forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 42 - Atentat

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 24/04/2015 : 19:17:45


Amin Džafari, Arapin i naturalizirani Izraelac, priznati je kirurg u Tel Avivu, gdje živi sa suprugom. Jednoga dana, nakon atentata koji odnosi mnoge nedužne živote, izraelska policija obavještava ga da je bombaš-samoubojica njegova žena. Pogođen tim saznanjem, Amin odlučuje pronaći one koji su je nagnali na taj strašan čin. U potrazi za istinom, Amin Džafari, Arapin koji se tako dobro integrirao s prave strane zida, morat će se suočiti s realnošću pred kojom je zatvarao oči.

Loïc Dauvillier i Glen Chapron potpisuju dojmljivu adaptaciju romana Yasmine Khadre koji je u Francuskoj prodan u više od 600 000 primjeraka i preveden u više od dvadeset zemalja. Potresno je to djelo u kojem se intimna drama miješa s političkom tragedijom nerazmrsivog izraelsko-palestinskog konflikta. Kloneći se zamke vrijednosnih sudova, ova dirljiva priča značajna je jer postavlja više pitanja nego što nudi odgovora, a čitatelja suočava s patnjama obje sukobljene strane...

Kolorka 42 • Atentat • 150 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Loïc Dauvillier • Crtež Glen Chapron • Prijevod Ursula Burger Oesch • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.4.2015. • Cijena 180 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 12/10/2023 : 22:23:43
Zbog aktuelne situacije, bilo bi dobro da ide reprint?
Peyo Posted - 12/10/2023 : 18:02:02
quote:
Originally posted by Aco
Ono što mogu reći je da , nažalost, ne vidim nikakve mogućnosti za koliko-toliko miran suživot u Izraelu.Prestrašno.



Nažalost, to je bio i moj dojam.

Tolika mržnja i nesnošljivost bez kraja.
Aco Posted - 12/10/2023 : 17:33:58
Stajao dugo na hrpi nepročitanih ali zbog trrnutne situacije došao prijevremeno na red.

Strašan strip. Težak i šokantan. Priča dobro vođena od prve do zadnje stranice. Sviđa mi se što su prikazani različiti ljudi i njihov pogled na život. Teško je bilo koga osuditi ali isto tako, teško i opravdati..

Ono što mogu reći je da , nažalost, ne vidim nikakve mogućnosti za koliko-toliko miran suživot u Izraelu.Prestrašno.
Chui Posted - 05/08/2022 : 10:01:12
quote:
Originally posted by john connor

Mislim da je Atentat zreo za reprint, ako ne ove, onda iduce godine, uz Portugal, Cappu, i Nasu majku rat...


Apsolutno se slažem
john connor Posted - 04/08/2022 : 18:00:49
Mislim da je Atentat zreo za reprint, ako ne ove, onda iduce godine, uz Portugal, Cappu, i Nasu majku rat...
Chui Posted - 04/08/2022 : 09:28:41
Drugi strip koji je pao na godišnjem je Atentat. Još jedna genijalna kolorka koju sam prekasno otkrio, vjerujem da je danas nenabavljiva za kupnju, srećom tu je knjižnica. Odličan odličan strip. U svim elementima.
DzekDenijels Posted - 20/03/2021 : 13:54:25
Ne znam kako sam propustio Atentat kada se pojavio.
Ipak posle pročitanih dobrih kritika i manjih poteškoća oko pronalaženja (rasprodat je) konačno je stigao na čitanje.
Očekivao sam dobar strip, posebno što ova priča već postoji kao knjiga, a i ekranizovana je.
I to sa razlogom.

Ovo je jedna teška, emotivna priča, puna tuge i gorčine, razočarenja.
Svedočenje autora o jednoj zemlji, dva naroda, društvenom poretku koji pretenduje da stvori mir razdvajajući i deleći ljude na “naše i njihove” samo na osnovu njihove etničke i verske pripadnosti.
O tinjajućem sukobu religija koje kao i da se ne trude da zbliže vernike, već da ih unište, i ljudima koji su uvučeni u taj besmisao lažnih uverenja i obmana.
O borbi za slobodu, domovinu i ideale koji su kod svih slični a ipak tako različiti, nepostojani kao život na ulicama Jenin-a.

Iznad svega ovo je priča o identitetu, porodici, ljiubavi, razočarenju, izdaji.
Prilagođavanju i nerazumevanju, nadama i srušenim snovima, životu u svoj svojoj veličini, kao nečemu što je jedino vredno, ali i nešto što može nestati u treptaju oka...
Ovo je priča o toliko toga...

Potraga za istinom glavnom junaku neće doneti olakšanje i razumevanje, “oslobađanje”, već samo tugu i gorak ukus razočarenja.
Doneće mu na kraju smrt.
Jer na mestu gde mržnja i nerazumevanje spavaju vekovima, a zlo vreba iz prikrajka, ništa se nije promenilo ni danas.
Većina je gluva i slepa na dobrotu, i smatra je slabošću.
Njihova uverenja nemaju veze sa Bogom u čije ime se bore.
Zbog toga ovde nema nevinih, već samo onih koji okreću glavu i pokušavaju da zaborave.
A Bog sve vidi…

Chapron-ov crtež je specifičan.
Iako ne previse detaljan uspeo je na pravi način da dočara sve što je trebalo.
Tu melanholičnu atmosferu, teskobu, emocije.

Ovo je pravi strip za realno upoznavanje situacije na Bliskom istoku.
Ali one prave, ljudske, porodične i emotivne, ne zauzimajući poziciju ni na jednoj strani u sukobu.
Za lagano čitanje, razmišljanje i izvlačenje pouka.
Po meni obavezna literature za sve.
Ostaje u kolekciji, naravno...
Poli Posted - 10/09/2019 : 15:57:34

Pa, vec sam ga pogledao ali me zanimalo kako ostali gledate na filmsku adaptaciju. Istina, mozda je malcice drugacija atmosfera, ali meni nije bio toliko los. No, nesto ekstra sigurno nije.

I kod diplomatskih kronika je film drugaciji, ali tu je vec teze primjerivati posto je strip komican, bizaran, naduvan, i takvo nesto je tesko ponoviti u filmu. Jedino ako se krene u onu glupavu tupavu americku komediju, ili neku Asterix komediju (o filmu govorim).


Red Marquis Posted - 10/09/2019 : 15:35:15
quote:
Originally posted by Poli


Pa to realno i je.


A kako vam se svidio ili nije film Atentat?





Daleko i od knjige i od stripa. Slobodno preskoči.
sumohrvat Posted - 10/09/2019 : 15:09:45
.
Poli Posted - 10/09/2019 : 09:34:22

Pa to realno i je.


A kako vam se svidio ili nije film Atentat?


Shaner Posted - 10/09/2019 : 09:15:55
quote:
Originally posted by Peyo

Koristim tuđ tekst za Safe Area Gorazde (nadam se da ne zamjeraš Shaneru !)



Da smo u SAD-u, tužio bih te i zgrnuo velike novce, ali pošto smo tu di jesmo, sve ok.

Jedino je meni Goražde bolji strip od Atentata, iako nije ni potonji loš.

Peyo Posted - 09/09/2019 : 23:20:36
Koristim tuđ tekst za Safe Area Gorazde (nadam se da ne zamjeraš Shaneru !)


quote:
Originally posted by Shaner

Jako dobar, ali i jako mučan strip. Drago mi je da sam ga pročitao i mislim da bi svi to trebali napraviti, ali sigurno mu se neću vraćati.




+1

Vrlo dobar strip, nije bez određenih manjkavosti u scenariju, ali bitna je njegova poruka i suština, a ona je vrlo snažna.

Iako se događa u nam dalekoj državi, kao da se događa nama u susjedstvu.

Velika preporuka za čitanje.
ziki Posted - 05/05/2016 : 14:37:57
Treba i knjigu pročitati.
anto Posted - 04/05/2016 : 22:33:58
Atentat mi je upao u oko kao jedna od potencijalnih prošlogodišnjih bombi,ali tek sam ga nedavno ubacio u finansijski sklop te nabavio.

Strip "Rabateovskog" crteža sa intrigantnom,teškom i večnom tematikom podizanja zidova između ljudi i ratovanja.

Odlična stvar,patetik-free,9/10,preporuka.

Možda mi na "prvu" kraj nije baš seo kao ostali deo stripa,ali posle par dana sam opet pročitao završnicu i sad čak mislim da je ovakav kraj i najbolji.
ivi skoj Posted - 24/12/2015 : 19:15:52
Ni meni nije baš kraj najnapetiji, jer me to podsjeća na nešto tipa trebaju ostati otvorena pitanja jer onda besmisleno dolazi do punog izražaja.
Kad bi na kraju bilo objašnjenje njegove potrage za istinom možda bi se sve skupa pretvorilo u detektivsku priču ili neku teoriju zavjere.
Ovako možemo i sami nacrtati kraj da je sigurno mossad podmetnuo njegovoj ženi bombu da dođe do šeika preko njegove potrage.
Ipak to je samo prenošenje gubitka i patnje sa obadvije strane, tako da nema potrage za negativcima kako ni za smislom u njihovom sukobu.
Jedno je sigurno svi su žrtve, a dali istovremeno i krivci teško je reći.
U ovo malo vremena što sam počeo čitati stripove i u glavi počeo slagati što mi se više sviđa, a što manje, crtež mi je slabiji dio.
Možda se još trebam naviknuti na razne crtače i način na koji prenose atmosferu i crtaju.
Sve u svemu nije mi žao potrošene love na ovo djelo, jedino još nema ocjenjivanja dok ne skupim malo više staža.
Peyo Posted - 21/08/2015 : 23:58:19
Trole, izjemno zanimivi vtisi.

Komaj čakam da ga preberem ...
trolodtroje Posted - 21/08/2015 : 22:27:33
svaki je palestinski žid pomalo arap, kao što nijedan izraelski arap ne može tvrditi, da nije pomalo i žid

Narod ognju hrana postaje. Nitko ni brata svog ne štedi....
---------
Scearij, priča i crtanje izjemni.

Strip samo prikazuje, ne kritizira, ne polemizira. Al prikazuje mnogo. I još premalo, da bi se dobila kompletna kompleksna slika o izraelsko-palestinskom sukobu. NIKAD neče bit mira na bliskom istoku. Sve je otišlo predaleko = k vragu. Nema budučnosti za par generacija. Bilo za militantne ultraše, zmerne ili levičare. Kod palestinca i kod žida.

Nema indiferentnog u Palestini&Izraelu. Sve vuče u vrtlog, svi najebaju i svi gube. A svevišnji promatra. jbmmmtr.
kasper Posted - 19/08/2015 : 00:23:17
meni je kraj odlican, pojacava sve do tada receno u stripu
Ernie Pike Posted - 18/08/2015 : 23:30:06
Murdoc, i meni je ta rečenica ostala u sjećanju. Glavna tema ovog stripa i jesu zidovi. Zidovi među narodima, religijama i ideologijama, bilo vidljivi ili nevidljivi su stalna tema kad se priča o Bliskom istoku i taj dio je prilično generički. Prava snaga stripa su nevidljivi zidovi koji okružuju i dijele protagoniste.
Scenarij pati od boljki vezanih uz adaptaciju duže forme, ali je prilično dobar. Ne sviđa mi se kraj (vjerojatno preuzet iz romana kojeg nisam čitao), o tome možemo pričati kad više ljudi pročita strip. Crtež zaslužuje samo pohvale.

Atentat je zaista dobar strip i za sada mi je dosta visoko na listi za Oscar.
mr murdoc Posted - 26/07/2015 : 17:14:12
Atentat

Židov luta jer ne podnosi zidove, nije slucajno podigao zid da bi pod njim plakao

U ovim "blagodatnim" vremenima novca ,tehnologije i sveopceg otudenja ovaj strip nazvati klišeom bi bilo i vise nego politicki korektno...na srecu i cinjenicno gledajuci on to ipak nije.
Psihološki, otuđenje je osećanje odvojenosti, usamljenosti ili bivanja strancem, no osobno vjerujem da u ovom stripu otudenje parira sa potragom za istinom.
Tragati za istinom po svaku cijenu u ovom mediokratskom okruzenju nuzno vas dovodi u stanje otuđenja.
Pokusavajuci shvatiti i odbaciti samonametnuti minimalizam koji smo cijeli zivot shvacali kao osobni vrhunski domet vodi nas kroz proces koji je bolan,ponizavajuci , naoko besmislen i vrlo vjerovatno fatalan.
Ovaj strip nam na jedan melanholicno surov i gotovo surealan nacin govori da otudenje i nije ono najgore u nama...postoji jos i samootuđenje
Paleta koju autori ovdje pred nas prosipaju se razbija u tisuce komadica i tek u krhotinama pronalzimo istinske vrednosti..brak,pripadnost, bol,hrabrost,priznanje ,kajanje i odlucnost..no na kraju ipak ..oprost.
split85 Posted - 28/05/2015 : 22:08:44
Vrlo dobra radnja, s različitim pogledima na svakodnevnicu, odnosno s koje strane se gleda.
Dosta sporednih likova je upleteno u razne terorističke/oslobodilačke organizacije, tako da je teško glavnom liku da ikome vjeruje.
Tako da se oslanja na svoj instikt gdje plete razne teorije.

Ocjena: 8/10
kasper Posted - 15/05/2015 : 23:18:02
quote:
Originally posted by anto

+ KOLORKA 45 Medvjeđa koža



pun forum ljubitelja Zidroua, a vamo Lidija slabo plasirana za oskara. mogli biste se malo organizovati
anto Posted - 15/05/2015 : 22:58:33
+ KOLORKA 45 Medvjeđa koža
kasper Posted - 15/05/2015 : 20:12:16
kako vidim po najavi Fibre, ovo ce mi biti godina kolorke. + na to, kolorke su mi najomiljenija edicija

KOLORKA 40 Jednog proljeća u Černobilu
KOLORKA 42 Atentat
KOLORKA 43 Treći zavjet
KOLORKA 44 Sami
KOLORKA 46 Sedam života kopca
KOLORKA 47 Kililana song
KOLORKA 48 Quai d'Orsay


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000