forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Popisi, biografije, bibliografije
 Strip 81/82/83 - Rock 82/83 kronologija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
surfer Posted - 24/02/2015 : 10:22:01
STRIP 81/82/83 – ROCK 82/83

Duguljasti format:

1- 32 "Strip 81"
Broj 1 objavljen je 27.5.1981. (izlazi jednom tjedno)
33 - 82 "Strip 82"
Od broja 47 od 14.4.1982. na poledjini izlazi i "Rock" sa
vlastitom numeracijom od broja 1 i nazivom "Rock 82"
83 - 95 "Strip 83"/"Rock 83"
"Strip 83" broj 84/"Rock 83" broj 38 ne postoji.
Umjesto njega je objavljen "Rock 82" Specijalni broj decembar 1982. sa Mick Jaggerom na naslovnici, u prilogu je strip The Beatles-Prica o Beatlesima.
Veliki format (ca. 31,5 x 47 cm), sa fotografijama i po 4 table po stranici. Autori: David Craft (scenario)/George Perez/Klaus Janson (crtez)

Zadnji duguljasti broj je "Strip 83" broj 95/"Rock 83" broj 49., objavljen 16.3.1983.

Novinski format:

50 - 58
Pod imenom "Rock 83" do broja 53, nakon toga samo "Rock"
"Strip 83" ide samo u prilogu, bez numeracije.
Izlazi jednom mjesecno.
Naslovnice/Stripovi:
Svi stripovi od broja 50 - 54 imaju po 16 stranica, velikog formata (ca. 31,5 x 47 cm)
Svi stripovi od broja 55 - 58 imaju po 32 stranice formata ca. 31,5 x 23,5 cm.
50 Culture Club/Flash Gordon (po 4 table na svakoj stranici, bez naslova i podataka o autoru.)
51 David Bowie/McCoy-Tajna zlatne maske
52 Goran Bregović/Cocco Bill-Dogodovstine sa Divljeg zapada-Arizona
53 Michael Jackson/Marilyn Monroe-Hitac za Klerka Gebla (uvodni tekst: Bogdan Tirnanic, sa fotografijama)
54 Fish (Marillion)/Samurai- bez naslova, autori Bill Mantlo/Pat Broderick
55 Nick (Kajagoogoo)/Bruce Lee - Tao-Zivot i smrt
56 Kim Wilde/Xanadu-Kako je pravljen film Xanadu
57 Siouxsie And The Banshees/Majstori italijanskog stripa (Sergio Toppi-Opet lepa, Jayme Cortez-Portret zla, Gianni Grugef-Neobicni saputnik)
58 Rod Stewart/Kapetan Vuk (bez naslova i podataka o autorima)

59 - 73a bez stripa u prilogu
Brojevi 59 do 68 imaju po 16 stranica Rock priloga, brojevi 69 do 73a imaju po 24 stranice.
U broju 61 se nalazi jos jedan dodatak od 16 stranica "Rock istorija 55-83"
Broj 72 ne postoji. Umjesto njega je objavljen "Prekobrojni Rock" – Almanah 84/5 (februar 1985.), standardnog formata.

Standardni format:

74 - 115 "Rock"
Broj 74 je objavljen za april 1985.
Broj 115 je objavljen za septembar 1988.

od broja 112 je smanjen format sa naznakom "Nova serija"

116 - 161 "Pop Rock"
od broja 123 je ponovno smanjen format i izlazi svaka 2 tjedna
Broj 116 objavljen je za decembar 1988.
Broj 161 objavljen je 12.12.1990.

Postoje i specijali:
124a Riva
The Rolling Stones (jun-jul 1990., bez numeracije, autor Ivan Ivačković)
Broj 114 ima i oznaku Specijalno izdanje

18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 12/05/2015 : 00:30:58
quote:
Originally posted by delboj

A ovo je ona filmska epizoda, morao bih provjeriti je li to isto što je objavljeno i u Zabavniku.



Isto je, samo sa latiničnim prevodom.

Illustration by AL WILLIAMSON
Adaptation by Bruce Jones

http://starlogged.blogspot.com/2012/08/1980-flash-gordon-movie-comics.html
delboj Posted - 11/05/2015 : 20:43:09
A ovo je ona filmska epizoda, morao bih provjeriti je li to isto što je objavljeno i u Zabavniku.
surfer Posted - 11/05/2015 : 11:37:39
Ne znam. Ne pise nista.

Sve skupa ima 16 stranica velikog formata. Na prvoj je uvodni tekst, na ostalih 15 po 4 table.

Evo uvodne stranice u 2 dijela i prve 2 i zadnje 2 table:








delboj Posted - 06/05/2015 : 11:04:12
A koja je to epizoda (ili dio epizode) Flaša Gordona?
edvin Posted - 01/04/2015 : 00:16:32
odličan popis!
puno fala na trudu!
Johnny Difool Posted - 29/03/2015 : 18:15:49
Ne nužno. Ja sam negdje od 1984. ili 1985. od ZS-a i LMS-a nastavio samo s Dylanom, Martinom i Kenom, i uživao u Stripoteci, Super eksu, Gigantu, Alanu Fordu, Maxi Superstripu itd., a onda s povratkom Bonellija na kioske opet dao šansu i njemu.

Isprva opet samo s Martinom, Dylanom i odličnim novim junakom Nathanom, a onda polako i sa Zagorom. Anyway, i danas čitam (i spremam) Zagora, ali neke extra, Klasike i Odabrane priče, od novog samo uz velike preporuke određenih forumaša čijim sudovima vjerujem.

Tu mi je ključna nostalgija, a i to što ima dosta odličnih klasičnih priča, dok se nove jedva mogu i jednom pročitati, što je slučaj i s Dylanom, Martinom i Mister Noom, dok je Tex u nešto boljoj situaciji najviše zahvaljujući tome što se variraju arhetipske vestern-situacije, što uvijek mogu i gledati i čitati, ma koliko izlizano i repetitivno bilo.

No Strip 81-82-83 (mi) se pokazao izuzetno bitnim za proširenje čitateljskih horizonata i formiranje ukusa, i bio je odlična stepenica prije prijelaza na Stripoteku i "ozbiljnije" stripove.

surfer Posted - 29/03/2015 : 12:22:41
Je, bas tako je bilo. Ja sam tad bio 12 godina i vecina u skoli je u to doba prestala citati ZS i LMS i presla na ovo, na Stripoteku, Eks, Denis, Strip Art itd. Nakon citanja prvog Dzeremaje nikad vise nisam uzeo u ruke Zagora.
Ocigledno su oni koji su tad nastavili citati Zagora i ostale to nastavili i do danasnjeg dana...

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Strip 81-82-83 mi je bio omiljen kad je krenuo i dok je izlazio, jer je bio edicija odlična za prelazak sa ZS-a i LMS-a na drugačije i "ozbiljnije" stripove, da ne kažem na stripove za odrasle.

Tada mi kao i većini ništa nije smetalo, ni neodgovarajući i bizaran format s komadanjem tabli, ni loš tisak, baš ništa. A zahvaljujući krimi-pričama Eda McBaina i drugih, navukao sam se na krimiće i počeo čitati Trag, pa sam i danas ovisnik o literarnim i televizijskim krimićima.



Johnny Difool Posted - 29/03/2015 : 10:35:38
Strip 81-82-83 mi je bio omiljen kad je krenuo i dok je izlazio, jer je bio edicija odlična za prelazak sa ZS-a i LMS-a na drugačije i "ozbiljnije" stripove, da ne kažem na stripove za odrasle.

Tada mi kao i većini ništa nije smetalo, ni neodgovarajući i bizaran format s komadanjem tabli, ni loš tisak, baš ništa. A zahvaljujući krimi-pričama Eda McBaina i drugih, navukao sam se na krimiće i počeo čitati Trag, pa sam i danas ovisnik o literarnim i televizijskim krimićima.

surfer Posted - 09/03/2015 : 11:14:11
Da, tako je bilo, popreko odmosno horizontalno na stranicama, kao ova 2.

A Flash Gordon je opet bio na svakoj od tih skeniranih stranica po 2 table, vertikalno, ukupno 4 table vertikalno na jednoj velikoj stranici.

A ovi sa 32 stranice su bili istog tog formata (16 velikih stranica), ali su se presavijali u sredini pa se dobio jedan manji strip koji se onda normalno listao kao strip sa 32 stranice.
Jozzinelli Posted - 08/03/2015 : 23:30:18
Hvala za ovo !

U stvari, ova epizoda Koko Bila je mogla i po naslovu da se odredi koja je, ali ja nisam odmah proverio u popisu,
izlazila je bila u Plavom Vjesniku, u brojevima 681-705, jedna tabla po broju.

I kod Mek Koja je moglo da se poveže u kojoj se epizodi javlja zlatna maska, ali je problem što ja nisam čitao
tu epizodu, pa sam sad tek pronašao da je u pitanju 3. epizoda, ona je izašla u 4 dela u Eksu.

U svakom slučaju, ovi skenovi su korisni da bi videli kako je strip izlazio, jel' ovo znači da je popreko
na stranicama štampan ? Ova vinjeta iz Koko Bila predstavlja samo polovinu originalne table. Ako je na jednoj
stranici izlazilo samo po pola table, to bi značilo da je u tih 16 stranica objavljeno samo 8 originalnih tabli stripa.
U svakom slučaju nisu kompletne epizode, jer ova epizoda Koko Bila ima 25 stranica u originalu, a Mek Koj pedesetak.

A za ova 4 broja za koja kažeš da je strip imao po 32 stranice,
jel' to znači da je isto izlazio na 16 strana, ali dve table po stranici, ovako popreko ?

surfer Posted - 08/03/2015 : 10:52:11
Evo ga. Javi ako jos nesto treba.
Bilo bi super utvrditi da li su ti stripovi iz Rocka jos negdje objavljeni.









surfer Posted - 07/03/2015 : 09:27:51
Nema na cemu, sve ok.
Stavicu tu skenove prvih stranica ova 2, nije problem.
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Hvala ti što si se potrudio !

Sad još ako uspemo da povežemo koje su epizode u pitanju,
mislim konkretno na Mek Koja i Koko Bila...Ipak ne ide to bez skena...

Jozzinelli Posted - 06/03/2015 : 18:52:45
Hvala ti što si se potrudio !

Sad još ako uspemo da povežemo koje su epizode u pitanju,
mislim konkretno na Mek Koja i Koko Bila...Ipak ne ide to bez skena...
surfer Posted - 05/03/2015 : 13:14:14
Ok, stavicu ovih dana, nije problem.

quote:
Originally posted by Jozzinelli

Jel' nije problem da navedeš malo detaljnije podatke za ove stripove koji su izlazili kao prilog
u brojevima 50-58 ? Koje su priče, koliko stranica, ko su autori ?
Pošto ta izdanja nisu navedena u popisima određenih junaka...

Jozzinelli Posted - 05/03/2015 : 11:36:43
Jel' nije problem da navedeš malo detaljnije podatke za ove stripove koji su izlazili kao prilog
u brojevima 50-58 ? Koje su priče, koliko stranica, ko su autori ?
Pošto ta izdanja nisu navedena u popisima određenih junaka...
ZoranC Posted - 25/02/2015 : 07:24:57
Stavio, hvala. Jako zanimljiva cinjenica, nisam to znao. Doduse citao sam samo Strip 81 i tek pokoji 82. To je bilo skolsko vrijeme i visesatno cekanje vlaka... dan za danom...
surfer Posted - 24/02/2015 : 15:08:54
Broj 84 je sve u velikom formatu.Strip, Rock dodatak i posteri. Bio je samo jednom na aukcijama. I ne pise na njemu 84 nego Specijalni broj, tako da sve bude kompliciranije.
Stavi na trazenje beatles pod istekle aukcije pa ces ga naci kako izgleda.
ZoranC Posted - 24/02/2015 : 11:01:35
Zanimljivo. Nedavno sam osvojio komplet na aukcijama pa mi fale jos tri broja: 70, 77 i 84. Znaci li to da broj 84 nije objavljen u duguljastom formatu ili samo Rock dio?
Ako netko ima ova tri broja u ocjeni 5-/5, rado ih kupujem.
EDIT: da, nedavno sam primijetio na "s.com=>pretrazivanje" da ga nema, ali sam mislio da nije nadjen scan za njega.

Dobro, onda trazim samo brojeve 70 i 77.

P.S. Oprosti da ovako ulijecem u topic.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000