forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nathan Never: TOP 25

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Jerry Krause Posted - 20/04/2015 : 11:26:28
Kad može ovaj Čovjekolovac toliko spamati podforum, a da ga nitko ne banuje red je da ispravimo nepravdu i stavimo top listu za najboljeg Bonellijevog junaka. Jer ako ga manhunter već ne čita mogao ga je staviti u ponudu.

Što se mene tiče stavio bih top 50 koliko je tu fantastičnih epizoda, ali nek bude u istom ritmu.

Pravila igre: stavljamo, naravno, dvodijelne i trodijelne epizode kao jednu u listu, a svaki gigant je zasebna cjelina iako se neki mogu gledati i kao trilogije.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
thekide Posted - 07/05/2015 : 15:18:06
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by thekide



Odgovori na dva pitanja će zauvek ostati misterija:
1. Zašto Space Marine nije glasao za Dvostruku budućnost?




Zato jer je nabrzaka pravio listu i nije skužio da nema Dvostruke budućnosti


Pa kad se već igramo listi onda bar nek budu što kvalitetnije.
Ako budeš raspoložen edituj listu, ubaci Dvostruku budućnost gde hoćeš i samo napiši koga si izbacio pa ću ja da ispomeram sve kako treba i rešeno.
Space Marine Posted - 07/05/2015 : 14:12:40
quote:
Originally posted by thekide



Odgovori na dva pitanja će zauvek ostati misterija:
1. Zašto Space Marine nije glasao za Dvostruku budućnost?




Zato jer je nabrzaka pravio listu i nije skužio da nema Dvostruke budućnosti
thekide Posted - 06/05/2015 : 18:49:45
quote:
Originally posted by Gil-galad

Šta god da radite s Nahtanom - zakasnim, ali Bože moj...



Ma nema veze za kašnjenje, uostalom za Nathana nikad nije kasno.

Ubaciću te narednih dana u ukupni skor, iako si mi sa svojim izborom opasno ispomerao statističke podatke (4 almanaha na listi).
Gil-galad Posted - 06/05/2015 : 18:25:53
Šta god da radite s Nahtanom - zakasnim, ali Bože moj...

U ponoru pamćenja/Jedanaesta zapovest
Nova budućnost (gigant)
Dvostruka budućnost (gigant)
Drevna stena (almanah)
Pesma za Saru
Bratstvo senke
Ustanak (gigant)
Vavilonska biblioteka
Osveta jakuza (almanah)
Hadija
Poslednji val
Pakao
Gabrielova zagonetka
Kitova pesma
Leptirov san
Iz dubokog svemira (spec.)
Odiseja u budućnosti (gigant)
Selenina osveta
Feniks
Nakon revolucije
Crvena planeta
Doba letećih tanjira (almanah)
Mladi dani Nathana Nevera (almanah)
Svet robota
Oči neznanca
Jerry Krause Posted - 01/05/2015 : 16:08:24
Bravo thekide za trud. A šta reći, uzorak nije ni blizu reprezentativan kao u Zagora. Bar pola od glasača nije ni došlo do Sage Alfa tako da lista nije nešto realna. Ali hajde, nek je bar netko glasovao.
acestroke Posted - 01/05/2015 : 04:43:09
Odlicna lista, prvih 10 epizoda na listi manje-vise predstavljaju najbolje od serijala, a to da je "Dvostruka Buducnost" najbolja epizoda Nathana je bez sumnje!
thekide Posted - 01/05/2015 : 00:32:16
Za kraj malo statistike:

Ukupno 77 različitih epizoda je bilo nominovano za Top 25.

Broj nominovanih priča po edicijama izgleda ovako:
Redovni - 57/155
Giganti - 8/13
Specijali - 6/13
Agencija Alfa - 5/12
Almanah - 1/12
Argo - 0/2

Neke od kultnih priča koje nisu dobile ni jedan bod:
1. Zarobljenik budućnosti
2. Osveta jakuza
3. Drevna stijena
4. Leptirov san
5. Zavjesa tišine

Veliki preokret u serijalu, čuvena Saga Alfa, dobila je samo dva glasa i jedva ušla u Top 25.

Nijedna epizoda nije dobila glasove od svih učesnika.
Najbliže su bile:
Dvostruka budućnost 6/7
U ponoru pamćenja 6/7
Nova budućnost 6/7
Posljednji val 6/7

Odgovori na dva pitanja će zauvek ostati misterija:
1. Zašto Space Marine nije glasao za Dvostruku budućnost?
2. Zašto mladjo nije glasao za Posljednji val?

Toliko za ovaj put, članovi žirija su slobodni do sledećeg okupljanja kada će se praviti lista:
NN - Bottom 10.
thekide Posted - 01/05/2015 : 00:09:54
26.Nemo - 28
27.Spaljena zemlja - 26
27.Iz dubokog svemira - 26
29.Ukradena sjećanja - 24
30.Bezvremenski rat - 23
31.Tajna mutanata - 22
31.Iza zvijezda - 22
33.Vampyrus - 21
34.Lov na lopova - 20
35.Operacija zmaj - 18
36.Zatočenica dvorca - 17
36.Državni neprijatelj - 17
38.Demoni - 15
38.Satelit ubojica - 15
40.Buffalo express - 14
40.Nevidljiva sila - 14
42.Babilonska biblioteka - 13
42.Ravenov povratak - 13
42.Priča o Kathy Teller - 13
45.More pustoši - 12
45.Delirij - 12
45.Prava priča o mister Alfi - 12
48.Šesta moć - 11
49.Čelični stijeg - 10
50.Duša grada - 10


thekide Posted - 01/05/2015 : 00:09:19
Evo i konačne liste:

1. Dvostruka budućnost - 139
2. U ponoru pamćenja - 123
3. Nova budućnost - 119
4. Specijalni agent Alfe - 104
5. Posljednji val - 97
6. Bratstvo sjene - 95
7. Odiseja u budućnosti - 94
7. Zabranjena zona - 94
9. Ustanak - 82
10.Fenix - 79
11.Pakao - 71
12.Oči neznanca - 69
13.Beskonačni univerzumi - 65
14.Hadija - 59
15.Crni monolit - 56
16.Svemirsko pješaštvo - 47
17.Izgubljeni svijet - 42
18.Bauhaus killer - 40
19.Lovci i lovine - 38
20.Ja, robot - 35
20.Pjesma za Saru - 35
22.Vrijeme osvete - 34
23.Tko je Solomon Darver? - 31
24.Alfa - 30
25.Svemirski brodolomci - 30
thekide Posted - 30/04/2015 : 21:16:45
Jerry je u gužvi pa mi je prepustio čast da ja prebrojim glasove i postavim konačnu listu Top 25, tačno u ponoć.

Ako još neko želi da uskoči sa svojom listom, ima dovoljno vremena.
Jerry Krause Posted - 27/04/2015 : 22:17:44
Dižem malo topic. Ajmo još koji glasač da zaokružimo uzorak na bar desetak ljudi prije kraja mjeseca.

Bjelolasica, emireme, zeljko, kingleoric i ostali ajmo još koji glas...
Jerry Krause Posted - 23/04/2015 : 23:48:27
Imaš pravo. Ja pokušavam napraviti neku kvazi verziju Zagorova izbora nostalgičari vs. modernisti kad ono većina glasača nije ni čitala nove epizode.

Tužno, ali istinito. Spade Nathan na 250-300 čitača, morat ćemo organizirati neku obranu tipa Alamo da se potpuno ne saspemo, ali se nadam da nećemo proći kao oni.

Bilo bi zgodno vidjeti Deejev izbor, ali taj tko zna kad će se pojaviti na forumu. A recka mi stoji kod njega preko mjesec dana, šta više kalkulira s objavom...
thekide Posted - 23/04/2015 : 23:38:03
quote:
Originally posted by Jerry Krause

E sad takvih epizoda na početku serijala s Meddine strane ima koliko hoćeš. I radi se samo o sitnim nijansama. I vidim da se većina vuče za nostalgijom, ali kod mene to ne drži vodu.



Možda si u pravu za većinu stvari sem za ovu. Nažalost većina se ne vuče za nostalgijom, nego je odustala ili posustala sa čitanjem Nathana. Po sopstvenom priznanju mladjo, acestroke i Space Marine su zaostali ili odustali od novih epizoda. A čini mi se da je i mpavin više puta pominjao da će odustati zbog cene.

Tako da bi se sigurno našlo još Alfi, Darvera, Skotosa i mutanata da su svi pročitali sve.
Jerry Krause Posted - 23/04/2015 : 22:57:53
quote:
Originally posted by thekide

Imam osećaj da si gurao novije epizode zato što si stare presisao od previše čitanja. A te nove koje pominješ mislim da su ono tipa, stoje tri debele ribe i ovu što je najtanja pomisliš pa nije to tako loše, može da se odradi, a kad druge dve odu, svatiš da je i ova krme.

Drugim rečima, kad zaređaš 5-6 Pianijevih epizoda i onda naiđe Nužna samoobrana, ti pomisliš, uau, remek-delo za top 25. E pa, nije!

Dok sam sastavljao top liste za Zagija, DDa, MMa, Mrnoa... uvek pomislim da suviše guram nostalgiju ispred pravog kvaliteta. Ali za razliku od svih vas, prvog sam Nathana pročitao pre godinu i po dana.
Znači nostalgija nula, i opet tvrdim da je prvih 50-tak epki najbolje od serijala. I to kažem ja, kojim sam u početku mrzeo Meddine njanjave priče i koji najviše volim ovaj svemirski SF.

E varaš se za Nužnu samoobranu, ovo je epizoda koja me je baš digla s nogu, Secchi je vrhunski posao napravio.

E sad takvih epizoda na početku serijala s Meddine strane ima koliko hoćeš. I radi se samo o sitnim nijansama. I vidim da se većina vuče za nostalgijom, ali kod mene to ne drži vodu.

Opet kažem, to je najkvalitetniji dio serijala, ali može biti da je taj dio serijala odavno iza mene i više sam okrenut ovim friškim stvarima koje su po kvaliteti toplo-hladno. Ali kad naiđemo na kvalitetnu epizodu to je živi eksploziv u rukama. Alfu, Beskonačne univerzume, Solomona Darvera, Aristotela Skotosa ili Tajnu mutanata jednostavno ne možeš mimoći iz bilo kojih top listi.
Jerry Krause Posted - 23/04/2015 : 22:37:48
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ono SD razdoblje ima najkonstantnije razdoblje u kvaliteti. Sve su odlične priče, ali da se nogometnim žargonom izrazim, nema zvijezdu u ekipi.



Oči neznanaca, u ponoru pamćenja, Crni monolit, Zabranjena zona, ja,robot, Vampyrus, Prljava ulica, Posljednji val,...

Ako to nisu zvijezde...


Oni su svi Benzema, Iniesta, Muller, Hazard...

Ipak su većina onih epizoda koje sam stavio na spisak velike zvijezde tipa Messi, Ronaldo, Ibrahimović, jer izazivaju reakciju kod čitatelja ili su velike prekretnice u serijalu.
thekide Posted - 23/04/2015 : 20:46:24
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Što ti je šokantno.

Kao što sam već rekao, teško je izdvojiti 25 naj epizoda. Ono SD razdoblje ima najkonstntnije razdoblje u kvaliteti. Sve su odlične priče, ali da se nogometnim žargonom izrazim, nema zvijezdu u ekipi.

Kasnije razdoblje obiluje vrhunskim zvjezdanim trenucima, ali činjenica je da su tu ogromne razlike u amplitudi kad gledamo kvalitetu.

Možda sam trebao negdje ubaciti i Vampyrusa, Izgubljeni svijet, Prvaka, Svemirsko pješaštvo, Babilonsku biblioteku ili slično, ali baš mi je teško nešto od top 25 izbaciti. Možda nisam trebao onaj specijalac na kraju staviti, ali čisto zbog raznovrsnosti edicija da i njega stavim.

A ono za Oči neznanca, to je bio izbor naj epizode u prvih 100, tako da to nije relevantno.
A ipak su mi Svemirski brodolomci ispred Feniksa u top 10, jer sjećam se da sam je progutao u dahu, a inače onakve epizode znam čitati po 3 dana. Sjećam se da sam rekao ženi čuvaj danas djecu, ovo moram pročitati u komadu do kraja. ;)


Imam osećaj da si gurao novije epizode zato što si stare presisao od previše čitanja. A te nove koje pominješ mislim da su ono tipa, stoje tri debele ribe i ovu što je najtanja pomisliš pa nije to tako loše, može da se odradi, a kad druge dve odu, svatiš da je i ova krme.

Drugim rečima, kad zaređaš 5-6 Pianijevih epizoda i onda naiđe Nužna samoobrana, ti pomisliš, uau, remek-delo za top 25. E pa, nije!

Dok sam sastavljao top liste za Zagija, DDa, MMa, Mrnoa... uvek pomislim da suviše guram nostalgiju ispred pravog kvaliteta. Ali za razliku od svih vas, prvog sam Nathana pročitao pre godinu i po dana.
Znači nostalgija nula, i opet tvrdim da je prvih 50-tak epki najbolje od serijala. I to kažem ja, kojim sam u početku mrzeo Meddine njanjave priče i koji najviše volim ovaj svemirski SF.

Verovatno bi mi se i Oči neznanca svidele da nije Casinijeve rane katastrofe, gde je glavnog negativca prikazao kao pičkicu sa "Three stooges" frizurom.

Ali osim toga, većina mi je ostala urezana pa svako malo idem na stare recke i podižem ocene epizodama koje mi se na prvu nisu mnogo svidele: Prljave ulice, Kitov pjev, Zabranjena zona...

Neke epizode su me toliko oduševile da sam danima posle čitanja Poslednjeg vala išao ulicom i pevušio Gaudeamus Igitur.

A sad moram da bežim dok ne naiđe novi moderator zadužen za Bonelli pa mi zvekne ban za vređanje, psovke i teranje forumaša da prepravljaju svoje liste. I to ja koji sam na prvo mesto kod Zagija stavio Horde zla.

mpavin Posted - 23/04/2015 : 19:19:49
Evo na brzinu:

1. Specijalni Agent Alfe
2. Lovci i lovine
3. Dvostruka budućnost
4. Pakao
5. Bratstvo sjene
6. Lov na lopova
7. Odiseja u budućnosti
8. Posljedni val
9. Izgorena zemlja
10.Ustanak
11.Operacija zmaj
12.Buffalo Express
13.Ravenov povratak
14.Ja robot
15.Svemirsko pješaštvo
16.Vrijeme osvete
17.Feniks
18.Hadija
19.Zabranjena zona
20.Ljudska meta
21.Svijet robota
22.Demoni
23.Duhovi u Veneciji
24.Izgubljeni svijet
25.Pomaknuta orbita
drogsy Posted - 23/04/2015 : 18:43:21
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ono SD razdoblje ima najkonstantnije razdoblje u kvaliteti. Sve su odlične priče, ali da se nogometnim žargonom izrazim, nema zvijezdu u ekipi.



Oči neznanaca, u ponoru pamćenja, Crni monolit, Zabranjena zona, ja,robot, Vampyrus, Prljava ulica, Posljednji val,...

Ako to nisu zvijezde...
Jerry Krause Posted - 23/04/2015 : 16:32:51
Što ti je šokantno.

Kao što sam već rekao, teško je izdvojiti 25 naj epizoda. Ono SD razdoblje ima najkonstntnije razdoblje u kvaliteti. Sve su odlične priče, ali da se nogometnim žargonom izrazim, nema zvijezdu u ekipi.

Kasnije razdoblje obiluje vrhunskim zvjezdanim trenucima, ali činjenica je da su tu ogromne razlike u amplitudi kad gledamo kvalitetu.

Možda sam trebao negdje ubaciti i Vampyrusa, Izgubljeni svijet, Prvaka, Svemirsko pješaštvo, Babilonsku biblioteku ili slično, ali baš mi je teško nešto od top 25 izbaciti. Možda nisam trebao onaj specijalac na kraju staviti, ali čisto zbog raznovrsnosti edicija da i njega stavim.

A ono za Oči neznanca, to je bio izbor naj epizode u prvih 100, tako da to nije relevantno.
A ipak su mi Svemirski brodolomci ispred Feniksa u top 10, jer sjećam se da sam je progutao u dahu, a inače onakve epizode znam čitati po 3 dana. Sjećam se da sam rekao ženi čuvaj danas djecu, ovo moram pročitati u komadu do kraja. ;)
thekide Posted - 23/04/2015 : 14:30:15
Šokantna lista Jerry. Pola ti je posle broja 100, što nikad ne bih očekivao.
Ja sam mislio da sam preterao što imam 5 novijih (i to je mnogo). Četiri novija u top ten? Fenix ispao? Srećom imaš još nedelju dana da to prepraviš.

Jedino si me prijatno iznenadio za Oči neznanca, znam da ti je nekad bila u top 5.
Ajd bar se slažemo oko prvog mesta, a to je najbitnije.

Jerry Krause Posted - 23/04/2015 : 13:29:48
Teško je ovo sve posložiti, da je bar top 50 bilo bi mi lakše. Ostalo je još puno epizoda koje su vrhunske, a nisam ih mogao uvrstiti.
Jerry Krause Posted - 23/04/2015 : 13:28:27
1. DVOSTRUKA BUDUĆNOST (G 1)
2. U PONORU PAMĆENJA (SR 18/19)
3. ALFA (SR 105/106/107)
4. USTANAK (G 4)
5. NOVA BUDUĆNOST (G 3)
6. LJUDI SJENE (SR 7/8)
7. BRATSTVO SJENE (SR 46/47)
8. BESKONAČNI UNIVERZUMI (SR 120)
9. TKO JE SOLOMON DARVER (SR 125)
10. SVEMIRSKI BRODOLOMCI (AA 2)

11. FENIKS (SR 76/77)
12. ODISEJA U BUDUĆNOSTI (G 2)
13. HADIJA (SR 66)
14. POSLJEDNJI VAL (SR 29)
15. PJESMA ZA SARU (SR 102)
16. PAKAO (SR 10)
17. ARISTOTEL SKOTOS (SR 147/148/149)
18. TAJNA MUTANATA (AA 10)
19. IZA ZVIJEZDA (SR 13)
20. UKRADENA SJEĆANJA (G 12)

21. CRNO SRCE (G 11)
22. OČI NEZNANCA (SR 9)
23. OPSESIJA (SR 36)
24. NUŽNA SAMOOBRANA (SR 140)
25. DVOSTRUKI IDENTITET (SP 11)
mladjo Posted - 21/04/2015 : 14:43:04
Dosta epizoda se ponavlja na listama što znači da imamo slićčne ukuse
Space Marine Posted - 21/04/2015 : 14:38:52
Bez nekog dubokog razmišljanja:
1. U ponoru pamćenja/Jedanaesta zapovijed
2. Nova budućnost
3. Posljednji val
4. Zabranjena zona/Ljudi sjene
5. Oči neznanca
6. Beskonačni univerzumi
7. Specijalni agent Alfe
8. Nemo
9. Državni neprijatelj/Midian/Mutant
10. Vampyrus
11. Iz dubokog svemira
12. Bauhaus killer
13. Priča o Kathy Teller
14. Crni monolit
15. Iza zvijezda
16. Ustanak
17. Izgubljeni svijet
18. Svemirsko pješaštvo/Posljednja bitka
19. Bratstvo sjene/Egzodus
20. Hadija
21. Cybermaster
22. Zatočenica dvorca/Osvetnici
23. Ja, robot
24. Gabrijelova zagonetka
25. Signali iz svemira
Jerry Krause Posted - 20/04/2015 : 23:43:47
Ajde nema zajebavanja već na glasanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000