forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 234 - Negromanti iz Kusha

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 10/04/2015 : 16:27:31
Scenarij: Mauro Boselli
Crtež: Michele Rubini
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #553

10.04.15. u snk
13.04.15. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 21/04/2015 : 21:28:43
Ah, dobra stara Bosellijeva pustolovina sa velikim P. da, i ovo je još jedan poprilično uvodan broj i da, ima prepričavanja kojih se ni Bure ne bi postidio ali i dalje uspijeva držati radnju napetom i pripovijedanje dinamičnim. Rubini crta ko da mu je zadnja. Nakon viđenog nije mi žao što je Rubini napustio Zagora, odlaskom Bosellija teško da bi dobio priču vrijednu ilustriranja.
Cromwell Posted - 18/04/2015 : 18:22:03
Pročitao danas. Slutim da će ovo biti priča u rangu Cainovog povratka koji je za mene čvrsta četvorka. Zadovoljan ali ne više i nabrijan ko prije. Što je zapravo dobra stvar :)

quote:
Originally posted by Leonid
Inače kod Rubinija mi je jedina zamjerka kako crta noseve. Široki su,sa preširokim nosnim hrptom...nemaju baš svi na svijetu crnačke noseve haha.


Meni odgovara ta njegova lagana stilizacija ali složio bih se za ovo s nosevima :D Nekad ga stvarno zna pretjerati usprkos činjenici da bi ˝pravi˝ Cain i Zagor kao borci prije imali boksačke nego manekenske noseve.
U jednoj sceni je Cainu iz profila čak nacrtao mačji nos.
Očekujem od nagora priznanje da je slao mail Rubiniju.
WOLF-HUNTER Posted - 17/04/2015 : 13:00:45
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Jedva cekam ovu epizodu, cuo sam dosta pozitivnog misljenja o njoj a kada su u pitanju Boselli i Rubini mislim da nema dvojbe da smo tek na pocetku jedne odlicne sage.




Bure i Bosi su mi izjednaceni, zavisi samo kakav ti je smek za scenario - da li vise volis akciju ili pripovjedku.

Boseli ??
Buratini je zakon!!!

DODSFERD Posted - 17/04/2015 : 10:10:36
Možda to neki rade ali ja ne, uvijek posebno ocjenjujem priču a posebno crtež i ne utječe mi jedno na drugo, ali ako se potrefi da mi se ništa od toga ne sviđa... e jebiga, onda nema pomoći.
nagor Posted - 17/04/2015 : 09:59:15
Jedino je kritika, a drugo je popišati se na najbolje priče novijeg doba samo zato jer ih crtaju Chiraolla, Marcello ili Cassarovi. Nije to kritika.
DODSFERD Posted - 17/04/2015 : 09:56:32
U stvari, nema neke veze ali sam se sjetio priča koje si kritizirao pa bacio usporedbu sa onima koji kritiziraju novije razdoblje.
Meni se nije svidjela Troglava aždaja iako sam je čitao u istome razdoblju kao ove koje sam naveo maloprije, prema njoj Tropical Corp mi djeluje kao remek-djelo svjetske književnosti.
nagor Posted - 17/04/2015 : 09:24:07
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by nagor

Prvi put vidim da si nešto pozitivno napisao za modernijeg Zagora. Čudno mi je bilo. ;)


To je nešto slično situaciji kada bi ti pohvalio epizode Posljednji viking, Tropical Corp, Svemirska braća i tako neke klasike.



Pa i nije baš. Ja ne dajem automatske jedinice jer crta Donatelli i priča Nollita. Jednostavno, pokušavam objektivno ocjeniti priču.
Evo, sad baš crtam Troglavu aždaju. Priča mi je bolja od ove prve dvije koje si gore naveo. Nema veze za zdravom pameću, ali baš je simpatičan trash - drveće, koje jede kamene? Odlično!


I zašto se stalno spominje taj Posljedni viking. Kakve veze ima ta priča sa best of serijala?
DODSFERD Posted - 17/04/2015 : 08:47:53
quote:
Originally posted by nagor

Prvi put vidim da si nešto pozitivno napisao za modernijeg Zagora. Čudno mi je bilo. ;)


To je nešto slično situaciji kada bi ti pohvalio epizode Posljednji viking, Tropical Corp, Svemirska braća i tako neke klasike.
goghy Posted - 17/04/2015 : 08:35:28
Pročitao, crtež je dobar, priča ima napetost i smisao, jedva cekam nastavke!
nagor Posted - 17/04/2015 : 01:06:46
Prvi put vidim da si nešto pozitivno napisao za modernijeg Zagora. Čudno mi je bilo. ;)
ike666 Posted - 16/04/2015 : 23:59:08
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by ike666

Dobro je ovo, vrlo dobro...
Priča drži visoku tenziju i u drugom nastavku, veselim se trećem.




To si sarkastičan, ili što?



Ne. Zašto?
Kruger Posted - 16/04/2015 : 22:31:18
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by ike666

Dobro je ovo, vrlo dobro...
Priča drži visoku tenziju i u drugom nastavku, veselim se trećem.




To si sarkastičan, ili što?






kao sedmo vrlo malo ljudi razumije sarkastičnost. te tako nije lijepo pozvati se na nju ....
Kruger Posted - 16/04/2015 : 22:28:36
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Jedva cekam ovu epizodu, cuo sam dosta pozitivnog misljenja o njoj a kada su u pitanju Boselli i Rubini mislim da nema dvojbe da smo tek na pocetku jedne odlicne sage.




Boseli ??
Buratini je zakon!!!
WOLF-HUNTER Posted - 16/04/2015 : 00:07:55
Jedva cekam ovu epizodu, cuo sam dosta pozitivnog misljenja o njoj a kada su u pitanju Boselli i Rubini mislim da nema dvojbe da smo tek na pocetku jedne odlicne sage.
writer Posted - 16/04/2015 : 00:07:35
quote:
Originally posted by guderian


Da se ponovim.
Pročitao povratak u pečinu i sjeme zla.
Ako je to uvod u sagu koja je pred nama onda je stvarno loše.
Koliko sam upoznat to je to.
Uvođenje (opet) Atlantide i Mua u Zagora na takav način je totalni promašaj.
Recikliranje davno pročitanih priča( Martin) i to na poprilično naivan način ne pridonosi popravljanju Zagorove naklade.
Zatim ovo forsiranje Shyer je također jadno.
Ženska izgleda kao da je ispala iz Conana.
Mješanje indijanske mitologije sa iščezlim naprednim civilizacijama jako loše odrađeno, ili uopće nije odrađeno.
Uz to (bez obzira na njene riječi da je samo čovjek iz kolibe od običnih ljudi)neki magloviti pokušaj da Zagor spozna svoju nadljudskost i povezanost sa nadsilama je također nepotreban, bez obzira što neki forumaši upravo to priželjkuju.
Želja da Zagor ne bude Zagor iz Zasjede u šumi, Svemirske braće ili Nestalog istraživaća već polubog iz grčke mitologije bi se možda sviđao Bazileu ali...
Kemijanje sa već viđenim pričama o Atlantidi sigurno neće privuči nove čitatelje i stvoriti nove fanove pogotovu zato jer je odrađeno na smješan način koji bi prošao 1985 ali danas ne.
Neki to ne shvačaju i to ne samo da neće proširiti čitateljsku bazu već će kod zakletih Zagorovaca stvoriti ravnodušnost.
Kupovaćemo ga radi ljubavi i brojnog stanja.


Slažem se u potpunosti.
nagor Posted - 15/04/2015 : 23:52:22
quote:
Originally posted by ike666

Dobro je ovo, vrlo dobro...
Priča drži visoku tenziju i u drugom nastavku, veselim se trećem.




To si sarkastičan, ili što?
nagor Posted - 15/04/2015 : 23:50:05
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by tinton

Nisam ni ja oduševljen, a jasno je i zašto.



Pa baš i nije jasno. Pojasni malo, ali brez spojlera.


Pa objasnio sam već u onom topicu.
Najave, spoileri, očekivanja, kadrovi iz stripa, ogromne pohvale. Ja sam praktički znao radnju ovoga stripa. Plus sam očekivao da bude onako kako je i najavljeno - spektakularno (nije da nije tako, ali ja to nisam mogao doživiti).
Da sam ovaj strip kupio i krenuo čitati bez ikakvog znanja o ičemu u njemu vjerojatno bi mi bio daleko bolji. Ovako - mah, internet je kriv.



Nemoj čitati recenzije i spojlerske komentare. Ja o ovoj priči ne znam ništa. Znam samo da se pojavljuje Cain.
ike666 Posted - 15/04/2015 : 23:34:35
Dobro je ovo, vrlo dobro...
Priča drži visoku tenziju i u drugom nastavku, veselim se trećem.
Boselli je pokazao da zna baratati s puno likova a da se čitatelji pritom ne pogube. Za razliku od Raucha koji je u Pokopanom užasu pokopao i nedužne čitatelje.
Rubini vrlo solidan, ali nije spektakularan. Nedostaje više dosljednosti kod crtanja likova
Leonid Posted - 15/04/2015 : 22:43:48
Ja sam srećom izdržao. Znao sam samo par detalja i da se radi o početku JA sage.
WOLF-HUNTER Posted - 15/04/2015 : 22:29:37
I ja bolujem od toga - jednostavno ne mogu da a da ne odolim iskusenju sa bacim pogled i to u sredinu stripa a kamoli da pricam za kraj.
DODSFERD Posted - 15/04/2015 : 22:27:00
Znatiželja često pokvari dojam. Ja inače imam običaj letimično prelistati svaki strip nakon kupovine a ne bih trebao ni to jer tako mogu slučajno vidjeti neki bitan detalj u radnji priče pa se poslije sjetiti toga za vrijeme čitanja.
tinton Posted - 15/04/2015 : 21:58:48
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by tinton

Nisam ni ja oduševljen, a jasno je i zašto.



Pa baš i nije jasno. Pojasni malo, ali brez spojlera.


Pa objasnio sam već u onom topicu.
Najave, spoileri, očekivanja, kadrovi iz stripa, ogromne pohvale. Ja sam praktički znao radnju ovoga stripa. Plus sam očekivao da bude onako kako je i najavljeno - spektakularno (nije da nije tako, ali ja to nisam mogao doživiti).
Da sam ovaj strip kupio i krenuo čitati bez ikakvog znanja o ičemu u njemu vjerojatno bi mi bio daleko bolji. Ovako - mah, internet je kriv.
kasper Posted - 15/04/2015 : 20:22:25
samo opusteno ljudi, do kraja ce biti sve bolje i bolje
nagor Posted - 15/04/2015 : 20:21:35
quote:
Originally posted by tinton

Nisam ni ja oduševljen, a jasno je i zašto.



Pa baš i nije jasno. Pojasni malo, ali brez spojlera.
Džedson Posted - 15/04/2015 : 18:00:57
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Leonid

Evo tek drugi broj priče,a ništa me ne može razuvjeriti u mišljenju da se radi o vrhunskoj izvedbi i Rubinija i Bosellija.
Zbilja fantastično,može uz bok najboljih iz razdoblja Nestalog istraživača.



Vjerovao ili ne, ide jos na bolje u ostala tri broja!



a meni je i ovo za sad gušt samo takav

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000