forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Cover reloaded Tex Willer 2015

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Magico_Vento Posted - 18/03/2015 : 15:00:33
Nakon Zagora,Nathana i Dylana evo i mog najdražeg junaka :) Nadam se da tema već nije bila jer nisam primjetio na forumu,unaprijed se radujem naslovnicama naših balkanskih majstora


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 17/06/2015 : 21:07:42

COVER RELOADED 4: I VINCITORI!

http://www.sergiobonelli.it/scheda/38774/Quando-il-sogno-finisce.html




tinton Posted - 02/06/2015 : 18:38:48
quote:
Originally posted by alexts

Sad primećujem da je treća prilično dobra.


Treća je još najbolja od ove tri. Prva mi je ok, originalna.
Ali druga je baš .
mpavin Posted - 02/06/2015 : 18:20:43
Ova druga nije ni za top 50 a kamoli top 3.
alexts Posted - 02/06/2015 : 18:19:20
Sad primećujem da je treća prilično dobra.
xilrion Posted - 02/06/2015 : 17:57:41
bezveze. od ovog prvog je bilo puno boljih.
tinton Posted - 02/06/2015 : 14:59:42
Jako loš krajnji odabir prvih troje.
tinton Posted - 29/05/2015 : 19:18:05
Evo, ovo je, po mojem izboru, šest najboljih ove godine.








Samo Milazzo od domaćih.
emirem Posted - 21/05/2015 : 18:38:19
Cestitam sudionicima sa foruma na CR natjecaju!
mpavin Posted - 21/05/2015 : 17:29:34
Zaboravio sam reći da je i ove godine moj brat nacrta, evo njegove:

mpavin Posted - 21/05/2015 : 17:25:41
quote:
Originally posted by MisterYES

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by MisterYES

quote:
Originally posted by mpavin

MisterYES kakva su ti očekivanja?
Po meni, ovo ti nije dovoljno za pobjedu...


Činjenica je da ne živim u Italiji, tako da me organizovanje shippinga od nagrada, a pogotovo škole stripa, iskreno, više brinu nego drugi crteži...tj. plašim se da će izmuljati nešto da domaći poberu top 3 čisto iz tog tehničkog razloga.


More biti, da...
Meni je nevjerojatno da nisi moga smisliti bolji motiv, praktički si precrta originalnu naslovnu dok si recimo za DD-a bio pun odličnih ideja.



Naravno da sam mogao smisliti štošta, ali nisam ni zelio da budem iskren. Niti trositi vrijeme ni zivce.
Uzmimo Zagor CR, pobjedio je rad još manje "mastovit" nego ovaj, tek slikarska verzija postojece Ferrijeve.

Na Dylanu sam se izmucio da osmislim cool ideju i šta? Zavrsio 5-ti. Mogao sam mozda i bolje da sam se fokusirao manje na ideju a više na izvedbu, i tako mozemo u krug.

Evo, sviđao mi se detalj iz te epizode kada je Tex u onim drvenim koritima i spusta se njima, kao akciona scena, imao sam par skica, ali ipak, valjda je bitno ovo; da u kontekstu specijanog broja, koji nosi ime takvo kakvo nosi, po meni prosto trazi postersko/pozersku naslovnu; a uvijek mi je kod originalne smetalo sto Tex nije kompletan, tako da...

Namjerno sam i birao naslovnu koju Villa nije nikada radio, zbog zbog nekog straha vec radi fazona, da izbjegnem očekivano.

Stoga sam prosto zelio nacrtati Texa da meni bude O.K. uzevsi u obzir sve pomenuto, full figura, nekada da ga mogu isprintati i kao poster, da je univerzalan motiv, i crtacki dobar, sve drugo je...drugi plan.

Uvijek ima detalja kojima nisam najsretniji, ali šta? Svako ih ima, uvijek ce imati. (recimo treći lik koji ima ili pravo duge noge ili na nečemu stoji-kasno primjetio da bih ispravljao) No valjda je bitniji omjer takvih felera spram onoga sto je dobro ispalo?
Jedino sto mi "smeta" je sto mi se nekada cini da se meni sjecira do u broj dugmadi na Texovoj kosulji (mozda samo zato jer sam dostupan na forumu, postavljam ovdje rad, i nije mi mrsko dogovoriti) dok se drugim radovima desi da budu okarakterisani kao dobri, ili ne. Bez pretjeranog razglabanja. Pogotovo sto mi se cini da kada bi se dubina kritike kao za mene, primjenila da ostale radove, da bi tema imala 1000 strana zamjerki

Evo neko je postavio svog favorita, sada ja mogu krenuti od kundaka puske koji je totalno u drugoj perspektivi nego li njen ostakak, od ručke pištolja koja je grozno uradjena (izgleda kao dječija drvena igračka u najboljem slučaju) preko metaka koji izgledaju prosto presmiješno, i do Texove face koja je, blago rečeno "ni nalik" itd itd ...i gdje ce nas to odvesti?


Je, imaš pravo, na tvojoj se gleda i najmanja sitnica jer si jedino ti dostupan ovdje. Svakako je tvoja jedna od boljih + najviše liči na Villu i ima najmanje grešaka.

Složio bih se i sa senokuteom, na onoj Danteovoj naslovnici je Texovo lice loše nacrtano.
Beva Posted - 21/05/2015 : 16:00:40
Odlično ti je nacrtana naslovnica, tu nema spora, sitne greškice nisu vrijedne spomena. Ja bih samo volio da si izabrao dinamičniji motiv i to je to. Ali i Villa često crta statične naslovnice, a najbitnije je da si ti postigao ono što si htio. Što bih ja volio, to je moj problem.
MisterYES Posted - 21/05/2015 : 13:08:09
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by MisterYES

quote:
Originally posted by mpavin

MisterYES kakva su ti očekivanja?
Po meni, ovo ti nije dovoljno za pobjedu...


Činjenica je da ne živim u Italiji, tako da me organizovanje shippinga od nagrada, a pogotovo škole stripa, iskreno, više brinu nego drugi crteži...tj. plašim se da će izmuljati nešto da domaći poberu top 3 čisto iz tog tehničkog razloga.


More biti, da...
Meni je nevjerojatno da nisi moga smisliti bolji motiv, praktički si precrta originalnu naslovnu dok si recimo za DD-a bio pun odličnih ideja.



Naravno da sam mogao smisliti štošta, ali nisam ni zelio da budem iskren. Niti trositi vrijeme ni zivce.
Uzmimo Zagor CR, pobjedio je rad još manje "mastovit" nego ovaj, tek slikarska verzija postojece Ferrijeve.

Na Dylanu sam se izmucio da osmislim cool ideju i šta? Zavrsio 5-ti. Mogao sam mozda i bolje da sam se fokusirao manje na ideju a više na izvedbu, i tako mozemo u krug.

Evo, sviđao mi se detalj iz te epizode kada je Tex u onim drvenim koritima i spusta se njima, kao akciona scena, imao sam par skica, ali ipak, valjda je bitno ovo; da u kontekstu specijanog broja, koji nosi ime takvo kakvo nosi, po meni prosto trazi postersko/pozersku naslovnu; a uvijek mi je kod originalne smetalo sto Tex nije kompletan, tako da...

Namjerno sam i birao naslovnu koju Villa nije nikada radio, zbog zbog nekog straha vec radi fazona, da izbjegnem očekivano.

Stoga sam prosto zelio nacrtati Texa da meni bude O.K. uzevsi u obzir sve pomenuto, full figura, nekada da ga mogu isprintati i kao poster, da je univerzalan motiv, i crtacki dobar, sve drugo je...drugi plan.

Uvijek ima detalja kojima nisam najsretniji, ali šta? Svako ih ima, uvijek ce imati. (recimo treći lik koji ima ili pravo duge noge ili na nečemu stoji-kasno primjetio da bih ispravljao) No valjda je bitniji omjer takvih felera spram onoga sto je dobro ispalo?
Jedino sto mi "smeta" je sto mi se nekada cini da se meni sjecira do u broj dugmadi na Texovoj kosulji (mozda samo zato jer sam dostupan na forumu, postavljam ovdje rad, i nije mi mrsko dogovoriti) dok se drugim radovima desi da budu okarakterisani kao dobri, ili ne. Bez pretjeranog razglabanja. Pogotovo sto mi se cini da kada bi se dubina kritike kao za mene, primjenila da ostale radove, da bi tema imala 1000 strana zamjerki

Evo neko je postavio svog favorita, sada ja mogu krenuti od kundaka puske koji je totalno u drugoj perspektivi nego li njen ostakak, od ručke pištolja koja je grozno uradjena (izgleda kao dječija drvena igračka u najboljem slučaju) preko metaka koji izgledaju prosto presmiješno, i do Texove face koja je, blago rečeno "ni nalik" itd itd ...i gdje ce nas to odvesti?
MisterYES Posted - 21/05/2015 : 12:58:56
quote:
Originally posted by Cromwell

MisterYesova naslovnica je odlična. Ali zbog nespretnog kolora (opasač, hlače, čizme...) djeluje neprirodnije i voštanije nego što to stvarno jest.
Mislim da je Bane već negdje na forumu objašnjavao kako to treba uštimavati kroz neke RGB-CMYK settingse bla bla da izgleda prirodnije.


Ja sam zadovoljan time što djeluje malo "ulašteno", htio sam tako, tacno sam dobio sto sam zelio, nije tu nista slucajno ispalo...kome se ne sviđa, ne mogu mu pomoći nikako ;)

Mozemo govoriti u kontekstu što mu čizme izgledaju "kao nove" umjesto da su prasnjave i izgrebane, ali takve su mu na svim naslovnicama (ukoliko baš nije blato/kiša). Tako da i to je opet namjerno.
Beva Posted - 20/05/2015 : 20:04:45
quote:
Originally posted by xilrion

ova je meni osobno najbolja. izgleda pro. mogao se autor još malo potruditi ali mi je baš ok.






Da, podsjeca na Mastantuona.

Mister Yesova odlicno nacrtana, ali slazem se da sam motiv na naslovnici nije previse mastovit.
mpavin Posted - 20/05/2015 : 19:45:02
quote:
Originally posted by MisterYES

quote:
Originally posted by mpavin

MisterYES kakva su ti očekivanja?
Po meni, ovo ti nije dovoljno za pobjedu...


Činjenica je da ne živim u Italiji, tako da me organizovanje shippinga od nagrada, a pogotovo škole stripa, iskreno, više brinu nego drugi crteži...tj. plašim se da će izmuljati nešto da domaći poberu top 3 čisto iz tog tehničkog razloga.


More biti, da...
Meni je nevjerojatno da nisi moga smisliti bolji motiv, praktički si precrta originalnu naslovnu dok si recimo za DD-a bio pun odličnih ideja.
Cromwell Posted - 20/05/2015 : 19:39:05
MisterYesova naslovnica je odlična. Ali zbog nespretnog kolora (opasač, hlače, čizme...) djeluje neprirodnije i voštanije nego što to stvarno jest.
Mislim da je Bane već negdje na forumu objašnjavao kako to treba uštimavati kroz neke RGB-CMYK settingse bla bla da izgleda prirodnije.
MisterYES Posted - 20/05/2015 : 18:28:30
quote:
Originally posted by mpavin

MisterYES kakva su ti očekivanja?
Po meni, ovo ti nije dovoljno za pobjedu...


Činjenica je da ne živim u Italiji, tako da me organizovanje shippinga od nagrada, a pogotovo škole stripa, iskreno, više brinu nego drugi crteži...tj. plašim se da će izmuljati nešto da domaći poberu top 3 čisto iz tog tehničkog razloga.
xilrion Posted - 20/05/2015 : 18:22:41
ova je meni osobno najbolja. izgleda pro. mogao se autor još malo potruditi ali mi je baš ok.
King Warrior Posted - 20/05/2015 : 18:20:20
Ona prva Harisova, gdje Tex skace kroz vrata i puca, mogla je komotno i zasluzeno uci u top 3.
Ova nova sumnjam da ce uci u uzi izbor.
Drzim fige!
tinton Posted - 20/05/2015 : 17:52:07
Ja isto moram priznati da mi je ova Texova naslovna gora nego drugi Harisovi radovi. Sorry, ali nikako mi ne leži.
Poli Posted - 20/05/2015 : 17:44:28

Meni je ova Harisova odlicna. Prije su bile hlace mozda malo previse "light metallic blue". No, i zuta je nekako "metallic gold" ... pa kad je nas Tex grandiozan. :)

Glava je bas Villina.



senokute Posted - 20/05/2015 : 17:31:31
Desetak dobrih ima, ova Yesova je meni najbolja, mislim da u najgorem slucaju ipak upada u top 3.
ona od onoga Dante ili kako se vec zove meni i nije nesto, Texovo lice lose nacrtano.
mpavin Posted - 20/05/2015 : 16:52:54
MisterYES kakva su ti očekivanja?
Po meni, ovo ti nije dovoljno za pobjedu...
MisterYES Posted - 20/05/2015 : 15:51:01
Final
Villain Posted - 19/05/2015 : 22:38:34
Damn, nisam čitao.
Da ne budem kritičar koji kritikujući kritikuje kritiku...
Inače reče mi Dex da se i njemu svideo. Nisam sumnjao. Uglavnom, ovde mi je Tex, Tex, ako ništa drugo!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000