon broja 500!
Zašto?

1. Moji klinci već sada počinju čitati i ne želim im objašnjavati što znači MADI KRIK na naslovnici Veselog. Jbga, u Hrvatskoj nisu čuli za Vuka Karadžića, ali jesu za Americanization, dakle, MUDDY CREEK (i meni više odgovara)
2. Citirat ću slučajni razgovor vodećih strip-izdavača regiona na jednom sajmu knjiga, koji otprilike glasi: "Kada bismo ovisili o kolekcionarima za kiosk izdanja odavno bismo propali" - očito nas 250-300 ne utječemo na dividende ili remitendu izdavača.
3. Budućnost Veselog četvrtka - uz najbolje želje za dugim radom, tko mi može garantirati da neće puknuti i od mog Texa narančastih korica - velika kifla...
4. Libellusove ultra skupe knjige s najnovijim Texovima. Ne želim davati 200kn za tročinku koja me na kiosku dodje 54kn. Uz duplo manje potrošenog prostora na polici.... ( ne dam lovu, pa makar čekao do 2035!!) ionako do tada imam kredit za stan u franku...
5. Nabavka Texa iz Veselog četvrtka. Posebna tema. Sorry, ali od kada nema normalnog uvoza u striparnice pretvorila se kupnja u pandan nabavci droge od nekog krimosa. Em moraš biti dobar s gazdom striparnice, pa na vrijeme bezecirati, pa dođe samo 5 komada, pa dobijem ispod folije izgrebani strip itd. Zabole mene što Veseli hoće lovu odmah ili šta već. Ako ste face, dajte na kioske u Hrvatskoj ko što Stripoteku kupujem...

I naravno, želim svim fanovima Texa još puno pustolovina, ali glasao samo za nastavak Ludensa od broja 500 na dalje (ionako će teniskim rezultatom 6:4 svake godine i prestići Veseli jedno 204...)

Ma da si pravi fan već bi nabavio svih 45 komada od Texa VČ koji su izašli


Ovog puta se slažem sa Timberom, ja ako neki strip volim, svakako ću ga kupiti.
DODSFERD Posted - 02/04/2015 : 15:11:18
Neki čitatelji ne žele kombinirati 2 izdavača dok ne vide kakav potez će napraviti Ludens, i to je njihovo pravo.
Timber Bil Posted - 02/04/2015 : 14:31:42
quote:
Originally posted by El Morisco

Tex živi vječno! Pa makar ga osobno imao u 12 različitih edicija, visina, širina, debljina, izgleda korica i sl. (ionako koristim vodič kroz Texovu kronologiju čemu još jednom zahvaljujem vrijednim momcima s ovog foruma koji su ga sastavili)...
Glasao sam za Ludensov kronološki nastavak nakon broja 500!
Zašto?

1. Moji klinci već sada počinju čitati i ne želim im objašnjavati što znači MADI KRIK na naslovnici Veselog. Jbga, u Hrvatskoj nisu čuli za Vuka Karadžića, ali jesu za Americanization, dakle, MUDDY CREEK (i meni više odgovara)
2. Citirat ću slučajni razgovor vodećih strip-izdavača regiona na jednom sajmu knjiga, koji otprilike glasi: "Kada bismo ovisili o kolekcionarima za kiosk izdanja odavno bismo propali" - očito nas 250-300 ne utječemo na dividende ili remitendu izdavača.
3. Budućnost Veselog četvrtka - uz najbolje želje za dugim radom, tko mi može garantirati da neće puknuti i od mog Texa narančastih korica - velika kifla...
4. Libellusove ultra skupe knjige s najnovijim Texovima. Ne želim davati 200kn za tročinku koja me na kiosku dodje 54kn. Uz duplo manje potrošenog prostora na polici.... ( ne dam lovu, pa makar čekao do 2035!!) ionako do tada imam kredit za stan u franku...
5. Nabavka Texa iz Veselog četvrtka. Posebna tema. Sorry, ali od kada nema normalnog uvoza u striparnice pretvorila se kupnja u pandan nabavci droge od nekog krimosa. Em moraš biti dobar s gazdom striparnice, pa na vrijeme bezecirati, pa dođe samo 5 komada, pa dobijem ispod folije izgrebani strip itd. Zabole mene što Veseli hoće lovu odmah ili šta već. Ako ste face, dajte na kioske u Hrvatskoj ko što Stripoteku kupujem...

I naravno, želim svim fanovima Texa još puno pustolovina, ali glasao samo za nastavak Ludensa od broja 500 na dalje (ionako će teniskim rezultatom 6:4 svake godine i prestići Veseli jedno 204...)

Ma da si pravi fan već bi nabavio svih 45 komada od Texa VČ koji su izašli
El Morisco Posted - 02/04/2015 : 14:22:38
quote:
Originally posted by DODSFERD

Eto, slažem se sa Moriscom u svim točkama osim one pod brojem 4, kada izađe Libellusov Tex ne pitam za cijenu.


Hvala, ali napominjem kako ne želim kupovati samo Libellus knjige s najnovijim Texovima. Zaista se nadam da ću jednoga dana ako doživim i njih kupiti na kiosku (ali moram priznati i da mi tzv. novi Tex baš ne leži, pa je i tu dio odgovora) Neobjavljeni (1976-1982, 1991 i sl.) koji nemaju alternativu, to se obavezno kupuje...
DODSFERD Posted - 01/04/2015 : 23:30:50
Eto, slažem se sa Moriscom u svim točkama osim one pod brojem 4, kada izađe Libellusov Tex ne pitam za cijenu.
jaki Posted - 01/04/2015 : 23:28:10
nisi ni ti cijepljen od vukovštine
El Morisco Posted - 01/04/2015 : 23:25:03
Tex živi vječno! Pa makar ga osobno imao u 12 različitih edicija, visina, širina, debljina, izgleda korica i sl. (ionako koristim vodič kroz Texovu kronologiju čemu još jednom zahvaljujem vrijednim momcima s ovog foruma koji su ga sastavili)...
Glasao sam za Ludensov kronološki nastavak nakon broja 500!
Zašto?

1. Moji klinci već sada počinju čitati i ne želim im objašnjavati što znači MADI KRIK na naslovnici Veselog. Jbga, u Hrvatskoj nisu čuli za Vuka Karadžića, ali jesu za Americanization, dakle, MUDDY CREEK (i meni više odgovara)
2. Citirat ću slučajni razgovor vodećih strip-izdavača regiona na jednom sajmu knjiga, koji otprilike glasi: "Kada bismo ovisili o kolekcionarima za kiosk izdanja odavno bismo propali" - očito nas 250-300 ne utječemo na dividende ili remitendu izdavača.
3. Budućnost Veselog četvrtka - uz najbolje želje za dugim radom, tko mi može garantirati da neće puknuti i od mog Texa narančastih korica - velika kifla...
4. Libellusove ultra skupe knjige s najnovijim Texovima. Ne želim davati 200kn za tročinku koja me na kiosku dodje 54kn. Uz duplo manje potrošenog prostora na polici.... ( ne dam lovu, pa makar čekao do 2035!!) ionako do tada imam kredit za stan u franku...
5. Nabavka Texa iz Veselog četvrtka. Posebna tema. Sorry, ali od kada nema normalnog uvoza u striparnice pretvorila se kupnja u pandan nabavci droge od nekog krimosa. Em moraš biti dobar s gazdom striparnice, pa na vrijeme bezecirati, pa dođe samo 5 komada, pa dobijem ispod folije izgrebani strip itd. Zabole mene što Veseli hoće lovu odmah ili šta već. Ako ste face, dajte na kioske u Hrvatskoj ko što Stripoteku kupujem...

I naravno, želim svim fanovima Texa još puno pustolovina, ali glasao samo za nastavak Ludensa od broja 500 na dalje (ionako će teniskim rezultatom 6:4 svake godine i prestići Veseli jedno 204...)
draskomisterno Posted - 29/03/2015 : 22:07:27
quote:
Originally posted by anto

izvinjavam se ako sam dosadan sa ovom pričom oko preskakanja,ali sam pod utiskom odličnog Deadwooda,pa sam nešto razmišljao oko cele ove zajebancije.Evo o čemu se radi.

Kasper je spomenuo da bi taj preskok trebao ići ako ne zbog preklapanja sa VČ i gubitkom nezanemarljivog broja čitalaca,onda zbog činjenice da su epizode koje je objavio VČ sranje ili smeće (tako nekako) - što se mene tiče,ne bih nazvao te epizode smećem,meni su čakštaviše dobre,ali ništa preko toga.Tek poneka mi je bila jako dobra,poput Kiše ili Crvenih vukova (mada mi ni Vukovi nisu potpuno ispunili očekivanja).Sa druge strane,imao sam prilike da pročitam većinu novih Texova koje je objavio Libellus,i mogu reći da nije uopšte bezveze Libellus krenuo od broja 569,to jest od Nizzijevog odustajanja od rada na scenariju.

Prostom logikom,ako LU krene bez preskoka,ovaj definitivno lošiji period Texa,će preći za 12 godina,tempom od 6 svezaka na godinu dana,a i taj je broj diskkutabilan sa obzirom da će LU ostati bez dobrog dela čitalaca.Ono pominjanje od 8 epizode godišnje,ne želim ni da komentarišem,ta mi izjava ista kao i one najave Agartija.

I stoga,ubeđen sam da će Ludens napraviti jedini logičan izbor,a to je preskok.E sad, da li na 569,600,650 ili neki drugi broj,videćemo.

Ako se nekim čudom,ipak ne desi preskok, po meni će se desiti neki od dva sledeća scenarija:
1.smanjivanje ritma izlaženja na 4 sveske godišne vrlo brzo
2.osvešćivanje izdavača posle nekoliko izdatih brojeva i odluka za naknadni preskok.



apsolutno se slazem
DODSFERD Posted - 29/03/2015 : 15:19:43
I meni fali dosta toga od Texa a iz SD perioda nemam ništa. Znao sam vidjeti na aukcijama te početne brojeve po povoljnim cijenama ali nisam se odlučio da išta uzmem jer se nekako nadam da će naletjeti cijeli SD komplet kao što je bio slučaj sa Zagorom.
Dr. Zistis Posted - 29/03/2015 : 14:19:24
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Bravo majstore , ti onda mozes i Libelusovog Texa kupovati
I daj neki tip za sutra protiv Portugala


Poslednjih godina igram samo uživo na netu, lakše je kad ispratiš početak i vidiš situaciju. Al s obzirom da su Portugalci u lošoj formi, a mi imamo novog selektora i idemo da pobedimo. Znači ne bi trebalo da bude više od dva razlike za Portugal.

Što se tiče Texa tu sam u debelom zaostatku pa prvo moram da jurim SD i Lud kompletić da nastavim tamo gde sam stao sa ZSom.



Dobro, poslusacu te Ovi nasi sa dva treninga veruju u pobedu
A sto se Texa tice sa ovim ritmom izlazenja i ne moras mnogo da zuris
thekide Posted - 28/03/2015 : 23:00:58
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Bravo majstore , ti onda mozes i Libelusovog Texa kupovati
I daj neki tip za sutra protiv Portugala


Poslednjih godina igram samo uživo na netu, lakše je kad ispratiš početak i vidiš situaciju. Al s obzirom da su Portugalci u lošoj formi, a mi imamo novog selektora i idemo da pobedimo. Znači ne bi trebalo da bude više od dva razlike za Portugal.

Što se tiče Texa tu sam u debelom zaostatku pa prvo moram da jurim SD i Lud kompletić da nastavim tamo gde sam stao sa ZSom.
Dr. Zistis Posted - 28/03/2015 : 22:20:17
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by thekide

Da, od 2040. stripovi više neće ići na kioske, nego direktno u staračke domove.


Dežurni forumski pesimista!


Mi pesimisti preferiramo naziv realisti.

Evo ti mali primer. 2010. pred Svetsko prvenstvo u fudbalu svi su kod mene na poslu stavljali grdne pare na Srbiju i prolazak do četvrt/polu-finala.
Ja kad sam im rekao da igram na Srbiju da osvaja poslednje mesto u grupi, svi su se smejali. Na kraju ja uzeh 750 jura čisto, a samo mi je jedan kolega prišao i rekao opet si bio u pravu.




Bravo majstore , ti onda mozes i Libelusovog Texa kupovati
I daj neki tip za sutra protiv Portugala
thekide Posted - 28/03/2015 : 21:17:11
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by thekide

Da, od 2040. stripovi više neće ići na kioske, nego direktno u staračke domove.


Dežurni forumski pesimista!


Mi pesimisti preferiramo naziv realisti.

Evo ti mali primer. 2010. pred Svetsko prvenstvo u fudbalu svi su kod mene na poslu stavljali grdne pare na Srbiju i prolazak do četvrt/polu-finala.
Ja kad sam im rekao da igram na Srbiju da osvaja poslednje mesto u grupi, svi su se smejali. Na kraju ja uzeh 750 jura čisto, a samo mi je jedan kolega prišao i rekao opet si bio u pravu.

solar Posted - 28/03/2015 : 20:40:50
quote:
Originally posted by thekide

Da, od 2040. stripovi više neće ići na kioske, nego direktno u staračke domove.


Dežurni forumski pesimista!
Iwek Posted - 28/03/2015 : 20:39:14
Tex 4ever
Dr. Zistis Posted - 23/03/2015 : 23:02:21
Kakvi ste ludaci
anto Posted - 22/03/2015 : 21:33:36
thekide Posted - 22/03/2015 : 20:47:38
quote:
Originally posted by DODSFERD

Za ozbiljnog izdavača ne bi trebao biti problem gurati tih 15-ak godina dok još bude koliko-toliko stripovske publike.
Problem će nastati nakon 2040. kada se generacije iz 70-ih i 80-ih dosta prorijede.


Da, od 2040. stripovi više neće ići na kioske, nego direktno u staračke domove.
DODSFERD Posted - 22/03/2015 : 20:11:24
Za ozbiljnog izdavača ne bi trebao biti problem gurati tih 15-ak godina dok još bude koliko-toliko stripovske publike.
Problem će nastati nakon 2040. kada se generacije iz 70-ih i 80-ih dosta prorijede.
thekide Posted - 22/03/2015 : 19:04:34
quote:
Originally posted by taraba

Koliko je Ludens izgubio zagorovaca uskakanjem VČ-a na tržište. Očito neznatan broj, jer se nije desio nikakav preskok. Dalje, šta će uraditi VČ ako Ludens napravi preskok na broj ,recimo 600. Hoće li onda VČ, kad dobaci do broja 600, praviti preskok na 700.
Ranije sam rekao, šta god da bude, ja nastavljam sa Ludensom.

Živjeli


VČ neće praviti preskok kad stigne do 600, jer bi to trebalo biti početkom 2030. godine, a tad neće ni postojati VČ, a kamoli VČov Tex.
taraba Posted - 22/03/2015 : 18:45:16
Koliko je Ludens izgubio zagorovaca uskakanjem VČ-a na tržište. Očito neznatan broj, jer se nije desio nikakav preskok. Dalje, šta će uraditi VČ ako Ludens napravi preskok na broj ,recimo 600. Hoće li onda VČ, kad dobaci do broja 600, praviti preskok na 700.
Ranije sam rekao, šta god da bude, ja nastavljam sa Ludensom.

Živjeli
going going Posted - 22/03/2015 : 15:57:45
quote:
Originally posted by anto

izvinjavam se ako sam dosadan sa ovom pričom oko preskakanja,ali sam pod utiskom odličnog Deadwooda,pa sam nešto razmišljao oko cele ove zajebancije.Evo o čemu se radi.

Kasper je spomenuo da bi taj preskok trebao ići ako ne zbog preklapanja sa VČ i gubitkom nezanemarljivog broja čitalaca,onda zbog činjenice da su epizode koje je objavio VČ sranje ili smeće (tako nekako) - što se mene tiče,ne bih nazvao te epizode smećem,meni su čakštaviše dobre,ali ništa preko toga.Tek poneka mi je bila jako dobra,poput Kiše ili Crvenih vukova (mada mi ni Vukovi nisu potpuno ispunili očekivanja).Sa druge strane,imao sam prilike da pročitam većinu novih Texova koje je objavio Libellus,i mogu reći da nije uopšte bezveze Libellus krenuo od broja 569,to jest od Nizzijevog odustajanja od rada na scenariju.

Prostom logikom,ako LU krene bez preskoka,ovaj definitivno lošiji period Texa,će preći za 12 godina,tempom od 6 svezaka na godinu dana,a i taj je broj diskkutabilan sa obzirom da će LU ostati bez dobrog dela čitalaca.Ono pominjanje od 8 epizode godišnje,ne želim ni da komentarišem,ta mi izjava ista kao i one najave Agartija.

I stoga,ubeđen sam da će Ludens napraviti jedini logičan izbor,a to je preskok.E sad, da li na 569,600,650 ili neki drugi broj,videćemo.

Ako se nekim čudom,ipak ne desi preskok, po meni će se desiti neki od dva sledeća scenarija:
1.smanjivanje ritma izlaženja na 4 sveske godišne vrlo brzo
2.osvešćivanje izdavača posle nekoliko izdatih brojeva i odluka za naknadni preskok.



Potpuno se slazem!
Stvarno je steta da ove odlicne Bosselijeve i crtacki impresivne price imamo samo u izdanju Libellusa koji je vecini texofila nedostupan.
DODSFERD Posted - 22/03/2015 : 15:09:23
Ludens misli na svoje kolekcionare i jednakost na policama.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000