forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Shaner Posted - 26/08/2015 : 20:57:14
Pred neko vrijeme je na topicu fibrarijum pao prijedlog da se napravi sličan topic i za Darkwoodova izdanja, pa evo i toga.

Znači, sve je jasno. Ovdje ostavljamo svoje utiske, komentare, osvrte i što već sve ne vezano za stripove iz Mračne šume.

A strip koji me napokon nagnao na otvaranje ovog topica je...

Rabinov mačak

Gotovo je nevjerojatno koliko tema "Rabinov mačak" obuhvaća, a u potpunosti fascinantno koliko pronicljivo o njima govori. Jedna jednostavna priča o starom rabinu u Alžiru i njegovom mačku s filozofskim aspiracijama pokazuje nam različita lica istih religija i društava. Čitao sam više odličnih stripova koji govore o ozbiljnim temama, ali niti jedan toliko zabavan i humorističan kao ovaj. No nije sve u priči. Sfar ovdje pokazuje da njegovo crtačko umijeće nimalo ne zaostaje za onim spisateljskim. Čarobne vedute Alžira i ostalih lokacija kroz koje likovi prolaze pravi su melem za oči i izvrsno pogođene kulise za neobičnu pripovijest o rabinu i njegovom mačku.

Bilo da propitkuje religiju, otkriva nam naše vlastite nesigurnosti ili se dotiče složenih društveno-političkih odnosa, "Mačak" to radi toliko šarmantno da mu se ne može odoljeti. I zato željno iščekujem daljnje mačkove dogodovštine, a do tada ću se često i rado vraćati ovom jedinstvenom stripu.

10/10

P.S.
Za dva dana u Francuskoj izlazi šesti album "Mačka". Zna li netko slučajno ima li ga Darkwood u planu objaviti?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 04/01/2022 : 21:57:21

Ultimativno: Vulverin protiv Hulka

Vulverin je zbog svoje moći regeneracije idealan sparing partner za Hulka jer može da ga bije do sutra i rascepa na pola, a ovaj će se uspeti zalečiti Rekao bih da je ovo pored nedostižnog Dedpula najzabavniji superherojski strip koji je DW do sada objavio jer su pojedine scene kao npr one sa Loganovom duhovnom životinjom i lutkom na naduvavanje za padanje sa stolice, dok transformacija She-Hulk treba da je cenzurisana kao 18+

Ono što mi se nije svidelo je što je ovo tri dana pre-dve nedelje kasnije-sedam sati ranije tip stripa što je znalo da iritira, čak u jednom momentu i autori probijaju četvrti zid i prave sprdnju na račun ovakvog toka radnje. Za crtež takođe ne mogu reći da me je oduševio i ono što upada u oči (no pun intended) su oči, šta je sa očima u ovom stripu?

Meni lično je ovo slabije od prethodno objavljenih Hulkova jer strip ne shvata sebe previše ozbiljno ali par puta sam se pošteno nasmejao na par fora i ko traži akciono-zabavnu avanturu ovo je štivo za njega

E da, i poslednja stranica je jedan od upečatljivijih krajeva koje sam video u poslednje vreme. Skroz gotivan kraj.
PaoloRivera Posted - 23/12/2021 : 01:22:01
quote:
Originally posted by Betmen987

Nasilje je veoma, veoma interesantno ljudima. Zbog toga i tolika rasprostranjenost u svim vidovima medija i zabave. Jednostavno ja zabavno.
Mislim da je besmisleno tražiti u tome smisao. Politička korektnost, o kojoj se ovde, a i svuda tolika polemika vodi, je meni, takođe besmislena.
Šta to zapravo znači? Uvek će biti neko ko će se osećati uvređenim zbog nečega. Kad sam bi mali, reč debeo je bila pridev, sad je uvreda. Tako i za sve ostalo...

Interesantan je sukob, ne mora nuzno biti u obliku nasilja, ali i moze. Volimo promatrati kad se netko protiv nekog i za nesto bori jer to i sami zelimo prozivljavati u vlastitom zivotu, to nam je u prirodi kao vrsti. A nasilje u vizualnim umjetnostima je nesto sto je postalo manir, iliti samo sebi svrha, da, kao i mnogi drugi tropeovi. Pa sto onda?
BeaGea Posted - 22/12/2021 : 15:10:20
BeaGea Posted - 22/12/2021 : 15:08:09
quote:
Originally posted by izivko

Volim i Torpeda i Punishera. Uživam čitajuči ih.

BeaGea Posted - 22/12/2021 : 14:38:13
Pošteniji je prikaz ekplicitnog nasilja Punishera nego podmuklost i sebičnost Torpeda. Torpedo i podmuklo prikzivanje loših postupaka kao nešto bezazleno je najopasnije za odgoj (iako samo čitanje, gledanje ili slušanje uopće nije opasno vec je oapsna tradicij tj. ono usađeno u gene). Pogledajte samo društvo kod nas, toliko licemjerja i glumatanja nailazi na odobravanje šire zajednice da je to vec degutantno. Važno je samo dobro se smješkati i sve prolazi. Uvijek ću više cijeniti osobu koja govori ono što misli i svijesna svojih dobrih loših stran kao što je Pubnisher od jednog sebičnog i prikrivenog kriminalca poput Torpeda. Palac gore za Punishera!
Poli Posted - 22/12/2021 : 14:23:44

Ili ti samo mozdane vijuge ne rade, to jest hodaju u rikverc? Godinama se sve talozilo pa...

Poli Posted - 22/12/2021 : 14:22:34
quote:
Originally posted by logo111

Čitamo, čitamo....samo što je tebi za dobar scenarij to dovoljno.

Meni ne.

Ja pak mislim da ti nisi nosio pravu majicu dok si to citao.

logo111 Posted - 22/12/2021 : 14:15:31
quote:
Originally posted by Poli

quote:

...ali ni ni čudo kad je scenarija gotovo da i nema jer se sve svodi na "trči i pucaj".

Mislim da mi ne citamo iste stripove.

Čitamo, čitamo....samo što je tebi za dobar scenarij to dovoljno.

Meni ne.
Poli Posted - 22/12/2021 : 14:10:14
quote:

...ali ni ni čudo kad je scenarija gotovo da i nema jer se sve svodi na "trči i pucaj".

Mislim da mi ne citamo iste stripove.

izivko Posted - 22/12/2021 : 14:04:45
Volim i Torpeda i Punishera. Uživam čitajuči ih.
Betmen987 Posted - 22/12/2021 : 14:04:07
Nasilje je veoma, veoma interesantno ljudima. Zbog toga i tolika rasprostranjenost u svim vidovima medija i zabave. Jednostavno ja zabavno.
Mislim da je besmisleno tražiti u tome smisao. Politička korektnost, o kojoj se ovde, a i svuda tolika polemika vodi, je meni, takođe besmislena.
Šta to zapravo znači? Uvek će biti neko ko će se osećati uvređenim zbog nečega. Kad sam bi mali, reč debeo je bila pridev, sad je uvreda. Tako i za sve ostalo...
logo111 Posted - 22/12/2021 : 13:59:05
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Peyo

Ne kažem da takav zločinac nije zaslužio najgoru kaznu. Ali ako se "pravednik" služi istim metodama kao zločinac da li je to što je u pitanju "pravednik" dovoljno da ga opravda? Da ne pokrećem da li je u redu da se netko igra i suca, porote i krvnika kako to on procijeni.

Hm, ali to se tako cesto koristi da je skoro ze dio stripova, i Bonellija, pogledaj samo Texa, pogotovo raniji brojevi.

Samo što je u Texu i opće Bonelliju se to radi suptilno.

Dok je Punisheru usiljeno, neprirodno i nakaradno da postaje samom sebi svrha. I plus toga se x puta ponavlja, pa postaje zamorno i zaboravljivo ali ni ni čudo kad je scenarija gotovo da i nema jer se sve svodi na "trči i pucaj".
Poli Posted - 22/12/2021 : 13:51:10
quote:

Ne kažem da takav zločinac nije zaslužio najgoru kaznu. Ali ako se "pravednik" služi istim metodama kao zločinac da li je to što je u pitanju "pravednik" dovoljno da ga opravda? Da ne pokrećem da li je u redu da se netko igra i suca, porote i krvnika kako to on procijeni.

Hm, ali to se tako cesto koristi da je skoro ze dio stripova, i Bonellija, pogledaj samo Texa, pogotovo raniji brojevi.

Peyo Posted - 22/12/2021 : 13:37:21
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Kod Ennisa je (da li samo kod njega nisam siguran) pretvoren u manijakalnog ubojicu uslijed čega slijedi nizanje najmorbidnijih brutalnosti koje su sama sebi svrhom (barem je to moj dojam).

nesto si pogresio, paniser svakom daje po zasluzi. najbrutalniji je u onoj epizodi sa robovima, al tu je svako zasluzio groznu smrt. sve je tu posteno.

quote:
Originally posted by kasper
quote:
Torpedo je sitni kvarni gangster koji povremeno uglavnom likvidira sebi slične. Torpedo je crnohumorna (slapstick?) gangsterska komedija sa širokim rasponom likova i događanja koja me više zabavlja od Punisherovih masakra.

a bice da uz to siluje devojke koje mu svakako nisu slicne. a imamo i cuvenu epizodu sa devojcicom. ako preko ovih stvari prelazis onda nemoj drugima zamerati nesto drugo

Nemoj mi stavljati u usta da ja prelazim preko takvih stvari. Svako nasilje, silovanje, zlostavljanje (i ne daj Bože pedofiliju) najoštrije osuđujem. Ako čitam o takvim stvarima ne znači da u njima uživam. Lijepo sam napisao kakav je to odvratan lik i debil, čitaj pažljivije.
kasper Posted - 22/12/2021 : 12:37:01
quote:
Kod Ennisa je (da li samo kod njega nisam siguran) pretvoren u manijakalnog ubojicu uslijed čega slijedi nizanje najmorbidnijih brutalnosti koje su sama sebi svrhom (barem je to moj dojam).

nesto si pogresio, paniser svakom daje po zasluzi. najbrutalniji je u onoj epizodi sa robovima, al tu je svako zasluzio groznu smrt. sve je tu posteno.

quote:
Torpedo je sitni kvarni gangster koji povremeno uglavnom likvidira sebi slične. Torpedo je crnohumorna (slapstick?) gangsterska komedija sa širokim rasponom likova i događanja koja me više zabavlja od Punisherovih masakra.

a bice da uz to siluje devojke koje mu svakako nisu slicne. a imamo i cuvenu epizodu sa devojcicom. ako preko ovih stvari prelazis onda nemoj drugima zamerati nesto drugo
Peyo Posted - 22/12/2021 : 11:00:55
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Da...Torpedo prvo izmlati ženu, pa ju siluje, pa se popiša po njoj.
Ali to je strip i zabava, ''bjeg od stvarnog života''... ;)

Priznaješ da i njega čitaš ?

Popišao se na ženu? Nije mi to u sjećanju?

P.S. Za tebe i Mr Grmojaida, Torpedo mi nije idol. On je odvratni debil.

Ne kužim ovu foru.

Ne znam, meni se čini da kod tebe postoje dvostruka mjerila.

U smislu da ti je Punisher problematičan, ali nisam primijetio da sličnu reakciju imaš kada netko hvali Torpeda. Recimo, meni osobno je Torpedo znatno problematičniji strip od Punishera. Neusporedivo. Govoriš o manjku empatije, a Torpedo je strip koji ju nema ni u tragovima.

Prvo sorry, nisam te ničim htio uvrijediti, cijenim tebe i tvoje upise/razmišljanja. U pitanju je mala zeka na Bush/grm očito neuspjela.

Slažem se, oba stripa imaju dosta sličnosti. Ono što mi se ne sviđa kod oba lika je taj posvemašnji nedostatak empatije.

Ipak ima među njima i razlike.

Kao što piše na wikipediji:

Masovni ubojica u ime pravde, koji ispravno postupa ubijajući od komunističkih žuća (ako me sjećanje ne izdaje takva mu je bila retorika pa sam zato ovo napisao, a ne iz rasističkih pobuda kojih se gadim), do podlih Arapa, Srba i da ne nabrajam. Ako dobro pamtim manje je usredotočen na likvidaciju najodgovornijih za brojna zla u svijetu u svojoj zemlji. Strip je prepun eksplicitnog nasilja i još koječega što očigledno ima svoju publiku kojoj se to sviđa. Kod Ennisa je (da li samo kod njega nisam siguran) pretvoren u manijakalnog ubojicu uslijed čega slijedi nizanje najmorbidnijih brutalnosti koje su sama sebi svrhom (barem je to moj dojam). Tko voli nek izvoli. Osobno imam neke Punishere u kolekciji (a dosta sam ih pročitao uključujući sve Fibrine).

Torpedo je sitni kvarni gangster koji povremeno uglavnom likvidira sebi slične. Torpedo je crnohumorna (slapstick?) gangsterska komedija sa širokim rasponom likova i događanja koja me više zabavlja od Punisherovih masakra. I crtački mi je sjajan sve dok Bernet ne prelazi u previše karikaturalni pristup. Ono što mi se manje sviđa je ta često nepotrebno prenaglašena brutalnost i ponekad morbidnost kod Abulijevih scenarija (iako će nekima to biti ponajbolje). Torpedo je kao lik odvratan i nije mi nikakav idol, a nadam se ni drugima. Zbog ponajboljih albuma stavio sam ga u meni omiljene stripove i držim da spada u ponajbolje stripove na tu tematiku. Spaghetti brothers su mi dosta sličan i također omiljen strip.
Mr. Bushido Posted - 22/12/2021 : 09:59:46
quote:

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Da...Torpedo prvo izmlati ženu, pa ju siluje, pa se popiša po njoj.
Ali to je strip i zabava, ''bjeg od stvarnog života''... ;)

Priznaješ da i njega čitaš ?

Popišao se na ženu? Nije mi to u sjećanju?

P.S. Za tebe i Mr Grmojaida, Torpedo mi nije idol. On je odvratni debil.

Ne kužim ovu foru.

Ne znam, meni se čini da kod tebe postoje dvostruka mjerila.

U smislu da ti je Punisher problematičan, ali nisam primijetio da sličnu reakciju imaš kada netko hvali Torpeda. Recimo, meni osobno je Torpedo znatno problematičniji strip od Punishera. Neusporedivo. Govoriš o manjku empatije, a Torpedo je strip koji ju nema ni u tragovima.
Poli Posted - 21/12/2021 : 14:31:32

Ja mislim da su od Alextsovih komentara, cak poznatiji oni komentari Metuzalema o njegovim komentarima.

izivko Posted - 21/12/2021 : 14:20:14
Alexts je puno toga pročitao i čovjek zna puno o stripu. Cijenim njegove upise.
anto Posted - 21/12/2021 : 14:11:10
quote:
Originally posted by vukozec

Alexts je među starijima ovdje, pa teško da su njegov ukus formirali najnoviji pomodni trendovi.

Alex je stariji i od Peya.
Lord Vader89 Posted - 21/12/2021 : 12:12:03
istina je da su Al-Eksov ukus formirali trendovi iz doba Hladnog rata jos
vukozec Posted - 21/12/2021 : 12:07:57
Jedino jednako iritantno kao novokomponovana politička korektnost (ne da mi se svaki put pisati taj izraz, treba nešto kraće, npr. Turbo-PolK) je kad se ona posvuda ubacuje izvan konteksta i koristi kao kontraargument da se diskreditira tuđe mišljenje. Kakve veze ima Alextsov komentar o tome da neke spomenute stripove smatra neukusnim sa tom Turbo-PolKom? Uostalom, ako se ne varam, Alexts je među starijima ovdje, pa teško da su njegov ukus formirali najnoviji pomodni trendovi.
DiSkAcH Posted - 21/12/2021 : 11:47:56
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by borg

Ja nešto ne gotivim ni Ennis-a ni Lea, a oba imaju kultni status ovde. Mislim da u kolekciju nisam uvrstio baš ni jedan njihov strip.
Ali, razumem činjenicu da ih armija čitalaca gotivi, i da se izdanja pod njihovim potpisom lepo prodaju.

kakve sad ima Leo veze sa celom pričom

Kao primjer obožavanog autora koji borgu nisu napeti.
anto Posted - 21/12/2021 : 11:34:41
quote:
Originally posted by borg

Ja nešto ne gotivim ni Ennis-a ni Lea, a oba imaju kultni status ovde. Mislim da u kolekciju nisam uvrstio baš ni jedan njihov strip.
Ali, razumem činjenicu da ih armija čitalaca gotivi, i da se izdanja pod njihovim potpisom lepo prodaju.

kakve sad ima Leo veze sa celom pričom
anto Posted - 21/12/2021 : 11:32:08
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by anto

Staloneovi filmovi i nisu tako loši,mada RokiI/II i prvi Rambo jesu ubedljivo najbolji.

...i F.I.S.T.

da,i taj.
quote:
Originally posted by Red Marquis

Svi nasilni filmovi i stripovi zajedno mogu i rade manje štete no gledanje nekih toksičnih youtubera idiota koji su klincima idoli.

apsolutno

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000