forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor maxi 21 - Prolaz između tisućljeća

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 24/04/2015 : 07:14:36
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Esposito Bros
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original maxi #22 - Recenzija

Prica koja je trebala biti objavljena kao gigant, zbog ukidanja edicije prebacena je u maxi izdanje.
Ovo bi trebala biti epizoda koja kvalitetno odskace od trenutnih maxi izdanja.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Elderane84 Posted - 22/05/2015 : 15:07:34
Eno ni Espozitovski crtez, ni Buratini u punoj snazi ne pomazu nostalgiji, sudeci po Alenovom komentaru sa recenzije :) Ja jos nisam procitao, ali pretpostavljam sta me ocekuje iz recenzije, i u startu mi se ne svidja kad Buratini pokusava paralelne radnje da prica. No, vidicemo...
DODSFERD Posted - 22/05/2015 : 10:38:42
Kvragu, moj se primjerak gadno zgužvao isti dan kada sam ga kupio, nesretan slučaj.
Izgleda da ću ga morati takvoga čitati jer drugoga neću uzeti tako skoro.
acestroke Posted - 22/05/2015 : 09:26:00
E sad cete i mene natjerati da ovo procitam.
;)
King Warrior Posted - 22/05/2015 : 09:12:01
Recenzija:



Prolaz između tisućljeća
Zagor
ZG MX 21 | 254 str.


Darkwood, 10.880 p.n.e. čopor sabljozubih tigrova teroriše pleme pećinskih ljudi, koji ih smatraju besmrtnim i zlobnim božanstvima. Jedan od njih, ratnik po imenu Whi-Koah, uvjeren je da ih je moguće ubiti i odlučuje se suočiti s njima. Mnogo milenijuma poslije, Zagor pokušava spriječiti skupinu plaćenika, predvođenih nemilosrdnim Shaneom, da sustignu ekspediciju antropologa, koju Doc Lester vodi prema pećinama gdje naučnici namjeravaju da proučavaju praistorijske grafite.

DODSFERD Posted - 19/05/2015 : 09:55:50
Mislim da to dovoljno govori o kvaliteti same epizode.
adriano Posted - 19/05/2015 : 08:54:31
kupio sam sabotere u remitendi prije desetak dana, ali kad sam došao doma i počeo čitati, učinilo mi se da sam tu epizodu već pročitao. Naravno da jesam. uzeo sam ju na interliberu, ali sam ju potpuno zaboravio.
DODSFERD Posted - 18/05/2015 : 17:48:49
Ohrabruje podatak da se svima sviđa maxi, konačno ću ga sutra i ja kupiti kada nisam mogao prije.
Hajo Posted - 18/05/2015 : 17:42:41
O, da, definitivno jedan od boljih maxija!!!! Crtež sjajan, kako bi tek izgledao u Gigantu!!!
Priča ko da ju je pisao Boselli, a ne Bure. Napokon maxi za kojeg mi nije žao potrošenih 50 kuna!
DOMI Posted - 14/05/2015 : 12:12:34
sin oduševljen,, kaže da mu je Prolaz između tisućljeća jedan od boljih MAXIa

46 god. Alan Forda u HR
giant Posted - 11/05/2015 : 16:50:23
Super priča i odličan crtež. Po meni ide u top 3 maxija do sada. Sada se očekuje još onaj maxi s nastavkom od "Nepoznati svet"....
senokute Posted - 09/05/2015 : 19:47:14
I meni je upala u oci ona fantasticno nacrtana zenska pozerska guzica
Inace vrlo dobra epizoda sa odlicnim Espositovcima, mozda je ovo i najbolji maxi do sada....moram pricekati da se slegne dozivljaj
Koji bi bio hit da ovi Espositovci nacrtaju recimo jednu epizodu Rahana(to mi je bio prvi procitani strip i sjetih ga se prilikom
citanja ove epizode)
mesar Posted - 06/05/2015 : 16:22:48
Lp,i ja jedva dočeko,da stigne taj Maxi Zagor u Sloveniju(zadnjih pet dana uvek na kioscima,da li več stigao).Lepa naslovnica od našeg maestra Ferrija i lijep crtež od brače Esposito i svakako vrlo dobra priča .Svaka čast svim fanovima našeg junaka ,budite dobro.
Leonid Posted - 06/05/2015 : 15:56:42
Odličan Maxi!
Nije mi bolji od Ratnika,ali drugi najbolji koji sam pročitao.
Pogotovo je zanimljiva druga grana priče,ona u prošlosti.

Espositovci puni dinamike.
Samo nije mi jasno zašto su sise one ženske stalno pokrivene,ne razumijem Bonelli. U Zagoru možeš vidjeti strelice zabijene u vrat,hladnokrvna ubojstva...ali sise Bože sačuvaj. Ovako kad ih uvijek nečime pokriju zbilja izgleda komično.
Inače,skužio sam da Espositovci obožavaju naglašavati guzicu ženskim likovima,Laurenti poprsje a oni guzicu.

Bure nije previše davio,pogotovo je negdje ostavio detalje i skratio priču. Jedna stranica noć i odmah sljedeća jutro....ne gubimo vrijeme da nam Bure objasni kako je Zagor popravio sjekiru.
ike666 Posted - 04/05/2015 : 23:50:17
quote:
Originally posted by velka031

Sve što crtaju Cassarovi spušta se u podrum.


kod Fritzla
velka031 Posted - 04/05/2015 : 23:41:27
Sve što crtaju Cassarovi spušta se u podrum.
going going Posted - 04/05/2015 : 23:08:30
quote:
Originally posted by raic1922

Sabotere nisam citao, a kada sam 'Nocnu moru' citao prije 4-5 godina bila mi je odlična, uz solidan crtež



Slazem se!
I meni je Nocna mora na moru vrlo zanimljiva prica. Ponovo vidimo Virdziniju, a cela prica ima zanimljivu teskobnu atmosferu.

Takodje Maxi koji se cesto ne spominje Napustena utvrda je odlicna prica, ali verovatno zbog crteza Casssarova nije toliko priznata koliko bi trebalo.
DODSFERD Posted - 04/05/2015 : 22:48:51
quote:
Originally posted by King Warrior

Maxi Saboteri jeste otpad, slazem se. Van pameti je da je ovako nesto Capone napisao.


Kako si samo smogao snage da ideš još i recenziju pisati za taj maxi.
WOLF-HUNTER Posted - 04/05/2015 : 22:33:03
Ni meni nije jasno kako je jedan majstor poput Caponea mogao da napiše neku priču poput "Saboteri", il je priča njanjava a plus još đubre od crteža... Ne zna se ko je gori; Laurenti ili Cassaro...
King Warrior Posted - 04/05/2015 : 22:18:13
Maxi Saboteri jeste otpad, slazem se. Van pameti je da je ovako nesto Capone napisao.
King Warrior Posted - 04/05/2015 : 22:15:21
I ja mislim da Nocna mora na moru ima mnogo losiju reputaciju nego sto zasluzuje.
Nije nesto posebno dobra epizoda, ali nije ni dno, kako se cesto govori na nasem forumu.
Italijani imaju cak pozitivno misljenje o ovoj prici.
Mislim da je i nesrecni prijevod naslova dosta utjecao na srozavanje epizode.
tinton Posted - 04/05/2015 : 21:37:45
quote:
Originally posted by raic1922

Sabotere nisam citao, a kada sam 'Nocnu moru' citao prije 4-5 godina bila mi je odlična, uz solidan crtež


Da.
I meni.
Jest da je uglavnom samo omaž Mobyju Dicku, ali je svakako zanimljiva, uz dobar crtež.
DODSFERD Posted - 04/05/2015 : 20:11:23
Znao sam da ćeš to reći...
Ako je ono bila odlična priča uz solidan crtež onda bi ovaj maxi trebao biti vrhunski u svakom pogledu.
raic1922 Posted - 04/05/2015 : 20:05:49
Sabotere nisam citao, a kada sam 'Nocnu moru' citao prije 4-5 godina bila mi je odlična, uz solidan crtež
DODSFERD Posted - 04/05/2015 : 20:02:17
Kako god okreneš, mora biti bolja od Noćne more na moru i Sabotera.
raic1922 Posted - 04/05/2015 : 19:55:08
Nemoj se previše nadati, vrlo dobra epizoda, ali po meni ne spada u top 3 maxia

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000