forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 usagi yojimbo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mord Posted - 22/08/2003 : 22:55:35
Jednostavno sam odusevljen. Procitati obavezno.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 05/08/2023 : 21:35:53
CRŠov skupljam, Makondov kupujem zbog podrške izdavanju Usagija,ali ubi me sjajan papir;lordov prevod je odličan,ali i 'rvacki je jednako dobar.
Nadam se da će promeniti papir kod makondovaca,ovako cršovo izdanje ima prednost kod odabira za kolekciju.
john connor Posted - 30/07/2023 : 18:20:47
Anto jel se resavas Crsovog, sta ce ti oba? :)
anto Posted - 28/07/2023 : 23:18:05
super
Imrahil Posted - 28/07/2023 : 13:16:43
Nema zezanja sa Salom
Lord Vader89 Posted - 28/07/2023 : 12:49:38
sve što je do Sala bilo za ovu turu, nije više u Salovim rukama:)
Imrahil Posted - 28/07/2023 : 12:22:34
Kad će novi Usagi od Makonda? Sale javi se
anto Posted - 28/07/2023 : 10:55:31
jbga,stvarno piše - mada nebitno.
CRŠov Usagi je inače top izdanje - papir,prevod...pa ovako nešto im se može oprostiti.
Sa druge strane,ubija me ritam - svojevremeno su najavljena 4 godišnje,došli smo do jednog.

Rekao je izdavač doduše da će se uraditi novi tiraž sa ispravljenom greškom,mada mislim da nema potrebe za tako nečim.
ned_lynx Posted - 28/07/2023 : 01:40:23
Na korici zaista piše dOvoboj ili se zezaš?
anto Posted - 28/07/2023 : 00:12:12


Sakai:Usagi Yojimbo #17- Dvoboj kod Kitanojija (Crtani romani šou)

Sedamnesta knjiga Jodžimba Usagija je malčice manje spektakularna od nekoliko prethodnih,ali dobro,ne može ni Sten da bude non-stop na vrhunskom nivou.
Priče su nabijene akcijom,vraća nam se stari junak usamljeni jarac,ali i Koji i Katsuči (Usagijev učitelj),te Jotari (sin),i kao što rekoh,ima kolko hoćeš mačevanja i ubijanja u ovom trejdu,a rešenja u par priča su neočekivana i, ajde da kažem,brutalna.
U svakom slučaju,Usagi je praznik za oči i dušu i tragedija je što ide ovako sporo :(

brutalna 4.5/5
Deers Posted - 25/09/2022 : 18:07:58
Kao netko tko koristi izrazito meke verzije ć i đ meni ovo zvuči pogrešno makar podsvjesno znam da je točno. Kao recimo i Breća.
anto Posted - 24/09/2022 : 23:23:36
quote:
Originally posted by Jocko

quote:
Originally posted by anto

trejdovi isti kao i kod BG-a;vrte se slike sva tri - lepo izgleda.
Lord je prevodilac,25 cm
jedino što je ukenjano je što ide kao Jođimbo.



Koliko sam razumeo bivšu koja je završila japanski, oni ne izgovaraju naše jako dž, pa je pravilno mekše Jođimbo, Fuđi, umesto Fudži i Jodžimbo. Ako na to misliš. (Ispravite me ako grešim).


ne znam kako je pravilno kod japanaca,a i zabole me patka,Usagi je kod nas Jodžimbo i nikako drugačije.

ali dobro,sad me na DW forumu podsetiše da je kod Makondovaca Kimerija pravilno,a ne Simerija,pa je sve jasno.
Lord Vader89 Posted - 24/09/2022 : 17:14:01
jes jes, molim oprost
htedoh isprva da napisem "japanac-amerikanac" ("asian-american is the preferred nomenclature), pa mi to bilo rogobatno, pa reko rasrdice se antonije, pa da ne cackam mecku xD
Dzimi Gitara Posted - 24/09/2022 : 16:59:51
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ma da, Stan Sakai je Amerikanac japanskog porekla, a strip je bez sumnje kompleksan kupus japanskog i americkog nasledja
al kako je stvaran i izdavan u SAD, po americkom kljucu, nema dileme o kategorizaciji:)



Tačnije, rođeni je Japanac, ali da, celokupni opus je sočinio i prvobitno objavio u SAD, tako da sve si lepo rekao.
Lord Vader89 Posted - 24/09/2022 : 15:28:00
ma da, Stan Sakai je Amerikanac japanskog porekla, a strip je bez sumnje kompleksan kupus japanskog i americkog nasledja
al kako je stvaran i izdavan u SAD, po americkom kljucu, nema dileme o kategorizaciji:)
jagodanbg Posted - 24/09/2022 : 14:59:19
Hvala na pojašnjenju. Nisam znao, sve je asociralo na 'japanski' 😀
Lord Vader89 Posted - 24/09/2022 : 13:21:18
zato sto "americki" znaci izmedju ostalog i "strip iz (severne) amerike", a usagi je atrip iz (severne) amerike:)
jagodanbg Posted - 24/09/2022 : 13:19:14
E a znate sta meni nije jasno, zasto je ovo u podforumu 'Americki strip'? :) Ako moze neko da mi pojasni :)
Lord Vader89 Posted - 24/09/2022 : 12:52:53
pa to je, jbg, hteli ne hteli, ima bezbroj formi koje su se pogrešno zapatile u jeziku, i mnoge od njih nisu od juče. i jedini razuman način da se pristupi problemu je da se svaki slučaj ponaosob sagleda i preseče; pa onda možemo argumentima da ukrštamo mačeve - dok jednog dana za sto godina neko ne uzme i preseče na drugu stranu neku:)

ljudi s japanistike su bili konsultovani za sve ambivalentne odluke, dajem casnu rec kao samuraj:))
karven Posted - 24/09/2022 : 11:45:18
Japanci niti izgovaraju dž niti č, i to sve treba da bude đ i ć, ma kolko se neko srdio. Dakle, ninđa (mada kapiram da se to zbog tradicije nekad ostavi, al ja i to furam sa đ), Fuđi, Jođimbo... ko je konzervativan, nek nabavi otvarač za konzerve :D
Lord Vader89 Posted - 24/09/2022 : 10:31:54
dobro te je podučila ta bivša:)

naravno, da se konzerve poput antića ne bi srdile, ostavili smo npr. "nindža" xD
Jocko Posted - 24/09/2022 : 10:19:03
quote:
Originally posted by anto

trejdovi isti kao i kod BG-a;vrte se slike sva tri - lepo izgleda.
Lord je prevodilac,25 cm
jedino što je ukenjano je što ide kao Jođimbo.



Koliko sam razumeo bivšu koja je završila japanski, oni ne izgovaraju naše jako dž, pa je pravilno mekše Jođimbo, Fuđi, umesto Fudži i Jodžimbo. Ako na to misliš. (Ispravite me ako grešim).
Lord Vader89 Posted - 24/09/2022 : 08:48:28
quote:
Originally posted by anto

jedino što je ukenjano je što ide kao Jođimbo.


kako bre?
anto Posted - 23/09/2022 : 22:24:40
trejdovi isti kao i kod BG-a;vrte se slike sva tri - lepo izgleda.
Lord je prevodilac,25 cm
jedino što je ukenjano je što ide kao Jođimbo.
Deers Posted - 08/09/2022 : 10:51:28
Koje izdanje? Pojedinačno ili Saga tip?

In other news: Usagi je ponovno kod Dark Horsea!

https://www.comicsbeat.com/stan-sakai-exits-idw-and-returns-to-dark-horse-with-a-new-imprint/
anto Posted - 02/09/2022 : 12:44:32
na kobisu tri Usagija od Makonda

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000