forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 2 boda ili 6 bodova? Šta biste izabrali?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dranki Posted - 13/07/2015 : 20:57:02
Interesantni su socio-psihološki eksperimenti, ali imaju vrijednost samo ako se odvijaju u relanim uslovima. Zato je profesor Dylan Selterman uradio slijedeće: kao zadnje pitanje jednog ispita studenti su dobili ekstra pitanje: nudi im se da izaberu 2 ili 6 ekstra bodova. Ali ako na kraju vise od 10% studenata izabere 6 bodova, niko nece dobiti ekstra bodove.

PS: test je kao sto rekoh socio-psiholoski eksperiment, uci nas o nasem ponasanju, da li smo spremni na solidarisanje sa grupom, ili ipak licnu korist izdizemo iznad zajednicke dobiti.



Ova anketa se ne održava u realnim uslovima, ali pošto je anonimna, možemo biti iskreni.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kostard Posted - 14/05/2023 : 22:37:33
2 boda, isti mi qrc
ned_lynx Posted - 15/07/2015 : 01:37:22
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Profesor je muskarac?
Isplati li se danas postenje?
Brinuti se za ostale i razmisljati toliko o svemu i svima?

Otisla bih u kabinet pobrinuti se za profesora.
Potom nek on zaokruzi sto mu pase na mom testu.

Vi i dalje razbijajte glavu oko 2 ili 6.



@JC: Maestralno!
bjelolasica Posted - 14/07/2015 : 13:30:32
Još jedan zadatak iz teorije igara. Ovo je prvi puta izloženo u zatvorenikovoj dilemi.
Dranki Posted - 14/07/2015 : 13:26:07
quote:
Originally posted by mcn

Opcije:

Izabereš 2 svi izaberu 2. >>> NI WIN NI LOSE
Izabereš 2 neki (<10%) izaberu 6. >>> LOSE
Izabereš 2 ili 6 neki (>10%) izaberu 6. >>> NI WIN NI LOSE
Izabereš 6 svi izaberu 2. >>> WIN
Izabereš 6 neki (<10%) izaberu 6. >>> WIN

Osim u situaciji kad su TEBI ta dva boda presudna za štogod, ne vidim verziju u kojoj bi bolje bilo izabrati 2.

No, ja jesam egoist i to takav koji bi radije da svi propadnu nego da se ja zajebem pa da gledam kako bezobrazni odnsoe šesticu.

mcn




haha stvarno raznih objasnjenja za vlastiti postupak, ali ovo je najbolje. Podsjeti me na onaj vic kad cigi auto pregazi svako dijete cim se rodi, i slijedecem sinu dadne ime Franc, pita ga zena zasto Franc, a on ce: "Kad ginu nasi, neka ginu i Svabe".

Just_Charlie Posted - 14/07/2015 : 13:04:13
Profesor je muskarac?
Isplati li se danas postenje?
Brinuti se za ostale i razmisljati toliko o svemu i svima?

Otisla bih u kabinet pobrinuti se za profesora.
Potom nek on zaokruzi sto mu pase na mom testu.

Vi i dalje razbijajte glavu oko 2 ili 6.
igor 12 Posted - 14/07/2015 : 12:28:59
ja bi

šestošezdesetšest puta zaokružio šest
Jasko Posted - 14/07/2015 : 12:23:55
quote:
Originally posted by mcn

Opcije:

Izabereš 2 svi izaberu 2. >>> NI WIN NI LOSE
Izabereš 2 neki (<10%) izaberu 6. >>> LOSE
Izabereš 2 ili 6 neki (>10%) izaberu 6. >>> NI WIN NI LOSE
Izabereš 6 svi izaberu 2. >>> WIN
Izabereš 6 neki (<10%) izaberu 6. >>> WIN

Osim u situaciji kad su TEBI ta dva boda presudna za štogod, ne vidim verziju u kojoj bi bolje bilo izabrati 2.

No, ja jesam egoist i to takav koji bi radije da svi propadnu nego da se ja zajebem pa da gledam kako bezobrazni odnsoe šesticu.

mcn




Makar to bio i ti?

I 6 može da bude lose, jer ako predaš prazan papir, 6 ti ništa ne znači.

Ima tu još jedna stvar. Ako bi propala varijanta +2, onda bi ljudi krenuli u lov na veštice gde bi veštice bili "Kreteni koji su zaokružili +6". Što se tiče socijalnih odnosa i tu si lose, osim s gubitnicima +6 koji su ionako dovoljno samoživi da su samo sebi potrebni.
mcn Posted - 14/07/2015 : 12:13:45
Opcije:

Izabereš 2 svi izaberu 2. >>> NI WIN NI LOSE
Izabereš 2 neki (<10%) izaberu 6. >>> LOSE
Izabereš 2 ili 6 neki (>10%) izaberu 6. >>> NI WIN NI LOSE
Izabereš 6 svi izaberu 2. >>> WIN
Izabereš 6 neki (<10%) izaberu 6. >>> WIN

Osim u situaciji kad su TEBI ta dva boda presudna za štogod, ne vidim verziju u kojoj bi bolje bilo izabrati 2.

No, ja jesam egoist i to takav koji bi radije da svi propadnu nego da se ja zajebem pa da gledam kako bezobrazni odnsoe šesticu.

mcn
Jasko Posted - 14/07/2015 : 10:54:58
Pitaje je jasno, 2 ili 6, a ne 2, 6 ili krompir.
lwood Posted - 14/07/2015 : 09:35:37
ja san puka šeju pa nek ide sve dovraga
Poli Posted - 14/07/2015 : 09:06:03

Jebes posao kad krepas na kraju. :DD


Ali mi jesmo tu na Zemlji da radimo, pa ...


2 boda.

tinton Posted - 14/07/2015 : 09:00:56
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by tinton

Evo, ja bih se kockao.
Vjerujem da bi vecina izabrala dva jer su ili dobrodusni, ili kukavice.
Ako je pitanje svi dva ili samo nas par šest, a ostali ništa, onda bih izabrao prvu opciju.



Eto, to ti je zabluda.
Zadatak je i napravljen s ciljem da svi dobiju dva, a ne da 9 dobiju šest, a 91 dva.


Nije važno s kojim ciljem je napravljen test, već za što bih glasovao, a probao bih ići na sve ili ništa. Ako cu se solidarizirati onda biram Okijevu metodu.
tinton Posted - 14/07/2015 : 08:51:18
Mislio sam da su uglavnom kukavice, ali da ima i dobrocudnih, pa bi zajedno tvorili 90%.
Johnny Difool Posted - 14/07/2015 : 08:45:22
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Jasko

Voleo bih da pitam one koji su izabrali 6, da li shvataju zašto su to uradili?
Izabrao sam dva, jer tako svi dobijaju, s šest niko ne dobija.


Evo, ja bih se kockao.
Vjerujem da bi vecina izabrala dva jer su ili dobrodusni, ili kukavice.
Ako je pitanje svi dva ili samo nas par šest, a ostali ništa, onda bih izabrao prvu opciju.




Glasovao sam za dva boda i odigrao na sigurno.
No i glasanje za dva boda nije solidariziranje s grupom nego opet egoizam, jer će vjerujem većina računati da im je zasebno bolje dobiti dva boda nego ništa, a ne dva umjesto šest.
Dva boda su dva boda, hebeš grupu i solidariziranje, kad je već 6 pretjerano rizično. Daj što daš.

@ tinton:

Ovdje nažalost griješiš, jer većina možda jesu kukavice, ali svakako nisu dobrodušni. Odnosno nisu kad je riječ o njihovim bodovima, novčaniku tj. dupetu općenito. Pojedinac može biti dobrodušan kad u nečemu nema ili ne vidi vlastiti interes, ali kad se interes pojavi - adio dobroćudnost.

mladjo Posted - 14/07/2015 : 08:42:31
2 boda.
izivko Posted - 14/07/2015 : 08:13:22
Jebeš diplome ako nema posla
trolodtroje Posted - 14/07/2015 : 07:56:27
jebeš dodatne poene, kad bih napravio sa 10
ZoranC Posted - 14/07/2015 : 07:41:30
Hebes diplome koje baziraju na poklonjenim bodovima. Ne treba mi poklonjeno. Ili si spreman za ispit ili potoni kao Titanik. Haugh!
Jasko Posted - 14/07/2015 : 00:45:25
quote:
Originally posted by ned_lynx

Uglavnom je grupa od čega god besmisleni čopor; niti sam sociolog niti želim da se time bavim, daj mi mojih šest poena, jer to je moj izbor: tako sam glasovao, i tako i radim. Oću kolko god može, i odmah i sad.



Koje nećeš dobiti.
Jasko Posted - 14/07/2015 : 00:44:37
quote:
Originally posted by Oki

Izabrao bih 6 bodova kao što bih to isto savjetovao i svakome tko bi bio u grupi koja piše test jer je to jednostavno najpoštenije.
Time svi gube i ova dva boda, ali to je po meni solidarnost s grupom jer ne dajete pojedincu mogućnost da bude nepošteno bolji od ostalih i na kraju nitko neće ispasti đubre ili ćemo to u stvari biti svi iz solidarnosti prema grupi;)



Ne gube, nego dobijaju. Nije nepošteno, jer ta dva boda su granični bonus za one koji treba da polože ili dobiju ocenu više. Nije isto ne dobiti ništa i dobiti dva boda. I u tom slučaju je solidarnost, ali nesvesna, jer niko ne zna unapred da li je granični slučaj ili ne.

A s druge strane, možda ti ni tih 6 bodova ne znače ama baš ništa.

Obrni-okreni, varijanta plus dva je najisplativija za sve.
ned_lynx Posted - 14/07/2015 : 00:38:47
Uglavnom je grupa od čega god besmisleni čopor; niti sam sociolog niti želim da se time bavim, daj mi mojih šest poena, jer to je moj izbor: tako sam glasovao, i tako i radim. Oću kolko god može, i odmah i sad.
Oki Posted - 14/07/2015 : 00:26:38
Ako ima koji profesor prisutan na forumu neka mi se slobodno obrati sa:
"SJEDNI, 5!!!!"
Oki Posted - 14/07/2015 : 00:21:52
Izabrao bih 6 bodova kao što bih to isto savjetovao i svakome tko bi bio u grupi koja piše test jer je to jednostavno najpoštenije.
Time svi gube i ova dva boda, ali to je po meni solidarnost s grupom jer ne dajete pojedincu mogućnost da bude nepošteno bolji od ostalih i na kraju nitko neće ispasti đubre ili ćemo to u stvari biti svi iz solidarnosti prema grupi;)
nagor Posted - 13/07/2015 : 23:16:36
quote:
Originally posted by Dranki


Htio sam anketu napraviti zanimljivijom pa umjesto ekstra bodova staviti ekstra stripove Zagora, ali bojao sam se da bi se vec na drugoj strani potukli oko toga zasto Zagor a ne Natan Never, a od trece stranice pa do kraja bi raspravljalji o tome zasto Ferri na naslovnicama lose crta anatomiju Zagorovog malog prsta lijeve ruke.



Jasko Posted - 13/07/2015 : 22:54:52
quote:
Originally posted by tinton

Evo, ja bih se kockao.
Vjerujem da bi vecina izabrala dva jer su ili dobrodusni, ili kukavice.
Ako je pitanje svi dva ili samo nas par šest, a ostali ništa, onda bih izabrao prvu opciju.



Eto, to ti je zabluda.
Zadatak je i napravljen s ciljem da svi dobiju dva, a ne da 9 dobiju šest, a 91 dva.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000