forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip u Hrvatskoj HRT3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mali_Mate Posted - 23/02/2015 : 20:58:33
Kopi-pejstam za slučaj da niste vidjeli

Serijal “Strip u Hrvatskoj” na HRT3 počet će se prikazivati 1. ožujka 2015. u 20:25. Nakon toga emitirat će se nedjeljom, petkom i subotom. Nedjeljom u 20:05, petkom i subotom oko 20:50. Reprize idu idućeg dana. Emisije su kodirane i za satelitski program.S veseljem dijelim ovu vijest i nadam se da će serijal ispuniti očekivanja.

Do sada se na hrvatskoj televiziji o stripu govorilo fragmentarno u nizu različitih emisija. Ovakvim serijalom koji u nizu od trideset nastavaka sustavno predstavlja domaće strip-autore i grupe autora, moguće je stvoriti cjelovitu sliku o stripu u Hrvatskoj. Njihov značaj potrebno je popularizirati kako bi se gledateljima otvorila mogućnost da se upoznaju sa bogatom devedesetogodišnjom tradicijom domaćeg stripa, te je prihvate kao dio vlastitog kulturnog identiteta.
Emisije serijala “Strip u Hrvatskoj” uvode gledatelje u proces kreiranja stripova u autentičnom radnom okruženju, cjelovito predstavljaju karijere autora stripa, na reprezentativan način prikazuju sama stripovska ostvarenja i njihovu crtačku i scenarističku kvalitetu. Kroz razgovor s autorima i njihovim suradnicima, u emisijama se jasno ističe značaj koji stripovska produkcija ima u širem društvenom kontekstu. Montaža i režija svake od emisija prilagođavane su senzibilitetima samih autora i njihovih opusa. Snimane su u Zagrebu, Osijeku, Vinkovcima, Đurđenovcu, Bjelovaru, Splitu, Stairgradu na Hvaru, Malom Lošinju i Rijeci.

U ukupno 300 minuta podijeljenih u 30 emisija predstavljeni su: Andrija Maurović, Walter Neugebauer, Igor Kordej, Krešimir Zimonić, Borivoj Dovniković Bordo, Sonja Gašperov, Igor Hofbauer, Radovan Domagoj Devlić, Julio Radilović Jules, Darko Macan, Dubravko Mataković, Ivica Bednjanec, Danijel Žeželj, Žarko Beker, Magda Dulčić, Edvin Biuković – Eddy, Milan Trenc, Marko Dješka, Željko Lordanić, Dunja Janković, Stjepan Bartolić – Štef, Goran Sudžuka i Esad Ribić, Miroslav Sekulić – Struja, Dušan Gačić, Ninoslav Kunc, te teme - Autorice u stripu, Kultni likovi hrvatskog stripa, Strip i karikatura, Strip i animacija i Kultne tiskovine u Hrvatskoj. Voljela bih da je bilo moguće predstaviti rad još barem dvadesetorice autora i tema vezanih uz produkciju stripa u Hrvatskoj. No svejedno se nadam da će serijal i u ovom opsegu dostojno prikazati vrijednosti domaćeg stripa i zainteresirati gledatelje da sami dalje istražuju ovu temu.
Osim samih autora, u emisijama su sudjelovali sugovornici: Rudi Aljinović, Mladen Novaković, Željka Horvat Vukelja, Branka Hlevljak, Pero Kvesić, Hrvoje Hitrec, Radomir Sarađen, Neven Antičević, Veljko Krulčić, Nebojša Radić, Goran Pirš, Davor Gobac, Midhat Ajanović, Vladimir Šagadin, Ivan Prlić, Tihomir Tikulin, Matija Pisačić, Aldo Čavić, Tonko Maroević, Lidija Butković Mićin, Saša Brkić Kristensen, Boris Greiner, Lidija Bajuk, Dora Devlić, Nevenka Devlić, Frano Dulibić, Matko Vladanović, Darko Bednjanec, Marko Šunjić, Ines Hohnjec, Marko Golub, Vana Gović, Damir Steinfl, Darko Kujundžić, Edo Popović, Maja Hrgović, Ivana Guljašević, Ivana Pipal, Irena Jukić Pranjić, Vjekoslav Đaniš, Tahir Mujičić, Zlatko Bourek, Robert Knjaz, Emira Biuković, Robert Solanović, Saša Paprić, Zlatan Zuhrić - Zuhra, Otto Reisinger, Ivan Mišković, Koraljka Beker, Janka Beker Carev, Vladimir Končar, Franjo Anžlovar, Maša Štrbac, Thomas Gabison, Nina Bunjevac, Ivana Pipal, Koraljka Kos Jurčec, Helena Janečić i Zvonimir Zvečević.

Ukupno je intervijuirano 79 sugovornika, od kojih smo neke snimali više puta za različite emisije.

Na emisiji je tijekom osam mjeseci radio tim koji se sastoji od snimateljice Dragice Posavec, asistenta snimateljice Matije Pisačića i Maje Midžor, novinara/ki Vjekoslava Đaniša, Bojana Krištofića, Maje Hrgović, Matka Vladanovića i Irene Jukić Pranjić, montažera Tomislava Klarića, spikerice Barbare Radulović, stručnog savjetnika Krešimira Zimonića, producenata Krešimira Zimonića i Matije Pisačića (UO Anima), lektorice Sanje Sabljak, kompozitora glazbe Vjerana Šalamona, dizajnerice Meline Mikulić. Sound Mix potpisuje Livada Produkcija, organizaciju Irena Jukić Pranjić i Matija Pisačić. Irena Jukić Pranjić također potpisuje koncept, režiju i uređivanje emisija. Posebnu zahvalnost za suradnju dugujemo Mladenu Novakoviću koji nam je na korištenje ustupio dio svoje umjetničke kolekcije, Željki Horvat Vukelja koja nam je ustupila bogatu zbirku fotografija i originala iz Modre Laste, zatim Galeriji Klovićevi dvori, Sanji Bachrach Krištofić, obitelji Hohnjec, Devlić i Beker.

Unaprijed se veselim vašem praćenju serijala!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Johnny Difool Posted - 31/08/2015 : 00:58:16
Ne znam gdje bih s ovim, pa ´ajmo ovdje: razgovor Maje Hrgović i Irene Jukić-Pranjić u Novom listu o Ženskom stripu na Balkanu, o ženskom strip-pismu i stvaranju svojevrsne mreže autorica, o borbi s predrasudama u percepciji ženskog stripa, o vlastitom radu i o još ponečem:


http://www.novilist.hr/Kultura/Zene-u-stripu-Super-moc-je-njihov-talent




Willer Posted - 30/06/2015 : 12:30:17
Od jučer, svaki radni dan osim petka reprize na HRT3! Večernji termini...
jaki Posted - 14/05/2015 : 20:52:44
Lordanić
MarkoDj Posted - 13/05/2015 : 09:13:22
Shaner Posted - 12/05/2015 : 07:34:17
Zna li netko mozda ima li koji od hrvatskih izdavaca u planu objaviti Zapletene u dimu Miroslava Sekulica Struje?

blueberry Posted - 28/04/2015 : 22:35:04
Desni klik kada video krene, i spremite epizodu na računalo... Tada radi bez problema.
Manabo Posted - 28/04/2015 : 16:11:38
I meni stane slika, a ton ide, ali nakon refreshanja ili učitavanja druge epizode, proradi.
Cromwell Posted - 27/04/2015 : 19:24:25
Meni također ne radi par emisija, odnosno radi ali ne kak bi trebalo; slika se smrzne a zvuk ide. Ne znam u čemu je stvar, pretpostavljam da hrtovci imaju stare codece za dekodiranje videa :D
Ignus Posted - 27/04/2015 : 18:00:23
quote:
Originally posted by tinton

Zašto mi svaki put kad želim pogledati neku od epizoda na HRT-ovoj stranici slika stane nakon 3 minute recimo?



meni isto tako
tinton Posted - 27/04/2015 : 17:28:59
Ne znam, uglavnom mi sve radi normalno.
Kažem, čak i ostale emisije na HRT-u(Piramida, Otvoreno...), puno duže, mi rade.
Deers Posted - 27/04/2015 : 17:22:00
Kako vam ide učitavanje videa na youtubeu? Ja u većini slučajeva ne uspijevam odvrtiti video kvalitete veće od 480 u jednom komadu već trebam čekat da se polako učita pa opet nemam problema sa HRTovim emisijama na zahtjev.
tinton Posted - 27/04/2015 : 17:20:01
quote:
Originally posted by Deers

Nisam do sada naišao na takav problem, si pokušao neku drugu emisiju gledat?


Piramida mi uvijek najnormalnije ide.
Zagor12 Posted - 27/04/2015 : 17:17:39
quote:
Originally posted by tinton

Zašto mi svaki put kad želim pogledati neku od epizoda na HRT-ovoj stranici slika stane nakon 3 minute recimo?



Meni jedva da i radi, nabijem ja nakurac emisije na zahtjev. Ili je do mog laptopa. Svejedno.
Deers Posted - 27/04/2015 : 16:53:45
Nisam do sada naišao na takav problem, si pokušao neku drugu emisiju gledat?
tinton Posted - 27/04/2015 : 16:39:11
Zašto mi svaki put kad želim pogledati neku od epizoda na HRT-ovoj stranici slika stane nakon 3 minute recimo?
Deers Posted - 26/04/2015 : 20:48:41
Miroslav Sekulić - Struja je potpuna novost za mene. Baš izgledaju zanimljivo njegovi radovi.
Mr. Bushido Posted - 25/04/2015 : 04:30:42
Na blogu Irene Jukić Pranjić bit će pregledno dostupne sve epizode, s kratkim tekstom uz svaku.

http://irenajukicpranjic.blogspot.com/p/blog-page.html
Deers Posted - 19/04/2015 : 12:04:10
hmmm, stavli epizodu Magde Dulčić (koja je pretpostavljam bila 17.4.) sa datumom 18.4. Valjda neće preskočit jučerašnju (Trenc?).

EDIT:

Popravili!

A i sada vidim da su dodali i prve tri na popis
Deers Posted - 18/04/2015 : 20:49:29
Čemu raspored kad nešto što traje 10 minuta staviš 10 minuta ranije?
Deers Posted - 13/04/2015 : 10:59:18
U sinoćnoj epizodi spomenuti i stripovi.com

http://www.hrt.hr/enz/strip-u-hrvatskoj/280087/
david Posted - 21/03/2015 : 11:20:37
epizoda sa Sonjeckom : spikerica nije u stanju pravilno izgovoriti prezime osobe kojoj je posvecena epizoda - kriminal i katastrofa
torca Posted - 21/03/2015 : 05:01:43
quote:
Originally posted by ned_lynx
Očigledno ne; Ima li HRT ikakvu online arhivu, pa da joj se pristupi nakon nekog vremena?


http://www.hrt.hr/enz/strip-u-hrvatskoj/
ned_lynx Posted - 21/03/2015 : 03:43:57
Drage bih ti volje odgovorio, da sam imao srećni slučaj da pogledam emisiju!

LM, da repliciram sam sebi:

quote:
Originally posted by ned_lynx

Valjda neko može da okači i podeli!



Očigledno ne; Ima li HRT ikakvu online arhivu, pa da joj se pristupi nakon nekog vremena?

Ili će i to (pod uslovom da postoji) znatiželjnima biti uskraćeno?
Deers Posted - 20/03/2015 : 21:05:20
Da li mi se čini ili je Sonja baš malo govorila, puno manje od drugih.
Mali_Mate Posted - 16/03/2015 : 13:07:02
ŽHV je kraljica

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000