forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 VELIKANI STRIPA: Žarko BEKER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
all_ba Posted - 14/02/2011 : 22:29:10
Ovaj topik je krenuo sa promocijom Zaviše Žarka Bekera, no sve su prilike da će biti posvećen bardu hrvatske i ex-ju strip scene gospodinu Žarku Bekeru, virtouzu među strip crtačima i velikom umjetniku. Hrvatska, zapravo nije ni svjesna kakvog autora ima, možda par imena, kritičara stripa i likovne umjetnosti, par glavnih urednika strip publikacija i to je to.
Možda jednog dana, nažalost kada Žarko Beker ne bude među živim, shvatiće kakvu je gromadu od umjetnika imala.

Poslije Zaviše, obradićemo druge Bekerove stripove. Za početak jedan
rubin, među biserima. Malo poznati strip Miljenko i Dobrila.

Monografija Žarka Bekera

integral KORALJKA, NEVEN I BOBO
MAK MAKIĆ
ŠPILJKO
PAVEL BIRI
TAJNA MINIAVIONA
DEMONJA (I epizoda)
BINT EL HADRA
DEMONJA (II epizoda)
MAGIRUS (stripovi iz Plavog vjesnika)


- - - - - - - - - - - - -- -- -


Obim 96 str, pola stripa u boji pola crno-bijeli, tvrdi uvez

4 spizode ,od kojih prve dvije u boji.

Velikani hrvatskog stripa knjiga 3



Dakle, legendarni strip Žarka Bekera i Zvonimira Furtingera Zaviša!!! (integral)
Kud će veća preporuka. Ostale informacije možete dobiti od Edvina.
Ja sam svoj primjerak naručio.:)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
all_ba Posted - 22/01/2016 : 18:46:02
I ja sam je dobio na poklon, prva liga je.:)
ivi skoj Posted - 21/01/2016 : 12:03:03
Evo dobio na poklon simpa knjižicu sa izložbe



Da tema ne padne u zaborav x2
all_ba Posted - 19/01/2016 : 20:05:32
Da ne bi pao u zaborav ovaj topik prijedlog za nekog izdavača da objavi strip album Bekerovih stripova koji su izlazili u TNT u NACIONALU, Slobodnoj Dalmaciji i drugim listovima u nastavcima.
Vrijedilo bi i to imatu sve na jednom mjestu. Da ne pričam o sjajnim ilustracijama koje je Beker svojevremeno objavljivao redovno u ARENI što u cb verziji što u boji na zadnjoj strani ovog popularnog magazina.
all_ba Posted - 13/07/2015 : 19:36:31
Za ljubitelje stripa, posebno Žarka BEKERA, možete pročitati originalni rukopis eseja pisanog 2011. za album "Miljenko i Dobrila" u izdanju zagrebačkog VEDISA. https://www.academia.edu/13625278/%C5%BDARKO_BEKER_-_Stripovi_iz_Plavca_
all_ba Posted - 01/07/2015 : 20:55:22
Ovim plakatom za operu "Nabuko", Žarko Beker je pokazao koliko je veliki umjetnik. U jednom crtežu, jednoom plakatu je sublimirana sva snaga raskošnog talenta i crtačkog i dizajnerskog.
Kad san vidio prvi puta reprodukciju u cb tehnici ovog plakata u katalogu CRŠ, rekao sam ovo je plafon, nema dalje i stvarno ko se iole razumije u crtež, shvatiće kolika je snaga u njemu, kako je Beker svojim baršunastim rukopisom, jednostavnim isprepletenim linijama izgradio cijelu kompoziciju. Kolor sa bijelim akcentima mu daje dodatnu snagu.

all_ba Posted - 15/06/2015 : 18:18:03
Jedan od plakata retrospektivne izložbe velikana stripa: Žarka Bekera (Klovićevi dvori, Zagreb)

all_ba Posted - 12/06/2015 : 17:39:20
Link sa otvorenja izložbe:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.888988897840761.1073741905.377448245661498&type=3
Johnny Difool Posted - 09/06/2015 : 11:05:12
O Bekerovoj retrospektivi u Klovićevim dvorima, u Novom listu:


http://www.novilist.hr/Kultura/Retrospektiva-crtaca-stripova-i-dizajnera-Zarka-Bekera-u-Klovicevim-dvorima




all_ba Posted - 03/06/2015 : 11:00:06
Ista stvar Peyo.:)

Ne treba ni reći da mi je Beker najdraži naš strip crtač, to svi znaju, a i 1. broj BOSONE je uz Fostera, Maurovića, posvećen upravo ovom našem velikanu strip umjetnosti.
Peyo Posted - 03/06/2015 : 09:42:11
Super vijest ...

Baš se veselim i nadam se dobroj izložbi i dobrom katalogu!
all_ba Posted - 03/06/2015 : 08:44:06
all_ba Posted - 27/05/2015 : 12:56:45
U 1. broju revije BOSONA objavili smo i Mak Makića sjajnog Bekerovog i Čuklijevog stripa u karikaturalnoj formi.
Pa da se podsjetimo kako to izgleda:)

all_ba Posted - 17/04/2015 : 15:10:40
Peyo, hvala ti na javljanju i zanimanju za reviju. Danas, u Zagrebu, samo u Striprnici LASTAN se može nabaviti revija BOSONA.
Fotke su blijeda sjenka stvarnog izgleda revije. Kad je prelistaš, pročitaš, i središ utiske, javi nam se.:) Ali i na onaj topik od RevijeBosona.:)

Ugodno čitanje.:)
Peyo Posted - 17/04/2015 : 13:25:14
Nadam se da ću danas ovo imati u rukama u Lastanu ...

Odlično izgleda.
all_ba Posted - 17/04/2015 : 11:19:05
I prva strana stripa Zaviša (IV epizoda), kao i ekskluzivno samo za čitaoce Bosone, posveta Koraljke Beker i Janke Carev svom ocu Žarku Bekeru.

all_ba Posted - 17/04/2015 : 11:13:33
Naslovna "Zaviše" u strip reviji BOSONA.





all_ba Posted - 21/03/2015 : 17:40:34
Autor stripa, dakle, osim svojih crtačkih vještina, u četvrtoj epizodi Zaviše, pokazao je i vještinu korištenja boje. Svaki kadar promišljeno je "bojio" vodeći računa o svakom pojedinačno, ali i o odnosu na druge u istoj pasici (šlajfna ili kaiš), kao i na ukupan odnos kolorita na cijeloj tabli. Drugdje bi opet, dao prozračnost pojedinim kadrovima sa finim suptilnim prijelazima poput prvog kadra na četvrtoj pasici. Kao i u crno-bijelom crtežu koristio se jakim kontrastima, pazeći istovremeno da ih ne zaguši bojom. Posmatrajući zasebno svaku tablu ovog stripa možemo zaključiti da je uradio vrhunski posao. Cijela epizoda je ujednačena po pitanju kolorita.
all_ba Posted - 21/03/2015 : 14:52:18
Da kažemo par riječi o samom koloru Žarka Bekera u ovom stripu. Samo na osnovu ove table, možemo zaklučiti da se radi o velikom znalcu i po ovom pitanju.
Beker je za svaki kadar, za svaku tablu posebno naznačio boje, vjerovatno na poleđini originala, ali bi i na licu mjesta u štampariji davao upute i instrukcije za svaki nastavak ovog stripa. Tu praksu nastavio je i sa ostalim svojim stripovima koje je objavio u "Plavom vjesniku".

Prve dvije epizode Beker je bojio direktno na originalu, treću je objavio u cb varijanti, a za ovu je davao upute za kolor - na insistiranje majstora iz štamparije kako im je lakše štampati strip ako ga ne boji direktno na originalu - nego da će oni to uraditi umjesto njega, naravno, uz praćenje autora stripa u procesu rada u pripremi i štampi.
all_ba Posted - 21/03/2015 : 14:33:47
bagi Posted - 20/03/2015 : 21:23:32
Bolje popušiti ban nego batine kao vi 'ajdukovci...Ubiše vas purgeri...
globinjo Posted - 20/03/2015 : 17:13:35
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by bagi

Evo dižem ruke s ass-a,neću više tako mi svih Sliškovića,Gudelja i Vujića 'ajduka...


ti si kao neki hajdukovac



Bolje je živjeti 7 godina kao Dinamovac nego 100 kao Hajdukovac...


Bolje poštivati Hajduka jer bi mogao dobiti ban
bagi Posted - 20/03/2015 : 11:15:55
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by bagi

Evo dižem ruke s ass-a,neću više tako mi svih Sliškovića,Gudelja i Vujića 'ajduka...


ti si kao neki hajdukovac



Bolje je živjeti 7 godina kao Dinamovac nego 100 kao Hajdukovac...
bagi Posted - 20/03/2015 : 07:52:34
Hajde,all ba,nemoj zajebavati...Što si tako ukočen,nemaš smisla za zajebanciju...Za ASS si sam kriv,na šta si kontao kad si otvarao taj nick? Jebi ga,ja ne mogu odoliti pruženoj prilici za zafrkanciju...Ta akademija baš ima nazadnu skraćenicu.Evo jedan konstruktivan prijedlog - promijenite naziv u sarajevska akademija stripa,moćnije zvuči a ni skraćenica nije provokativna...
all_ba Posted - 19/03/2015 : 23:58:04
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by bagi

Evo dižem ruke s ass-a,neću više tako mi svih Sliškovića,Gudelja i Vujića 'ajduka...


ti si kao neki hajdukovac


Nemoj mi ga ba prozivati da mi kvari topik.
globinjo Posted - 19/03/2015 : 23:52:37
quote:
Originally posted by bagi

Evo dižem ruke s ass-a,neću više tako mi svih Sliškovića,Gudelja i Vujića 'ajduka...


ti si kao neki hajdukovac

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000