forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 LMS - ZS

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
no1 Posted - 10/06/2015 : 20:58:19
Danas sam nabasao na ove stripove:
http://www.njuskalo.hr/stripovi/stripovi-stari-z-lunov-magnus-strip-dodatno-stampano-izdanja-oglas-13105784

Da li netko zna nesto vise o ovome?
Da li su to stripovi identicni originalu?
( u smislu, printa, prijevoda i dr stvari )
te da li je moguce da su se ovakvi stripovi prodavali pod original s visokom cijenom kakve prate ovakva izdanja?

Hvala
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zlatko900 Posted - 16/06/2015 : 22:29:53
quote:
Originally posted by mladjo

Vidio sam hrpu pirata uživo i 100% sam uvjeren da ako slika i može prevariti, nema teorijske šanse da se uživo ne skuži da je pirat.
Odmah se to vidi.


Pa i slijepac može primjetiti da nisu originali. Deblji su,korice su "glat",a i papir je deblji i kvalitetniji od originala. Ali za one sa plaćom od cca 3000 kuna,sa obitelji,a voljeli bi imati taj neki broj-cijena više nego povoljna. Nemožemo svi izdvojiti 100 eura,pa i više za neki od prvih brojeva u originalu.
Dukidule Posted - 16/06/2015 : 21:40:41
quote:
Originally posted by no1

Danas sam nabasao na ove stripove:
http://www.njuskalo.hr/stripovi/stripovi-stari-z-lunov-magnus-strip-dodatno-stampano-izdanja-oglas-13105784

Da li netko zna nesto vise o ovome?
Da li su to stripovi identicni originalu?
( u smislu, printa, prijevoda i dr stvari )
te da li je moguce da su se ovakvi stripovi prodavali pod original s visokom cijenom kakve prate ovakva izdanja?

Hvala



Ukoliko nisi pratio oglase i dogadjanja na njuskalu u doticno vrijeme (a cini mi se da nisi), prije nekoliko mjeseci neki tip iz Srbije postavljao je redovno oglase po pitanju bas toga prodavaca. Covjek od njega kupio fin broj stripova, uplatio sve redovno, ovaj mu jos garantirao kako ih je naknadno printao "pod licencom Bonelli-ja" (to isto ono kao oni sto na aukcijama nude stripove u "original Bonelli vrecicama") a kad ih je dobio.... hvatanje za glavu!
Naivko postavio i slike u skolpu doticnog oglasa. Nekima do pola stripa epizoda Zagora a od pola komandant Mark, kod drugih trecina Z. S. pa ostatak L.M.S., ili do sredine ovako a od pola obrnutih slika (pa okreni strip i citaj fino od kraja dalje). ;) Eto toliko o tome.....
Lijep pozdrav
Dukidule Posted - 16/06/2015 : 21:29:35
quote:
Originally posted by Barney

Vrlo su kvalitetno odrađeni



Majstore, konkretno ove ponude s kvalitetom zive veze nemaju. Ja sam od doticnog gospodina ljetos u Sesvetama osobno uzeo 2 Teksa (srecom samo dva!) i definitivno mogu potvrditi da je rijec o najprimitivnijim kopijama. Jedino pozitivno u svemu tome je cvrst uvez, ostalo sve shit total.
DODSFERD Posted - 15/06/2015 : 21:44:48
Eh, kada ga kupiš i potrošiš pare onda je već kasno, pogotovo ako je u pitanju netko koga ne poznaješ pa ne možeš ni napraviti reklamaciju.
mr murdoc Posted - 15/06/2015 : 20:57:03
quote:
Originally posted by mladjo

Vidio sam hrpu pirata uživo i 100% sam uvjeren da ako slika i može prevariti, nema teorijske šanse da se uživo ne skuži da je pirat.
Odmah se to vidi.


Tko ne skuzi,blago njemu
Hrvojek Posted - 15/06/2015 : 20:48:34
istina, slažem se.
kod većine ovih reprinteva ni ta prva stepenica nije pređena, tako da nema straha od podvaljivanja.
mladjo Posted - 15/06/2015 : 20:32:03
Vidio sam hrpu pirata uživo i 100% sam uvjeren da ako slika i može prevariti, nema teorijske šanse da se uživo ne skuži da je pirat.
Odmah se to vidi.
Hrvojek Posted - 15/06/2015 : 20:14:44
quote:
Originally posted by lwood

ko zna koliko ih je utopljeno ka originali po masnijim cijenama



možda LMS 5 - 12. tu neki brojevi nemaju sliku na naslovnici do ruba, pa možda mogu proć kada ih se vidi na slici, jer on inače štampa preveliku naslovnicu koja je rezana milimetar ili dva u odnosu na original. to se kod skoro svih brojeva kuži.

ja imam iskopirane LMS 7 i 10 i ti brojevi su riskantni. na to pripazite na aukcijama.
osim tih brova se mogu dodat ZS 13 i LMS 29, izgledaju dosta ok u odnosu na original.

ostale brojeve koje sam naručio od datog gospodina nisu ni blizu toga i ništa slično nisam vidio na aukcijama.
lwood Posted - 15/06/2015 : 14:15:46
ko zna koliko ih je utopljeno ka originali po masnijim cijenama
DODSFERD Posted - 15/06/2015 : 13:21:24
Ako odštampa recimo 500 brojeva svaki po 10-ak primjeraka onda to ispadne poveća količina koja već ima nekakvu isplativost, ovisno o prodaji.
Opet tu postoji neka vrsta rizika jer nema garancije da će uspjeti prodati dovoljan broj primjeraka da pokrije troškove, ali čisto sumnjam da se on odlučio na takav potez a da prethodno nije istražio potražnju za takvim stripovima.
Boris Posted - 15/06/2015 : 12:54:16
quote:
Originally posted by no1

Danas sam nabasao na ove stripove:
http://www.njuskalo.hr/stripovi/stripovi-stari-z-lunov-magnus-strip-dodatno-stampano-izdanja-oglas-13105784

Da li netko zna nesto vise o ovome?
Da li su to stripovi identicni originalu?
( u smislu, printa, prijevoda i dr stvari )
te da li je moguce da su se ovakvi stripovi prodavali pod original s visokom cijenom kakve prate ovakva izdanja?

Hvala



Video sam na Kupindu i Limundu već davnije, mislio sam da čovek printa samo starog Zagora iz LMS i ZS, sada vidim sve odreda.
Verovatno ih ne štampa na stotine nego po nekoliko desetak komada po stripu. Kako mu se to isplati?
A šta je sa pravima i nelegalnom zaradom?

A šta je ovo:
http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-stripovi-i-igre/Stripovi/Lunov-Magnus-Strip/Zagor-Br-1-Hiljadu-zamki/37229409
jel to iz iste radnje?
roby05 Posted - 13/06/2015 : 19:38:04
quote:
Originally posted by DODSFERD

Izgleda da si mu dao previše zanimljive epizode pa nije stigao na miru ni pojesti ono što je imao na meniju.


E,oni koji su znali sacuvati i one manje zanimljive epizode,danas imaju vise razloga za slavlje.
DODSFERD Posted - 13/06/2015 : 18:37:54
Izgleda da si mu dao previše zanimljive epizode pa nije stigao na miru ni pojesti ono što je imao na meniju.
igor 12 Posted - 13/06/2015 : 17:59:42
quote:
Originally posted by DODSFERD

Puno ovisi o načinu čuvanja a kako se i danas na aukcijama može pronaći dobro očuvanih niskih brojeva već je i tada postojao određen broj ljudi koji su vodili računa o takvim stvarima. Jedino znam da kod mene ti stripovi nisu nešto dobro izgledali a neki su bili i bez korica, vjerojatno zbog moga tadašnjeg načina čitanja koji se prilično razlikuje od današnjeg.
Više nemam niti jedan Dnevnikov strip ali imam dosta starih Laso romana među kojima je najstariji iz 1974. vrlo dobro očuvan, sa svim stranicama a na naslovnici ni najmanjeg traga oštećenja boje a ja sam sigurno 3. ili 4. vlasnik istoga.
Možda ipak tiskare u to vrijeme nisu bile tako loše kao što se vjeruje.



našlo bi se u pojedinim stripovima i packi od palačinki napunjenih bakinim pekmezom.

jednom sam frendu posudio nekoliko stripova da pročita,kad mi ih je vratio,znao sam šta je ručao taj dan
DODSFERD Posted - 13/06/2015 : 17:13:58
Puno ovisi o načinu čuvanja a kako se i danas na aukcijama može pronaći dobro očuvanih niskih brojeva već je i tada postojao određen broj ljudi koji su vodili računa o takvim stvarima. Jedino znam da kod mene ti stripovi nisu nešto dobro izgledali a neki su bili i bez korica, vjerojatno zbog moga tadašnjeg načina čitanja koji se prilično razlikuje od današnjeg.
Više nemam niti jedan Dnevnikov strip ali imam dosta starih Laso romana među kojima je najstariji iz 1974. vrlo dobro očuvan, sa svim stranicama a na naslovnici ni najmanjeg traga oštećenja boje a ja sam sigurno 3. ili 4. vlasnik istoga.
Možda ipak tiskare u to vrijeme nisu bile tako loše kao što se vjeruje.
roby05 Posted - 13/06/2015 : 16:35:48
quote:
Originally posted by DODSFERD

A kao da su i originali bili nešto kvalitetno napravljeni, u usporedbi sa današnjim kiosk izdanjima debelo zaostaju.


Za ono vrime i vise nego dobro.Probaj danas uradit ono sta se s njima radilo i neka ovi danasnji predju i 5% ruka u odnosu na ondasnje,pa cu te onda pitat na sta ce licit.Tako i otisak,kad ovi danasnji budu stari ka i oni,a budu drzani u istim uvjetima,velika ce to razlika bit.Danas gledamo malo drukcije na to i cuvamo vise nego prije.
Sta se tice ovih kopija,puno je i 5kn za strip.
DODSFERD Posted - 13/06/2015 : 15:45:43
A kao da su i originali bili nešto kvalitetno napravljeni, u usporedbi sa današnjim kiosk izdanjima debelo zaostaju.
Risar_69 Posted - 13/06/2015 : 12:18:40
To me jako podsječa na kipove. Kopije su za javnost napolju, a originali u muzeju.
Inače za čitati su dobri.
REJS Posted - 13/06/2015 : 10:12:47
Uradjeni krajnje ocajno i jadno.Plastican pristup kod skeniranja korica i stampanja.Unutrasnjost ocajno uradjena na prvu,tako da smo dobili najlosiju kopiju.
Kao i vecina stvari danas,radi se povrsno i bez ukusa.
One sto sam ja video su dno,dna i svi koji ih vide uzivo na nekoj tezgi,kada ih otvori i prelista brzo ih vrati natrag.Zajebes se samo kada ih vidis ovako na netu.
Kojot Posted - 12/06/2015 : 12:22:57
quote:
Originally posted by Hrvojek

quote:
Originally posted by Kojot

Ovo bih ja uzeo,super su.
Gde ovo da narucim,uzeo bih 20-30 kom.,od texa naravno!



javi se čovjeku direktno preko Njuškala.



Ok,hvala,budem probao!
Hrvojek Posted - 12/06/2015 : 09:53:58
quote:
Originally posted by Kojot

Ovo bih ja uzeo,super su.
Gde ovo da narucim,uzeo bih 20-30 kom.,od texa naravno!



javi se čovjeku direktno preko Njuškala.
Johnny Difool Posted - 11/06/2015 : 21:52:05
Načelno mi se ovakvi falsifikati sviđaju, zašto ne. Pa i u Mimarinoj zbirci je od prvog dana barem 75 % falsifikata, a eno ih već 30 godina ponosno izloženih u "hrvatskom Louvreu".

Nemam s tim problema ako znam da nisu originali, i ako mi ih nitko ni ne pokušava prodati kao originale, nego kao falsifikate što i jesu.

Štoviše, ne bi bilo loše imati neke epizode / brojeve koji su mi bitni za intimnu nostalgiju, od svih junaka po nekoliko, recimo po 10-ak. Tek tako, za listanje, čituckanje i ugodno samozavaravanje.

Kojot Posted - 11/06/2015 : 21:03:09
Ovo bih ja uzeo,super su.
Gde ovo da narucim,uzeo bih 20-30 kom.,od texa naravno!
markotamara Posted - 11/06/2015 : 19:14:09
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ništa ne fali ako je uz njega poslao i pakovanje kečapa, tko bi ga jeo bez dodatka.

jaki Posted - 11/06/2015 : 18:10:09
koja reklama

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000