forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Mirko i Slavko - broj tabli?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Vlaadisha Posted - 26/02/2015 : 01:18:33
Znam da je rec o verovatno najobimnijem ex-yu serijalu, ali koliko je toga stvarno izaslo?

Buin u jednom intervjuu kaze:
quote:
Ja sam ukupno uradio preko 450 svezaka stripa od po 64 strane


Poznato je da je kasnije na stripu radila grupa autora, a Buin ih pominje u knjizi 60 godina stripa u Srbiji i navodi drugacije podatke:
quote:
...za 15 godina nacrtao sam, što sam, što u saradnji sa kolegama preko 500, a po nekim izvorima i blizu 1000 epizoda u edicijama "Nikad robom", "Kuriri", "Tik-tak", "Bombaši"...


Cifra od 30 ili vise hiljada tabli mi se cini preteranom.

Postoji li neki spisak Decjih novina i Tik-Taka? Koliko je tu bilo strana stripa? Sredinom osamdesetih secam se da je Tik-Tak imao dve strane stripa.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jozzinelli Posted - 19/09/2023 : 02:37:59
Auf, za ova posebna izdanja "Ko je ... " nisam nikad čuo, a kamoli da sam ih video dosad.

Deda Marka i kurirku Seku sam viđao i u nekim brojevima Tik-Taka,
ali baba Mara mi je nepoznanica... Jel' zna neko u kojim se epizodama pojavljuje, bar neki naslov?

miladin Posted - 07/09/2023 : 13:03:32
https://www.youtube.com/watch?v=-wyjCLtPsOk
akant Posted - 08/07/2020 : 14:30:03
Zahvaljujem Jozzinelli-ju na postavljenim slikama, i nadam se da će se
javiti i drugi forumaši koji znaju nešto o ovoj temi
Jozzinelli Posted - 05/07/2020 : 14:30:05
quote:
Originally posted by akant

Da li neko zna u koliko epizoda su se Mirko i Slavko oblačili u Nemačke uniforme da bi zavarali neprijatelja. Našao sa to u br.6 Nikad robom-Okršaj u noći i br.197 Mirko i Slavko-Pomoć drugu



Ja znam za ovu kratku epizodu na 2 stranice u Tik-Taku broj 3 (školske 1986/87) - Krupna zverka








Jozzinelli Posted - 05/07/2020 : 14:23:15
quote:
Originally posted by cat claw

a rec spasio je zapadna (bosansko hrvatska varijanta)


Govori se "spasio" i u mom kraju (istočno od Morave) ... sa otegnutim 'i' - spasiiiio
akant Posted - 29/06/2020 : 13:33:44
Da li neko zna u koliko epizoda su se Mirko i Slavko oblačili u Nemačke uniforme da bi zavarali neprijatelja. Našao sa to u br.6 Nikad robom-Okršaj u noći i br.197 Mirko i Slavko-Pomoć drugu
cat claw Posted - 26/06/2020 : 22:54:00
''Mirko, pazi, bomba!'' i nije tako besmisleno, posto bombi treba x vremena da se aktivira. Znamo iz filmova da ludaci zgrabe bombu i vrate je posiljaocu.
Ovo za metak koji se ne vidi je naravno urnebes.
Vlaadisha Posted - 26/06/2020 : 19:35:09
quote:
Originally posted by cat claw

Autor cuvenog dijaloga je Nebojsa Pajkic. U jednom tekstu u kojem je afirmisao alternativnu studentsku strip scenu, on je, da bi naglasio bezvrednost komercijalnih stripova, ''obznanio'' te dve recenice koje su prihvacene bez ikakve provere.
Interesantno je da kad god se negde pomenu Nikad Robom ili Mirko i Slavko, uvek se nadje kreten koji podsmesljivo izgovori taj dijalog i misli da je sebi digao sopstvenu intelektualnu cenu.

Prvi primer je ocigledna namestaljka, tekst u Mirka i Slavka nije upisivan stamparskim slovima, a rec spasio je zapadna (bosansko hrvatska varijanta). Primer u boji je takodje falsifikat, posto je dijalog invertovan.

pajkicev tekst je iz '81, predstava iz '78.
naravno, moguce da je kasnije doradjena
cat claw Posted - 25/06/2020 : 23:10:43
Autor cuvenog dijaloga je Nebojsa Pajkic. U jednom tekstu u kojem je afirmisao alternativnu studentsku strip scenu, on je, da bi naglasio bezvrednost komercijalnih stripova, ''obznanio'' te dve recenice koje su prihvacene bez ikakve provere.
Interesantno je da kad god se negde pomenu Nikad Robom ili Mirko i Slavko, uvek se nadje kreten koji podsmesljivo izgovori taj dijalog i misli da je sebi digao sopstvenu intelektualnu cenu.

Prvi primer je ocigledna namestaljka, tekst u Mirka i Slavka nije upisivan stamparskim slovima, a rec spasio je zapadna (bosansko hrvatska varijanta). Primer u boji je takodje falsifikat, posto je dijalog invertovan.
Jozzinelli Posted - 04/12/2019 : 20:08:07
Ima i ova scena u Zemunici; Slavko nije stigao da upozori Mirka na vreme...




Na sreću, metak ga je samo okrznuo.

Vlaadisha Posted - 02/12/2019 : 22:32:14
quote:
Originally posted by Zula

Ne sjećam se da sam "Mirko pazi metak..." čitao u Mirku i Slavku.
Prvi put sam to čuo (vidio) u monodrami Zijaha Sokolovića "Glumac... je glumac... je glumac" krajem '70/početkom '80.

thanks. iskopao sam taj deo:

quote:
A glumac mora biti spreman da uvijek umre. Takav ti je opis radnog mjesta. Da li želite da ja sad jednom umrem? Da umrem za vas? Da li želite da umrem sa dramskom radnjom ili bez nje? Molim... želite smrt sa radnjom! Evo odmah. Tata, izvini, imam smrt. Sačekaj, molim te. Dame i gospodo: smrt samo za vas! Pazi ovu smrt: noć. Tišina. Magla. Planine. Zima. Jeza. Strah. Bol. Neizvjesnost. Kolona: "Šljap! Šljap. Šljap!". I odjednom kolona stade: "Šljap - pljap!". Nasta kobna tišina. I u datom trenutku glavni glumac promoli glavu i reče: "Slavko!". "Šta je, Mirko!". "Slavko, pazi metak!". Fijuuuuuu!. "Baš ti hvala Mirko. Spasio si mi život!". "Ništa... ništa. Slavko, nije sada vrijeme za zahvaljivanje. Sad je vrijeme za juriše. Juuriš!". "Juriiiš!". Aaaaa! Glumac... je glumac... je glumac!
frano Posted - 02/12/2019 : 22:16:08
S bojom sad ta tabla ima nekog smisla. Ima neku dubinu ...
jaki Posted - 02/12/2019 : 21:12:13
zar opet?
frano Posted - 02/12/2019 : 20:38:44
Razmuljala im se crvena tempera po rukama.
Ali nema veze. Ionako su bezvrijedni.

Poklonio sam tablu, koja sad ima bar neku vrijednost zbog kolora, prijatelju.
frano Posted - 02/12/2019 : 20:36:32
[url=https://postimages.org/][/url][url=https://postimages.org/]imageupload[/url]
frano Posted - 02/12/2019 : 20:35:12
[url=https://postimages.org/][/url]
frano Posted - 02/12/2019 : 20:33:36
[url=https://postimages.org/][/url]
frano Posted - 02/12/2019 : 20:32:27
[url=https://postimages.org/][/url]
frano Posted - 02/12/2019 : 19:03:24
Na tabli su bili neki bezvrijedni partizani. Rekoh sebi, tim dečkima fali malo boje, malo života. I ofarbao sam temperama drito na original.
frano Posted - 02/12/2019 : 19:01:46
Točnije, ofarbo sam 6 likova. Dobio sam na poklon tablu koju je riso pokojni Andrija. Od prijatelja, za rođendan.
Stvarno.
frano Posted - 02/12/2019 : 17:17:51
Tek ofarbo nekolicinu.
frano Posted - 02/12/2019 : 17:17:08
Ah, tek drugovi. Nisam čitao.
Jozzinelli Posted - 02/12/2019 : 15:11:13
quote:
Originally posted by frano

Oh. Ustaše?


Ima i njih, upravo u gorenavedenoj Zemunici u planini.

frano Posted - 02/12/2019 : 06:49:34
Oh. Ustaše?
Jozzinelli Posted - 02/12/2019 : 06:41:11
quote:
Originally posted by frano

A o čemu se radilo u tim stripovima?


Pucalo se, bacale se bombe i tako to...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000