forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Najbolja rakija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sergej773 Posted - 16/07/2015 : 21:22:19
Koja vam je najbolja rakija?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tomislav.baretic Posted - 19/07/2015 : 21:44:22
najbolja je od smokve, ali moraš imati smokve u blizini, srećom kod nas rastu iz svake gromače
DODSFERD Posted - 19/07/2015 : 18:05:16


DODSFERD Posted - 17/07/2015 : 11:49:16
quote:
Originally posted by sergej773
Tako nekako, ali bi zasigurno u prvoj klasi bila rakija od malina, ne znam je li neko pio, ja sam od 200 kilograma malina dobio oko 2 litre rakije.


Vjerujem da se takva rakija pije puno sporije nego ostale, onako lagano iz pivskog čepa da se ne pretjera.
sergej773 Posted - 17/07/2015 : 10:26:53
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by izivko

quote:
[i]


Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene


Griješiš iživko....naravno da se može peći rakija od višnje i trešnje, pretpostavljam da bi to bila delicija 1.klase, a ako pogledamo samo na odnos cijene šljiva-grožđe-višnja-trešnja...zamisli samo koliko bi ta rakija koštala da ju se prodaje...
Već sam negdje prije na ovom forumu spominjao da su moji pokojni baka i djed bili stravstveni rakopije, samo njih dvoje su godišnje trošili minimalno 450 litara rakije godišnje. Kod rada u polju se je trošila čašica rakije svakih pola ili sat vremena, kako su znali reći za snagu, a za žeđ se je pola izvorska voda iz šume.
A da su barem pili neku kvalitetnu rakiju...u nedostatku šljive, grožđa, jabuka, kruški...pekli su je i od divljeg krumpira, takozvane čičoke. Meni su trebale godine i godine da istrijebim tu čičoku da mi više ne raste po vrtu.



Tako nekako, ali bi zasigurno u prvoj klasi bila rakija od malina, ne znam je li neko pio, ja sam od 200 kilograma malina dobio oko 2 litre rakije.
Takođe sam pekao i od lubenice, ljudi moji, koje je to sranje bilo, najgora rakija koju sam u životu pio.
izivko Posted - 17/07/2015 : 09:32:37
quote:
Originally posted by Oki

...i još nešto...
Znam da sam jednom gledao djedovu krvnu sliku i obratio sam pozornost na jetrenu gamu koja mu je bila 18! Ja sam pred nekih dva mjeseca bio na lječničkom pregledu i gama mi je bila 62, iako mi je to najmanja gama u zadnjih 10-tak godina,to je još uvijek jedina stavka koja se ne uklapa u norme krvne slike(dozvoljeno je 55).
Pa neka netko reće da je rakija štetna za jetru;)


Moraću jedanput izmjerit ovo za jetru jer pijem rakiju svakodnevno uz kavu ujutro, naveče...
izivko Posted - 17/07/2015 : 09:28:17
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by izivko

quote:
[i]


Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene


Griješiš iživko....naravno da se može peći rakija od višnje i trešnje, pretpostavljam da bi to bila delicija 1.klase, a ako pogledamo samo na odnos cijene šljiva-grožđe-višnja-trešnja...zamisli samo koliko bi ta rakija koštala da ju se prodaje...
Već sam negdje prije na ovom forumu spominjao da su moji pokojni baka i djed bili stravstveni rakopije, samo njih dvoje su godišnje trošili minimalno 450 litara rakije godišnje. Kod rada u polju se je trošila čašica rakije svakih pola ili sat vremena, kako su znali reći za snagu, a za žeđ se je pola izvorska voda iz šume.
A da su barem pili neku kvalitetnu rakiju...u nedostatku šljive, grožđa, jabuka, kruški...pekli su je i od divljeg krumpira, takozvane čičoke. Meni su trebale godine i godine da istrijebim tu čičoku da mi više ne raste po vrtu.



Naravno da se može peći i od višnje samo kod nas to niko ne radi. Doduše nema nešto puno višanja. Nisam je nikad pio, znam samo za liker.

Ovo za 450 l godišnje
Inače rakija se pila i ljeti da ugasi žeđ, to su kosci radili
Cromwell Posted - 17/07/2015 : 09:21:46
quote:
Originally posted by izivko
Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene


To je višnjevac.
Višnjevača je rakija, bar bi ti trebao znati da je Kirsch u Švabiji prilično cijenjena pijača :)
Btw meni najgora žestica koju sam probao. Par puta jezivija od komovice.
Od ponuđenih- Dudovača.
Oki Posted - 17/07/2015 : 09:19:20
...i još nešto...
Znam da sam jednom gledao djedovu krvnu sliku i obratio sam pozornost na jetrenu gamu koja mu je bila 18! Ja sam pred nekih dva mjeseca bio na lječničkom pregledu i gama mi je bila 62, iako mi je to najmanja gama u zadnjih 10-tak godina,to je još uvijek jedina stavka koja se ne uklapa u norme krvne slike(dozvoljeno je 55).
Pa neka netko reće da je rakija štetna za jetru;)
Oki Posted - 17/07/2015 : 09:18:04
quote:
Originally posted by izivko

quote:
[i]


Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene


Griješiš iživko....naravno da se može peći rakija od višnje i trešnje, pretpostavljam da bi to bila delicija 1.klase, a ako pogledamo samo na odnos cijene šljiva-grožđe-višnja-trešnja...zamisli samo koliko bi ta rakija koštala da ju se prodaje...
Već sam negdje prije na ovom forumu spominjao da su moji pokojni baka i djed bili stravstveni rakopije, samo njih dvoje su godišnje trošili minimalno 450 litara rakije godišnje. Kod rada u polju se je trošila čašica rakije svakih pola ili sat vremena, kako su znali reći za snagu, a za žeđ se je pola izvorska voda iz šume.
A da su barem pili neku kvalitetnu rakiju...u nedostatku šljive, grožđa, jabuka, kruški...pekli su je i od divljeg krumpira, takozvane čičoke. Meni su trebale godine i godine da istrijebim tu čičoku da mi više ne raste po vrtu.
DODSFERD Posted - 17/07/2015 : 08:00:39
Tako to ide, svi su ludi za dudama ali malo tko za dudovima.
Sneaksie Thiefsie Posted - 17/07/2015 : 05:29:56
quote:
Originally posted by sergej773

Dudovača, bez trunke razmišljanja.


sramota koliko je dud zapostavljen
sergej773 Posted - 17/07/2015 : 02:12:23
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, spisak je predugačak.
Orahovac i travarica za mene nisu rakije pošto se za izradu istih najčešče koristi loza ili komovica,također nisam baš čuo da netko peče rakiju od višnje ili trešnje iako se može peči rakija od navedenih.
Za dudovaču i klekovaču se pak ni ne mogu sjetiti što bi to moglo biti...



Ti baš ne poznaš rakiju sine?

Višnja i trešnja su jedne od najpopularnijih rakija u mome selu, a dudovača je legendarna rakija, i pozivam te da dođeš na dudarijadu u Stapar, di se bira najbolja dudara, to je kod nas autohtona vrsta rakije, pravi se od duda iliti murve.

A kako nisi čuo za klekovaču? Naime, klekovača se dobija tako što se u rakiju (najčešće šljivu) dodaju bobice biljke kleke, slično se pravi kao i travarica.


Meni je ove godine propalo dosta trešnji i višnji...nisam stigao obrati, a i da jesam, koliko bi dugo brao samo za jedan kotao rakije!!? Ali, volio bih probati ovakvu rakiju.
Što se tiče dudovače, e pa nisam znao da su dud i murva jedna te ista stvar...kod nas je ta rakija dosta rijetka + jednom sam čuo od Slavonaca da oni u već pečenu rakiju stavljaju drvo/granu murve za dobijanje primamljive žute boje.
Uglavnom proučit ću gdje je taj Stapar na Kubi, pa ako me slučajno put nanese, javim se ovdje preko foruma za degustaciju trešnje


Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene


Može i da se peče od višnje, mada se uobičajeno dodaje još neko voće
izivko Posted - 17/07/2015 : 01:15:51
quote:
Originally posted by Just_Charlie

od svega što je prozirno i pali, sake je nešto najbolje što sam u životu pila.


U kući je bila boca sake stara nekih 30 godina. Pokojni otac dobio od nekog Japanca. Ja je darovao prije par godina dobrom prijatelju, da sam znao da je tako dobra...
izivko Posted - 17/07/2015 : 01:13:14
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, spisak je predugačak.
Orahovac i travarica za mene nisu rakije pošto se za izradu istih najčešče koristi loza ili komovica,također nisam baš čuo da netko peče rakiju od višnje ili trešnje iako se može peči rakija od navedenih.
Za dudovaču i klekovaču se pak ni ne mogu sjetiti što bi to moglo biti...



Ti baš ne poznaš rakiju sine?

Višnja i trešnja su jedne od najpopularnijih rakija u mome selu, a dudovača je legendarna rakija, i pozivam te da dođeš na dudarijadu u Stapar, di se bira najbolja dudara, to je kod nas autohtona vrsta rakije, pravi se od duda iliti murve.

A kako nisi čuo za klekovaču? Naime, klekovača se dobija tako što se u rakiju (najčešće šljivu) dodaju bobice biljke kleke, slično se pravi kao i travarica.


Meni je ove godine propalo dosta trešnji i višnji...nisam stigao obrati, a i da jesam, koliko bi dugo brao samo za jedan kotao rakije!!? Ali, volio bih probati ovakvu rakiju.
Što se tiče dudovače, e pa nisam znao da su dud i murva jedna te ista stvar...kod nas je ta rakija dosta rijetka + jednom sam čuo od Slavonaca da oni u već pečenu rakiju stavljaju drvo/granu murve za dobijanje primamljive žute boje.
Uglavnom proučit ću gdje je taj Stapar na Kubi, pa ako me slučajno put nanese, javim se ovdje preko foruma za degustaciju trešnje


Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene
Just_Charlie Posted - 17/07/2015 : 01:10:15
od svega što je prozirno i pali, sake je nešto najbolje što sam u životu pila.
andjusticeforall Posted - 17/07/2015 : 01:04:34
Rakija koja se peče od koma šljiva nema alternativu... Ostalo su zanimljivi pokušaji, zalomi vam se tu i tamo nešto :)
Oki Posted - 17/07/2015 : 00:51:34
Jednom sam bio u "najmanjem gradu na svijetu" i u jednoj od onih suvenirnica smo degustirali gotovo sve vrste rakija da bih kući odnio samo jednu malu bocu Humske biske koju nisam ni dan danas otvorio....
Pretpostavljam da je među svim degustiranim rakijicama bila i neka klekovača....
Oki Posted - 17/07/2015 : 00:47:26
quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, spisak je predugačak.
Orahovac i travarica za mene nisu rakije pošto se za izradu istih najčešče koristi loza ili komovica,također nisam baš čuo da netko peče rakiju od višnje ili trešnje iako se može peči rakija od navedenih.
Za dudovaču i klekovaču se pak ni ne mogu sjetiti što bi to moglo biti...



Ti baš ne poznaš rakiju sine?

Višnja i trešnja su jedne od najpopularnijih rakija u mome selu, a dudovača je legendarna rakija, i pozivam te da dođeš na dudarijadu u Stapar, di se bira najbolja dudara, to je kod nas autohtona vrsta rakije, pravi se od duda iliti murve.

A kako nisi čuo za klekovaču? Naime, klekovača se dobija tako što se u rakiju (najčešće šljivu) dodaju bobice biljke kleke, slično se pravi kao i travarica.


Meni je ove godine propalo dosta trešnji i višnji...nisam stigao obrati, a i da jesam, koliko bi dugo brao samo za jedan kotao rakije!!? Ali, volio bih probati ovakvu rakiju.
Što se tiče dudovače, e pa nisam znao da su dud i murva jedna te ista stvar...kod nas je ta rakija dosta rijetka + jednom sam čuo od Slavonaca da oni u već pečenu rakiju stavljaju drvo/granu murve za dobijanje primamljive žute boje.
Uglavnom proučit ću gdje je taj Stapar na Kubi, pa ako me slučajno put nanese, javim se ovdje preko foruma za degustaciju trešnje
WOLF-HUNTER Posted - 17/07/2015 : 00:22:07
quote:
Originally posted by sergej773

O ne... ne opet...



Moze se zakljucati tema... Ali prica i dalje zivi...
milandj3 Posted - 17/07/2015 : 00:00:54
kruskovaca, viljamovka!
sergej773 Posted - 16/07/2015 : 23:46:34
quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, spisak je predugačak.
Orahovac i travarica za mene nisu rakije pošto se za izradu istih najčešče koristi loza ili komovica,također nisam baš čuo da netko peče rakiju od višnje ili trešnje iako se može peči rakija od navedenih.
Za dudovaču i klekovaču se pak ni ne mogu sjetiti što bi to moglo biti...



Ti baš ne poznaš rakiju sine?

Višnja i trešnja su jedne od najpopularnijih rakija u mome selu, a dudovača je legendarna rakija, i pozivam te da dođeš na dudarijadu u Stapar, di se bira najbolja dudara, to je kod nas autohtona vrsta rakije, pravi se od duda iliti murve.

A kako nisi čuo za klekovaču? Naime, klekovača se dobija tako što se u rakiju (najčešće šljivu) dodaju bobice biljke kleke, slično se pravi kao i travarica.
Oki Posted - 16/07/2015 : 23:37:14
Sve u svemu, spisak je predugačak.
Orahovac i travarica za mene nisu rakije pošto se za izradu istih najčešče koristi loza ili komovica,također nisam baš čuo da netko peče rakiju od višnje ili trešnje iako se može peči rakija od navedenih.
Za dudovaču i klekovaču se pak ni ne mogu sjetiti što bi to moglo biti...
Oki Posted - 16/07/2015 : 23:30:52
Šljiva i kruška su najbolje!
selanne Posted - 16/07/2015 : 22:48:15
Višnja!
bjelolasica Posted - 16/07/2015 : 22:37:22
A di je Raki???

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000