forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Autorski Tex

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 12/08/2015 : 19:55:57
Može se reći da je Paolo Eleuteri Serpieri, autor neponovljive Druune, najzaslužniji za pokretanje novog autorskog izdanja Texa. Put do objavljivanja nije bio tako jednostavan, jer bez obzira što Sergio Bonelli nije Serpieriju postavio nikakva ograničenja kod stvaranja priče, ipak je imao neke sumnje i zadrške tako da je ovo izdanje ugledalo svjetlo dana tek 2015. godine. Ohrabreni dobrom reakcijom publike, u Bonelliju odlučuju da autorski Tex postaje redovna edicija s dva broja godišnje. Serijal je kasnije preimenovan u "Tex - romanzi a fumetti" jer se željelo izbjeći umanjivanje autorske vrijednosti ostalih izdanja.

Edicija crtačima i koloristima pruža veliku slobodu i prostor za eksperimentiranje jer format je "francuski", sa slobodnim rasporedom vinjeta (u boji, A4).

popis autora sa linkovima na originalna izdanja

Paolo Eleuteri Serpieri

Mauro Boselli - Mario Alberti

Mauro Boselli - Angelo Stano

Gianfranco Manfredi - Giulio De Vita

Gianluigi Bonelli - Aurelio Galleppini (reprint)

Mauro Boselli - Stefano Andreucci

Mauro Boselli - Corrado Mastantuono

Chuck Dixon - Mario Alberti

Pasquale Ruju - R. M. Guéra
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 31/12/2018 : 15:45:55
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by DODSFERD

Samo što više nije 96 već 112 kn u promo periodu.

Nisam znao.I dosad su bile male šanse da ga kupim ali sad sigurno neću.
Možda ako naleti oštečeni za manje novaca.

da..tih 16 kuna skuplje izdanje sve promeni...ionako mali interes splane...bemti..pa to je capučino na Bana Jelačiča..
očekujem da Gera uskoro nacrta Tex naslovnicu za Zlatnu Seriju!

Malo je takvih koji će dati 16 kn za kapučino, ja radije za te novce kupim cijeli kruh i pola kile ''purećeg'' parizera da imam gablec kada sam na poslu.
Mogu si priuštiti i kapučino i ovog Texa po tim cijenama, ali ne želim za stvari koje mi nisu toliko bitne davati puno više nego što realno vrijede.
Poli Posted - 31/12/2018 : 11:31:06
quote:

Više ne kupujem jer je 112 kn previše za 50 stranica, ali niti u jednoj striparnici ih nećeš dobiti ispod cijene koju je postavio Libellus, ako već nisu u pitanju oštećena izdanja.

Khm, sa ovim dole sam mislio na jednog drugog izdavaca koji isto tako izdaje ovu ediciju. Doduse, tamo imas 2 price u jednoj knjigi.

quote:
Originally posted by Poli

Khm, govorimo li o istom izdavacu? ;D

teller Posted - 31/12/2018 : 10:19:29
quote:

quote:
da..tih 16 kuna skuplje izdanje sve promeni...ionako mali interes splane...bemti..pa to je capučino na Bana Jelačiča..

Nije baš tako moj Tellere..
Ako je po tebi 16 kn kapućino onda je 112 kn 7 kapućina na trgu.
A to mi je ipak puno za jednog Texa ma koliko dobro bija nacrtan.
Uostalom,pročitat ću ga negdje pa ću tako dobit i strip i 7 kapućina.

sve ok...razumemo se..
uostalom..nisi čudan ti več ja..koji MORAM imat apsolutno sve od Texa.
jaki Posted - 31/12/2018 : 09:56:17
quote:

Nije baš tako moj Tellere..
Ako je po tebi 16 kn kapućino onda je 112 kn 7 kapućina na trgu.
A to mi je ipak puno za jednog Texa ma koliko dobro bija nacrtan.
Uostalom,pročitat ću ga negdje pa ću tako dobit i strip i 7 kapućina.
lmszs Posted - 31/12/2018 : 07:53:35
Vrhunski nacrtano! Na brzake me prva tabla podsječa na Mac Coy-a(Hernández Palacios). Slažem se sa vama, da ovi albumi izgledaju TOP. Dobar crtež, scenario več malo manje, ali cijena je auuuu ... No za sada, kupuje se.
teller Posted - 31/12/2018 : 07:46:49
quote:

quote:

očekujem da Gera uskoro nacrta Tex naslovnicu za Zlatnu Seriju!
jaki Posted - 31/12/2018 : 00:16:05
quote:

zlatan bihac Posted - 30/12/2018 : 23:33:23
procitao neki dan prva 4 broja..nista specijalno...price prosjek, crtez ok, izdanja vc odlicna, ali nista losija nije prica iz tex magazina koji je nekoliko puta jeftinije..
DODSFERD Posted - 30/12/2018 : 21:29:20
Više ne kupujem jer je 112 kn previše za 50 stranica, ali niti u jednoj striparnici ih nećeš dobiti ispod cijene koju je postavio Libellus, ako već nisu u pitanju oštećena izdanja.
Poli Posted - 30/12/2018 : 21:22:24

Pa ne znam gdje ih nabavljas, kod Zlatka?

DODSFERD Posted - 30/12/2018 : 21:12:22
Pa koliko ih ima sa cijenom od 96 kn za ovu ediciju, ja znam samo jednog.
Poli Posted - 30/12/2018 : 21:10:05

Khm, govorimo li o istom izdavacu? ;D

DODSFERD Posted - 30/12/2018 : 20:09:20
jaki Posted - 30/12/2018 : 15:51:25
Lijepo.
Za ovoga se mozda i isplati platiti 96 kuna?!
solar Posted - 30/12/2018 : 14:00:47
Evo nam i Guérinog autorskog Texa, zasad nemamo službenu naslovnicu samo ovu "čistu" verziju sa facebooka, kad se pojavi prava zamijenit ću je.

Scenarij: Pasquale Ruju
Crtež: R. M. Guéra
Naslovnica: R. M. Guéra
Kolor: Matteo Vattani

http://www.sergiobonelli.it/tex/2018/12/21/albo/l-uomo-dalle-pistole-d-oro-1004060/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1545409001879.jpg--.jpg?1545409002000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1545409002924.jpg--.jpg?1545409003000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1545409003980.jpg--.jpg?1545409005000
solar Posted - 30/12/2018 : 14:00:04
gotova naslovnica
solar Posted - 14/12/2018 : 18:10:25
Rm Guera je završio rad na svojoj epizodi, još je ostala samo naslovnica
teller Posted - 10/11/2018 : 21:03:48
I evo..oba zadnja albuma u Libellus izdanju

solar Posted - 10/11/2018 : 16:55:56
@Hercule Poirot

Smanji spam.
Hercule Poirot Posted - 10/11/2018 : 16:26:08
Lijepo to izgleda, lijepo...
solar Posted - 10/11/2018 : 13:50:04
quote:

Četvrta knjiga u sklopu naše interliberske ture nosi naslov “Cinnamon Wells” i riječ je o 8. albumu Texa Willera koji je u Italiji izvorno objavljen 18. rujna ove godine!
Za razliku od zadnjih dviju knjiga ove biblioteke, Andreuccijevog “Osvetnika” te Mastantuonove “Pravde u Corpus Christiju” koje je napisao Mauro Boselli te koje, premda se i u njima može uživati kao u neovisnim pustolovinama, ipak pričaju o dvjema epizodama iz Texova života dok je bio mladi odmetnik, u “Cinnamon Wellsu” sjajni američki scenarist Chuck Dixon donosi nam klasičnu Texovu pustolovinu u verziji gdje on djeluje samostalno, a koju je crtački genijalno realizirao maestralni Mario Alberti (kolor je još jednom potpisao izvrsni Matteo Vattani)!
Cijena “Cinnamon Wellsa” tijekom prva dva mjeseca iznosit će 112 kuna, a nakon toga moći ćete ga kupiti za 140 HRK.
Bacite pogled:

solar Posted - 10/11/2018 : 13:49:44
quote:

Treća najava koja se tiče naše interliberske ture ona je za 7. album Texa Willera koji nosi naslov “Pravda u Corpus Christiju”.
Što se same radnje tiče, kao što i sami znate, u “Osvetniku”, prethodnoj knjizi iz ove biblioteke, mladi Tex Willer otkrio je da su ubojice njegovog oca Kena, koje je sustigao i poubijao u Meksiku, bili samo dio brojnije bande kradljivaca stoke kojoj su na čelu stajali neki teksaški rančeri te meksički razbojnik Benitez. Izbjegavši zasjedu Tex stiže do naručitelja, Bronsona, vlasnika ranča “Lazy M”, i slijedi ga u Meksiko gdje neobični savez između mladog osvetnika, iskusnog rendžera Jima Callahana i gerilca Juana Cortine staje na kraj Bronsonovim i Benitezovim prljavim poslovima. No, vrativši se u Teksas, naš junak otkriva da je postao lice s tjeralice... Naime, uslijed spletki njegovih neprijatelja, sada zakon njega optužuje za krađu stoke i njegovu je glavu ucijenio na velik iznos... I tu počinje “Pravda u Corpus Christiju” za koju je scenarij napisao urednik izdanja Mauro Boselli, a nacrtao ju je Corrado Mastantuono, jedan od stupova Texova staffa i talijanskog stripa uopće (kolor je djelo Mattea Vattanija, a u Italiji ovaj album premijerno je objavljen 23.2.2018. godine).
Cijena “Pravde u Corpus Christiju” tijekom prva dva mjeseca iznosit će 112 kuna, a nakon toga moći ćete je kupiti za 140 HRK.
Bacite pogled:

I like girlz Posted - 13/10/2018 : 17:35:28
gledam ove sve najave budućih albuma, nigdje niti jedna epizoda iz građanskog rata, a zna se da je teks učestvovao u istome.

baš razočarenje.
cronos six Posted - 16/09/2018 : 20:45:35
Boseli-Stano jednako NULA!
Nesto najgore i najlosije nacrtano
zlatan bihac Posted - 16/09/2018 : 20:20:42
šta mislite, hoće li VČ preskočiti broj 5 s obzirom da je u pitanju reprint neke stare priče a ne neka nova priča, pa u knjizi 3 izdati brojeve 6 i 7 ili će ipak izdati i tu galepovu priču iz redovne serije?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000