forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 razmjena mišljenja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zlatko900 Posted - 29/07/2015 : 14:33:26
Potaknut učestalim problemom prilikom kupovine stripova po kioscima zanima me mišljenje ostalih članova i kolekcionara. Koliko god da biram nemogu nikako da kupim strip,a da nema na sebi tragove od vezivanja. Dali vas to smeta i mislite li da bi izdavači mogli malo zaštititi rubove naslovnica prilikom pakiranja (ili tko god već pakira) s obzirom na cijene,jer ipak ne kupujemo rabljenu robu nego novu. Malo kartona po rubovima prije vezivanja puno bi značilo,a skoro pa nikakvo ulaganje.
20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 30/07/2015 : 19:47:48
quote:
Originally posted by Oki

Bio sam par dana na moru u Pirovcu, baš sam gledao kako teta sa kioska slaže cijeli red stripova ispred kioska (dolje ispod nogu kada plačate kupovinu)...svako malo netko zapne nogom, malo zagazi po stripu, a stripovi svi izvijeni od sunca...sljedeće jutro se spustio pljusak, pa možete misliti kakvi su ti stripovi onako oprani izgledali, pa onda recite, jel ima itko da je toliko lud da za jedan ofucani Zagorov maxi plati 49kn?!!


Možda samo povremeni vikend čitatelji koji će istoga pročitati na plaži pa ga ''spremiti'' u koš umjesto na policu.
Oki Posted - 30/07/2015 : 19:21:08
Ja već nekih 5 godina kiosk stripove kupujem samo u SNK, iskoristim onu karticu za 15% popusta i to je to, biraš stripove koje ti odgovaraju.
Ove godine nisam bio još ni jednom, pa se nakon ovakvih dužih razdoblja zna dogoditi da i nemaju sve brojeve koje tražite, ali se isti lako pronađu u drugim striparnicama ili na interliberu, a ono najbitnije, iako plačate mnogo odjednom, u konačnici prođete jeftinije, a stripovi su bolje očuvani.
To naravno vrijedi samo za one kojima se ne žuri pročitati sljedeći nastavak, ljude poput mene koji baš i nemaju vremena za čitanje, ali eto, stripovi se slažu i svi lagano dolaze na red...npr, tek sada čitam jedno doba, jedna priča broj 5, a imam 11 brojeva već više od pola godine....
Oki Posted - 30/07/2015 : 19:11:19
Bio sam par dana na moru u Pirovcu, baš sam gledao kako teta sa kioska slaže cijeli red stripova ispred kioska (dolje ispod nogu kada plačate kupovinu)...svako malo netko zapne nogom, malo zagazi po stripu, a stripovi svi izvijeni od sunca...sljedeće jutro se spustio pljusak, pa možete misliti kakvi su ti stripovi onako oprani izgledali, pa onda recite, jel ima itko da je toliko lud da za jedan ofucani Zagorov maxi plati 49kn?!!
Uostalom, lud je i onaj tko bi bacio 18kn za nešto što nije novo i ispravno!
markotamara Posted - 30/07/2015 : 11:31:40
odnedavno u striparnicama
Darth Ivan Posted - 30/07/2015 : 01:58:36
quote:
Originally posted by zlatko900

Potaknut učestalim problemom prilikom kupovine stripova po kioscima zanima me mišljenje ostalih članova i kolekcionara. Koliko god da biram nemogu nikako da kupim strip,a da nema na sebi tragove od vezivanja. Dali vas to smeta i mislite li da bi izdavači mogli malo zaštititi rubove naslovnica prilikom pakiranja (ili tko god već pakira) s obzirom na cijene,jer ipak ne kupujemo rabljenu robu nego novu. Malo kartona po rubovima prije vezivanja puno bi značilo,a skoro pa nikakvo ulaganje.



Upravo izbjegavam kupovat stripove na kioscima s obzirom da su kiosk prodavači, eto, uglavnom nemarni. Barem u mom gradu. Najjače je ono slaganje stripova u okomite police zajedno s ostalim raznim časopisima, pa onda bude zgužvano, uglovi savijeni, koma. Fora je u tome da kaj njih briga kome će to past pod ruku.
Dukidule Posted - 30/07/2015 : 00:04:17
quote:
Originally posted by zokalav

stripove treba kupovati
čiati, skupljati
ali ne robovati toliko svemu tome


Ili još bolje, naručiti ih od Zoke. Ok, bar one bitne...
angeliczg Posted - 29/07/2015 : 23:48:51
jedno je imati oštećene stripove - drugo je bolesno slagati glancere na policu koji se gotovo i ne čitaju da bi ostali savršeni
istina je negdje između - ako se kupuje novi strip logično je da je kao nov
ako se kupuje u setu od 3 - onda je vjerojatno jedan žut, savijen a možda i pošaran, ali je i cijena daleko manja
bit stripova bi trebala biti čitanje a ne preprodaja ili slaganje na police
ako ćemo Zagora kao primjer (uf, najlakše je njega)
- kiosk izdanja - peri deri, mogu i past u vodu - daju se nabavit
- knjiga izdanja - predebela, teško ih je čitati, dobra kao arhiva ali nespretna
- Libellus izdanja - zlato u boji, čitanje u rukavicama, osjetljiva na svjetlo, tamu, vodu, pogled, mast, životinje
stripova i izdanja ima toliko, da utor na rubu više nije takav problem - ali definitivno ne bi trebalo plaćati punu cijenu za njega
zokalav Posted - 29/07/2015 : 23:47:33
stripove treba kupovati
čiati, skupljati
ali ne robovati toliko svemu tome
zlatko900 Posted - 29/07/2015 : 23:00:57
quote:
Originally posted by supermark

A i ja se slazem sa postom iznad...
Nisam neka picajzla ali ako dajem novce zelim da je dobro ocuvano
I cure kad haljinu kupuju ne vole da je poderana

Da,to si dobar primjer naveo. Nisam ni ja neka picajzla,ali ako je nešto novo-pa znamo svi kako bi novo trebalo izgledati. Slažem se i sa "nesvrstanim" jer imam prilike uživo gledati kako i poštari postupaju sa poštom,a mnogima bi se kosa digla na glavi kad osvoje neki glancer,a neznaju šta je sve prošao dok je došao u njihove ruke. Mene za moj posao znaju za svaku sitnicu zaj...,a nemali broj puta moram i izvješća pisati. A za ovakve stvari nitko ne odgovara niti misli riješiti problem. Znam da u svakoj firmi vrše svojevrstan presing na radnike,sve više posla,a sve manje ljudi. Ali to nije razlog da plaćam pod novo,a kao da sam kupio na Jakuševcu. Sjećam se da sam jednom u striparnici kod "Mateusa" između ostalih izabrao i jedan strip koji kad sam pregledao jedan od zadnjih listova je bio isparan,pa kad sam mu to pokazao čovjek mi je besplatno dao taj primjerak. Hoću reći-ako ovi "pod novi" imaju takve nedostatke neka ih onda kupcima prodavaju po cijeni remitende. Opće je poznata stvar da se čovjek neće opametiti dok ga ne opleteš po džepu...
zlatko900 Posted - 29/07/2015 : 22:43:58
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by zlatko900

Potaknut učestalim problemom prilikom kupovine stripova po kioscima zanima me mišljenje ostalih članova i kolekcionara. Koliko god da biram nemogu nikako da kupim strip,a da nema na sebi tragove od vezivanja. Dali vas to smeta i mislite li da bi izdavači mogli malo zaštititi rubove naslovnica prilikom pakiranja (ili tko god već pakira) s obzirom na cijene,jer ipak ne kupujemo rabljenu robu nego novu. Malo kartona po rubovima prije vezivanja puno bi značilo,a skoro pa nikakvo ulaganje.


Ne kupujem već neko vrijeme kiosk stripove, ali dok sam kupovao, tragove uveza je imala remintenda tj. stripovi u kompletima (najčešće po 3), a nova izdanja po redovnim cijenama su bili uglavnom odlično očuvani i bilo je najmanje 5 savršenih od svakoga u svakoj trafici...

Otvorio sam ovu temu jer sam danas kupio ovog novog "zagor maxi" i to u trafici gdje možeš sam birati,a na takvim kioscima kupujem uvijek kad kupujem. Znači-nije remitenda,a od četiri primjerka koji su bili izabrao sam najboljega-naravno,sa utorima od vezivanja. Daš 50 kuna za novi strip koji je u startu oštećen i nemože se popraviti,a da se ne primjeti. Neznam tko i gdje je to skrivio,ali sad mi već pomalo ide na živce kad dajem lovu za novo,a dobijam oštećeno. Isti slučaj je bio nedavno sa Teksovim maxi "aljaska"...da ne nabrajam prijašnja iskustva koja mislim da i ostali imaju.
DODSFERD Posted - 29/07/2015 : 22:24:25
Teško onome tko ima takve rođake, takvi bi išli savijati i Libellusova izdanja bez obzira na tvrde korice.
mogorovic Posted - 29/07/2015 : 22:12:31
quote:
Originally posted by ZoranC

Duga je to prica, Zlatko. Kad sam se vratio stripovima i kupio za 800 eura stotinjak Ludensovih redovnih i stotinjak extra Zagora i prodavac me pitao jesu li mi stripovi u redu, ja rekao da su fenomenalni i da ljepse stripove nikad vidio nisam. I poredam ih u police.

Ja nikad nijedan strip nisam kupio da bih ga preprodao. No, vremenom se nakupi toga i moraju se staviti prioriteti. E, tu sad dolazi obrat price: lakse je prodati glancer nego slabije ocuvan strip.

To me smeta, pogotovo sto sam primijetio da se i ja vise radujem dobro ocuvanom stripu. A nerijetko se sjetim da me najljepsa sjecanja vezu za djetinjstvo kad su se stripovi presavijali za 180°, citali na krosnji jabuke ili vrbe, nosili na rijeku na kupanje, citali rukama zamazanim kremom za suncanje... To bi mi sad bilo nepojmljivo i ta me spoznaja smeta.

Da se vratim temi: stripove odavno kupujem iskljucivo u striparnama ili rijetko na aukcijama. Samo mi se na godisnjem omakne da kupim na kiosku i to uglavnom u onim Vjesnikovim u koje se udje i bira.
Mislim da se, dok sam ja ziv, kod prodavacica na kiosku nece promijeniti misljenje da je to "dnevna stampa" te se tako i tretira.



Pretpostavljam da si htio reći 360°. Nikada to nisam uradio, ali moji stariji rođaci jesu, pogotovo kada bi posuđivali moje LMS ili ZS, davnih 70-ih godina. Vratili bi mi ih s nepopravljivo zarolanim žutim hrptom, u istoj ravnini sa naslovnicom. Teškom mukom i kontra savijanjem, nekako bih to uspio dotjerati, ali ne potpuno i ne u svakom slučaju!
zeljko Posted - 29/07/2015 : 21:42:33
kukom ih vuku
NESVRSTANI Posted - 29/07/2015 : 20:54:24
Firma mi je dugo održavala software u firmi Slobodna Dalmacija-Trgovina koja je radila distribuciju svega od žvaka priko prezervativa do stripova za kioske, pa san ima priliku vidit tretman stripova. Iman osjećaj da bi nekima od vas popustili živci da to vide.


Obi-wan Posted - 29/07/2015 : 20:44:12
quote:
Originally posted by zlatko900

Potaknut učestalim problemom prilikom kupovine stripova po kioscima zanima me mišljenje ostalih članova i kolekcionara. Koliko god da biram nemogu nikako da kupim strip,a da nema na sebi tragove od vezivanja. Dali vas to smeta i mislite li da bi izdavači mogli malo zaštititi rubove naslovnica prilikom pakiranja (ili tko god već pakira) s obzirom na cijene,jer ipak ne kupujemo rabljenu robu nego novu. Malo kartona po rubovima prije vezivanja puno bi značilo,a skoro pa nikakvo ulaganje.


Ne kupujem već neko vrijeme kiosk stripove, ali dok sam kupovao, tragove uveza je imala remintenda tj. stripovi u kompletima (najčešće po 3), a nova izdanja po redovnim cijenama su bili uglavnom odlično očuvani i bilo je najmanje 5 savršenih od svakoga u svakoj trafici...
PAJDO Posted - 29/07/2015 : 20:25:11
Jednom prilikom sam pitao Bernarda vezano uz utore i oštećene stripove na kioscima i rekao je da to nije do njih već prilikom distribucije za svaku trafiku se posebno vezuju tiskovine, pa tako i stripovi. Sve ovisi o tome jesu stripovi na početku hrpe, sredini ili na kraju. Tako se događa da svi stripovi mogu biti super glanc ili oštećeni. Sigurno je, barem što se tiče Ludensa, da nije do njih. Uostalom baš bi izdavač želio sam sebi raditi loše poslovne poteze;)
DODSFERD Posted - 29/07/2015 : 19:05:43
Čak i kiosk izdanja kupujem u striparnici jer nemam volje ići po 15 km do najbližeg kioska a nisam siguran hoću li naći primjerak za koji se isplati toliko potegnuti.
Na kioscima je slučajnost naći strip u izvrsnom stanju, čak i u prostorijama Tiska gdje sam biraš što hoćeš, to sam se uvjerio dosta puta kada dođem u Zg.
Zato imam svoju taktiku; jednom mjesečno odem u SNK i uzmem ono što je izašlo od zadnjeg puta, ima malo više materijala odjednom ali nema veze.
Druga je stvar kada kupujem neke starije stripove sa aukcija, naravno da ne očekujem da SD izdanje koje je izašlo prije 15-20 godina bude u tako dobrom stanju kao ovi iz današnjih dana.
supermark Posted - 29/07/2015 : 18:24:32
A i ja se slazem sa postom iznad...
Nisam neka picajzla ali ako dajem novce zelim da je dobro ocuvano
I cure kad haljinu kupuju ne vole da je poderana
goghy Posted - 29/07/2015 : 17:26:27
Normalno da mi smeta kad dajem novce za nešto što nije najbolje sačuvano,.. Govorim o tome da su neki stripovi baš uništeni, i da se na radi samo o malim utorima,..a da li je to nerješiv problem, izgleda da je, pošto ne vidim da se i do danas nešto riješilo,.. Što se tiče djelatnic(k)a u kioscima, čast izuzecima koji su stvarno rijetki, mislim da ih boli ona stvar kako će stripove poslagati na police.
ZoranC Posted - 29/07/2015 : 16:19:53
Duga je to prica, Zlatko. Kad sam se vratio stripovima i kupio za 800 eura stotinjak Ludensovih redovnih i stotinjak extra Zagora i prodavac me pitao jesu li mi stripovi u redu, ja rekao da su fenomenalni i da ljepse stripove nikad vidio nisam. I poredam ih u police.

Ja nikad nijedan strip nisam kupio da bih ga preprodao. No, vremenom se nakupi toga i moraju se staviti prioriteti. E, tu sad dolazi obrat price: lakse je prodati glancer nego slabije ocuvan strip.

To me smeta, pogotovo sto sam primijetio da se i ja vise radujem dobro ocuvanom stripu. A nerijetko se sjetim da me najljepsa sjecanja vezu za djetinjstvo kad su se stripovi presavijali za 180°, citali na krosnji jabuke ili vrbe, nosili na rijeku na kupanje, citali rukama zamazanim kremom za suncanje... To bi mi sad bilo nepojmljivo i ta me spoznaja smeta.

Da se vratim temi: stripove odavno kupujem iskljucivo u striparnama ili rijetko na aukcijama. Samo mi se na godisnjem omakne da kupim na kiosku i to uglavnom u onim Vjesnikovim u koje se udje i bira.
Mislim da se, dok sam ja ziv, kod prodavacica na kiosku nece promijeniti misljenje da je to "dnevna stampa" te se tako i tretira.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000