forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Horror Topic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zagor12 Posted - 27/10/2013 : 14:53:26
Ne znam je li već bila ovakva tema na forumu, ja se ne sjećam, znam da je bila jedna sa svemircima no to je nešto drukčija priča. Volio bih čuti vaše stavove što se tiče ovih tema. Vjerujete li u paranormalne stvari? Duhove, demone, nadnaravne sile, egzorcizam i ostalo? Jeste li imali iskustva što se tiče tih stvari? Volite li horror? Ne mislim samo na filmove, već i ostale segmente tog žanra? Vjerujete li u urbane legende? Imate li neku priču za ispričati?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Just_Charlie Posted - 25/11/2016 : 00:37:39
opet ja..hahaha..
I jedna sočna doza horora koju moram podijeliti ovdje pa idem provjeriti ispod kreveta da nema nikoga, ormar, prozor, i pokriti se preko glave i praviti blago mrtva

Haunted Doll That Allegedly Killed Its Owner Caught On Tape Moving On Its Own..



http://quirlycues.com/haunted-doll-that-allegedly-killed-its-owner-caught-on-tape-moving-on-its-ownso-creepy/?utm_source=JAD&utm_medium=Social


Just_Charlie Posted - 15/05/2016 : 00:39:27
opet ja..nisam dugo ružno sanjala

badseed Posted - 31/10/2015 : 09:11:12
105+ članaka na temu Halloweena

FIlmovi, stripovi, bizarnosti i što već ne:

Direkt link: http://www.horrorhr.com/tag/halloween/

Just_Charlie Posted - 29/10/2015 : 23:27:22



https://curiosity.com/paths/creepy-babies-and-invisible-mothers-or-articulations-articulations/?
Just_Charlie Posted - 27/10/2015 : 01:39:56
Bedtime

Just_Charlie Posted - 17/09/2015 : 00:07:46
genijalan si, piši posvuda i što više, super te čitati..i tako sam se naježila da sam se opet otklizala malo niže u naslonjaču..he, he..
Mhejl Posted - 17/09/2015 : 00:01:35
Hmm... možda je vrijeme da se na trenutak odmorimo od političko-socijalnih horora, nesumnjivo najakutnijih, i vratimo na polje onoga što tradicionalno smatramo hororom.

Previše sam umoran da bih sada pisao esej o svom odnosu prema žanru i instancijama horora u svakodnevnom životu. Recimo da me je uvijek zanimala tamna, negativna strana postojanja: sve što smatramo za sablažnjavajućim, neizrecivim, obespokojavajućim. Užasa ima toliko, i naš um jedva da može da ih primi - a nekada su užasi u samom umu. Ne znam. Možda je najveći užas koji se može doživjeti, i koji leži u srcu svih ostalih, svijest o sopstvenoj nemoći, da smo sitni i mali, da nikada ne možemo razumjeti svijet oko nas, da će nas uvijek prevazilaziti i odupirati se našem shvatanju reda i logike. Pretpostavljam da ovdje zapravo mislim na apsurd u Kamijevskom smislu, raskorak između naše težnje da shvatimo, da znamo, da budemo jedinstveni i neko, biće sa svrhom - i svijeta koji to opovrgava. Zapravo, čak ni ne opovrgava, već nas ostavlja u potpunom neznanju. Ne znamo ni ko smo, ni kuda idemo, ni da li smo tek san u snu, kako bi pjesnik rekao. Ova pozicija je istovremeno izvor sveg straha i užasa ljudskog bića, ali i sve njegove hrabrosti, veličine. Da, definitivno slijedim Kamijevu putanju ovdje. Nego, da istaknem - ta zona nepoznatog i neshvatljivog odnosi se i na nas same; mi smo u velikoj mjeri neshvatljivi sami sebi. I tu ne mislim samo na klasično nesvjesno, u frojdovskom smislu, već na jedno neshvatanje čak i svjesnih procesa, nedostatak kritičke svijesti o njima, sposobnost da ih sagledamo iz jedne relativno odmaknute perspektive. Zarobljeni smo... ranim iskustvima, načinima na koje reagujemo, vidimo sebe i druge, na koji sagledavamo svijet, obrascima naše kulture... radi se o determinizmu koji nam dopušta ograničenu autonomiju - u biranju unaprijed isplaniranih alternativa. I to me je dugo užasavalo (pretpostavljam kao dio adolescentske krize identiteta). Vjerovatno ima veze i sa mojim izborem studija: odabrao sam nauku koja pokušava da kritički sagleda ljude, izgradi konzistentne teorije o njima, barem u principu iznad predrasuda i zdravorazumskog mišljenja. Dakle, istovremeno i da ga analizira, razloži, redukuje, ali i da ga poštuje, razumije, prikaže individuum u njegovoj veličanstvenosti. Ova napetost je prisutna od ranih dana psihologije, a i dan danas se proteže kroz nju, čak do nivoa karakternih razlika između studenata. Ali mislim da se ovdje radi o dijalektičkog dopunjavanju suprotnosti: trebamo jedni druge, i objašnjenje i razumijevanje (naročito na polju prakse). elem...

da se vratim na strašne priče. reći ću jednu iz svog ličnog iksustva.

deda je umro. neću da detaljišem, recimo da stanje bilo ozbiljno, ali da je postojala šansa da će živjeti još godinama. nije. propao je za nedelju dana, i umro sedmog dana. bilo ga je strašno gledati takvog: nesposobnog da te prepozna. elem, u toku sahrane, itd., morao sam da budem maksimalno pribran jer je veliki dio ostatka porodice bio u haosu. nosio sam krst, i tako, bilo je posla oko organizacije. sjećam se da mi je palo na pamet kako je ironično da najubjeđeniji ateista i marksista u porodici nosi krst, kao i besmislenost svih narodnih običaja posle smrti - racionalno besmislenih, ali psihološki itekako neophodnih ožalošćenima. dan nakon sahrane, morao sam da odem. kada sam došao cimera nije bilo, izgleda da je opet skipao kući da ga mAjka kljuka sarmama. hehe. atmosfera je bila prilično sumorna - našao sam se, kasnije, sa jednim prijateljem, ali sam samo tmurno sjedio i gledao u tačku na zidu, pa sam otišao uz izvinjenje.

e, onda je pao mrak. spavao sam sam u sobi, usljed već spomenutog odsustva cimera. u nekom momentu sna, nikako ne mirnog - postao sam svjestan, u određenoj mjeri. vidio sam samo mrak, svuda oko sebe. ne običnu tamu već neku vrstu... komešanja, migoljenja, sijenki u sijenkama. glava me je užasno bolila i nisam mogao jasno da razmišljam: bio sam u izuzetno sugestivnom stanju. nad čitavom sobom kao da se prostirao neki sablasni sjaj - tako nejasan da nisam bio siguran da zaista postoji, da nije riječ o iluziji mog preopterećenog mozga... sijenke, konture, sve se to komeša i stapa sa užasnim bolom u glavi...

e onda sam osjetio kao da me neko posmatra. osjećaj je bio užasan - u klasičnom horor smislu violacije stvarnosti, da se desilo nešto nespojivo sa normalnom stvarnošću. nema nikoga u sobi sem mene. a opet osjećam da me neko posmatra, i da me taj pogled probija i da drhtim od glave do pete. nakon nekog vremena panike, osjetio sam da pogled potiče sa vrha plakara - jedna od sijenki u sijenkama, tamnija od ostalih. samo prokleto sugestivni crni oblik sklupčan na vrhu tog plakara, neodređen i upravo zato sposoban za neopisivu stravu. kao da su tu bila i dva oka - ognjena, gotovo mačja, sjajna, ali istovremeno prekrivena koprenom koja je pokrivala sve unaokolo.

onda sam se probudio. srce mi je lupalo - pa, možete zamisliti, kao da želi da iskoči iz grudnog koša i zbriše brzinom munje. u momentu buđenja svijest mi je preplavilo panično ubjeđenje stvarnosti viđenog - da je u sobi zaista neko i da me posmatra, prodire u mene pogledom. trebalo mi je neka dva minuta da se smirim, onako preznojen, i ubijedim sebe racionalnim argumentima da nema nikoga u sobi.

i tako... naravno da se samo radi o manifestaciji potisnutog stresa... snu... ali preživljeni užas je bio stvaran.

poenta je da treba naći bolje načine nošenja sa stresom, i da čudovišta, ah, rađa san razuma.
Just_Charlie Posted - 13/09/2015 : 02:30:44
Dupla noćna mora
https://video-vie1-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xpt1/v/t42.1790-2/11993802_946039142119483_152292201_n.mp4?efg=eyJybHIiOjMzMSwicmxhIjo1Mjl9&rl=331&vabr=184&oh=ed65769130e61b4e911553840b98dbcd&oe=55F4E90A
Willer Posted - 19/08/2015 : 12:54:53
https://www.youtube.com/watch?v=oveXCII3w30

Na videu poviše, prijespomenuti Houdinijev nasljednik, govori o vjerojatno najbenignijem slučaju kojim se bavio. Riječ je o poznatim vilama iz Cottingleya, čiju je autentičnost zagovarao sir Arthur C. Doyle. Isti onaj čovjek koji je preko Sherlocka Holmesa raskrinkavao navodno demonskog psa iz Baskervillea.

Možda je malo partibrejkerski na ovom topicu reklamirati Randija, u tom slučaju preskočite.
Willer Posted - 19/08/2015 : 11:31:03
Sad sam se još prisjetio što sam čitao o Houdiniju, možda je to bilo u nekom starom broju Fokusa iz sedamdesetih, vrlo zanimljiv časopis iz tog vremena. Bio je jako vezan uz majku dok je bila na ovom svijetu, pa je skeptično, ali bez predrasuda, posjećivao sve tada dostupne medije nakon što je umrla. Nitko ga nije uspio uvjeriti da je ostvario komunikaciju. Rekao je da su sve te poruke tobože od njegove majke, premalo sličile njoj a previše osobnosti tog i tog medija. Kasnije se sa ženom dogovorio da će, tko prije umre, pokušati uspostaviti kontakt s ovim drugim. Međutim, ništa. Ako se dobro sjećam, on je umro prvi (od posljedica udarca šakom u trbuh), ali žena nije prijavila nikakav kontakt.

Međutim, ja smatram da ti mediji mogu biti društveno korisni, premda su u načelu varalice. Mnogi ljudi teško se mire s gubitkom djece. Valjda je suvišno objašnjavati da tako užasnu stvar ne mogu svi proživjeti jednako. Na žalost, postoje tako grozni slučajevi roditeljske reakcije čak i godinama poslije. Ako je u nekim slučajevima, a vrlo vjerojatno jest, uloga medija ta koja bi im mogla olakšati bol, pa ne da ne vidim u čemu je problem, nego potpuno podupirem takve stvari.

Iz istog sam razloga apsolutno protiv jednostranog pljuvanja Međugorja. S Gospom ili bez nje, s komercijalizacijom ili bez nje, ljudi se tamo dobro osjećaju, a neki i ozdravljaju, to su činjenice. Organizam tijekom bolesti nerijetko ovisi o ponašanju bolesnika, pa nije uzalud izmišljen placebo, i ispitivana moć autosugestije. A u vezi ovih prvih, koji se dobro osjećaju, ne vidim zašto bi to ikome trebalo smetati. Razlika i Drugi/Drugo kao nositelj te razlike, jedna je od najljepših stvari ovoga planeta. Iste potrebe zadovoljavamo na različite načine. Međutim nam je često važnije od uočavanja toga, ono svoje predstavljati kao ispravnije, bolje, superiornije. Treba znati uživati Razliku u cjelini, i znati prepoznati gdje prestaje zadovoljavanje svoje potrebe a započinje nasilje nad Drugim, na ovaj ili onaj način. Klica fašizma očito se krije u svima nama, neovisno o uvjerenjima i svjetonazoru.
lwood Posted - 19/08/2015 : 09:30:57
dogovoreno
Willer Posted - 19/08/2015 : 08:54:01
quote:
Originally posted by lwood

jel se u paranormalne aktivnosti konta i glasovanje mrtvih?
mislin šteta ne pokupit lovu.



Vidiš, nije mi dosad palo napamet, ali mislim da je to to. Eto prilike, sad će i onako izbori, odnesemo Randiju popis birača i izvještaj DIP-a i GONG-a poslije izbora. Lova je sigurna, dijelimo pola-pola.
lwood Posted - 19/08/2015 : 07:28:56
jel se u paranormalne aktivnosti konta i glasovanje mrtvih?
mislin šteta ne pokupit lovu.
Willer Posted - 18/08/2015 : 23:13:04
Sir Arthur Conan Doyle prviatno se bavio ovakvim stvarima i baš je bio spreman nekritički povjerovati u sve i svašta. A Holmes mu, naprotiv, katkad razotkriva natprirodno, zanimljivo. Negdje sam čitao da su on i slavni iluzionist Harry Houdini znali razgovarati o tome, ovaj drugi je bio puno više skeptičan, iako ništa nije odbacivao u startu. Koliko znam, do kraja života nije uspio otkriti ništa natprirodno. Bilo ga je puno teže preveslati pošto je bio iluzionist pa je znao ponavljati trikove, u svakom slučaju imao je iskustva zahvaljujući zanatu. Neka vrsta njegovog nasljednika je James Randi, bivši iluzionist koji već dugi niz godina nudi milijun dolara onome tko mu pokaže neku paranormalnu sposobnost. Pa, ako bi se netko želio okušati, lova nije loša.
DODSFERD Posted - 18/08/2015 : 15:44:49
http://www.express.hr/drustvo/muskarac-koji-je-pojeo-pet-ljudi-ocajnik-ili-vrag-2014
DODSFERD Posted - 28/07/2015 : 09:33:21
Izgleda da oni prije poduzmu neke sigurnosne mjere; kolac u srce i nema ustajanja ni duha ni tijela.
igor 12 Posted - 28/07/2015 : 07:48:28
quote:
Originally posted by DODSFERD

http://www.24sata.hr/news/nemirni-duhovi-mozda-mrtve-i-grobove-ipak-ne-treba-dirati-429983



kako osječki grobari nemaju problema sa uznemiravanjem mrtvaca
DODSFERD Posted - 27/07/2015 : 23:07:20
http://www.24sata.hr/news/nemirni-duhovi-mozda-mrtve-i-grobove-ipak-ne-treba-dirati-429983
melkajk Posted - 21/07/2015 : 18:47:44
Jucer sam prolazio kraj one kuce u Skrinjarima. Stvarno jezivo izgleda, ne znam je li zbog crnog kriza, lokacije ili svega sto sam slusao o njoj 90-ih...creepy
DODSFERD Posted - 18/07/2015 : 22:23:45
Sablast šipražja 2. dio.

http://www.24sata.hr/zanimljivosti/hrvatske-kuce-duhova-prazne-su-i-svima-lede-krv-u-zilama-420958
Just_Charlie Posted - 02/07/2015 : 23:32:48
15 Extremely Creepy Photos You Can’t Un-see

poput ove:



This photo was taken in 1925 of a little girl visiting the grave of her twin sister who had died the year before in a house fire.


http://www.amazingthingss.com/15-extremely-creepy-photos-you-cant-un-see/
Just_Charlie Posted - 02/07/2015 : 00:25:47
Prekrasno.
Nova priča za laku noć u Noći punog Mjeseca..eto..nisam nego zašla na ovaj topic i u taj tren počela vani zavijati mačka, možda je pas..ne znam. Ali zavija.


Sveci i vampiri: Stoljetne tajne koje skrivaju hrvatska groblja
Diljem Hrvatske razasute se grobnice i groblja koja su godinama poticala legende. Iza nekih se kriju tragične ljubavne priče, a iza drugih zastrašujuća vjerovanja

http://www.24sata.hr/news/sveci-i-vampiri-stoljetne-tajne-koje-skrivaju-hrvatska-groblja-425448?utm_medium=Status&utm_source=Facebook&utm_content=425448&utm_campaign=24sata+Facebook+status
xilrion Posted - 24/06/2015 : 15:55:07
ovo mi je bolje od nekog hororca, some scary shit i sve navodno istinito (naravno, to procjenite sami)

Just_Charlie Posted - 24/06/2015 : 01:06:05
Ja imam gorski kristal, kažu da je najmoćniji..nestao mi je skupa s lancem na kom mi je visio i ponekad sam ga nosila oko vrata. Kupala ga sunčevom svjetlošću i tekućom vodom.. tko zna gdje mi se zametnuo..a bio mi je za srećicu i dobru energiju.


SPIRITIZAM I PRIZIVANJE DUHOVA

Vjerovanje u mogućonost komuniciranja s dušama mrtvih je drevno, a moderna faza spiritizma datira iz 1848. godine. Neobjašnjiva “kuckanja” u kući, micanje namještaja i zvukovi koji su postali tako nezgodni da je i spavanje bilo nemoguće, samo su od nekih fizičkih fenomena spiritizma.
Spiritizam je nauka, tj. istraživanje da li zaista postoji “život” poslije života. Spiritizam je jedini način da se stupi u kontakt sa umrlima koji se sada nalaze u drugoj dimenziji. Moni ljudi koji su bez razmišljanja, iz dosade ili puke znatiželje išli prizivati duhove nisu imali lijepa iskustva.
Prizivanje duhova može biti iznimno opasno, jer se mogu prizvati zle duše, a ne one koje se očekuju. Ali, da li je moguće prizvati duhove s onoga svijeta? Mnogi znameniti pisci, istraživači, znanstvenici i političari iz prošlosti iskreno su vjerovali da je to moguće. Iako suvremena znanost neosporava mogućnost duhovnog svijeta, drevene civilizacije i sve religije svijeta smatraju da je duhovni svijet dio naše stvarnosti.
Omiljeni jezik duhova je pucketanje, udaranje, kuckanje. Praktičniji duhovi stvaraju spiritističku abecedu. Svakom slovo odgovara određni broj udaraca koji odgovara njegovom mjestu u abecedi. (A=1, B=2, C=3,….Z=26). Duhovne osobe ne razgovaraju direktnos ljudima. Potreban je posrednik, medij, koji će prenositi njihove poruke i materijalizirati njihvoo prisustvo.

Sedmero teenagera su prije nekoliko godina iz razonode odlučili prizivati duhove. Nisu znali kog aprizivaju. Jedan od tih teenagera ima bioenergiju pa je na seansu ponio svoj gorski kristal. On je ujedno bio i medij.
U početku nisu imali baš puno sreće s prizivanjem duhova. Nakon nekoliko pokušaja prizivanja, uspjeli su prizvati duha. Uspjeli su uspostaviti komunikaciju. Prvo što se dogodilo je što su popucale sve žarulje u kući. Medij ga je uspio upitati zašto je ljut, jer je u sobi postalo hladno i jezivo. Prvo su mislili da je sve to samo šala.
Ritual su izvodili sa gorskim kristalom i slovima. Kada su ga ponovno upitali zašto je ljut, kristal se pomicao na slova: „Bit ćete kažnjeni“. Zatražili su ga da nešto učini ako je stvarno tu. U tom trenutku svaka čaša u kući je popucala. Nakon toga, teenagere je obuzeo strah. Shvatili su da su prizvali zlog duha.
Medij je opet postavio pitanje zašto je ljut. A na to pitanje kristal se pomaknuo na slova:“Ovdje sam ubijen.“ Prije nego što su mu uspjeli postaviti sljedeće pitanje ponovno je odgovorio „Bit ćete kažnjeni“ i komunikacija je prekinuta. Svi su ostali izbezumljeni. Poslije su se svemu tome smijali.
Nakon toga sedam dana je bilo sve normalno. Onda su im se počele događati čudne stvari. Lupanje od ponoći do zore, koraci škripanje i grebanje po zidovima. Teenageri su se opet našli i shvatili da im se svima, njima sedemo, događaju iste stvari.
Jedne večeri jedan od njih je nešto malo poslije pola noći, čuo korake kroz kuću, škripanje po zidovima i onda u jednom trenutku nešto mu je prišlo blizu. Vrata od sobe su se u tom trenutku otvorila i nešto je zagrebalo na štok od vrata. Izašao je iz sobe i ugledao je sjenu u dnevnom boravku kako sjedi u fotelji.
Na stolu je plesala kao neka životinja, imala je rogovr na glavi i dlakave noge kao koza ili jarac i u trenutku kad ga je pogledao, prestao je plesati i pogledao ga, imao je crvene sjajne oči. Teenager je pokušao upaliti svjetlo, ali nije mogao. Od straha se nije mogao pomaknuti. Nakon par sekundi sve je to nestalo.
Istu večer se nešto vrlo slično dogodilo djevojci koja je prisustvovala seansi. Čula je kako joj netko dolazi. Pomislila je da je to njen otac. U jednom trenutku vrata sobe su se naglo otvorila i njen pokrivač je pao sa nje. Pokušala se je okrenuti da vidi tko je, ali nije uspjela. Imala je osjećaj da ju je nešto uhvatilo za glavu i ne dajojo da se okrene, osjetila je dah na licu i vratu. Nije mogla ispustiti ni glasa. Nakon par sekundi ju je pustilo.
Teenageri su odlučili poduzeti nešto. Saznali su koga su prizvali. U toj kući živio je čovjek koj se bavio sotonizmom, prizivao je demone. U toj kući ubijen je 1966. Godine, zbog sumnje da je kriv za nestalu djecu i mučenje te djece. Bavio se crnom magijom.
Lokalno stanovništvo govori da nikada nisu pronašli tijela te djece. Kažu i da su se iz te kuće znali čuti navečer plač, škripanje, koraci i lupanje. Tada je nestalo sedmero djece, isto onoliko koliko ih je i prizivalo tog duha. Poslije toga teenageri se više nisu čuli ni vidjeli, mnogi su se odselili i onda je sve to prestalo.
Da li je sve ovo samo puka slučajnost ili ne, moja je preporukA da ne prizivate duhove jer nikad ne znate koga ćete prizvati.
Just_Charlie Posted - 24/06/2015 : 00:57:38
DVORAC GLAMIS
Dvorac Glamis nalazi se u Škotskoj. Na prvi pogled izgleda kao dvorac iz bajki. Danas je turistička atrakcija, no vrijeme ima svoju priču, priču koja je jezovita.
Za razliku od ostalih dvoraca koje opsjedaju duhovi, priča o dvorucu Glamis još je sočnija. Stoljećima je među svojim zidinama uspio sačuvati strašnu tajnu, koja ni dan danas nije otkrivena. Tajna nema veze sa krvavom mrljom koje se ne da isprati čak ni dan danas, niti sa činjenicom da je Lady Glamis spaljena kao vještica. Tajna koju Glamis čuva leži u rješenju nekoliko grotesknih slagalica bizarnih događaja.
Brojeći prozore s vanjske strane dvorca i unutarnje nailazimo na prvu misteriju - izvana ih je za 2 više - što upućuje na to d se negdje nalazi tajna odaja. O noj se nagađa već punih 600 godina. Navodno su sluge čule da je kralj James 5. nekoga tamo zatvorio. Čule su zvukove koji su dopirali iz zidova. Vjeruje se da je tamo bilo deformirano dijete, rezultat neprekidnog križanja u rođaka u obitelji.
1486. godine obitelj Ogilvies je tražila zaštitu od obitelji Glamis. Ogilvies su odveli u jednu prostoriju i tamo ih držali više od mjesec dana bez hrane i vode. Kad su otvorili prostoriju samo je jedan član te obitelji bio živ. Naime, da bi preživio pojeo je svoju obitelj. Da nije možda to ta tajna odaja?
U 17. stoljeću, crnog roba su skinuli i lovili ga lovačkim psima. Psi su ga rastrgali, dok su dame uživale u “igri”. Njego duh trči dvorcem i vršti. Nekako u isto vrijeme mlada je sluškinja slučajno otkrila tajnu odaju, a ono što je vidjela natjeralo ju je da vrišteći ode iz dvorca. No, dva radnika su je sustigla, te su joj iščupali jezik. Pokušala je ponovno pobjeći ali su je opet uhvatili te su je onda ubili. Njen duh luta po dvorcu Glamis.
1904. godine. 13. Earl od Strathmorea, rekao je svome prijatelju: “Kad bi samo zano prirodu ove strašne tajne, kleknuo bi na koljena zahvaljujući Bogu što nema veze s tobom.” A kada ga je kćer upitala za tajnu, rekao joj je da nijedna žena ne smije znati tu tajnu.
Pitanje i dalje ostaje - o kojoj se groznoj tajni radi? Kakva je to tajna koja stoljećima uspijeva ostati tajnom, a ipak zgražati sve one koji su upućeni u samu priču????

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000