forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Hellingen 7

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 17/05/2015 : 16:59:48
Uskoro slijedi novi Hellingenov povratak, Zagorov nemesis će po sedmi put da stupi na scenu. Scenarista je Burattini, prve dvije sveske će nacrtati Ferri, druge dvije (možda čak dvije i po) Verni i Sedioli. Broj 600, koji potpisuju Rauch i Ferri, neće biti početak Hellingenovog povratka, već najvjerovatnije jedan veliki flashback o Rakumu, indijanskom heroju koji je prvi porazio uljeze sa Akrona (vidi ep. Teror šeste planete). Dakle, saga o Hellingenu počinje s originalnim brojem 601.

Hellingen se prvi put pojavio u epizodi „Na tragu Titana“ (Nolitta-Ferri, originalni brojevi 11 i 12).
Drugi put u priči „Mržnja“ (Nolitta-Donatelli, orig. 39-41).
Po prvi put u sedamdesetim godinama, ukupno treći, u epizodi „Nulti čas“ (Nolitta-Donatelli, orig. 107-109).
Četvrtvo pojavljivanje, „Teror šeste planete“, bio je ujedno i Nollittin oproštaj sa redovne serije (Nolitta-Ferri/Bignotti, orig. 178-182).
„Demon ludila“ je epizoda koju su poptpisali Sclavi i Ferri. Do dan danas najduža Zagorova priča (orig. 275-280).
Posljednji put vidjeli smo ovog negativca u epizodi „Hellingen je živ“ (Boselli-Ferri, orig. 376-379), još davne 1997.

Bilo je i nekoliko kameo nastupa kada se Hellingen pojavio kao flashback ili noćna mora.

Uskoro, osamnaest godina nakon zadnjeg zvaničnog pojavljivanja, najveći Zagorov neprijatelj ponovo stupa na scenu.
Šta očekujete od ove epizode?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Don Chico Felipe Cayetano Posted - 17/08/2017 : 21:14:23
Ali sa Hellingenom se sve zapetljalo zbog Wendiga i kloniranja.
Don Chico Felipe Cayetano Posted - 17/08/2017 : 21:13:43
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Iskreno, mislio sam da će se nastaviti na tu priču ovaj novi Hellingen, gdje on izlazi iz Wendigovog pakla, ali, gadno sam se prevario.


Po svoj prilici doci ce i to na red.

Naravno.I to ce doci na red.
King Warrior Posted - 17/08/2017 : 18:06:46
quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Iskreno, mislio sam da će se nastaviti na tu priču ovaj novi Hellingen, gdje on izlazi iz Wendigovog pakla, ali, gadno sam se prevario.


Po svoj prilici doci ce i to na red.
Don Chico Felipe Cayetano Posted - 17/08/2017 : 16:49:09
quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Meni je priča o Hellingenu, ona sa Kraljem Orlova, kentaurima i Edgar Allan Poeom vrhunska. Iskreno, mislio sam da će se nastaviti na tu priču ovaj novi Hellingen, gdje on izlazi iz Wendigovog pakla, ali, gadno sam se prevario.

i ja sam se prevario.
FelipeKajetano Posted - 06/08/2017 : 11:35:30
Meni je priča o Hellingenu, ona sa Kraljem Orlova, kentaurima i Edgar Allan Poeom vrhunska. Iskreno, mislio sam da će se nastaviti na tu priču ovaj novi Hellingen, gdje on izlazi iz Wendigovog pakla, ali, gadno sam se prevario.
Don Chico Felipe Cayetano Posted - 06/08/2017 : 11:02:26
Stvar oko Hellingena se zapetljala kada ga je Boselli odveo u Wendigov pakao.Vidi se da Bure nije znao kako ce ga odatle izbaviti,pa ga je klonirao.Pa i kad Zagor jednog unisti,ostaje drugi!
King Warrior Posted - 21/07/2017 : 10:02:29
quote:
Originally posted by nagor

Zašto činjenica da je Hellingen stvarno zao toliko smeta ljude. Nije Burattini mijenjao Hellingenov karakter, već ga je samo produbio - dodao je ono što se ostali scenaristi nisu usudili jer su pisali priče za "mlade". Bureta bi trebalo pohvaliti jer se usudio napisati istinskog Hellingena kakav bi bio da je stvarno postojao... lud, zadojen vlastitim egom, ljut zbog javnog ne priznavanja, intelektualno superioran - a takvi su se u ono vrijeme oslanjali na rasizam i eugeniku.

Da, priča nije dobra odnosno morala je biti puno bolja i veća, ali karakterizacija Hellingena je jedino što je dobro i zanimljivo ovdje.


Apsolutno si u pravu, od prve do zadnje rijeci. Upravo o tome sam i ja pisao u recenziju.
solar Posted - 21/07/2017 : 09:07:45
quote:
Originally posted by karven

I trebao si da citiraš pasus do kraja: "Helingena koji sebe vidi na čelu Amerike, pa i planete, oslanjajući se na superiornost svoga uma smo voleli i cenili kao protivnika Duha sa sekirom. Ali, kako sada ceniti Buratinijevu verziju koja superiornost uma stavlja ispod eugenike i rasne superiornosti. Helingen je oborio samog sebe na najvažnijem ispitu i umesto (zlog) vizionara imamo sitnu dušu. "


Upravo to.
Don Chico Felipe Cayetano Posted - 21/07/2017 : 08:01:24
Ovo nije Zagorov nemesis.Ovo je klon Zagorovog nemesisa.


King Warrior Posted - 21/07/2017 : 07:18:07
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-mx-24-hellingenovo-nasljede/1953/
karven Posted - 21/07/2017 : 01:08:25
I trebao si da citiraš pasus do kraja: "Helingena koji sebe vidi na čelu Amerike, pa i planete, oslanjajući se na superiornost svoga uma smo voleli i cenili kao protivnika Duha sa sekirom. Ali, kako sada ceniti Buratinijevu verziju koja superiornost uma stavlja ispod eugenike i rasne superiornosti. Helingen je oborio samog sebe na najvažnijem ispitu i umesto (zlog) vizionara imamo sitnu dušu. "
karven Posted - 21/07/2017 : 00:59:41
quote:
Originally posted by nagor

http://kaisevi.blogspot.hr/2016/02/zagor-profesor-helingen-po-morenu.html?spref=fb

quote:
Ali ovde imamo pred sobom novog Helingena kome je Buratini pokušao da da istorijsku dubinu i da zadre u njegov život pre Titana i Zagora. Konačni rezultat je neurotik i megaloman opsednut arijevskim i rasističkim idejama o dominaciji posebne rase sa njim na čelu, koji komada crnce i indijance u tajnim eksperimentima pokušavajući da naučno dokaže njihovu inferiornost. A za takvog Helingena, posle više stotina pročitanih stranica u prethodnim decenijama, imamo neuporedivo manje respekta.


Zašto činjenica da je Hellingen stvarno zao toliko smeta ljude. Nije Burattini mijenjao Hellingenov karakter, već ga je samo produbio - dodao je ono što se ostali scenaristi nisu usudili jer su pisali priče za "mlade". Bureta bi trebalo pohvaliti jer se usudio napisati istinskog Hellingena kakav bi bio da je stvarno postojao... lud, zadojen vlastitim egom, ljut zbog javnog ne priznavanja, intelektualno superioran - a takvi su se u ono vrijeme oslanjali na rasizam i eugeniku.

Da, priča nije dobra odnosno morala je biti puno bolja i veća, ali karakterizacija Hellingena je jedino što je dobro i zanimljivo ovdje. Zao Hellingen kao pravi neprijatelj, kojeg voliš mrziti a ne stalno isti kliše Disney ludi znanstvenik koji nam je simpatičan jer je samo neshvaćen. Zar mora biti sve za djecu i tinejdžere kod Zagora...



Nije problem što je Bure pokušao da produbi Helingenov lik. Problem je što nije uspeo. Helingen iz svih ranijih priča je slojevitiji lik od ovog Buretovog smeća. Pokušajem produbljivanja lika sveo ga je na dvodimenzinalnu ploču, gimik za novovekovne klince. Ovaj Buretov Helingen mi je sprdačina i više štivo za tinejdžere od starijih priča.
Ovaj lik na blogu retko kada ima šta pametno reći, ali ovde je u pravu.
doom Posted - 21/07/2017 : 00:05:43
Pa, ne bih bas rekao da je hellingen ovdje produbljen (u odredjenoj mjeri sigurno je, ali sumnjam kako je burattini uopce mislio na takvo sto). Hellingen je banaliziran, lisen bilo kakve kompleksnosti karaktera. Ustvari, on nikada nije bio potpuno iskoriscen potencijal mada se pojavljivao 7 puta. Pritom demone ne uvrstavam u ovu debatu. Da je hellingen onakav kakvim ga je burattini ovdje prikazao, hellingen bi onda ustvari bio nekakva naucna projekcija adolfa hitlera, a ne covjek koji koketira sa ocito superiornijom rasom. Rasizam u ovakvoj mjeri se izrazito kosi sa hellingenovim djelovanjem. Kao sto sam vec rekao, rasizam nije nuzno zlo, on je prihvatljiv kao dodirna crta hellingenova karaktera. Covjek koji sudi ljudima na temelju njihove velicine, boje koze i sl. je odjednom spreman prihvatiti padobrance koji nemaju haman nikakve slicnosti sa ljudima tj. NJEGOVOM rasom, njegovim bicem. Zasto hellingen nije rekao za akkronijane "vidi ove budale, kako budalasto izgledaju, sigurno su glupi ko primat iz prasume". Mislim da je svima jasno: zato jer to nije hellingen.

Kazem, hellingen je u preko pola svojih pojavljivanja ostao neiskoriscen, naivan, dosadan. Ali, sto se kaze, svako zlo za neko dobro.
nagor Posted - 20/07/2017 : 23:24:25
http://kaisevi.blogspot.hr/2016/02/zagor-profesor-helingen-po-morenu.html?spref=fb

quote:
Ali ovde imamo pred sobom novog Helingena kome je Buratini pokušao da da istorijsku dubinu i da zadre u njegov život pre Titana i Zagora. Konačni rezultat je neurotik i megaloman opsednut arijevskim i rasističkim idejama o dominaciji posebne rase sa njim na čelu, koji komada crnce i indijance u tajnim eksperimentima pokušavajući da naučno dokaže njihovu inferiornost. A za takvog Helingena, posle više stotina pročitanih stranica u prethodnim decenijama, imamo neuporedivo manje respekta.


Zašto činjenica da je Hellingen stvarno zao toliko smeta ljude. Nije Burattini mijenjao Hellingenov karakter, već ga je samo produbio - dodao je ono što se ostali scenaristi nisu usudili jer su pisali priče za "mlade". Bureta bi trebalo pohvaliti jer se usudio napisati istinskog Hellingena kakav bi bio da je stvarno postojao... lud, zadojen vlastitim egom, ljut zbog javnog ne priznavanja, intelektualno superioran - a takvi su se u ono vrijeme oslanjali na rasizam i eugeniku.

Da, priča nije dobra odnosno morala je biti puno bolja i veća, ali karakterizacija Hellingena je jedino što je dobro i zanimljivo ovdje. Zao Hellingen kao pravi neprijatelj, kojeg voliš mrziti a ne stalno isti kliše Disney ludi znanstvenik koji nam je simpatičan jer je samo neshvaćen. Zar mora biti sve za djecu i tinejdžere kod Zagora...
igor 12 Posted - 17/07/2015 : 12:19:35
jesu to ovi iz baze drugdje klonirali Hellingenas pomoću DNA iz one kabine za teleportaciju?
nathan.never Posted - 17/07/2015 : 10:20:10
tinton Posted - 15/07/2015 : 07:34:07
Ili ga je cura/žena ostavila jer je bio previše predan znanosti.

adriano Posted - 15/07/2015 : 01:06:44
Mislis da mu je tata pedofil. Pa to je rasplet ko u nekom americkom TV filmu.
DODSFERD Posted - 14/07/2015 : 22:33:22
Najgora moguća opcija bi bilo nekakvo zlostavljanje u djetinjstvu nakon kojeg je Hellingen skroz skrenuo na drugu stranu željan osvete nad ljudskom vrstom, mislim da ne postoji veći kliše od toga.
adriano Posted - 14/07/2015 : 22:09:00
Valjda nece bas takav klise. To je kopirani robert grej
quote:
Originally posted by nagor

Bit ću jako iznenađen ako Bure složi nešto drukčije od ovog ispod:

Hellingen je bio nadobudan mladi znanstvenik. Roditelji su ga vjerojatno napustili dok je bio još mali. Nije bio loš na početku. Zapošljava ga vojska. Za njih radi napredne stvari. Nadređeni ne cijeni njegov genij. Dolazi do neke nesreće, koja ga emocionalno mijenja. Zamjera vojski i čovječanstvu. Postaje zao i želi zavladati svijetom.

Dakle, nadam se da neće biti tih klišeja, ali teško, da će se Bure usuditi sa nečim jačim. :(

King Warrior Posted - 14/07/2015 : 21:34:03
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by adriano

mozda ce helingen 7 ici u tom smjeru otkrivanja njegove patologije


to bi bilo odlično.Bure bi to fenomenalno prikazao,jer ni u jednom Hellingenu nemamo detaljnu razradu njegove psihologije.


Da znas da s i u pravu.
Ipak bi mogli da dobijemo jednu svjezu pricu, sa jasnijom Hellingenovom karakterizacijom.
nagor Posted - 14/07/2015 : 21:21:55
Bit ću jako iznenađen ako Bure složi nešto drukčije od ovog ispod:

Hellingen je bio nadobudan mladi znanstvenik. Roditelji su ga vjerojatno napustili dok je bio još mali. Nije bio loš na početku. Zapošljava ga vojska. Za njih radi napredne stvari. Nadređeni ne cijeni njegov genij. Dolazi do neke nesreće, koja ga emocionalno mijenja. Zamjera vojski i čovječanstvu. Postaje zao i želi zavladati svijetom.

Dakle, nadam se da neće biti tih klišeja, ali teško, da će se Bure usuditi sa nečim jačim. :(
Zoroasterixx Posted - 14/07/2015 : 21:14:02
quote:
Originally posted by adriano

mozda ce helingen 7 ici u tom smjeru otkrivanja njegove patologije



Valjda neće reći da su ga tukli dok je bio mali.
igor 12 Posted - 14/07/2015 : 17:53:20
quote:
Originally posted by adriano

mozda ce helingen 7 ici u tom smjeru otkrivanja njegove patologije


to bi bilo odlično.Bure bi to fenomenalno prikazao,jer ni u jednom Hellingenu nemamo detaljnu razradu njegove psihologije.
adriano Posted - 14/07/2015 : 17:09:23
mozda je imao neki grubi prekid

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000