forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Slobodna Evropa javlja: Partizani stigli u Srbiju!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ROSENCRANTZ Posted - 24/05/2015 : 10:29:12
Povodom 70 godina pobede nad fašizmom, tokom 2015. godine biće objavljen u tri toma najbolji serijal velikana jugoslovenskog stripa Julesa Radilovića PARTIZANI. Prvi tom sadrži četiri epizode rađene po scenarijima Đorđa Lebovića: Konvoj za El Šat, Sektor F4, Gvozdena vrata i Udarna grupa "Y". Đorđe Lebović bio je scenarista kultnih filmova, kao što su Valter brani Sarajevo, Partizanska eskadrila Most, a za dramu "Nebeski most" dobio je Sterijinu nagradu (predstava se trenutno može pogledati u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu).

Strip serijal Partizani je vrhunac karijere Julesa Radilovića (Herlok Šolms, Kroz minula stoljeća, Zlatarovo zlato, Kapetan Leši...), koji je doživeo neviđenu popularnost, posebno u Holandiji, gde je objavljen u visokim tiražima. Izdanje je gotovo rasprodato u Hrvatskoj dve nedelje nakon što je izašlo iz štampe!

Prvi tom ima 128 strana u koloru, A4 formata, tvrdi povez, a sadrži i pogovor Ervina Rustemagića, kao i Julesove skice i studije za Partizane.

Izdavači: Strip Forum i SAF. Ekskluzivni distributer za Srbiju: ROSENCRANTZ. Uvoz je planiran do 15.6.

Cena: do 15.6.2015. godine - 1999 RSD, do 30.6.2015. godine - 2199 RSD, od 1.7.2015. godine - 2499 dinara.

Poštarina iznosi 270 dinara (uz kupovinu strip albuma Jaybird i knjige Profesionalne tajne stripa poštarina je besplatna).

Uz kupovinu ove knjige izdanja ROSENCRANTZ-a iz prethodnih godina možete dobiti uz 50% popusta.

Naručivanje na email: info@rosencrantz.rs

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shuckey Posted - 09/02/2022 : 14:59:15
Iz Igorove recenzije sam saznao da je pilot epizoda Izdajnik objavljena u prvom YU Stripu. Valja li?

Što se maštanja tiče, definitivno bih se veselio novom izdanju Partizana jer sam popušio treći integral, predugo sam se premišljao. Evo mojih želja, zamislimo da baljezgam uz pivo u kafiću...

Dvije polutable na stranici, ako želite položeni format sa polutablama odbacite tu misao kao užareni ugljen. Ne manje od A4, bilo bi dobro i veće.

Crno-bijelo.

Korektura, lektura, redaktura. Molim lijepo. Hvala lijepa.

Cjenovno pristupačno je uvijek plus, ali se bojim da mora ići u tvrde korice i na snježnobijelom papiru. Treba to prodati, a kupit će ga samo kolekcionari. Ne sve u jednu knjigu, dvije knjige bi bilo idealno. Pilot epizoda Izdajnik bi isto mogla unutra osim ako nije baš jako loša.
Peyo Posted - 09/02/2022 : 14:18:00
quote:
Originally posted by alexts

U nekom cenovno pristupačnom izdanju proverenog izdavača.



I bez kričavih boja.
alexts Posted - 08/02/2022 : 23:28:37
U nekom cenovno pristupačnom izdanju proverenog izdavača.
Red Marquis Posted - 08/02/2022 : 23:01:26
Voleo bih da se Partizani reprintuju, ne mogu ih naći godinama.
Shuckey Posted - 08/02/2022 : 21:00:04
Za dedu i Julesa.

Integral otvara epizoda Konvoj za El Shatt na kojoj scenarij malčice škripi. Kao da se Lebović nije posve prilagodio formi. Jules je profesionalac i uvijek na visini zadatka. Dvije iznimno dinamične polutable, jedino je šteta ovog nesretnog odstupanja od uobičajenog slijeda kadrova u donjoj polutabli.



Đorđe Lebović je također prekaljeni profesionalac, već se u ovoj prvoj priči vidi manirizam. Kolega je već primijetio ponavljajući motiv izdajnika u zapletu, ja bih dodao moćne i mudre rečenice koje scenarist ubacuje vješto i s mjerom. Slijede kadrovi gdje se namjeravalo brzo izmjenjivati mjesto radnje zbog stvaranja napetosti. Niz kadrova slijedi misao da to baš i nije najsretnije uspjelo, da je krivnja na scenaristu te da se možda razmišljalo filmski a ne stripovski.



Druga epizoda Sektor F-4 je bila moj prvi dodir sa ovim stripom. Pročitao sam je u onom Strip Artu u kom je prvi Džeremaja. Sjajna epizoda, savršenstvo. Pitka radnja, dinamična i promišljena razrada. Stranice se popunjavaju jer takav je pos'o, ali se i to odrađuje sa stilom. Primjerice, naš junak putuje do odredišta kroz neprijateljski teren, biva zarobljen pa pobjegne, ali zato njegov bijeg gura radnju naprijed i dodaje dvije krasne misli koje su me očarale kad sam ih prvi put čitao. Partizan osuđen na smrt vjeruje da je naš junak na pravoj strani jer "čovjek pred smrt zna prepoznati istinu". Nedugo zatim glavni junak zaključuje da su Švabe budale i da je "ovaj narod nemoguće pokoriti". Serijal Partizani je srećom očišćen od banalnog veličanja Narodnooslobodilačke borbe, ali nije na odmet razmisliti o hrabrosti, ideji koja gurne pojedinca u taj užas.

Moje ime peru kiše,
žene, djece nemam više,
samo drugove
što uvijek sa mnom idu.


Jules briljira u eksplozivnoj akciji pri završetku epizode. Avion koji neće upaliti je moguće opet plod filmskog razmišljanja, ali Jules se nije prepao i pronašao je rješenje.



Ova slika iz iste epizode je vrlo moćna, a opet čitka i jasna.



Treća epizoda Željezna vrata je sva u manirima, nije me se posebno dojmila, recimo da mi je na predzadnjem mjestu po kvaliteti od četiri priče sakupljene u ovom integralu.

Udarna grupa Y je zato savršenstvo. Bolja i od Sektora F-4. Potonja priča mi je srcu draga jer sam kroz nju prvi put okusio ovaj strip, ali se u Udarnoj grupi sve poklopilo. Priča teče, grabi dalje, tu je nevjerojatno uspjeli lik zajebanog zapovjednika, humor i akcija. Ispod je savršen primjer lijepog nadopunjavanja kadrova i skladne polutable. Opet se skakuće sa jednog mjesta radnje na drugo, ali tečnije. Nježnije.



Vjerujem da je ovako dinamičnom, detaljnom, dokumentiranom i funkcionalnom crtežu Jules težio dok se tražio tijekom stvaranja Partizana. Ako se uopće tražio. To je zapravo dobar pristup za realističan strip bilo kakve vrste.
Poli Posted - 29/01/2016 : 09:10:02

Jucer procitao tricu, odlicno sve skupa. Dodani su i Diverzanti, te kratak "rezime" nekih od Julesovih stripova by Rustemagic. Sve skupa mislim da smo u kratkome roku dobili sve 3 integrale (stampalo se za vise zemalja ujedno).


Jedina stvar koja mi je malo smetala (u sve 3 knjige) su tipfeleri, konkretno tekst gde mu nije mesto. U ovoj treci npr. na str. 6, prva vinjeta, preko majora Dragona koji sedi. Mislim da sam za vreme citanja nasao jos jedan takav primer ali se ne secam gde je to bilo.

Moje pitanje, da li je tako bilo vec u originalu ili je neko zaboravio pobrisati unos teksta, koji je izgleda "pobegao" izvan oblacica? Doma imam samo jednu epizodu iz starih revija.


Rezime - kratke i "zabavne" pricice nasih junaka koje pratimo po raznim djelovima fronte. Na nacin kako su napisane price i posto se pojavljuju isti junaki, mislim da bi moglo biti i vise ovakvih prica. Jasna mi je danas i popularnost van granica ex-Yu.

ROSENCRANTZ Posted - 25/01/2016 : 13:26:43
Već danas u Bulevar Booksu, sutra u Alan Fordu, a nakon toga još ponegde:

ROSENCRANTZ Posted - 14/01/2016 : 21:14:38
Treća armija Partizana krenula ka Srbiji! Pozivaju se potencijalni pretplatnici da se hitno jave! Javiti preko kurira ili na mejl info@rosencrantz.rs

ROSENCRANTZ Posted - 26/12/2015 : 15:24:58
Evo i privjua:

http://www.rosencrantz.rs/images/pdf/partiz3.pdf
ROSENCRANTZ Posted - 21/12/2015 : 16:50:53
Evo najave i trećeg, poslednjeg toma! Pretplata traje do 31.1.2016. i cena iznosi 1999 RSD + poštarina (270 RSD). Cena nakon toga iznosiće 2399 RSD+poštatina. Za više informacija pisati na info@rosencrantz.rs

Uskoro i preview!

vknez Posted - 25/10/2015 : 12:00:25
majku mu i izdavaštvu
da sam znao da će izdati de luxe izdanje ne bi kupovao obično. promjenili su izgled stranice na stripforumu a nikakve nove informacije. neozbiljnost izdavača



nisam imao pojma da je izašao drugi integral, već slučajno ovdje vidio
ROSENCRANTZ Posted - 22/10/2015 : 13:12:21
Stigao je i drugi integral Partizana u de luxe izdanja! Ide put Beogradskog sajma knjiga, kao i na adrese svih zainteresovanih:

Poli Posted - 12/10/2015 : 09:16:56

U ovom drugom integralu cak 2 price se odvijaju u Sloveniji, jedna od njih u Novom mestu odakle mi baka, cak stovise, u djelu NM gdje je tada zivjela (Kandija). Moja baka je radila za partizane za vrijeme WW2, jednom su je skoro dobili kada su joj na talijanskoj rampi ispali pistolji koje je nosila u sumu, pa se izgovorila da ih je pronasla kraj Krke i da ih nosi u talij. stab, pa su je pustili. Kasnije su u njihovu kucu stavili Svabe, među njima je bio i jedan Otto iz Dresdna koji je dosta pomagao oko kuce, a kasnije je izgubio cjelu porodicu (zenu i djecu) u onim bombardiranjima. Imao je dosta toga za reci protiv Hitlera i njihovog rata koji su vodili.


Ceka se treci integral, a ovo sam napisao na striparni (nije vazno zapravo, pa necu prevoditi):

"In pred nami je že drugi integral Lebovićevih ... eeee, Julesovih Partizanov, saj tokrat poleg Lebovića scenarij podpišeta tudi Čukli in Rustemagić. Tokrat vseh 5 zgodb z 22 tablami: Most, Obalski lovci, Doušnik, Otmica in Klopka za Dragona.
Zanimivo, da je tokrat v dveh zgodbah dogajanje prestavljeno v Slovenijo. Doušnik se dogaja na Dolenjskem, omenjena je tudi Kandija, del Novega mesta, ki mi je zelo dobro znan saj je moja babica od tam (l'28). In tudi ona je sodelovala s partizani.
Manjši offtopic: Še za časa italijanske okupacije je enkrat nesla pištole mimo kontrolne točke in ji ravno takrat padejo na tla. Je rekla, da jih je našla pri Krki in da jih nese na ital. komando (kar jo je rešilo). Kasneje po ital. kapitulaciji so bili v njihovi hiši nastanjeni Nemci. Omenila je nekega Otta, ki je bil iz Dresdna. Tam so mu v zavezniških bombardiranjih umrli žena in otroci. Kar veliko je imel za povedati čez Hitlerja in vojno. Kasneje je bila celo vabljena na zasedanje v Kočevju, a si je ravno takrat njena mama zlomila nogo in je morala ostati doma. Drugače bi imela tudi ona borčevski dodatek. :angel: Je bila pa edina v njenem razredu, ki ni bila v Katoliški akciji, zato je morala (edina) v Arbeitsdienst in kopati jarke za nemško vojsko.

Otmica pa se dogaja na Gorenjskem, v Kranjski Gori, pa tudi v Ljubljani.

Zanimivo, da se na par mestih v vinjetah pojavi tudi tekst, ki tja ne sodi. Ni ne v oblačku ne del scene (ala bang, tresk), ampak kar čez risbo, ponekod se ga še težko prebere. Vprašanje kam sploh sodi ... najdete ga npr. na str. 105, zgoraj prva slika, pa naslednja stran spet prva slika."



anto Posted - 11/10/2015 : 00:09:27
Lebović&Jules:Partizani, integral 2 (Strip forum & SAF Comics)

U drugom integralu čeka nas pet priča od po 22 table, gde osim Lebovića, u scenariju učestvuju i Marcel Čukli i Ervin Rustemagić sa po jednom epizodom.
Prvi integral,kao što napisah na prethodnoj stranici,mi je veoma dobar ratni WWII strip,sa sjajnim Julesovim crtežom.Lebovićev scenario je bio nešto tanji u odnosu na kvalitet crteža,ali ga je ipak donekle ispratio.
Iskreno,očekivao sam određeno poboljšanje u priči u epizodama koje donosi drugi integral,ali čak naprotiv,scenario mi je nešto i lošiji;posebno u priči Otmica,gde sam naišao na dva propusta dostojna jedino stripova tipa Blek Stena:
1.Naišavši na nemce,komandosi uleću u seno, da se sakriju dok ovi ne prođu;čobani ih uoče,kako su se sakrili, i jedan od njih ode do dede, u selo koje se nalazi u blizini,obavesti dedu o njima,deda nađe partizane u selu i svi zajedno odu do mesta gde su britanci viđeni;a ovi se i dalje kriju u tom istom senu,iako su nemci prošli ko zna otkad,a njihova misija je inače u vremenskom cajtnotu - neverovatno

2.U toj istoj sceni,vide se stogovi stena,svi su lako obučeni i vreme je sunčano,što ukazuje da je letnji period.Istoga dana,nakon nekoliko sati,probijaju se kroz sneg!! Mislim ...

Ali i pored ovakvih glupavih scena,sam scenario je konstantno "pravolinijski", bez nekih posebnih kvaliteta.Ideje priča su korektne,problem je u izvođenju,koji je odrađen,koliko vidim šablonski,bez nekog preteranog truda.
Julesov crtež kao i vek besprekoran,sa fenomenalnim prikazima krajolika Jugoslavije.

7/10
ROSENCRANTZ Posted - 06/10/2015 : 10:58:08
Za sve porudžbine Partizana, uključujući i dva de luxe izdanja, plaćene pre Sajma knjiga u Beogradu, knjige se mogu preuzeti i tokom trajanja Sajma!
Tutta Posted - 26/09/2015 : 01:02:54
Partizani uskoro stizu i u Njemacku!

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Publisher: ERKO


Int. 1

HC / 128 pages

ST:

-Der Konvoi nach El-Shatt
-Sektor F-4
-Das Eiserne Tor
-Kommandoeinheit "Y"



..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................


Int. 2

HC / 128 pges


ST:

-Die Brücke
-Die Küstenwache
-Der Spitzel
-Die Entführung
-Eine Falle für Dragon



..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Sample:
.....


.....
ROSENCRANTZ Posted - 23/09/2015 : 18:08:31
Uprkos blokadama, Partizani prešli granicu i već sutra na adresama pretplatnika i na Salonu stripa u Beogradu...

Ah, da... Svaki primerak de luxe izdanja je numerisan... Pretplate se primaju još sutra.

ROSENCRANTZ Posted - 18/09/2015 : 22:12:46
Ne vrijedi, ovo je već kupljen primjerak :-) Ostaju samo oni novi po promotivnoj cijeni...


quote:
Originally posted by Peyo

Ova jedinica je nabijena (slika 6).

Kupujem je tako oštećenu za 10 eura .

Peyo Posted - 18/09/2015 : 20:58:52
Ova jedinica je nabijena (slika 6).

Kupujem je tako oštećenu za 10 eura .
ROSENCRANTZ Posted - 18/09/2015 : 15:28:24
Malo fotografija Partizana u de luxe izdanju za najveće kolekcionare:


















ROSENCRANTZ Posted - 17/09/2015 : 13:52:57
Evo i preview-a drugog integrala!

http://www.rosencrantz.rs/images/pdf/partizani2.pdf
ROSENCRANTZ Posted - 14/09/2015 : 15:45:15
A za prave, najpravije kolekcionare uskoro dostupna i de luxe izdanja prva dva integrala Partizana - cena 5999 RSd (49,49 EUR) za uplate do 30. septembra, a nakon toga 7499 RSD (62 EUR). Poštarina za Srbiju besplatna. Količina EKSTREMNO ograničena!



Johnny Difool Posted - 13/09/2015 : 23:51:33
Kako stvari stoje, zbog zatvaranja Lastana izdanja Strip foruma osim mjesečne Strip revije do daljnjega na forumu neće imati tko najavljivati.

Inače, za druge Partizane

anto Posted - 13/09/2015 : 19:13:20
pa ovo i jeste Stripforumovo!
Poli Posted - 13/09/2015 : 16:40:28

Opa! Znaci i Stripforum bi mogao uskoro.



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000