forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nolitta ili Boselli

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 09/08/2015 : 18:56:28
Četvrti po redu okršaj Zagorovih scenarista, a pitanje glasi:

"Koji od ova dva Zagorova scenarista vama osobno više odgovara, odnosno čije priče radije čitate?"


Pet najbolje ocijenjenih priča ovog autorskog dvojca po mišljenju fanova na ovom sajtu...

Nolitta:
1. Zagor protiv Supermikea 94%
2. Zimska Zmija 93%
3. Kapetan Zmija 92%
4. Bijeli tigar 92%
5. Dobar i loš 91%


Boselli:
1. Morska strava 93%
2. Nestali istraživač 91%
3. Sedam gradova Cibole 87%
4. Izgubljeni rudnik 87%
5. Skiptar Tin-Hinan 87%


Ostali dvoboji:
Boselli ili Burattini
Capone ili Sclavi
Toninelli ili Burattini


*DISCLAMER
Po meni, ovaj topic je nepotreban, nema tu neizvjesnosti jer je jasno da će Nolitta odnijeti pobjedu, ali kolega tinton je inzistirao na otvaranju topica jer ga je zanimalo s kojom razlikom će Boselli izgubiti!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tinton Posted - 11/08/2015 : 10:43:15
Ne stojimo ni toliko lose.
Boselli je vise nadmasio Bureta nego Nolitta njega.
solar Posted - 10/08/2015 : 14:24:05
quote:
Ustvari, kada bolje pogledaš, više je Nolitta prijao Ferriju. Oko njegovog crteža nemamo šta više da pričamo, ali većinu svog emotivnog šmeka kojeg mu pripisujemo u pričama 70-ih i 80-ih godina Ferri je dobio zahvaljujući Nolittinom scenariju

Živa istina, i ja sam to nekoliko puta spominjao. Nolitta je bio genije kad je trebalo napisati žive, emotivne likove, dovoljno je vidjeti Ferrijeve radove sa scenaristima poslije njega da bi se primijetila ogromna razlika u interpretaciji.
Oni su imali neku simbiotsku vezu poput Magnusa i Bunkera a takvi kreativni genijalci se ne rađaju svaki dan, pa kad jedan od njih otiđe uvijek ostaje žal za izgubljenim.
Beva Posted - 10/08/2015 : 14:14:44
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

Topic je postavljen kao 'okršaj Zagorovih scenarista' i navedene su Zagor epizode, nigdje se ne spominju rad na Mister No-u, Texu itd.



Znam, ali ako idemo logikom da kvaliteta pati zbog hiperprodukcije, svejedno nam je na kojim je sve serijalima Boselli hiperproduktivan. On piše daleko više scenarija od svih ostalih scenarista, zato mislim da nema smisla govoriti da nije pod istim uvjetima kao Nolitta nekoć. Ne znam točne podatke, ali moguće da Boselli čak piše više od Nolitte.

Razumijem što hoćete reći, ali ako se za ikoga ne može reći da sporo izbacuje scenarije da bi dobio na kvaliteti, to je Boselli.
DzekDenijels Posted - 10/08/2015 : 14:11:56
Nolitta, naravno...
Darkwood Monty Posted - 10/08/2015 : 13:14:15
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by thekide

Nismo se razumeli. Znam da Boselli radi najviše, pa samo za Dampira je sigurno odradio 15-20000 tabli, plus Texa mali milion.

Nego ovde pričamo isključivo o Zagorovim epizodama. Tako je solar postavio pitanje.



Da, ali scenarij je scenarij, nebitno za kojeg junaka.


Topic je postavljen kao 'okršaj Zagorovih scenarista' i navedene su Zagor epizode, nigdje se ne spominju rad na Mister No-u, Texu itd.
Leonid Posted - 10/08/2015 : 12:27:57
Nolitta.
Beva Posted - 10/08/2015 : 11:50:09
quote:
Originally posted by thekide

Nismo se razumeli. Znam da Boselli radi najviše, pa samo za Dampira je sigurno odradio 15-20000 tabli, plus Texa mali milion.

Nego ovde pričamo isključivo o Zagorovim epizodama. Tako je solar postavio pitanje.



Da, ali scenarij je scenarij, nebitno za kojeg junaka.
PijaniPatak Posted - 10/08/2015 : 11:09:20
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

Nolitta&Ferri su se našli u pravo vrijeme na pravom mjestu, jer niti bi Nolitta postao ''Nolitta'' bez Ferrija, niti bi Ferri postao ''Ferri'' bez Nolitte. S vremenom su legli jedan drugome ''ko budali šamar'' i srećom po nas ostavili nam hrpu klasika.
Iako je Boselli dobar scenarista, nisam razmišljao ni sekunde i odglasao sam za Nolittu, jer njegov stil pripovijedanja = Darkwood!!!



Ustvari, kada bolje pogledaš, više je Nolitta prijao Ferriju. Oko njegovog crteža nemamo šta više da pričamo, ali većinu svog emotivnog šmeka kojeg mu pripisujemo u pričama 70-ih i 80-ih godina Ferri je dobio zahvaljujući Nolittinom scenariju
thekide Posted - 10/08/2015 : 11:06:56
quote:
Originally posted by Beva

Boselli je od aktivnih Bonelli scenarista uvjerljivo najproduktivniji, evo samo broja tabli scenarija u zadnjih 5 godina, ne mogu pronaći za dulje razdoblje:



Nismo se razumeli. Znam da Boselli radi najviše, pa samo za Dampira je sigurno odradio 15-20000 tabli, plus Texa mali milion.

Nego ovde pričamo isključivo o Zagorovim epizodama. Tako je solar postavio pitanje.
King Warrior Posted - 10/08/2015 : 10:49:12
Svaka cast Boselliju, Sclaviju, Burattiniju i co, ali pape je ipak pape.
stinky Posted - 10/08/2015 : 10:33:18
Nolitta
Beva Posted - 10/08/2015 : 10:31:49
quote:
Originally posted by thekide

Nolitta!

Ipak nije isto pisati od 1960-1980 i od 1994-2012. A da ne pominjemo broj odrađenih stranica. Baš me zanima dal bi Boselli održao svoj visoki prosek da je napisao koliko i Nolitta.



Boselli je od aktivnih Bonelli scenarista uvjerljivo najproduktivniji, evo samo broja tabli scenarija u zadnjih 5 godina, ne mogu pronaći za dulje razdoblje:



D.J. Posted - 10/08/2015 : 10:03:29
Nolitta.
Ali zahvalan sam i za Bosellija!
thekide Posted - 10/08/2015 : 09:48:59
Nolitta!

Ipak nije isto pisati od 1960-1980 i od 1994-2012. A da ne pominjemo broj odrađenih stranica. Baš me zanima dal bi Boselli održao svoj visoki prosek da je napisao koliko i Nolitta.
hamzik Posted - 10/08/2015 : 00:48:48
Boselli.

Bez Nolitte nema ni ovog pitanja. Covjek je sve zapoceo i napiso hrpu legendarnih i vrhunskih prica koje i dan danas pruzaju uzivanciju. Ali vecina najboljih i meni najdrazih opet dolazi iz olovke Bosellija.
drogsy Posted - 09/08/2015 : 23:30:11
Obojica su izvrsni scenaristi, imao sam sreće pa sam odrastao istovremeno i na jednom i na drugom, no Nolitta je ipak stvoritelj bez kojeg serijal nebi došao do Bosellija, njegove najbolje priče i dan danas se odlično drže, pa stoga...
Elderane84 Posted - 09/08/2015 : 23:14:48
Eh, da je vecina ikad u pravu, svi bi zivjeli na mnogo boljem mjetu nego sto zivimo.
DODSFERD Posted - 09/08/2015 : 23:11:42
Trenutno stanje govori da ga Nolitta nadmašuje za duplo.
Jedina Bosellijeva priča koja može konkurirati najvećim Nolittinim klasicima je Crna duša, sve ostale njegove su ipak klasa ili dvije niže.
Elderane84 Posted - 09/08/2015 : 23:06:22
Boseli.
Nadmasio Nolitu bar 5 puta.
velka031 Posted - 09/08/2015 : 22:13:53
Nikada nitko neće nadmašiti Nolittu.
Darkwood Monty Posted - 09/08/2015 : 21:56:39
Nolitta&Ferri su se našli u pravo vrijeme na pravom mjestu, jer niti bi Nolitta postao ''Nolitta'' bez Ferrija, niti bi Ferri postao ''Ferri'' bez Nolitte. S vremenom su legli jedan drugome ''ko budali šamar'' i srećom po nas ostavili nam hrpu klasika.
Iako je Boselli dobar scenarista, nisam razmišljao ni sekunde i odglasao sam za Nolittu, jer njegov stil pripovijedanja = Darkwood!!!
DODSFERD Posted - 09/08/2015 : 21:44:59
Najlakši izbor ikada.

ike666 Posted - 09/08/2015 : 20:21:08
Nolitta je najveći od svih, ne zato jer je stvorio Zagora nego zato jer je jednostavno najbolji scenarist.
magnus Posted - 09/08/2015 : 20:01:22
Nolitta
PijaniPatak Posted - 09/08/2015 : 19:47:35
Ćaća

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000