forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najisčekivaniji Zagor u par narednih godina ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Timber Bil Posted - 19/03/2015 : 10:59:45
Ovo su trenutno najzanimljivije Zagorove epizode koje nas očekuju u narednom periodu, kojoj se epizodi vi najviše radujete. Očigledno da je Zagorov serijal i dalje u usponu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 24/03/2015 : 15:24:48
quote:
Originally posted by zagorovac

Meni je Marcello na "Nestalom Istrazivacu" bio odlican,remek-djelo!
Ali,dok se radi o mracnoj atmosferi(npr.Smrtonosna potraga) tu je meni Ferri najbolji,bez konkurencije,iako ima i drugih vrlo dobrih crtaca.





Ne znam kome se tako nešto može ne sviđati... Gotovo filmski prikaz polarnih predjela, broda okovanog ledom... Ma nezaboravan strip
Timber Bil Posted - 24/03/2015 : 11:51:12
Zna li neko koliko će stranica imati završnica sa Helingenom koju crtaju Verni i Sedioli.

Koliko znamo prvo ide u boji Ferijev jubilarac na 94 strane, zatim crno beli Ferri na 188 strana i Sedioli-Verni na ???? strana.
zagorovac Posted - 22/03/2015 : 17:57:50
Meni je Marcello na "Nestalom Istrazivacu" bio odlican,remek-djelo!
Ali,dok se radi o mracnoj atmosferi(npr.Smrtonosna potraga) tu je meni Ferri najbolji,bez konkurencije,iako ima i drugih vrlo dobrih crtaca.

Elderane84 Posted - 22/03/2015 : 17:46:24
quote:
Originally posted by solar

Naivan sam što se uopće uplićem u ovu raspravu, ali Marcello je na "Nestalom Istraživaču" od suštinske važnosti, jer je novom Zagorovom dobu osim scenarističke svježine trebalo dati i novi vizualni identitet.
To je bio jasan prekid s dotadašnjim potrošenim načinom razmišljanja.



Jebi ga, kad niko od nas nije likovno strucan, pa da elaborira lijepo. Apsolutno je trebao novi vizuelni identitet, ali ako bih uopste bio upitan za misljenje, rekao bih da su napravljene 2 greske.
1. Sa novim identitetom, trebale su ici i nove naslovnice.
2. Prelaskom na scenarije poput Nestalog istrazivaca, nikad vise nisu smjeli ponoviti pokusaje kopiranja Nolite, na kojima Buratini insistira. Ovako je Zagor, ocigledno, serijal kojim niko nije zadovoljan.
solar Posted - 22/03/2015 : 17:36:06
Naivan sam što se uopće uplićem u ovu raspravu, ali Marcello je na "Nestalom Istraživaču" od suštinske važnosti, jer je novom Zagorovom dobu osim scenarističke svježine trebalo dati i novi vizualni identitet.
To je bio jasan prekid s dotadašnjim potrošenim načinom razmišljanja.
Elderane84 Posted - 22/03/2015 : 17:26:07
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by D.J.

Pa dobro, Ferri je rasturio tu epizodu u stilu Demona ludila tu nema sumnje, ali se srecom (ili bolje, kako je bilo po planu) kad je Torricelli uskocio se i radnja promijenila tako da je fino ispalo. Samo sto je Marcello gadno zakazao. Valjda neki tjesni rok.


Ne znam bas, ne vidim da je Marcello tu zakazao, nacrtao je pricu standardno, kao i uvijek, samo sto je u poredjenju sa Ferrijem i Torricellijem ispao bledunjav.



King, ipak je Marcello tu zakazao. U Teksu je briljantan, kao i u Nestalom istrazivacu i Braci po krvi. Ja ne mogu zamisliti ko bi to bolje nacrtao od njega.
Zagor i Ogi Posted - 22/03/2015 : 14:57:47
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by D.J.

Pa dobro, Ferri je rasturio tu epizodu u stilu Demona ludila tu nema sumnje, ali se srecom (ili bolje, kako je bilo po planu) kad je Torricelli uskocio se i radnja promijenila tako da je fino ispalo. Samo sto je Marcello gadno zakazao. Valjda neki tjesni rok.


Ne znam bas, ne vidim da je Marcello tu zakazao, nacrtao je pricu standardno, kao i uvijek, samo sto je u poredjenju sa Ferrijem i Torricellijem ispao bledunjav.


Meni je tu Marcello lepo uradio posao.Ne znam kako bi Ferri to uradio, njemu prilici mracna atmosfera, a arktik je susta suprotnost.
tinton Posted - 22/03/2015 : 12:10:22
quote:
Originally posted by Timber Bil

Možete da pljujete koliko hoćete po meni ali jedno je istinito, Marcello nije veliki crtač, a njegovi radovi na Zagoru su promašaj.

Žaliću dok sam živ što nisam video Ferrija na NESTALOM ISTRAŽIVAČU koji zaista ima top 5 scenario na Zagoru. Nije mi ni na Teksu nešto, mada je imao dobre priče...


King Warrior Posted - 22/03/2015 : 11:43:23
quote:
Originally posted by D.J.

Pa dobro, Ferri je rasturio tu epizodu u stilu Demona ludila tu nema sumnje, ali se srecom (ili bolje, kako je bilo po planu) kad je Torricelli uskocio se i radnja promijenila tako da je fino ispalo. Samo sto je Marcello gadno zakazao. Valjda neki tjesni rok.


Ne znam bas, ne vidim da je Marcello tu zakazao, nacrtao je pricu standardno, kao i uvijek, samo sto je u poredjenju sa Ferrijem i Torricellijem ispao bledunjav.
Timber Bil Posted - 22/03/2015 : 11:32:54
Možete da pljujete koliko hoćete po meni ali jedno je istinito, Marcello nije veliki crtač, a njegovi radovi na Zagoru su promašaj.

Žaliću dok sam živ što nisam video Ferrija na NESTALOM ISTRAŽIVAČU koji zaista ima top 5 scenario na Zagoru. Nije mi ni na Teksu nešto, mada je imao dobre priče...
DODSFERD Posted - 21/03/2015 : 23:58:34
Marcello mi se nikada nije sviđao, njegov ispijeni Zagor je bio čista suprotnost onoga što sam htio da vidim.
D.J. Posted - 21/03/2015 : 23:49:42
Pa dobro, Ferri je rasturio tu epizodu u stilu Demona ludila tu nema sumnje, ali se srecom (ili bolje, kako je bilo po planu) kad je Torricelli uskocio se i radnja promijenila tako da je fino ispalo. Samo sto je Marcello gadno zakazao. Valjda neki tjesni rok.
Timber Bil Posted - 21/03/2015 : 23:44:26
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by zagorovac

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

pa da...imas slike na prvoj strani


Nadam se da ce samo Ferri crtat tu epizodu a ne kao sto je bilo kod posljednjeg Kandraxa.


Ako bude neka prica od 400-500 stranica, bit ce tesko, ali bilo bi steta da Ferri zuri, bolje mu je dati manje i da drzi kvalitetu, a da ga netko drugi dobro slijedi u nastavcima, kao npr. Toricelli u Kandraksu kojem ta fantasy tematika nevjerovatno pase, bas kao Ferriju mracna atmosfera.

Uz duzno poštovanje Toričeliju i Marčelu pokušaj da se sledi Ferri je bio pun promašaj
D.J. Posted - 21/03/2015 : 21:14:42
quote:
Originally posted by zagorovac

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

pa da...imas slike na prvoj strani


Nadam se da ce samo Ferri crtat tu epizodu a ne kao sto je bilo kod posljednjeg Kandraxa.


Ako bude neka prica od 400-500 stranica, bit ce tesko, ali bilo bi steta da Ferri zuri, bolje mu je dati manje i da drzi kvalitetu, a da ga netko drugi dobro slijedi u nastavcima, kao npr. Toricelli u Kandraksu kojem ta fantasy tematika nevjerovatno pase, bas kao Ferriju mracna atmosfera.
D.J. Posted - 21/03/2015 : 21:10:27
quote:
Originally posted by Timber Bil

Da li neko zna na čemu radi Ferri posle kolora sa Metrevelićem, da li je u pitanju neki epski zadatak, Kandraks, Supermajk ili nešto drugo ?


Mislim da se to jos ne zna, ali bilo bi fino da je nesto epsko...
zagorovac Posted - 21/03/2015 : 20:36:36
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

pa da...imas slike na prvoj strani


Nadam se da ce samo Ferri crtat tu epizodu a ne kao sto je bilo kod posljednjeg Kandraxa.
Timber Bil Posted - 21/03/2015 : 13:25:10
Da li neko zna na čemu radi Ferri posle kolora sa Metrevelićem, da li je u pitanju neki epski zadatak, Kandraks, Supermajk ili nešto drugo ?
Timber Bil Posted - 21/03/2015 : 13:23:17
quote:
Originally posted by DODSFERD

Koliko sam vidio po onoj jednoj tabli Mangiantini je baš donatellijevski pogodio lik Alexisa i barem vizualno bi trebalo biti na nivou.

Ovo me jako raduje, meni su Došljaci sa Aljaske uvek bili u top 10 Zagorovih epizoda, nekako su me osvojili na prvo čitanje...
Sneaksie Thiefsie Posted - 21/03/2015 : 13:21:34
pa da...imas slike na prvoj strani
zagorovac Posted - 21/03/2015 : 11:56:18
Ferri ce crtat novog Hellingena?
DODSFERD Posted - 20/03/2015 : 23:18:45
Koliko sam vidio po onoj jednoj tabli Mangiantini je baš donatellijevski pogodio lik Alexisa i barem vizualno bi trebalo biti na nivou.
WOLF-HUNTER Posted - 20/03/2015 : 22:52:00
Pitam se samo kako ce da ispadne povratak Aleksisa, svidio mi se prvi dio a sada kakav ce da bude drugi...
Zagor i Ogi Posted - 20/03/2015 : 20:26:06
Odlican topic, moram da pohvalim Timbera, uspeo je da ubode.
I jod na Raucha i Della Monicu moram da dodam i Hellgate u plamenu, koja sudeci po komentarima, ce biti vraska prica!
DODSFERD Posted - 20/03/2015 : 19:27:47
quote:
Originally posted by D.J.
Inace, ja volim vidjeti i Nuccija i Vernija (pogotovo Nuccija) u stripu, ali zbog toga ne mogu reci da su bolji od Ferrija. Za to mi treba vise originalnosti, ali ne toliko originalnosti kao Chiarolla i Laurenti.


Slažem se, momci su stvarno pretjerali sa originalnošću, bolje da malo smanje dozu.
D.J. Posted - 20/03/2015 : 17:39:31
quote:
Originally posted by King Warrior

U mojim ocima Nuccio ima sopstveni "stilski pecat", crta Zagorovu glavu slicno kao Ferri, pa to mnoge zbunjuje. Sve ostalo radi na drugaciji nacin. Mislim da je on nesto najbolje sto se Zagoru moglo da desi. Nuccio i Verni su dva razlicita svijeta. ;)
Nije strasno ni kopirati neciji stil, npr. Piccinelli odlicno skida Villu, niko ga ne kritikuje zbog toga, veci je problem ako se to radi na losnjikav nacin.


Dobro, meni se cini da je Nuccijev citav crtez dosta slican Ferriju, iako Ferri ima dosta lezerniji potez. Slazem se za Piccinelija i Villu i zato nikad ne bi mogao reci da je Piccineli bolji od Ville, a Rubini je ipak jako drugaciji od Andreuccija, ima mnogo tvrdi crtez, pogotovo u zadnje dvije price. Inace, ja volim vidjeti i Nuccija i Vernija (pogotovo Nuccija) u stripu, ali zbog toga ne mogu reci da su bolji od Ferrija. Za to mi treba vise originalnosti, ali ne toliko originalnosti kao Chiarolla i Laurenti, iako su i oni dobri.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000