forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Automobil

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sergej773 Posted - 01/05/2015 : 17:40:59
Koji automobil trenutno vozite?

Ja Opel Kadett 1.3, ali planiram da uzmem Alfa Romeo 156.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 26/11/2023 : 10:35:30


Drugi ima 197500 km poceo je dizel partikel filter da se gusi. Treba ga ispuhati na 100kmh i u cetvrtu.

Na proljece treba novi gledati. Brijem na Ford Pumu benzinac 1.0 125PS.
lwood Posted - 14/07/2023 : 08:47:45
https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualno/usetao-u-salon-s-paletom-gotovine-i-pokupovao-sve-aute-sada-ga-trazi-policija-15355105
emirem Posted - 21/03/2023 : 09:29:38
Nasao link.
Uglavnom racun bio u vidnom polju carinika, globili ga, a racun od 1700 KM je pretjeran za samo zupcasti remen.
Puno stvari tu ne stimaju.

Na zapadu nista novo, odustajem od Mercedesa GLE, dobar mi je Mitsubishi Outlander. Jos je to sve sto bi moja baba znala reci "u vasioni".

Povoljniji i manje osiguranje.
Agent osiguravajuceg drustva veli da dva auta iste
snage motora, ali druge marke, na primjer Mercedes i Renault imaju veliku razliku na skali rizika, jer Mecka je vise meta dugoprstima i riskantna marka u globali.

Kaze jedan lik nedavno "nije mercedes za radnicku klasu!"😒


emirem Posted - 21/03/2023 : 08:10:51
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood

Je.es hibride



Stooo?

Ljetos imao zamjenskog fokusa hibrida(mild) 1 dok su mi apdejtali navigaciju, imao 1.0 motor snage 120 konja, na struju do 50km/h fino vuklo, a na autobanu bas osjetis snagu.

Inace fordov 1.0 motor 7 godina osvajao nagrade zbog stedljivosti.

Meni je to dobra opcija nego plug-ini i full elektricni.

Da mi je malo viska love volio bih kasnije i Ford Explorer hybrid. Volim Ford sta cu.Ford mi je Das Auto.😁





Focus hybrid 1.0 i "snaga na autoputu" ne idu ruku pod ruku...



Daj molim te pojasni mi to malo.
Za krace relacije vjerujem da je ok, ali naravno kad idem na duzi put za GO da je bolji jaci auto, mislim na obujam motora ccm.

Cuo jucer da je neki covjek iz RH popravljao auto u BiH i poslije ga na granici globili. Sad se pitam kako su ga nasli,je li ga slepao i slicno. Da li je to neka nova fora kako izvuci lovu gradjanima i koliko je to zakonski opravdano? Pogledat cu u dnevnim novinama na intu.
lwood Posted - 20/03/2023 : 22:12:36
Nema do dizelaša jebeš i hibride i električare.
bagi Posted - 20/03/2023 : 17:39:14
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood

Je.es hibride



Stooo?

Ljetos imao zamjenskog fokusa hibrida(mild) 1 dok su mi apdejtali navigaciju, imao 1.0 motor snage 120 konja, na struju do 50km/h fino vuklo, a na autobanu bas osjetis snagu.

Inace fordov 1.0 motor 7 godina osvajao nagrade zbog stedljivosti.

Meni je to dobra opcija nego plug-ini i full elektricni.

Da mi je malo viska love volio bih kasnije i Ford Explorer hybrid. Volim Ford sta cu.Ford mi je Das Auto.😁





Focus hybrid 1.0 i "snaga na autoputu" ne idu ruku pod ruku...
Poli Posted - 17/03/2023 : 15:10:48

Things are known to get strange in the world of automotive prototypes and test vehicles. This is the Michelin/Citroen PLR (Poids Lourd Rapide, roughly translated as "fast truck"). Michelin built this odd machine to test commercial vehicle tires in 1972. It has a total of 11 wheels on the ground - 6 drive wheels, 4 wheels for steering, and 1 for testing inside the station wagon-like body. You might expect power to come from a Citroen engine, or maybe some European diesel, but you would be VERY wrong. I can just imagine Steve Martin as Inspector Clouseau saying, "In the back of my vehicle, I have TWO small block Chevys, producing about 350 horsepower each." A total of FIVE radiators are used to cool the engines, one of which powers the 3 drive axles and the other powers the testing wheel in the center of the vehicle.








emirem Posted - 29/01/2023 : 14:27:20
quote:
Originally posted by lwood

Je.es hibride



Stooo?

Ljetos imao zamjenskog fokusa hibrida(mild) 1 dok su mi apdejtali navigaciju, imao 1.0 motor snage 120 konja, na struju do 50km/h fino vuklo, a na autobanu bas osjetis snagu.

Inace fordov 1.0 motor 7 godina osvajao nagrade zbog stedljivosti.

Meni je to dobra opcija nego plug-ini i full elektricni.

Da mi je malo viska love volio bih kasnije i Ford Explorer hybrid. Volim Ford sta cu.Ford mi je Das Auto.😁

emirem Posted - 29/01/2023 : 14:19:09
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by emirem

Veceras imali diskusiju o hibridima.
Punac gleda blagi hibrid Kia Sportage.
Ja cu morati ove godine gledati frknuti fokusa ima vec 188.000km, necu cekati da bas rikne, pa snimati hibride. Fokus, kuga, sportage…
Imate li vi kakve hibride ili klasicne Greta provokatore?



Nema hibrida do toyote



Bas vele tako. 🙂

Al' šta-ko!
lwood Posted - 29/01/2023 : 07:36:02
Je.es hibride
tihomirduras Posted - 29/01/2023 : 01:03:22
quote:
Originally posted by emirem

Veceras imali diskusiju o hibridima.
Punac gleda blagi hibrid Kia Sportage.
Ja cu morati ove godine gledati frknuti fokusa ima vec 188.000km, necu cekati da bas rikne, pa snimati hibride. Fokus, kuga, sportage…
Imate li vi kakve hibride ili klasicne Greta provokatore?



Nema hibrida do toyote
emirem Posted - 29/01/2023 : 00:05:17
Veceras imali diskusiju o hibridima.
Punac gleda blagi hibrid Kia Sportage.
Ja cu morati ove godine gledati frknuti fokusa ima vec 188.000km, necu cekati da bas rikne, pa snimati hibride. Fokus, kuga, sportage…
Imate li vi kakve hibride ili klasicne Greta provokatore?
ivi skoj Posted - 07/08/2022 : 17:01:31
https://www.jutarnji.hr/autoklub/video/elektricni-sono-motors-sion-se-puni-na-suncevu-energiju-a-kao-filter-zraka-mu-sluzi-mahovina-15232186
Dopa Posted - 02/08/2022 : 19:11:13
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by Dopa

quote:
Originally posted by Qwertz

Koliko sam shvatio, auto se smije ugasiti dvaput, a treći put je direktan pad. Mene je rušio zbog jednog gašenja auta. E, da. Kada sam došao do vrha, morao sam skrenuti u jednosmjernu ulicu koja se nalazi lijevo od te ceste gdje mi se auto ugasio. Nisam skrenuo odmah uz lijevi rub jer nisam htio riskirati da taknem rubni kamen, već sam bio malo dalje od ruba (ali na lijevoj polovici). Znači, pao sam zbog dvije greške koje sam napravio unutar jedne minute🙂. To i ne bi bio toliki strašan problem da je idući ispit u nekom normalnom roku, ali očigledno neće biti u normalnom roku 😐


Auh, ajde da nije bilo pred sam kraj pa i nekako, ali mogao te pustiti da je htio. A svi moji koji su polagali su imali svakakvih prica, ili su vozili uzas i napravili milijun gresaka pa bi ih ipak pustili ili su vozili skroz pristojno i zbog neke sitnice pali tako da sam i startu znala da ce ta polaganja biti malo znanja, malo srece i dobre volje ispitivaca... svakako ne zamaraj se sad s tim toliko, uzivaj dok faks ne krene, a kad tad cemo oboje to rijesiti


Nadam se. Nek' nam je sa srećom
Ovo s tom cestom mi se čini kao da je ispitivač pomislio: "Hmmm, ovaj još danas nije ništa s*ebao. Kamo bih ga mogao odvesti, da nešto fula?"


Vjerojatno je vec iskalkulirao koliko treba ljudi srusiti pa si mu bio na popisu
Dopa Posted - 02/08/2022 : 18:38:34
quote:
Originally posted by Qwertz

Koliko sam shvatio, auto se smije ugasiti dvaput, a treći put je direktan pad. Mene je rušio zbog jednog gašenja auta. E, da. Kada sam došao do vrha, morao sam skrenuti u jednosmjernu ulicu koja se nalazi lijevo od te ceste gdje mi se auto ugasio. Nisam skrenuo odmah uz lijevi rub jer nisam htio riskirati da taknem rubni kamen, već sam bio malo dalje od ruba (ali na lijevoj polovici). Znači, pao sam zbog dvije greške koje sam napravio unutar jedne minute🙂. To i ne bi bio toliki strašan problem da je idući ispit u nekom normalnom roku, ali očigledno neće biti u normalnom roku 😐


Auh, ajde da nije bilo pred sam kraj pa i nekako, ali mogao te pustiti da je htio. A svi moji koji su polagali su imali svakakvih prica, ili su vozili uzas i napravili milijun gresaka pa bi ih ipak pustili ili su vozili skroz pristojno i zbog neke sitnice pali tako da sam i startu znala da ce ta polaganja biti malo znanja, malo srece i dobre volje ispitivaca... svakako ne zamaraj se sad s tim toliko, uzivaj dok faks ne krene, a kad tad cemo oboje to rijesiti
Dopa Posted - 02/08/2022 : 17:44:07
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by Dopa

quote:
Originally posted by Qwertz

Zna li netko koliko se cca. čeka drugi ispit vožnje? Idući ponedjeljak će biti točnih mjesec dana otkada sam pao. Instruktor me prijavio za idući ispit odmah dan kasnije, nije mi se ništa javljao nakon toga, a bon na mobitelu mi je istekao.
Pitam ovdje jer ne mogu naći onaj topic o vozačkom ispitu koji sam bio otvorio.



Ja sam isto prije mjesec dana pala vožnju i rekao mi je instruktor tek sredinom 9.mj. valjda uzimaju sad godišnji odmor, bar mi je tako rečeno


Na čemu su Vas rušili?



Tek sam zavrsila faks, a ti kreces pa se osjecam staro kad kazes "Vi" pa slobodno koristi "ti"
Meni su javili tjedan dana ranije, ali znam ih dosta kojima su samo rekli "polazes za koji dan" hah. Ja sam bila uvjerena da cu proci, zadnje sate bi bez greske odvozila, ali je zato polaganje bilo zivi kriminal, uletila sam u ulicu iz koje sam se trebala u rikverc polukruzno okrenuti i s jedne strane mi uletio kamion s druge vozilo cistoce i uz to se jos neka zena nabila uz mene, a izmedu nas se provlace stranci, ugl u mom pokusaju izvlacenja sam umalo udarila u neko parkirano auto i instruktor je kocio... zao mi je sto se toga nisam odmah sa 18 rijesila jjer mi je sad teska tlaka hah zasto su tebe bacili?
Dopa Posted - 02/08/2022 : 16:08:30
quote:
Originally posted by Qwertz

Zna li netko koliko se cca. čeka drugi ispit vožnje? Idući ponedjeljak će biti točnih mjesec dana otkada sam pao. Instruktor me prijavio za idući ispit odmah dan kasnije, nije mi se ništa javljao nakon toga, a bon na mobitelu mi je istekao.
Pitam ovdje jer ne mogu naći onaj topic o vozačkom ispitu koji sam bio otvorio.



Ja sam isto prije mjesec dana pala vožnju i rekao mi je instruktor tek sredinom 9.mj. valjda uzimaju sad godišnji odmor, bar mi je tako rečeno
MD72 Posted - 31/07/2022 : 09:15:58
Plagijat pjesme Malena od grupe Idoli.
Just_Charlie Posted - 31/07/2022 : 00:59:30
quote:
Originally posted by tihomirduras

Hahaha, čak iako nisam dobro shvatio tko tu koga, dobrano se nasmijah na tvoj post, ispada da su svi tvoji serviseri opako napaljene zvjerke.



pa razvedeni su duži niz godina.
Na njima je da probaju, na meni da odbijem i tražim drugi servis.

Čula sam večeras super stvar na radiju, pitala google koja je pjesma, on mi ju našao i sad slušam.. savršena stvar, ne da mi se više o tim iskustvima raznim..idemo dalje

https://youtu.be/u7qg9E3S6Gs
tihomirduras Posted - 30/07/2022 : 15:55:10
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by ken2

ušao u topik samo zato jer vidim da se charlie vratila :))


Srdačan pozdrav

I moram reći da me ulovio smijeh jer sam na ovo "charlie se vratila" u sebi pomislila - cirkus je stigao u grad

Htjela bih objasniti ovo, ali ni sebi ne vjerujem da su istine svi moji doživljaji zadnjih godina, kad je riječ o mom autu, servisima raznim i nekim njihovim vlasnicima.. Moram biti jako dobro raspoložena i komična da podnesem sve to i pospremim nazad u zaborav. Inače bih bila smrknuta i mračna i imala bih potrebu psovati.
Nisu mi ništa sfušarili na autu, doslovno nisu ništa, uzalud sam čekala termin za neke usluge i izgubila vrijeme jer ukratko:
- s jednim sam nakon dugog poznanstva i ponovnog viđenja otišla na kavu ali mi nije bilo ni lijepo ni ugodno i ostala sam na "Vi"..
- jednom se nisam dala osvojiti i spavati s njim i skužila sam da je to što trebam uvjetovano s tim i da mogu zaboraviti
- jednog sam odbila pozvati na pivo navečer kod sebe a on si je poželio doći,,mogla sam zaboraviti i na taj servis i obećan broj mobitela nekoga tko se bavi nečim drugim što mi treba..
-nakon ovog iz 2.stavke, našla sam drugog limara koji mi je napravio dobro, ali pogrešno i ispravak pogreške, odn.trošak toga htio je meni podvaliti, prodati priču., Slučajno ili ne, prolazio je blizu mene taman u vrijeme kad sam trebala po auto i nazvao me da me usput poveze. I došao je po mene i slušam ja njega cijelim putem i u sebi mislim - samo ti pričaj. Nećeš, razbojniče!
I platim mu dogovorenu cijenu, uzmem iz novčanika 50 kuna i pružim mu za uslugu što me vozio, ostao je nijem i ukopan. Nije mu upalilo. Sjednem u auto i odem.

No, sad trenutno sam u mirnim vodama s jednim servisom, jako zadovoljna uslugom i odnosom prema meni kao mušteriji, čak previše zadovoljna, toliko da sam odbila ponudu da me odveze tamo kuda sam pošla nakon što sam ostavila auto jer mi je puštala jedna cijev i mijenjala sam prednje diskove i brisače, usput novu cijev intercoolera.. Ja dovezem auto, kažem glavni, početni problem i usput mi se sve pregleda i preventivno mijenja..
Cijena ovog posjeta 1650 kuna.





Hahaha, čak iako nisam dobro shvatio tko tu koga, dobrano se nasmijah na tvoj post, ispada da su svi tvoji serviseri opako napaljene zvjerke.
panzer Posted - 30/07/2022 : 11:08:46
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Misljenja sam da bi se trebala otvoriti zasebna tema u kojoj bismo otvoreno progovorili o svijetu koji je otisao skroz, skrenuo, senuo i ne znam odakle vise krenuti s popravljanjem mentalnog zdravlja covjecanstva.
Ljudi su se toliko udaljili od nekadasnjih vrijednosti, postovanja, zbog manjka samopostovanja cega nisu uopce svjezni.. Internet je stvorio jednu novu "kulturu", bagatelizirao tezinu postupaka i rijeci i to se odrazava u mnogima, pogotovo sto su uvjereni da sve znaju i mogu jer i svi ostali tako funkcioniraju.:)



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38906
Just_Charlie Posted - 30/07/2022 : 10:23:23
Misljenja sam da bi se trebala otvoriti zasebna tema u kojoj bismo otvoreno progovorili o svijetu koji je otisao skroz, skrenuo, senuo i ne znam odakle vise krenuti s popravljanjem mentalnog zdravlja covjecanstva.
Ljudi su se toliko udaljili od nekadasnjih vrijednosti, postovanja, zbog manjka samopostovanja cega nisu uopce svjezni.. Internet je stvorio jednu novu "kulturu", bagatelizirao tezinu postupaka i rijeci i to se odrazava u mnogima, pogotovo sto su uvjereni da sve znaju i mogu jer i svi ostali tako funkcioniraju.:)
panzer Posted - 30/07/2022 : 07:01:16
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Dobra večer ljudi :)
Sinoć sam malo čitala forum i naišla na ovu temu pa se vraćam nazad da pitam nešto oko onog AMG na Mercedesu novije generacije.
Znam što znači ali ne znam koja je razlika tih auta od onih koji ne nose tu oznaku.. znam da je nešto woow, valjda..
Pukla me ljubav na prvi pogled neki dan.. Dvije prekrasne dame sjele su u Mercedes A 180 cdi AMG (2019.g), s kolegicom sam stajala s poštovanjem, dok je lagano klizio pored nas. Osvojila me bijela boja te elegancije i dizajn i sve ostalo mi je kliknulo, što mi se jako rijetko dogodi..
Ugl. što mislite o mom budućem i koja je razlika u ta tri slova, osim u tom nekom "Woow" i tome što se više nikad neću udati, jer tko želi ženu s tim autom (no, to je već neka druga tema i zajebancija na istu )


Pa gdje si Charlita, sunce moje, gdje nestade? Super da si se javila... morao bi te nešto pitati...



Da li bi ti donirala koju svoju fotku za tvoj topik?

Just_Charlie Posted - 30/07/2022 : 01:53:44
quote:
Originally posted by ken2

ušao u topik samo zato jer vidim da se charlie vratila :))


Srdačan pozdrav

I moram reći da me ulovio smijeh jer sam na ovo "charlie se vratila" u sebi pomislila - cirkus je stigao u grad

Htjela bih objasniti ovo, ali ni sebi ne vjerujem da su istine svi moji doživljaji zadnjih godina, kad je riječ o mom autu, servisima raznim i nekim njihovim vlasnicima.. Moram biti jako dobro raspoložena i komična da podnesem sve to i pospremim nazad u zaborav. Inače bih bila smrknuta i mračna i imala bih potrebu psovati.
Nisu mi ništa sfušarili na autu, doslovno nisu ništa, uzalud sam čekala termin za neke usluge i izgubila vrijeme jer ukratko:
- s jednim sam nakon dugog poznanstva i ponovnog viđenja otišla na kavu ali mi nije bilo ni lijepo ni ugodno i ostala sam na "Vi"..
- jednom se nisam dala osvojiti i spavati s njim i skužila sam da je to što trebam uvjetovano s tim i da mogu zaboraviti
- jednog sam odbila pozvati na pivo navečer kod sebe a on si je poželio doći,,mogla sam zaboraviti i na taj servis i obećan broj mobitela nekoga tko se bavi nečim drugim što mi treba..
-nakon ovog iz 2.stavke, našla sam drugog limara koji mi je napravio dobro, ali pogrešno i ispravak pogreške, odn.trošak toga htio je meni podvaliti, prodati priču., Slučajno ili ne, prolazio je blizu mene taman u vrijeme kad sam trebala po auto i nazvao me da me usput poveze. I došao je po mene i slušam ja njega cijelim putem i u sebi mislim - samo ti pričaj. Nećeš, razbojniče!
I platim mu dogovorenu cijenu, uzmem iz novčanika 50 kuna i pružim mu za uslugu što me vozio, ostao je nijem i ukopan. Nije mu upalilo. Sjednem u auto i odem.

No, sad trenutno sam u mirnim vodama s jednim servisom, jako zadovoljna uslugom i odnosom prema meni kao mušteriji, čak previše zadovoljna, toliko da sam odbila ponudu da me odveze tamo kuda sam pošla nakon što sam ostavila auto jer mi je puštala jedna cijev i mijenjala sam prednje diskove i brisače, usput novu cijev intercoolera.. Ja dovezem auto, kažem glavni, početni problem i usput mi se sve pregleda i preventivno mijenja..
Cijena ovog posjeta 1650 kuna.

emirem Posted - 29/07/2022 : 22:51:39
@nesvrstani

Haha, svastika narucila Daciu Sandero preko volje, rekao sogor nema para za golfa (non-stop problemi sa sadasnjim golfom) ili A2,vozi sta dobijes. 😁

@ponki

Istina😁, svastika je i mislila njemacko, ali dzep kaze drugacije. Ove neke nove generacije misle preko noci sve imati na pladnju, neki brzi konzumerizam, sve, sad i odmah. Sandero 15000€ nov.

Kao sto sam pisao u gornjim postovima, neki bi crkli samo da kupe nesto da se sepure okolo pogotovo sad za godisnje odmore i za rodni kraj.

Kad vidim Cehe, Slovake i Poljake kad dolaze sa makinama na ljeto velim si, a i neka im je tako, sa srecom, zaradili su, skromni su, ne kocopere se i ne zna se za njih.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000